A picture containing text  Description automatically generated

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2013 M. GRUODŽIO 6 D. ĮSAKYMO NR. V-1149 „DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. rugpjūčio 8 d. Nr. V-1336

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. V-1149 „Dėl Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymu, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu, Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 159 „Dėl Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Tvarkos aprašas), kitais teisės aktais ir šiuo reglamentu.“

2.   Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Pagrindinis Komisijos uždavinys – teikti siūlymus dėl Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo (A sąrašas), Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo (B sąrašas), Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašas) (toliau – Sąrašai), Rezervinio vaistų sąrašo, Rezervinio medicinos pagalbos priemonių sąrašo ir Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo sudarymo ir keitimo.“

3.   Pripažįstu netekusiu galios 4.2 papunktį.

4.   Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Komisijos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip du kartus per mėnesį. Komisijos pirmininko iniciatyva gali būti organizuojama Komisijos narių apklausa elektroniniu būdu, nerengiant posėdžio.“

5.   Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Komisijos posėdžiui pirmininkauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Jei dėl galimo interesų konflikto nuo klausimo svarstymo nusišalina Komisijos pirmininkas ir Komisijos pirmininko pavaduotojas, posėdžio metu iš Komisijos narių išrenkamas pirmininkas svarstomam klausimui nagrinėti.“

6.   Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Komisijos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai turinčių teisę balsuoti Komisijos narių. Elektroniniu būdu atliekama apklausa yra teisėta, jei joje dalyvauja (pareiškia nuomonę) ne mažiau kaip du trečdaliai turinčių teisę balsuoti Komisijos narių. Komisijos sekretoriato atstovai neturi teisės balsuoti.“

7.   Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Komisijos sprendimai priimami visų Komisijos narių balsų dauguma, o vykdant elektroninę apklausą – elektroninėje apklausoje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Sprendžiant klausimus elektroniniu būdu, Komisijos nariai savo nuomonę svarstomais klausimais gali pareikšti per sekretoriaus elektroniniame laiške nurodytą terminą, kuris negali būti ilgesnis nei 5 darbo dienos nuo elektroninio laiško išsiuntimo dienos. Balsuojama atviru vardiniu balsavimu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas. Jeigu Komisijos narys nesutinka su daugumos sprendimu, jis turi teisę raštu išdėstyti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie posėdžio protokolo. Atskiroji nuomonė kartu su protokolu paskelbiama viešai Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo posėdžio dienos.“

8.   Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Deklaraciją, kurioje nurodomi Komisijos nario tiesioginiai ar netiesioginiai ryšiai su vaistinio (-ių) preparato (-ų) registruotoju ir (ar) jo (jų) atstovu, medicinos pagalbos priemonės (-ių) gamintoju ir (ar) jo (jų) atstovu, Komisijos nariai užpildo vieną kartą per metus Komisijos posėdyje. Specialistai užpildytą deklaraciją pateikia Komisijos posėdyje, kuriame dalyvauja, arba pateikia kartu su Komisijos posėdyje svarstoma rašytine informacija. Jeigu nurodyti asmenys užpildytos deklaracijos nepateikia, jie negali dalyvauti Komisijos posėdyje arba jų pateikta rašytinė informacija nesvarstoma. Užpildytas deklaracijas Komisijos nariai ir specialistai pateikia Komisijos pirmininkui. Pasikeitus deklaruotiniems duomenims, Komisijos nariai ir specialistai privalo nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas po duomenų pasikeitimo, užpildyti ir pateikti naują deklaraciją bei apie galimą interesų konfliktą pranešti Komisijos pirmininkui ir kitiems sprendimo rengimo, svarstymo, priėmimo ar kito klausimo sprendimo procedūroje dalyvaujantiems asmenims. Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo deklaracijų pateikimo Komisijos pirmininkui dienos jos paskelbiamos Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje. Prieš kiekvieno klausimo svarstymą Komisijos sekretorius papildomai apklausia Komisijos narius ir specialistus dėl galimo interesų konflikto. Jeigu dėl galimo interesų konflikto Komisijos narys ar specialistas nusišalina nuo sprendimo rengimo, svarstymo arba priėmimo ar kito klausimo sprendimo, Komisijos pirmininkas turi užtikrinti, kad nusišalinimo faktas būtų tinkamai pažymėtas Komisijos posėdžio protokole. Komisijos narys turi palikti patalpą, kurioje sprendžiamas klausimas, galintis sukelti konfliktą, jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu – atsijungti nuo posėdžio.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos  ministras                                                                                    Arūnas Dulkys