LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ SĄRAŠO SUDARYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. rugsėjo 12 d. Nr. ĮV-627

Vilnius

 

 

Siekdamas užtikrinti nepertraukiamą pasirengimo dainų šventėms procesą bei Lietuvoje rengiamų svarbiausių, ryškiausių tęstinių įvairių mėgėjų meno žanrų renginių regionuose plėtrą:

1. T v i r t i n u Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių sąrašo sudarymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. L a i k a u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. vasario 1 d. įsakymą Nr. ĮV-66 „Dėl Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių projektų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų taisyklių, paraiškos, sutarties, detalios išlaidų sąmatos, ataskaitų formų patvirtinimo“ su visais jo pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                         Šarūnas Birutis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2014 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. ĮV-627

 

 

LIETUVOJE RENGIAMŲ TĘSTINIŲ PRIORITETINIŲ MĖGĖJŲ MENO RENGINIŲ SĄRAŠO SUDARYMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių sąrašo sudarymo tvarkos aprašas nustato, kaip sudaromas Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių (toliau – renginių) sąrašas.

2. Renginių sąrašo sudarymo tikslas – užtikrinti Lietuvoje rengiamų svarbiausių, ryškiausių tęstinių įvairių mėgėjų meno žanrų renginių regionuose plėtrą bei nenutrūkstamą pasirengimo dainų šventėms procesą.

 

II SKYRIUS

RENGINIŲ SĄRAŠO SUDARYMAS

 

3. Į renginių sąrašą įrašomi svarbiausi, ryškiausi įvairių mėgėjų meno sričių ir žanrų renginiai, kurie pagal galimybes tolygiai apima visus Lietuvos regionus.

4. Į renginių sąrašą atrenkami mėgėjų meno renginiai, atitinkantys visus šiuos kriterijus:

4.1. renginys užtikrina vienos ar kelių mėgėjų meno sričių, žanrų tradicijų tęstinumą, daro įtaką jų plėtrai, yra pasirengimo dainų šventėms dalis;

4.2. renginys yra regioninis (dalyvauja ne mažiau kaip 6 savivaldybės ir 10 kolektyvų), respublikinis (turi atrankinius turus, trunka ne vieną dieną, dalyvauja ne mažiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių ir ne mažiau kaip 30 kolektyvų) arba tarptautinis (dalyvauja ne mažiau kaip trys užsienio šalys, 10 kolektyvų, trunka ne vieną dieną ir programa susideda iš keleto renginių);

4.3. renginys yra tęstinis, t. y. įvykęs ne mažiau kaip 3 kartus;

4.4. ne mažiau kaip 40 proc. renginyje dalyvaujančių mėgėjų meno kolektyvų yra ne žemesnės nei 2-osios kategorijos (pagal Kategorijų suteikimo mėgėjų meno kolektyvams pagal meninį lygį, veiklą ir pasiektus rezultatus nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2008 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. ĮV-145.

5. Renginių sąrašas sudaromas trejiems metams.

6. Lietuvos liaudies kultūros centras renginių sąrašo projektą parengia, remdamasis savivaldybių pateikta informacija bei mėgėjų meno žanrinių tarybų ir konsultantų išvadomis, ir teikia jį svarstyti Mėgėjų meno plėtros koordinavimo tarybai.

7. Mėgėjų meno plėtros koordinavimo taryba iki einamųjų metų spalio 1 d. teikia kultūros ministrui pasiūlymus dėl  renginių sąrašo tvirtinimo.

8. Renginių sąrašas tvirtinamas kultūros ministro įsakymu. 

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Renginių, kurie yra įtraukti į renginių sąrašą, patvirtintą kultūros ministro įsakymu, organizatoriai projektus daliniam finansavimui gauti teikia Lietuvos kultūros tarybai.  

10. Projektai daliniam finansavimui gauti teikiami vadovaujantis kultūros ministro įsakymu nustatyta tvarka.

–––––––––––––––––––––––––––