LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2019 M. LIEPOS 3 D. ĮSAKYMO NR. A1-380 „DĖL ŠEIMOS KORTELĖS IŠDAVIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. vasario 9 d. Nr. A1-91

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. A1-380 „Dėl Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                Monika Navickienė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2019 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. A1-380

(Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2022 m. vasario 9 d. įsakymo Nr. A1-91

redakcija)   

 

 

ŠEIMOS KORTELĖS IŠDAVIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1.         Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato šeimos kortelės (toliau – Kortelė) išdavimo ir naudojimo sąlygas, Kortelės ir mobiliosios šeimos kortelės programos galiojimo ir jo sustabdymo sąlygas, gausių šeimų ir šeimų, auginančių (slaugančių) neįgalųjį, apskaitos tvarką, specialaus ženklo „Šeimos kortelė“ naudojimo tvarką.

2.         Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos šeimos kortelės įstatyme (toliau – Įstatymas), Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

 

 

 

II SKYRIUS

KORTELĖS IŠDAVIMAS, NAUDOJIMAS, GALIOJIMAS IR JO SUSTABDYMAS

 

 

 

PIRMASIS SKIRSNIS

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

3.         Gausios šeimos arba šeimos, prižiūrinčios (slaugančios) neįgalųjį (toliau kartu – Šeima), pilnametis narys, norėdamas gauti Kortelę, pateikia prašymą išduoti Kortelę (toliau – Prašymas). Prašymą galima pateikti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS), patvirtinant preliminarų Prašymą, jeigu prieš tai asmuo SPIS naudotojo nustatymuose pažymėjo, jog pageidauja, kad SPIS suformuotų preliminarų Prašymą, SPIS savarankiškai užpildžius SPIS pateiktą Prašymo formą arba Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) pagal Aprašo priede nustatytą formą užpildytą Prašymą pateikiant paštu arba atvykus į SPPD.

4.         Prašyme turi būti nurodomi šie duomenys: teikiančio Prašymą Šeimos pilnamečio nario vardas, pavardė, asmens kodas, deklaruotos gyvenamosios vietos adresas ir (ar) faktinės gyvenamosios vietos adresas, jei faktinės ir deklaruojamos gyvenamosios vietos adresas nesutampa arba asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių (nedeklaravusių) asmenų apskaitą, arba jei pageidaujama Kortelę gauti kitu nei deklaruotos gyvenamosios vietos adresu (toliau kartu – gyvenamoji vieta), telefono ryšio numeris ir elektroninio pašto adresas (jei pageidaujama informaciją apie priimtus sprendimus dėl šeimos kortelės išdavimo gauti elektroniniu paštu) bei visų Šeimos narių, kurie turi teisę į Kortelę ir kuriuos prašoma įtraukti į teisės į Kortelę turėtojų sąrašą (toliau – Kortelės turėtojų sąrašas), vardai, pavardės, asmens kodai, jų nesant – gimimo datos, taip pat pažymima, kurią Įstatymo sąvoką atitinka Šeima.

5.         SPIS naudotojo nustatymuose arba Prašyme pilnametis Šeimos narys gali pateikti sutikimą pažymėtais būdais gauti pranešimus apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir SPIS teikiamas paslaugas bei jų vykdymo eigą, taip pat informaciją apie viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, teikiančius teisę į Kortelę turintiems asmenims, lengvatas, paslaugas ar privilegijas, taikančius jiems nuolaidas prekėms ar renginiams (toliau kartu – Nuolaidas) (toliau – Kortelės partneriai), bei jų taikomas Nuolaidas (Kortelės partnerio pavadinimas, veiklos adresas, taikomos Nuolaidos) (toliau – SPIS teikiamos paslaugos). Ši informacija siunčiama tik sutikimą davusiam asmeniui. Pilnamečiam Šeimos nariui, SPIS davusiam sutikimą gauti informaciją apie galimybes pasinaudoti valstybės parama, SPIS teikiamas paslaugas, SPIS nurodytu elektroninio pašto adresu siunčiama informacija apie galimybę gauti Kortelę bei siūlymas SPIS asmeninėje paskyroje pateikti užklausą suformuoti preliminarų Prašymą. Pilnamečiam Šeimos nariui pažymėjus šiame punkte nurodytą užklausą, pagal valstybės ir žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose esančius Šeimos narių duomenis, nurodytus Aprašo 4 punkte, SPIS suformuojamas preliminarus Prašymas.

6.         Jei preliminariame Prašyme yra netikslumų, SPIS nėra suformuoto preliminaraus Prašymo arba Šeimos duomenų (vardo, pavardės, asmens kodo (jo nesant − gimimo datos), pilnametis Šeimos narys SPIS gali savarankiškai pateikti Prašymą, užpildydamas SPIS pateiktą Prašymo formą (Aprašo priedas). Prašymą teikiant savarankiškai, kartu pateikiamos dokumentų, kurių nėra valstybės ir žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose, įrodančių, kad Šeima atitinka Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytą sąvoką, kopijos, patvirtintos šiuos dokumentus išdavusios Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucijos, notaro (ar asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus), konsulinio pareigūno arba kompetentingo užsienio valstybės pareigūno:

6.1.      jei tėvai gyvena skyriumi ir yra nustatyta vaiko (-ų) gyvenamoji vieta su vienu iš tėvų, – teismo sprendimo dėl vaiko (-ų) gyvenamosios vietos nustatymo;

6.2.      jei vyresnis nei 18 metų vaikas, turintis teisę į Kortelę pagal Įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 1 punktą, studijuoja užsienio valstybės aukštojoje mokykloje, – aukštosios mokyklos išduotos pažymos, kuriai pildyti turi būti naudojamas firminis aukštosios mokyklos blankas ir kurioje turi būti nurodyta: užsienio valstybės ir aukštosios mokyklos pavadinimas originalo kalba, studento asmens duomenys (vardas, pavardė, gimimo data) ir nuolatinės studijų formos programos, pagal kurią studentas mokosi, pavadinimas, bei jos vertimo į lietuvių kalbą, patvirtinto vertėjo;

6.3.      jei sulaukęs 18 metų vaikas, kuris buvo globojamas (rūpinamas) Šeimoje, iki 24 metų mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, arba baigęs bendrojo ugdymo mokyklas laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, – savivaldybės administracijos sprendimo dėl globos (rūpybos) išmokos skyrimo.

7.         Jei pilnametis Šeimos narys neturi galimybės pateikti Prašymo SPIS, jis gali užpildyti Prašymą pagal Aprašo priede nustatytą formą ir jį pateikti SPPD paštu arba atvykęs į SPPD.

Jei Prašymas teikiamas paštu, kartu turi būti pridedamos Aprašo 6 punkte nustatyta tvarka patvirtintos Prašymą teikiančio pilnamečio Šeimos nario asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo gyventi Europos Sąjungoje) ir reikiamų Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodytų dokumentų kopijos.

Jei Prašymas teikiamas atvykus į SPPD, kartu su prašymu pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje) bei Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodytų dokumentų originalai arba kopijos, patvirtintos Aprašo 6 punkte nustatyta tvarka. Prašymą priėmęs SPPD darbuotojas, įsitikinęs tiesiogiai prašymą pateikiančio asmens tapatybe, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą grąžina jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma. Asmens pateiktų Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodytų dokumentų kopijas daro ir tvirtina Prašymą priėmęs SPPD darbuotojas, o asmens pateikti dokumentai grąžinami juos pateikusiam asmeniui.

8.         Prašymo gavimo diena laikoma diena, kai SPIS patvirtinamas preliminarus Prašymas, SPIS savarankiškai pateikiamas Prašymas užpildžius SPIS pateiktą Prašymo formą arba kai SPPD tiesiogiai ar paštu gautą Prašymą registruoja. 

9.         SPPD, gavęs Aprašo 6 ar 7 punkte nurodytą Prašymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Prašymo gavimo dienos įkelia Prašyme nurodytus duomenis į SPIS ir pradeda nagrinėti Prašymą.

10.       Nagrinėdamas Prašymą, SPPD SPIS patikrina, ar, vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi, Šeimai yra skirta papildoma išmoka vaikui. Jei Prašymą pateikusio pilnamečio Šeimos nario (toliau – Pareiškėjas) Šeimai papildoma išmoka vaikui neskirta, SPPD, tikrindamas, ar Šeima atitinka Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytą sąvoką, tikrina šiuos duomenis:

10.1.    iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro – apie Pareiškėjo (jei Pareiškėjas yra pilnametis vaikas – jo tėvų) giminystės ryšį su vaiku (-ais) (giminystės ryšio pavadinimas);

10.2.    iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro – apie Pareiškėjo (jei Pareiškėjas yra pilnametis vaikas – jo tėvų) šeiminę padėtį, santuoką (jeigu asmuo susituokęs), ištuoką (jeigu asmuo išsituokęs) (šeiminė padėtis ir jos pasikeitimo data);

10.3.    iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro – apie Pareiškėjo ir Prašyme įrašytų Šeimos narių gyvenamąsias vietas (gyvenamosios vietos adresas) (tikrinant, ar Šeima atitinka Įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje nurodytą sąvoką, įsitikinama, ar Prašyme nurodyta tėvų ir vaiko, kuriam nustatytas neįgalumo lygis, arba darbingo amžiaus nesusituokusio asmens, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis, gyvenamoji vieta sutampa);

10.4.    iš Mokinių registro – apie Prašyme nurodytų pilnamečių vaikų iki 24 metų mokymąsi pagal pagrindinio, vidurinio ugdymo ir (ar) formaliojo profesinio mokymo programas (ar Šeimos narys mokosi pagal pagrindinio, vidurinio ugdymo ir (ar) formaliojo profesinio mokymo programas);

10.5.    iš Studentų registro – apie Prašyme nurodytų pilnamečių vaikų iki 24 metų studijas aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą (ar Šeimos narys studijuoja Lietuvos aukštojoje mokykloje ar Lietuvoje Respublikoje įsteigtoje užsienio aukštosios mokyklos filiale);

10.6.    iš SPIS – ar Pareiškėjui (jei Pareiškėjas yra pilnametis vaikas, Šeimos tėvui / motinai) nėra apribota tėvų valdžia (duomenys apie tai, ar šiam (šiems) asmeniui (-ims) nėra apribota tėvų valdžia, jeigu apribota, apribojimo data);

10.7.    iš SPIS – apie Prašyme nurodytų, kartu su tėvais gyvenančių pilnamečių asmenų specialiuosius nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar nuolatinės slaugos poreikius (nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar nuolatinės slaugos poreikio nustatymo faktas, data, nustatymo terminas);

10.8.    iš SPIS – apie Prašyme nurodytam vaikui nustatytą neįgalumo lygį (neįgalumo nustatymo faktas, data, nustatymo terminas);

10.9.    iš SPIS – apie Prašyme nurodytam vaikui nustatytą nuolatinę globą (rūpybą) ir paskirtą nuolatinį globėją (rūpintoją), jei šeimoje yra nuolat globojamas (rūpinamas) vaikas (duomenis apie tai, ar vaikui nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) ir paskirtas nuolatinis globėjas (rūpintojas), globos (rūpybos) nustatymo / pasibaigimo (jei baigėsi) data, globėjo (rūpintojo) vardas, pavardė, asmens kodas (jo nesant – gimimo data).

11.       Jeigu galimybės gauti duomenis, reikalingus Šeimos atitikčiai Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytai sąvokai pagrįsti, iš valstybės registrų (kadastrų), žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų nėra arba jeigu jie pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis nėra gaunami iš valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų, SPPD gali prašyti Pareiškėjo per 10 darbo dienų pateikti Šeimos atitiktį Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytai sąvokai įrodančių dokumentų kopijas, patvirtintas Aprašo 6 punkte nustatyta tvarka.

12.       Prašymas išnagrinėjamas per 5 darbo dienas nuo jo gavimo dienos, jei Prašymas ir (ar) kartu su juo pateikta informacija papildomai tikrinama ar tikslinama, – per 5 darbo dienas nuo papildomos / patikslintos informacijos pateikimo, bet ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo Prašymo gavimo dienos.

13.       SPPD išnagrinėjus Prašymą ir patvirtinus Šeimos atitiktį Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalies sąvokai ir Prašyme nurodytų asmenų teisę į Kortelę, Prašyme nurodyti asmenys įtraukiami į Kortelės turėtojų sąrašą (jame nurodant Aprašo 16 punkte numatytus Kortelės gamintojui teikiamus duomenis) ir Pareiškėjas Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo bei SPIS paskyros žinute (jeigu Pareiškėjas naudojasi SPIS) informuojamas apie teisės gauti Kortelę patvirtinimą bei Aprašo 23 punkte nurodytus Kortelės gamybos ir siuntimo terminus.

14.       Jei pagal Prašyme ir (ar) Aprašo 6 punkte nurodytuose dokumentuose pateiktus, ir (ar) Aprašo 10 punkte nurodytus duomenis nustatoma, kad Šeima neatitinka Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalies sąvokos ir Prašyme nurodyti asmenys pagal Įstatymo 3 straipsnio 1 dalį neturi teisės į Kortelę, Pareiškėjas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo Prašymo gavimo dienos Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo ir SPIS paskyros žinute (jeigu Pareiškėjas naudojasi SPIS) informuojamas apie atsisakymą išduoti Kortelę, nurodant atsisakymo motyvus / priežastis ir informuojant apie galimybę, pasikeitus aplinkybėms ir (ar) pateikus duomenis (dokumentus) (Aprašo 6 punktas), pagrindžiančius Šeimos atitiktį Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje nurodytai sąvokai, iš naujo kreiptis dėl Kortelės išdavimo.

15.       Jei Šeima atitinka Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalies sąvoką, tačiau nustatoma, kad, vadovaujantis Įstatymo 3 straipsniu, dalis Prašyme nurodytų asmenų neturi teisės į Kortelę, SPPD priima sprendimą išduoti Šeimai Kortelę ir į Kortelės turėtojų sąrašą įtraukti tik tuos Prašyme nurodytus Šeimos narius, kurie turi teisę į Kortelę. Pareiškėjas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo Prašymo gavimo dienos Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo ir SPIS paskyros žinute (jeigu Pareiškėjas naudojasi SPIS) informuojamas apie Prašyme nurodytų asmenų teisės į Kortelę patvirtinimą (nurodomi asmenų vardai, pavardės), Aprašo 23 punkte nurodytus Kortelės gamybos ir siuntimo terminus, atsisakymo įtraukti į Kortelės turėtojų sąrašą Šeimos narių, neturinčių teisės į Kortelę, motyvus / priežastis ir galimybę, pasikeitus aplinkybėms ir (ar) pateikus duomenis (dokumentus) (Aprašo 6 punktas), pagrindžiančius minėtų Šeimos narių teisę į Kortelę, iš naujo kreiptis dėl Kortelės išdavimo.

16.       Pagal Kortelės turėtojų sąrašą iki kiekvieno mėnesio 10 dienos kiekvienai Kortelei SPIS suformuojamas 16 ženklų brūkšniniu kodu koduojamas identifikacinis numeris (toliau – Identifikacinis numeris), reikalingas Kortelei pagaminti. SPIS paskyroje SPPD atsakingas darbuotojas pagal Kortelės turėtojų sąrašą suformuoja ataskaitą, kurioje nurodomi Kortelei pagaminti ir išsiųsti reikalingi duomenys (Šeimos narių vardai, pavardės, Identifikacinis numeris, Prašyme nurodytas Kortelės pristatymo adresas), ir pateikia ją Kortelės gamintojui. Kortelės gamintojas pagamintą ir supakuotą Kortelę, nurodęs Pareiškėjo vardą, pavardę, Prašyme nurodytą Kortelės pristatymo adresą, perduoda išsiųsti siuntėjui.

17.       Kiekvienas Šeimos narys, įtrauktas į Kortelės turėtojų sąrašą, turi teisę gauti antrą ir paskesnę Kortelę (toliau – Papildoma fizinė kortelė) ar naudotis Kortele per mobiliąją šeimos kortelės programą (toliau – Mobilioji kortelė). Pageidaujantis naudotis Mobiliąja kortele ar gauti Papildomą fizinę kortelę pilnametis Šeimos narys turi pateikti Prašymą SPIS, užpildydamas SPIS pateiktą Prašymo formą arba pateikdamas pagal Aprašo priede nustatytą formą užpildytą Prašymą SPPD paštu arba atvykęs į SPPD. Teikiant Prašymą gauti Papildomą fizinę kortelę ar Mobiliąją kortelę (toliau – Papildomas prašymas), nurodoma, kad prašoma suteikti antrą ar paskesnę Kortelę, ir pasirinkti Papildomą fizinę kortelę ar Mobiliąją kortelę. Teikiant Papildomą prašymą, Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai nėra teikiami, tačiau taikomi Aprašo 7 punkte nurodyti asmens tapatybės patvirtinimo reikalavimai. Teikiant Papildomą prašymą, Aprašo priedo 1 punktas nepildomas.

18.       Nagrinėdamas Papildomą prašymą, SPPD patikrina, ar jame nurodyti asmenys yra įtraukti į Kortelės turėtojų sąrašą. Papildomas prašymas išnagrinėjamas per Aprašo 12 punkte nurodytą terminą. Pilnamečiam Šeimos nariui Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo ir SPIS paskyros žinute (jeigu Pareiškėjas naudojasi SPIS) išsiunčiamas informacinis pranešimas apie Papildomos kortelės išdavimą (Papildomos fizinės kortelės gamybos, personalizavimo ir siuntimo mokesčio dydis, SPPD sąskaita, į kurią turi būti sumokėtas mokestis už Papildomą fizinę kortelę, sumokėjimo terminas, Mobiliajai kortelei pridėti reikalingas SPIS suformuotas prieigos kodas ir QR kodas) bei Aprašo 23 punkte nurodytus Kortelės gamybos ir siuntimo terminus. Išnagrinėjus Papildomą prašymą, jame nurodytiems ir į Kortelės turėtojų sąrašą įtrauktiems asmenims suformuojami papildomi individualūs identifikaciniai numeriai, susieti su Kortelės Identifikaciniu numeriu. Papildomų fizinių kortelių identifikaciniai numeriai koduojami brūkšniniais kodais, Mobiliųjų kortelių – QR kodais. Papildomos fizinės kortelės gamybai reikalingi duomenys teikiami gamintojui ir siuntėjui Aprašo 16 punkte numatyta tvarka ir apimtimi.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

KORTELĖS IŠDAVIMAS

 

19.       Šeimai viena Kortelė išduodama nemokamai.

20.       Papildomos fizinės kortelės gali būti išduodamos ir galimybė naudotis Mobiliosiomis kortelėmis suteikiama visiems Įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje nurodytiems Šeimos nariams, turintiems teisę į Kortelę.

21.       Papildoma fizinė kortelė išduodama apmokėjus Papildomos fizinės kortelės gamybos, personalizavimo ir siuntimo išlaidas. Aprašo 18 punkte nurodytame informaciniame pranešime ir svetainėje www.seimos-kortele.lt (toliau – Svetainė) nurodytas mokestis už Papildomą fizinę kortelę turi būti sumokėtas į SPPD sąskaitą per 10 darbo dienų nuo Aprašo 18 punkte nurodyto informacinio pranešimo išsiuntimo dienos. 

22.       Galimybė naudotis Mobiliąja kortele suteikiama nemokamai.

23.       Kortelė ar Papildoma fizinė kortelė pagaminama ir išsiunčiama paštu Prašyme ar Papildomame prašyme nurodytu Kortelės pristatymo adresu ne vėliau kaip per 35 darbo dienas nuo Prašymo ar Papildomo prašymo gavimo dienos arba 20 darbo dienų nuo Aprašo 21 punkte nurodyto mokesčio už Papildomą fizinę kortelę sumokėjimo dienos.

24.       Išsiųstai Kortelei ar Papildomai fizinei kortelei nepasiekus Pareiškėjo ir Kortelei ar Papildomai fizinei kortelei grįžus į SPPD, Prašyme ar Papildomame prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo per 5 darbo dienas nuo Kortelės grąžinimo SPPD dienos SPPD informuoja Pareiškėją apie Kortelės atsiėmimo galimybes. Pareiškėjas, pageidaujantis gauti jo nepasiekusią Kortelę ar Papildomą fizinę kortelę, ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo SPPD informacijos apie Kortelės ar Papildomos fizinės kortelės atsiėmimo galimybes gavimo (nesant Pareiškėjo patvirtinimo, jog informacija gauta, – nuo šiame punkte nurodytos SPPD informacijos apie Kortelės atsiėmimo galimybes išsiuntimo) dienos Prašyme nurodytu elektroniniu paštu ar paštu kreipiasi į SPPD su prašymu gauti jo nepasiekusią Kortelę ar Papildomą fizinę kortelę, nurodydamas savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo ją reikėtų pristatyti. Suėjus šiame punkte nurodytam kreipimosi dėl Šeimos nepasiekusios Kortelės ar Papildomos fizinės kortelės gavimo terminui, ji sunaikinama. Pareiškėjas, pageidaujantis gauti Kortelę ar Papildomą fizinę kortelę, iš naujo pildo Prašymą Aprašo 6, 7 ar 17 punkte nurodyta tvarka.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

KORTELĖS NAUDOJIMAS, GALIOJIMAS IR JO SUSTABDYMAS

 

25.       Teisę naudotis Kortele turi tik joje nurodyti Šeimos nariai. Kortelė suteikia teisę kiekvienam Kortelės turėtojui naudotis Nuolaidomis.

26.       Vienoje Kortelėje nurodomi ne daugiau kaip 6 Šeimos narių vardai ir pavardės ir SPIS suformuotas Identifikacinis numeris. Jei Šeimą sudaro daugiau kaip 6 nariai, Kortelę sudaro atitinkamas skaičius kortelių, kurių kiekvienoje nurodomi Pareiškėjo ir ankstesnėje (-ėse) kortelėje (‑ėse) nenurodytų Šeimos narių vardai ir pavardės bei tas pats Kortelės Identifikacinis numeris.

27.       Informacija apie Kortelės turėtojams taikomas Nuolaidas skelbiama Svetainėje, mobiliojoje šeimos kortelės programoje ir šeimos kortelės paskyroje socialiniuose tinkluose, taip pat, Pareiškėjui davus sutikimą gauti informaciją apie Kortelės partnerių teikiamas Nuolaidas, gali būti siunčiama sutikime nurodytu būdu.

28.       Patvirtindamas preliminarų Prašymą arba pateikdamas Prašymą, Pareiškėjas patvirtina, kad yra susipažinęs su šiame skirsnyje pateiktomis Kortelės naudojimo sąlygomis ir įsipareigoja jų laikytis.

29.       Kortelė aktyvuojama pirmą kartą ją panaudojus Nuolaidoms gauti. Mobilioji kortelė aktyvuojama mobiliosios šeimos kortelės programos parinktyje „Mokėti“ pirmą kartą suformavus QR kodą.

30.       Nuolaidomis Kortelės turėtojas gali naudotis specialiu ženklu „Šeimos kortelė“ pažymėtose vietose, taip pat įsigydamas Svetainėje skelbiamų Kortelės partnerių prekių ar paslaugų internetu.

31.       Kortelės partneris, siekdamas įsitikinti Kortelės turėtojo tapatybe, turi teisę paprašyti Kortelės turėtojo parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje) arba kitą dokumentą, kuriame pateiktas asmens vardas ir pavardė bei asmens nuotrauka (vairuotojo pažymėjimą arba moksleivio ar studento pažymėjimą, arba neįgaliojo pažymėjimą). Kortelės partneris, įsitikinęs asmens tapatybe, asmens dokumentą grąžina jį pateikusiam asmeniui, asmens dokumento kopijos nedaromos.

32.       Jei Kortelė pametama, pavagiama ar kitaip prarandama arba jei pasikeičia Kortelėje nurodyti duomenys ar Kortelės turėtojo gyvenamoji vieta, Kortelės turėtojas privalo apie tai informuoti SPPD raštu (elektroniniu paštu), nurodydamas savo vardą, pavardę, Kortelės Identifikacinį numerį. Šiame punkte nurodytais atvejais Kortelės turėtojas turi teisę kreiptis į SPPD Aprašo 6 ar 7 punkte numatyta tvarka dėl naujos Kortelės išdavimo, panaikinus galimybę naudotis ankstesne Kortele, nurodydamas Prašymo pagrindą (pažymėdamas tinkantį variantą).

33.       Jei asmuo dėl Aprašo 32 punkte nurodytų priežasčių kreipiasi į SPPD dėl naujos Kortelės ar Papildomos kortelės išdavimo, SPPD panaikina galimybę naudotis buvusia Kortele ar Papildoma kortele ir apie tai pažymi SPIS. Pageidaujant įsigyti naują Kortelę ar Papildomą kortelę ir naudotis Nuolaidomis, turi būti teikiamas Prašymas Aprašo 6 ar 7 punkte numatyta tvarka. Nauja Kortelė išduodama nemokamai, už Papildomos fizinės kortelės keitimą mokama Aprašo 21 punkte nustatyta tvarka.

34.       Galimybė naudotis Kortele suteikiama iki joje nurodyto galimybės naudotis Kortele termino (toliau – Kortelės galiojimo terminas) pabaigos, bet ne ilgiau, nei Kortelės turėtojas turi teisę į Kortelę. Papildoma fizine kortele naudotis galima iki Kortelės galiojimo termino pabaigos.

35.       Baigiantis Kortelės galiojimo terminui, Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo bei SPIS paskyros žinute (jeigu Pareiškėjas naudojasi SPIS) siunčiamas pranešimas, informuojant apie artėjančią Kortelės galiojimo termino pabaigą. Norint toliau nepertraukiamai naudotis Kortelės turėtojui taikomomis Nuolaidomis, Prašymas Aprašo 6 ar 7 punkte numatyta tvarka turi būti teikiamas ne vėliau kaip likus 45 darbo dienoms iki Kortelės galiojimo termino pabaigos. Tokiu atveju, teikiant Prašymą išduoti naują Kortelę, panaikinus galimybę naudotis ankstesne Kortele, nurodoma, kad prašoma išduoti naują Kortelę baigiantis Kortelės galiojimo terminui. Jeigu šeimos situacija nepasikeitė, Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai neteikiami. Nagrinėjant Prašymą tikrinama, ar jame nurodyti asmenys yra įtraukti į Kortelės turėtojų sąrašą. Nauja Kortelė išduodama nemokamai, už Papildomos fizinės kortelės išdavimą mokama Aprašo 21 punkte nustatyta tvarka. Galimybė naudotis ankstesne Kortele pasibaigia suėjus Kortelės galiojimo terminui.

36.       Pasibaigus Kortelės galiojimo terminui, norint naudotis Kortelės turėtojui taikomomis Nuolaidomis, dėl naujos Kortelės išdavimo turi būti kreipiamasi Aprašo 6 ar 7 punkte numatyta tvarka, Prašyme pažymint, kad pasibaigė Kortelės galiojimo terminas.

37.       Jei SPPD nustato, kad Kortelės turėtojas ar Šeima prarado teisę į Kortelę, SPPD sustabdo jos galiojimą, apie tai pažymi SPIS ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo teisės į Kortelę praradimo dienos nustatymo informuoja Pareiškėją Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo. Kortelės turėtojas per 10 darbo dienų nuo pranešimo išsiuntimo dienos gali pateikti dokumentus, nurodytus Aprašo 6 punkte, patvirtinančius, kad jis turi teisę į Kortelę pagal Įstatymo 3 straipsnio 1 dalį arba Šeima atitinka Įstatymo 2 straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytą sąvoką, arba jų kopijas, patvirtintas šiuos dokumentus išdavusios Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucijos, notaro (ar asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus), konsulinio pareigūno arba kompetentingo užsienio valstybės pareigūno, priklausomai nuo dokumentų pateikimo būdo, kaip nurodyta Aprašo 7 punkte. Tokiu atveju Kortelės galiojimas atnaujinamas iki Kortelės galiojimo termino pabaigos.

38.       Jei sustabdžius Kortelės galiojimą, Kortelės turėtojas Aprašo 37 punkte nustatyta tvarka ir terminu nepateikia reikiamų dokumentų ir nepatvirtina teisės į Kortelę, galimybė naudotis Kortele prarandama. Tokiu atveju, pageidaujant gauti naują Kortelę, turi būti kreipiamasi Aprašo 6 ar 7 punkte nurodyta tvarka. Nauja Kortelė išduodama nemokamai, už naujos Papildomos fizinės kortelės išdavimą mokama Aprašo 21 punkte nustatyta tvarka.

 

 

III SKYRIUS

MOBILIOSIOS ŠEIMOS KORTELĖS PROGRAMOS NAUDOJIMO, GALIOJIMO IR SUSTABDYMO SĄLYGOS

 

 

39.       Kortelės turėtojui užtikrinama galimybė naudotis į išmanųjį telefoną atsisiunčiama mobiliąja šeimos kortelės programa.

40.       Prisijungimo prie mobiliosios šeimos kortelės programos būdai skelbiami Svetainėje.

41.       Viename išmaniajame įrenginyje gali būti pridedama viena Mobilioji kortelė. Viena Mobilioji kortelė gali būti naudojama tik viename išmaniajame įrenginyje. Jei ta pati Mobilioji kortelė aktyvuojama kitame išmaniame įrenginyje, galimybė naudotis Mobiliąja kortele buvusiame įrenginyje sustabdoma.

42.       Mobilioji kortelė galioja, iki nebus prarasta teisė turėti Kortelę.

43.       Kortelės turėtojui naudojantis Mobiliąja kortele, užtikrinamos tos pačios Nuolaidos kaip ir naudojant Kortelę.

 

 

IV SKYRIUS

KORTELĖS TURĖTOJŲ APSKAITA

 

 

44.       Kortelės turėtojų apskaitą vykdo SPPD.

45.       SPPD pagal Aprašo 10 punkte nurodytus duomenis kartą per 6 mėnesius tikrina, ar Kortelės turėtojai priskiriami kuriai nors Įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje nurodytai asmenų, turinčių teisę į Kortelę, kategorijai.

 

 

V SKYRIUS

SPECIALAUS ŽENKLO „ŠEIMOS KORTELĖ“ NAUDOJIMAS

 

 

46.       SPPD išduoda Kortelės partneriui sutartyje su Kortelės partneriu nurodytą specialių ženklų „Šeimos kortelė“ skaičių.

47.       Specialus ženklas „Šeimos kortelė“ sutarties su SPPD galiojimo laikotarpiu naudojamas Nuolaidų taikymo vietoms pažymėti.

 

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

48.       Kortelės turėtojas bet kuriuo metu turi teisę atšaukti savo ankstesnį sutikimą pasirinktu būdu gauti informaciją apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir SPIS teikiamas paslaugas (jeigu Kortelės turėtojas buvo davęs sutikimą gauti tokią informaciją), panaikindamas žymą savo SPIS paskyroje, paštu arba elektroniniu paštu kreipdamasis į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ar, jei Prašymas gauti Kortelę buvo pateiktas SPPD, pateikdamas Prašymą SPPD paštu arba atvykęs į SPPD. Adresai, kuriais galima atšaukti sutikimą, nurodomi Prašymo gauti Kortelę formoje ir siunčiant pagal sutikimą teikiamą informaciją. Jeigu dėl sutikimo atšaukimo kreipiamasi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ar SPPD, asmuo nurodo savo vardą, pavardę, gimimo datą ir sutikimą, kurį atšaukia, ir, atsižvelgiant į kreipimosi būdą, jam taikomi Aprašo 7 punkte nurodyti asmens tapatybės patvirtinimo reikalavimai.

49.       Kortelės turėtojas bet kuriuo metu turi teisę atsisakyti Kortelės, Prašymą užpildydamas SPIS arba pateikdamas Aprašo 7 punkte nustatyta tvarka. Teikiant Prašymą atsisakyti Kortelės, jame turi būti pažymima „atsisakyti šeimos kortelės“. Aprašo 6.1–6.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai ir Aprašo priedo 1–4 ir 9 punktuose nurodyta informacija neteikiami. Tokiu atveju SPPD sustabdo galimybę naudotis Kortele ir apie tai informuoja Pareiškėją Prašyme nurodytu būdu gauti informaciją apie priimtus sprendimus dėl Kortelės išdavimo.

50.       Asmens duomenys tvarkomi laikantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymo reikalavimus, nuostatų.

51.       Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka. Duomenų subjekto teisės įgyvendinamos Reglamento (ES) 2016/679 ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

______________

 

 

Šeimos kortelės išdavimo

ir naudojimo tvarkos aprašo

priedas

 

(Prašymo išduoti / atsisakyti šeimos kortelės forma)

┌ ┐

Dokumento gavimo registracijos žyma

 

└ ┘

 

ASMENS, KURIS PRAŠO IŠDUOTI / ATSISAKYTI ŠEIMOS KORTELĖS, DUOMENYS

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas arba gyvenamosios vietos adresas, jei asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių (nedeklaravusių) asmenų apskaitą1

Telefono ryšio Nr.

El. pašto adresas3

Faktinės gyvenamosios vietos adresas2

 

 

1 Duomenys gaunami iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

 

2 Nurodomas tuo atveju, kai asmens deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta nesutampa arba pageidaujama, kad kortelė būtų siunčiama kitu nei deklaruota gyvenamoji vieta adresu.

 

3 Nurodoma tuo atveju, kai pageidaujama informaciją apie priimtus sprendimus dėl šeimos kortelės išdavimo gauti elektroniniu paštu.

 

 

PRAŠYMAS IŠDUOTI / ATSISAKYTI ŠEIMOS KORTELĖS

 

20__ m. _______________________ d.

 

Teikiamas prašymas (reikiamą variantą pažymėkite Q):

 

c Šeimos kortelę išduoti pirmą kartą

 

c Išduoti naują šeimos kortelę, panaikinus galimybę naudotis ankstesne kortele (pasirinktą variantą pažymėkite):

c kai pasikeitė šeimos kortelėje nurodyti duomenys ar šeimos kortelės turėtojų gyvenamoji vieta;

c kai šeimos kortelė pamesta, pavogta ar kitaip prarasta;

c kai šeimos kortelė keičiama baigiantis galimybės naudotis šeimos kortele terminui;

c kai pasibaigė galimybės naudotis šeimos kortele terminas.

 

 

c Išduoti antrą ar paskesnę (-es) šeimos kortelę (-es)

 

c Sudaryti galimybę naudotis šeimos kortele per mobiliąją šeimos kortelės programą

 

c Atsisakyti šeimos kortelės

 

1. Prašymo pildymo metu šeima atitinka Lietuvos Respublikos šeimos kortelės įstatyme nustatytą sąvoką (reikiamą variantą pažymėkite Q):

 

c Gausi šeima – tėvai, nuolatiniai globėjai (rūpintojai), kurie augina ir (ar) nuolatinai globoja (rūpina) tris ar daugiau vaikų iki 18 metų, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų trys ar daugiau vaikų iki 18 metų, arba vienas iš tėvų ir jų trys ar daugiau vaikų iki 18 metų, taip pat jų nesusituokę ir savo vaikų neturintys pilnamečiai vaikai iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, arba bendrojo ugdymo mokyklas baigę šių šeimų vaikai laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos.

 

c Šeima, prižiūrinti (slauganti) neįgalųjį – šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis, arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

 

2. Gausios šeimos arba šeimos, prižiūrinčios (slaugančios) neįgalųjį, nariai, kuriuos prašoma įtraukti į turinčių teisę į šeimos kortelę asmenų sąrašą (įrašomi visi šeimos nariai, turintys teisę naudotis šeimos kortele, įskaitant ir prašymą išduoti šeimos kortelę teikiantį asmenį (pareiškėją):

Eil. Nr.

Vardas ir pavardė

Asmens kodas, jo nesant – gimimo data

Jeigu asmuo yra neįgalusis, pažymėkite

Q

Jeigu vaikas nuolat globojamas (rūpinamas), pažymėkite

Q

Jei pilnametis vaikas iki 24 metų mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, arba yra baigęs bendrojo ugdymo mokyklą (laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos), pažymėkite

Q

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

 

 

c

c

c

 

3. Šeimos kortelę prašau atsiųsti paštu, nurodytu adresu (pasirinktą vieną variantą pažymėkite Q):

 

c Deklaruotos gyvenamosios vietos

 

c Faktinės gyvenamosios vietos

 

4. Pridedama (pažymėkite Q):

c Pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija (-os), jei prašymas teikiamas paštu;

 

c teismo sprendimo dėl vaiko (-ų) gyvenamosios vietos nustatymo, kai tėvai gyvena skyriumi ir yra nustatyta vaiko (-ų) gyvenamoji vieta su vienu iš tėvų, kopija (-os);

 

c aukštosios mokyklos išduotos pažymos, kuriai pildyti turi būti naudojamas firminis aukštosios mokyklos blankas ir kurioje turi būti nurodyta: užsienio valstybės ir aukštosios mokyklos pavadinimas originalo kalba, studento asmens duomenys (vardas, pavardė, gimimo data), nuolatinės studijų formos programos, pagal kurią studentas mokosi, pavadinimas, ir jos vertimo į lietuvių kalbą, patvirtinto vertėjo, kopija;

 

c savivaldybės administracijos sprendimo dėl globos (rūpybos) išmokos skyrimo kopija.

 

5. Informaciją apie priimtus sprendimus dėl šeimos kortelės išdavimo prašau atsiųsti (pasirinkite vieną variantą ir pažymėkite Q):

 

c Elektroniniu paštu

 

c Deklaruotos gyvenamosios vietos adresu

 

c Faktinės gyvenamosios vietos adresu

 

c Telefono ryšio numeriu SMS žinute

 

6. Tvirtinu, kad pateikta informacija yra teisinga.

 

7. Esu informuotas, kad:

 

7.1. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM) Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktuose, reglamentuojančiuose asmens duomenų apsaugą, nustatyta tvarka gaus ir tvarkys duomenis ir informaciją apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis, kuriais vadovaujantis nustatoma teisė į šeimos kortelę, iš valstybės registrų (kadastrų), žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų, kitų informacinių sistemų. Asmens duomenų tvarkymo tikslai – įvertinti, ar asmuo turi teisę gauti šeimos kortelę ir administruoti šeimos kortelę. Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir SPPD arba SADM, priklausomai nuo to, į kurią instituciją kreipiamasi, nustatyta tvarka;

 

7.2. apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis iš kitų institucijų bus renkama informacija, reikalinga šeimos kortelei išduoti;

 

7.3. mano ir prašymo 2 punkte nurodytų šeimos narių, turinčių teisę į šeimos kortelę, duomenys (vardai, pavardės, šeimos kortelės brūkšniniu kodu koduojamas identifikacinis numeris bei šeimos kortelės pristatymo adresas) bus perduoti tretiesiems asmenims, šeimos kortelės pagaminimo ir siuntimo tikslais;

 

7.4. duomenys apie man ir bendrai gyvenantiems asmenims išduotą šeimos kortelę teisės aktų nustatyta tvarka gali būti teikiami kitoms institucijoms;

 

7.5. mano šeimos kortelės brūkšniniu kodu koduojamas identifikacinis numeris bus perduotas trečiosioms šalims, siekiant užtikrinti šeimos kortelės veikimą pagal su partneriais pasirašytas sutartis.

 

8. Esu susipažinęs su šeimos kortelės naudojimo sąlygomis, nurodytomis Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašo II skyriaus trečiajame skirsnyje, ir sutinku jų laikytis.

 

9. Jeigu sutinkate gauti informaciją, langelį pažymėkite Q:

c Sutinku savo Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos paskyroje gauti pranešimus apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje teikiamas paslaugas bei jų vykdymo eigą, taip pat informaciją apie viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, teikiančius teisę į Šeimos kortelę turintiems asmenims lengvatas, paslaugas ar privilegijas, taikančius jiems nuolaidas prekėms ar renginiams (toliau kartu – Nuolaidas), bei jų taikomas Nuolaidas (viešojo ar privačiojo juridinio asmens pavadinimas, veiklos adresas, taikomos Nuolaidos).

 

c Sutinku mano nurodytu el. pašto adresu gauti pranešimus apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje teikiamas paslaugas bei jų vykdymo eigą, taip pat informaciją apie viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, taikančius teisę į Šeimos kortelę turintiems asmenims Nuolaidas, bei jų taikomas Nuolaidas (viešojo ar privačiojo juridinio asmens pavadinimas, veiklos adresas, teikiamos Nuolaidos).

 

c Sutinku mano nurodytu telefono ryšio numeriu gauti trumpąsias žinutes apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje teikiamas paslaugas bei jų vykdymo eigą, taip pat informaciją apie viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, taikančius teisę į Šeimos kortelę turintiems asmenims Nuolaidas, bei jų taikomas Nuolaidas (viešojo ar privačiojo juridinio asmens pavadinimas, veiklos adresas, teikiamos Nuolaidos).

 

 

Esu informuotas, kad bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos paskyroje ir (ar) mano nurodytu el. pašto adresu ir (ar) telefono ryšio numeriu trumposiomis žinutėmis gauti pranešimus apie galimybes pasinaudoti valstybės parama ir Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje teikiamas paslaugas bei jų vykdymo eigą, taip pat informaciją apie viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, taikančius teisę į Šeimos kortelę turintiems asmenims Nuolaidas, bei jų taikomas Nuolaidas (viešojo ar privačiojo juridinio asmens pavadinimas, veiklos adresas, teikiamos Nuolaidos).         

Sutikimą galima atšaukti panaikinant žymą Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos paskyroje, kreipiantis į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (toliau – Ministerija) paštu adresu: A. Vivulskio g. 11, 03610 Vilnius arba elektroniniu paštu [email protected] arba, jei prašymas gauti šeimos kortelę buvo pateiktas SPPD, pateikiant prašymą SPPD elektroniniu paštu [email protected] arba paštu ar atvykus adresu: A. Vivulskio g. 13, Vilnius. Kreipiantis dėl sutikimo atšaukimo paštu ar atvykus, turi būti nurodomas asmens vardas, pavardė, pateikiama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo gyventi Europos Sąjungoje) kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka, ar originalas (jei kreipiamasi atvykus į SPPD ar Ministeriją). Dokumentas, įsitikinus asmens tapatybe, grąžinamas jį pateikusiam asmeniui. Kreipiantis dėl sutikimo atšaukimo elektroniniu paštu, nurodomas asmens vardas, pavardė. Kreipimasis turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, nustatytus kvalifikuotam elektroniniam parašui keliamus reikalavimus, o asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija neteikiama.

 

Pareiškėjas                                                                                                      ____________________                        _____________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)