Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2017 M. KOVO 1 D. NUTARIMO

NR. 149 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS MOKSLO IR STUDIJŲ ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. gruodžio 21 d. Nr. 1299

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 1 d. nutarimą Nr. 149 „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo“:

1.  Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 10 straipsnio 4 dalimi, 38 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 42 straipsnio 1 dalimi, 44 straipsnio 1 dalimi, 49 straipsnio 2 dalimi, 52 straipsnio 12 dalimi, 53 straipsnio 9, 15 dalimis, 54 straipsnio 3 dalimi, 75 straipsnio 3 dalimi, 752 straipsnio 3, 4, 6 dalimis, 753 straipsnio 1, 6, 7 dalimis, 76 straipsnio 3 dalimi, 761 straipsnio 2, 3, 4 dalimis, 762 straipsnio 1, 4 dalimis, 77 straipsnio 7, 13, 14 dalimis, 79 straipsnio 1 dalimi, 81 straipsnio 2 dalimi, 82 straipsnio 4, 5, 51, 9 ir 10 dalimis, 821 straipsnio 6 dalimi, 83 straipsnio 4 ir 6 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:“.

2. Papildyti 2.7 papunkčiu:

2.7. patvirtinti tvarkos aprašą dėl mokslo ir studijų institucijų studijų veiklos pasiekimų vertinimo, valstybės biudžeto skatinamojo finansavimo už studijų veiklos pasiekimus lėšų paskirstymo mokslo ir studijų institucijoms, duomenų, kurių reikia siekiant atlikti studijų veiklos pasiekimų vertinimus, teikimo ir juo vadovaujantis skirti valstybės biudžeto skatinamojo finansavimo už studijų veiklos pasiekimus lėšas mokslo ir studijų institucijoms, nustatyti mokslo ir studijų institucijų studijų veiklos pasiekimų vertinimo kriterijų svorio koeficientus.“

3. Papildyti 3.24 ir 3.25 papunkčiais:

3.24. Valstybinių aukštųjų mokyklų reorganizavimo tvarkos aprašą;

3.25. Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašą.“

4. Šis nutarimas, išskyrus 2 punktą, įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                            Ingrida Šimonytė

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                                   Jurgita Šiugždinienė

 

 

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr.1299

 

 

VALSTYBINIŲ AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ REORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinių aukštųjų mokyklų reorganizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų (toliau – aukštosios mokyklos) reorganizavimo dokumentų pateikimo, rengimo, nagrinėjimo, sprendimų priėmimo procedūras.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme ir Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatyme vartojamas sąvokas.

3. Aukštosios mokyklos reorganizuojamos pagal procedūras, numatytas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Mokslo ir studijų įstatyme ir Viešųjų įstaigų įstatyme.

 

II SKYRIUS

DOKUMENTŲ PATEIKIMAS, RENGIMAS, NAGRINĖJIMAS, SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

4. Aukštosios mokyklos šio Aprašo nustatyta tvarka turi teisę kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę inicijuoti aukštosios mokyklos reorganizavimo procedūrą ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (toliau – Ministerija) pateikti prašymą ir šiuos dokumentus:

4.1. aukštųjų mokyklų tarybos ir senato (akademinės tarybos) sprendimus dėl reorganizavimo ir šią informaciją: reorganizavimo būdas, reorganizuojamos įstaigos, įstaigos, dalyvaujančios reorganizavime, po reorganizavimo veiksiančios įstaigos, numatomos jų funkcijos, kurias įgyvendins kiekviena po reorganizavimo veiksianti įstaiga, kiekvienos po reorganizavimo veiksiančios įstaigos savininkės teises ir pareigas įgyvendinanti institucija bei po reorganizavimo aukštojoje mokykloje numatomos vykdyti studijų kryptys;

4.2. pagrindimą apie reorganizavimo naudą studijų ir mokslo (meno) veiklos kokybei, atitiktį valstybės ūkinės, socialinės ir kultūrinės plėtros poreikiams (numatomų vykdyti studijų aktualumas ir unikalumas, numatomų vykdyti studijų bei atitinkamų specialistų pasiūla ir poreikis, specialistų trūkumas atitinkamuose šalies regionuose);

4.3. reorganizavimo veiksmų planą, kuriame būtų pateikti numatomi reorganizavimo etapai, pasirengimo reorganizavimui ir reorganizavimo įgyvendinimo veiksmai ir terminai;

4.4. preliminarų lėšų poreikį reorganizavimo kaštams padengti ir reorganizavimo veiksmų planui įgyvendinti;

4.5. jei reorganizuojant aukštąsias mokyklas universitete numatoma pradėti vykdyti kolegines studijas pagal trumposios, pirmosios, antrosios pakopų koleginių studijų programas, vadovaujantis šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtintu Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašu (toliau – Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašas), kartu pateikiami ir Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos apraše nurodyti dokumentai.

5. Ministerija, gavusi Aprašo 4 punkte nurodytus dokumentus, per 30 darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos juos išnagrinėja ir nustato, ar pagrįsta aukštųjų mokyklų reorganizavimo nauda studijų ir mokslo (meno) veiklos kokybei, atitiktis valstybės ūkinės, socialinės ir kultūrinės plėtros poreikiams, ar aukštųjų mokyklų reorganizavimo veiksmų planas pagrįstas, bei įvertina preliminarų lėšų poreikį. Tais atvejais, jeigu yra pateikiami ne visi Aprašo 4 punkte nurodyti dokumentai arba nustatoma, kad reikalinga papildoma informacija, 30 darbo dienų terminas yra pratęsiamas, įvertinus laiko poreikį dokumentams paruošti ir suderinus terminą su aukštosiomis mokyklomis, tačiau ne ilgiau nei 20 darbo dienų laikotarpiui.

6. Jeigu Aprašo 4 punkte nurodytiems dokumentams išnagrinėti reikalingos papildomos kompetencijos, Ministerija gali kreiptis į kitas valstybines ir ekspertines institucijas dėl papildomo dokumentų įvertinimo ar išnagrinėjimo. Tokiais atvejais Aprašo 4 punkte nurodytų dokumentų nagrinėjimo 30 darbo dienų terminas yra pratęsiamas, suderinus terminą su kitomis valstybinėmis ir ekspertinėmis institucijomis bei informavus aukštąsias mokyklas, tačiau ne ilgiau nei 20 darbo dienų laikotarpiui.

7. Prašymas pradėti vykdyti kolegines studijas pagal trumposios, pirmosios, antrosios pakopų koleginių studijų programas nagrinėjamas Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašo nustatyta tvarka ir terminais.

8. Ministerija gali prašyti aukštųjų mokyklų pateikti papildomos informacijos, susijusios su pateiktais aukštųjų mokyklų siūlymais dėl reorganizavimo, nustatydama ne ilgesnį nei 20 darbo dienų terminą papildomiems dokumentams pateikti, gali organizuoti bendrą aptarimą su aukštųjų mokyklų taryba ir senatu (akademine taryba) ar jų atstovais.

9. Jeigu Ministerija, įvertinusi Aprašo 4 punkte nurodytus dokumentus ir kitą turimą informaciją, pritaria teikti Seimo ir (ar) Vyriausybės nutarimo dėl pritarimo reorganizuoti aukštąsias mokyklas projektą Vyriausybei, Ministerija informuoja apie tai aukštąsias mokyklas ir parengia atitinkamai Seimo ir (ar) Vyriausybės nutarimo dėl pritarimo reorganizuoti aukštąsias mokyklas projektą, kuriame turi būti Mokslo ir studijų įstatymo 38 straipsnio 5 dalyje nurodyta informacija, bei, įvertinusi suinteresuotų institucijų išvadas, pateikia Vyriausybei kartu su aukštųjų mokyklų tarybos ir senato (akademinės tarybos) sprendimais. Jei reorganizuojant aukštąsias mokyklas universitete numatoma pradėti vykdyti kolegines studijas pagal trumposios, pirmosios, antrosios pakopų koleginių studijų programas, vadovaujantis Koleginių ir trumposios pakopos studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašu, kartu teikiamas Vyriausybės nutarimo projektas dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios, pirmosios, antrosios pakopos koleginių studijų programų vykdymo universitete ir kiti Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos apraše nurodyti dokumentai.

10. Jeigu Ministerija, įvertinusi Aprašo 4 punkte nurodytus dokumentus ir kitą turimą informaciją, nepritaria aukštosios mokyklos reorganizavimui, pateikia Vyriausybei siūlymą ir informaciją, susijusią su aukštosios mokyklos reorganizavimu, svarstyti Vyriausybės pasitarime.

11. Jeigu aukštosios mokyklos reorganizavimo procedūrą inicijuoja aukštosios mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija bendradarbiaudama su reorganizavime dalyvaujančių ir reorganizuojamų įstaigų valdymo organais (konsultuojantis su aukštųjų mokyklų visais valdymo organais ar jų atstovais, o kilus nesutarimams, organizuojant bendrus posėdžius jų derinimui ir tinkamiausių sprendimų priėmimui), parengiamas atitinkamai Seimo ir (ar) Vyriausybės nutarimo dėl pritarimo reorganizuoti aukštąsias mokyklas projektas, kuriame turi būti Mokslo ir studijų įstatymo 38 straipsnio 5 dalyje nurodyta informacija, ir, įvertinus suinteresuotų institucijų išvadas, pateikiamas Vyriausybei kartu su aukštųjų mokyklų tarybos ir senato (akademinės tarybos) sprendimais dėl jų reorganizavimo. Jei reorganizuojant aukštąsias mokyklas universitete numatoma pradėti vykdyti kolegines studijas pagal trumposios pakopos, koleginių pirmosios, antrosios pakopų studijų programas, vadovaujantis Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašu, kartu teikiamas Vyriausybės nutarimo projektas dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių pirmosios, antrosios pakopos studijų programų vykdymo universitete ir kiti Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos apraše nurodyti dokumentai.

12. Vyriausybės ir (ar) Seimo nutarime dėl pritarimo reorganizuoti aukštąsias mokyklas nustatomas terminas, per kurį aukštosios mokyklos turi parengti reorganizavimo sąlygų ir po reorganizavimo veiksiančių įstaigų statutų (įstatų) projektus bei kartu su valdymo organų sprendimais pateikti juos Ministerijai.

13. Gavusi aukštųjų mokyklų reorganizavimo sąlygų ir po reorganizavimo veiksiančių įstaigų statutų (įstatų) projektus bei tarybos ir senato (akademinės tarybos) sprendimus, Ministerija per 30 darbo dienų nuo šių dokumentų gavimo dienos parengia atitinkamai Seimo ir (ar) Vyriausybės nutarimo ir juos lydinčių teisės aktų dėl aukštųjų mokyklų reorganizavimo sąlygų ir po reorganizavimo veiksiančių įstaigų statutų (įstatų) projektus ir, įvertinusi suinteresuotų institucijų išvadas, pateikia juos Vyriausybei.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

14. Jeigu reorganizuojamų ir dalyvaujančių reorganizavime aukštųjų mokyklų valdymo organai Vyriausybės ir (ar) Seimo nutarime dėl pritarimo reorganizuoti aukštąsias mokyklas nustatytu laiku neparengia ir nepateikia Ministerijai aukštosios mokyklos reorganizavimo sąlygų ir po reorganizavimo veiksiančių įstaigų statutų (įstatų) projektų, jie rengiami Mokslo ir studijų įstatymo 38 straipsnio 9 dalyje numatytu būdu.

15. Leidimai vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą po reorganizavimo veiksiančioms aukštosioms mokykloms patikslinami arba panaikinami Mokslo ir studijų įstatymo ir Vyriausybės nustatyta tvarka.

 

 

_________________

 

 

 

part_5edaef6372c6456a830ad6606359c85e_end


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2022 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1299

 

TRUMPOSIOS PAKOPOS IR KOLEGINIŲ STUDIJŲ PROGRAMŲ VYKDYMO UNIVERSITETE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Trumposios pakopos ir koleginių studijų programų vykdymo universitete tvarkos aprašas (toliau − Aprašas) reglamentuoja sąlygas, kurias atitinkantis universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių pirmosios, antrosios pakopų (toliau – tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių) studijų programas, ir sprendimų priėmimo procedūras.

2.  Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme.

3. Sprendimą dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo universitete priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu.

 

II SKYRIUS

TAM TIKROS STUDIJŲ KRYPTIES (KRYPČIŲ, KRYPČIŲ GRUPĖS) TRUMPOSIOS PAKOPOS, KOLEGINIŲ STUDIJŲ PROGRAMŲ VYKDYMO UNIVERSITETE SĄLYGOS

 

4. Universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas šiais atvejais:

4.1. kai valstybinė kolegija yra reorganizuojama jungimo būdu prijungiant ją prie valstybinio universiteto;

4.2. kai kitos ministerijos pagal savo kompetenciją nustato, kad yra tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų poreikis, tačiau nėra kolegijos, vykdančios ar galinčios pradėti vykdyti tos studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas.

5. Siūlymą universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas gali inicijuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija arba Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai siūlymą pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas gali pateikti universitetas.

6. Universiteto pasirengimas vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas yra vertinamas pagal šiuos kriterijus:

6.1. kokybė. Vertinami:

6.1.1. atlikto išorinio studijų vertinimo rezultatai;

6.1.2. atlikto išorinio universiteto vertinimo rezultatai;

6.1.3. atlikto palyginamojo ekspertinio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros vertinimo rezultatai;

6.1.4. atliktų kasmetinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos vertinimų rezultatai;

6.2. tinkamumas. Vertinama:

6.2.1. rengiamų specialistų pagal vykdomos arba ketinamos vykdyti studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) studijų programas atitiktis specialistų poreikiui darbo rinkoje ir valstybės ūkinės, socialinės, kultūrinės plėtros poreikių ir ateities perspektyvos;

6.2.2. Aprašo 4.2 papunktyje nustatytu atveju vertinamas ir universiteto parengtas ketinamos vykdyti studijų programos aprašas.

7. Universiteto pasirengimą vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas vertina Studijų kokybės vertinimo centras ir Lietuvos mokslo taryba. Jeigu yra keli universitetai, jų pasirengimą Studijų kokybės vertinimo centras ir Lietuvos mokslo taryba vertina atskirai ir išvadose pateikia rekomenduotiną universitetą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įvertina Studijų kokybės vertinimo centro ir Lietuvos mokslo tarybos išvadas ir priima sprendimą dėl Vyriausybės nutarimo dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo universitete projekto teikimo Vyriausybei.

 

III SKYRIUS

SPRENDIMO PRIĖMIMAS, KAI SIŪLYMĄ UNIVERSITETUI PRADĖTI VYKDYTI TAM TIKROS STUDIJŲ KRYPTIES (KRYPČIŲ, KRYPČIŲ GRUPĖS) TRUMPOSIOS PAKOPOS, KOLEGINIŲ STUDIJŲ PROGRAMAS INICIJUOJA ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA

 

8. Kai siūlymą universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas inicijuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ji, bendradarbiaudama su universitetu (Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu atveju – ir su valstybine kolegija), Vyriausybei pateikia šiuos dokumentus:

8.1. Vyriausybės nutarimo dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo universitete projektą;

8.2. pagrindimą, kuriame pagal Aprašo 6 punkte nurodytus kriterijus pateikiami įrodymai, kurie sudaro prielaidas universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas (pateikiama Studijų kokybės vertinimo centro išvada, pagrindžianti studijų kokybę (Aprašo 6.1.1, 6.1.2 papunkčiai) ir tinkamumą (Aprašo 6.2 papunktis), ir Lietuvos mokslo tarybos išvada, pagrindžianti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos kokybę (Aprašo 6.1.3, 6.1.4 papunkčiai); jeigu buvo svarstomas kelių universitetų pasirengimas, pateikiami argumentai, įrodantys pasirinkto universiteto pranašumą;

8.3. preliminarų lėšų poreikį;

8.4. universiteto parengtą statuto pakeitimo projektą, numatantį galimybę universitetui vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, ir universiteto visų valdymo organų pritarimą statuto pakeitimo projektui;

8.5. kai Vyriausybei teikiami dokumentai dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo nevalstybiniame universitete, pateikiami 8.1, 8.2 ir 8.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai.

9. Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu atveju Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo siūlymą Vyriausybei pritarti, kad valstybinis universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, pateikia kartu su siūlymu reorganizuoti valstybinę kolegiją šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtinto Valstybinių aukštųjų mokyklų reorganizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

SPRENDIMO PRIĖMIMAS, KAI INICIATYVĄ PRADĖTI VYKDYTI TAM TIKROS STUDIJŲ KRYPTIES (KRYPČIŲ, KRYPČIŲ GRUPĖS) TRUMPOSIOS PAKOPOS, KOLEGINIŲ STUDIJŲ PROGRAMAS TEIKIA UNIVERSITETAS

 

 

10. Kai iniciatyvą pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas teikia universitetas, jis (Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu atveju – bendradarbiaudamas su valstybine kolegija) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateikia šiuos dokumentus:

10.1.    prašymą svarstyti universiteto iniciatyvą pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas;

10.2. pagrindimą, kuriame pagal Aprašo 6 punkte nurodytus kriterijus pateikiami įrodymai, kurie sudaro prielaidas universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas; Aprašo 4.2 papunktyje nustatytu atveju pateikiama ir Studijų kokybės vertinimo centro atlikto ketinamos vykdyti studijų programos aprašo vertinimo išvada;

10.3.    preliminarų lėšų poreikį;

10.4.    statuto pakeitimo projektą, numatantį universitetui galimybę vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, ir universiteto visų valdymo organų pritarimą statuto pakeitimo projektui;

10.5. kai Vyriausybei teikiami dokumentai dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo nevalstybiniame universitete, pateikiami 10.1, 10.2 ir 10.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai.

11.       Jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nustato, kad pateikti ne visi Aprašo 10 punkte nurodyti dokumentai, per 5 darbo dienas nuo dokumentų gavimo dienos dokumentų nagrinėjimą sustabdo ir informuoja raštu universitetą. Jeigu universitetas per 20 darbo dienų trūkstamų dokumentų nepateikia, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prašymo nagrinėjimo procedūrą nutraukia ir informuoja universitetą.

12.       Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nustačiusi, kad pateikti visi Aprašo 10 punkte nurodyti dokumentai, per 10 darbo dienų nuo dokumentų gavimo dienos:

12.1. universiteto pateiktus dokumentus pateikia Studijų kokybės vertinimo centrui ir prašo per 2 mėnesius nuo dokumentų gavimo dienos įvertinti atitiktį kokybės (Aprašo 6.1.1 ir 6.1.2 papunkčiai) ir tinkamumo (Aprašo 6.2 papunktis) kriterijams bei pateikti išvadą dėl tikslingumo ir galimybės universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas;

12.2. universiteto pateiktus dokumentus pateikia Lietuvos mokslo tarybai ir prašo per 2 mėnesius nuo dokumentų gavimo dienos įvertinti atitiktį kokybės kriterijui (Aprašo 6.1.3 ir 6.1.4 papunkčiai) bei pateikti išvadą dėl tikslingumo ir galimybės universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, studijų krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas.

13. Gavusi Studijų kokybės vertinimo centro ir Lietuvos mokslo tarybos išvadas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija per 20 darbo dienų jas išnagrinėja ir priima sprendimą teikti arba neteikti Vyriausybei siūlymo pritarti, kad universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas:

13.1. priėmusi sprendimą teikti Vyriausybei siūlymą pritarti, kad universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja universitetą ir Vyriausybei pateikia:

13.1.1. Vyriausybės nutarimo dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo universitete projektą;

13.1.2. pagrindimą, kuriame pagal Aprašo 6 punkte nurodytus kriterijus pateikiami įrodymai, kurie sudaro prielaidas universitetui pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas (pateikiama Studijų kokybės vertinimo centro išvada, pagrindžianti studijų kokybę (Aprašo 6.1.1, 6.1.2 papunkčiai) ir tinkamumą (Aprašo 6.2 papunktis), ir Lietuvos mokslo tarybos išvada, pagrindžianti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos kokybę (Aprašo 6.1.3, 6.1.4 papunkčiai);

13.1.3. preliminarų lėšų poreikį;

13.1.4. universiteto parengtą statuto pakeitimo projektą, numatantį galimybę universitetui vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, ir universiteto visų valdymo organų pritarimą statuto pakeitimo projektui;

13.1.5. kai Vyriausybei teikiami dokumentai dėl tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programų vykdymo nevalstybiniame universitete, pateikiami 10.1, 10.2, 10.3 papunkčiuose nurodyti dokumentai;

13.2. priėmusi neigiamą sprendimą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja universitetą ir pateikia argumentus.

14. Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu atveju Švietimo, mokslo ir sporto ministerija valstybinio universiteto prašymą svarstyti valstybinio universiteto iniciatyvą pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas nagrinėja kartu su valstybinės kolegijos prašymu inicijuoti jos reorganizavimą šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtinto Valstybinių aukštųjų mokyklų reorganizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

15. Vyriausybė, priėmusi sprendimą pritarti, kad valstybinis universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, teikia siūlymą Lietuvos Respublikos Seimui dėl universiteto statuto pakeitimo. Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu atveju Vyriausybė teikia siūlymą dėl valstybinio universiteto statuto pakeitimo tik tuo atveju, jeigu kartu teikiamas siūlymas reorganizuoti valstybinę kolegiją šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtinto Valstybinių aukštųjų mokyklų reorganizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

16. Įsigaliojus Lietuvos Respublikos Seimo nutarimui dėl valstybinio universiteto statuto pakeitimo, valstybinis universitetas:

16.1. kreipiasi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl leidimo vykdyti studijas patikslinimo šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtinto Leidimo vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą išdavimo, patikslinimo ir panaikinimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka;

16.2. Aprašo 4.2 papunktyje nustatytu atveju kreipiasi į Studijų kokybės vertinimo centrą dėl ketinamos vykdyti studijų programos įregistravimo ir krypties studijų akreditavimo (jeigu su ketinama vykdyti studijų programa pradedamos vykdyti naujos krypties studijos) švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamo Studijų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

17. Vyriausybei priėmus sprendimą pritarti, kad nevalstybinis universitetas gali pradėti vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) trumposios pakopos, koleginių studijų programas, nevalstybinis universitetas:

17.1. savo nustatyta tvarka inicijuoja statuto pakeitimą, įrašydamas galimybę vykdyti tam tikros studijų krypties (krypčių, krypčių grupės) kolegines, trumposios pakopos studijų programas;

17.2. kreipiasi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl leidimo vykdyti studijas patikslinimo šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtinto Leidimo vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą išdavimo, patikslinimo ir panaikinimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka;

17.3. kreipiasi į Studijų kokybės vertinimo centrą dėl ketinamos vykdyti studijų programos įregistravimo ir krypties studijų akreditavimo (jeigu su ketinama vykdyti studijų programa pradedamos vykdyti naujos krypties studijos aukštojoje mokykloje) švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamo Studijų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

__________________

 

part_c549333e4ff24868804b53d923710b1d_end