NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

dėl KURŠIŲ NERIJOS žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, MENINIŲ OBJEKTŲ statymo IR PAŠALINIMO, gatvių pavadinimų suteikimo komisijos VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2022 m. gegužės 26 d. Nr. T1-102

Neringa

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 5 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 6 ir 34 punktais, Neringos savivaldybės taryba nusprendžia

patvirtinti Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo komisijos veiklos nuostatus (pridedama).

Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Neringos savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas                                                                             Narūnas Lendraitis

 


 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės tarybos

2022 m. gegužės 26 d.

sprendimu Nr. T1-102

 

 

KURŠIŲ NERIJOS žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, MENINIŲ OBJEKTŲ statymo IR PAŠALINIMO, gatvių pavadinimų suteikimo komisijos VEIKLOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo komisijos (toliau – Komisija) veiklos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Komisijos sudarymo principus, jos funkcijas, darbo organizavimo tvarką, teises bei atsakomybę.

2.  Komisija sudaroma Neringos savivaldybės (toliau – Savivaldybės) tarybos sprendimu iš 7 narių:

2.1  vienas Savivaldybės tarybos narys, deleguotas Savivaldybės tarybos;

2.2  vienas Savivaldybės administracijos darbuotojas, deleguotas Savivaldybės administracijos direktoriaus;

2.3  vienas Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos deleguotas atstovas;

2.4  vienas atstovas (ekspertas, istorikas, kraštotyrininkas), deleguotas Neringos muziejų;

2.5  vienas kultūros ar meno atstovas, deleguotas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“;

2.6  vienas atstovas deleguotas Liudviko Rėzos kultūros centro;

2.7  vienas atstovas deleguotas Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos.

3.    Komisijos pirmininkas ir pavaduotojas skiriami Savivaldybės tarybos sprendimu.

4.    Komisija yra nuolatinė, jos veiklos trukmė sutampa su Savivaldybės tarybos kadencija.

5.    Komisijos sprendimai ir siūlymai yra rekomendacinio pobūdžio rengiant ir svarstant Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo ir kitais klausimais.

 

II SKYRIUS

PAGRINDINIAI KOMISIJOS UŽDAVINIAI

 

6.  Svarbiausi Komisijos uždaviniai:

6.1  svarstyti Savivaldybės tarybai teikiamus teisės aktų projektus dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų, paminklų, skulptūrų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo, atminimo lentų ir kitais klausimais;

6.2  svarstyti ir nagrinėti šių Nuostatų 3 skyriuje nustatyta tvarka gaunamus savivaldybės įstaigų, visuomenės organizacijų ir piliečių prašymus dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo , gatvių pavadinimų suteikimo, vertinti jų motyvus bei pagrįstumą, informuoti pareiškėjus apie svarstymo rezultatus.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ TEIKIMAS

 

7.  Prašymus dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo (toliau – Prašymas) gali teikti fiziniai ir (ar) juridiniai asmenys.

8.  Prašymas teikiamas Neringos savivaldybės administracijos direktoriui.

9.  Prašyme dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo nurodoma: išsami informacija apie asmenį, istorinę datą ar įvykį, bibliografinė, istorinių šaltinių medžiaga, meninio objekto įrengimo / įamžinimo idėja ir motyvai, meninio objekto autorius, finansavimo šaltiniai, iniciatorių kontaktai. Gali būti pateikiamas kompetentingų institucijų ekspertinis vertinimas. Kartu su Prašymu pateikiama objekto įrengimo vietos schema (jeigu jau yra numatyta), vizualizacija, foto montažas.

10.  Prašyme dėl gatvių pavadinimų suteikimo nurodoma: išsami informacija apie pavadinimo suteikimo ar keitimo motyvus, iniciatorių kontaktai.

11Visus Prašymus, pateiktus šių Nuostatų 8–10 punktuose nustatyta tvarka nagrinėja ir išvadas teikia Komisija, siekdama išsaugoti senuosius Kuršių nerijos vietovardžius, kultūrą, tradicijas, nusipelniusių žmonių vardus, reikšmingus įvykius, tautos ir bendražmogiškąsias vertybes, atspindinčias šiandienos pasaulines tendencijas ir gerąsias praktikas.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMO TVARKA

 

12.  Pagrindinė Komisijos darbo forma yra posėdis. Komisijos posėdžius inicijuoja ir veda Komisijos pirmininkas, o jo nesant – pavaduotojas. Apie posėdžio laiką ir parengtus svarstyti klausimus Komisijos sekretorius praneša visiems Komisijos nariams ne vėliau kaip prieš tris dienas, pateikdamas kartu su svarstomais klausimais susijusią medžiagą.

13.  Komisijos sekretoriaus pareigas atlieka Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo skyriaus specialistas. Komisijos sekretorius, Komisijos pirmininko nurodymu, į posėdžius kviečia Komisijos narius ir kitus asmenis, rengia posėdžių darbotvarkę ir reikiamą medžiagą, rašo posėdžių protokolus, tvarko, saugo ir paruošia perduoti į archyvą Komisijos dokumentus. Komisijos posėdžio protokolas parengiamas ir teikiamas pasirašyti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po Komisijos posėdžio. Komisijos siunčiamus raštus ir kitus dokumentus pasirašo Komisijos pirmininkas.

14.  Komisijos posėdžiai rengiami prireikus. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė jos narių. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, apie tai turi informuoti Komisijos pirmininką arba sekretorių. Komisijos narys, negalėdamas atvykti į Komisijos posėdį, turi teisę iš anksto pareikšti savo valią „už“ arba „prieš“, išsiųsdamas savo balsavimą kiekvienu posėdžio darbotvarkės klausimu elektroniniu paštu Komisijos pirmininkui ir sekretoriui iki Komisijos posėdžio pradžios. Apie Komisijos narį, balsavusį iš anksto elektroniniu paštu, Komisijos posėdžio metu informuojami posėdyje dalyvaujantys asmenys ir įrašoma Komisijos posėdžio protokole. Posėdžiai gali būti rengiami kontaktiniu, mišriu ar nuotoliniu būdu, naudojant nuotolinio vaizdo ryšio priemones.

15.  Posėdžiai yra protokoluojami, juos pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius.

16.  Komisijos sprendimai priimami bendru sutarimu arba posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.

17.  Komisijos pirmininkas šaukia Komisijos posėdžius, rengia jų darbotvarkes, rūpinasi Komisijos darbo organizavimu, atstovauja Komisijai Savivaldybės tarybos ir komitetų posėdžiuose.

18.  Komisija gali kviesti į savo posėdžius specialistus, ekspertus, konsultantus ir kitus asmenis iš įstaigų ir organizacijų, susijusių su nagrinėjamu klausimu. Prireikus Komisijos pirmininko sprendimu Komisija gali rengti uždarą posėdį ar posėdžio dalį.

19.  Komisijai pritarus dėl Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų ar įvykių įamžinimo, paminklų, skulptūrų, meninių objektų statymo ir pašalinimo, atminimo lentų įamžinimo, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas ruošia Savivaldybės tarybos sprendimo projektą. Komisijai nepritarus, Komisijos sekretorius raštiškai informuoja Prašymo teikėjus apie Komisijos išvadą.

20.  Komisijai pritarus dėl siūlomo (-ų) gatvės (-ių) pavadinimo (-ų), Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas paruošia ir Valstybinei lietuvių kalbos komisijai (toliau – VLKK) išsiunčia raštą dėl prašymo pritarti siūlomam pavadinimui. Raštu gavus teigiamą VLKK pritarimą, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas ruošia Savivaldybės tarybos sprendimo projektą. VLKK nepritarus siūlomam (-iems) gatvės (-ių) pavadinimui (-ams), Komisijos posėdis inicijuojamas iš naujo ir siūlomos kitos alternatyvos.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

21.  Komisija turi teisę:

21.1 prašyti bet kurios savivaldos institucijos, administracijos, įstaigos ar įmonės, kitų savivaldybės teritorijoje esančių organizacijų, piliečių bendruomenių suteikti informaciją svarstomu klausimu;

21.2 pateikti klausimus, anketas gyventojams, siekiant sužinoti jų nuomonę nagrinėjamu klausimu, rengti susitikimus su gyventojais, piliečių bendruomenėmis, specialistais;

21.3 siūlyti Savivaldybės tarybai savo iniciatyva paskelbti gyventojų apklausą dėl nagrinėjamų klausimų sprendimo.

22.  Komisija privalo:

22.1 skelbti Savivaldybės žiniasklaidoje skelbimus ir informaciją apie Komisijos veiklą;

22.2 viešinti Savivaldybės interneto svetainėje Komisijos priimtus sprendimus ir siūlymus dėl žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo, gatvių pavadinimų suteikimo ir kitais klausimais.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23.  Komisijos nuostatai tvirtinami, keičiami ir naikinami Savivaldybės tarybos sprendimu.

24.  Komisijos posėdžių protokolai ir kiti dokumentai saugomi teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

 

_________________________

part_27c7e0f4be244b4d84e613790def5ddf_end