Visagino savivaldybės taryba

 

sprendimas

Dėl Visagino savivaldybės tarybos 2015 m. SAUSIO 29 d. sprendimo

NR. TS-1 „Dėl PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS VISAGINO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMOPAKEITIMO

 

2019 m. gruodžio 19 d. Nr. TS-281

Visaginas

 

 

Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2019 m. spalio 1 d. raštą Nr. (15.6E-24)SD-4768 „Dėl metodinių rekomendacijų“, siekdama piniginės socialinės paramos tikslingumo ir veiksmingumo didinimo bei esamo piniginės socialinės paramos teikimo teisinio reguliavimo tobulinimo, nusprendžia:

1. Pakeisti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Visagino savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Visagino savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. TS-1 „Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems Visagino savivaldybės gyventojams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

 

1.1. Pakeisti 23.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:

23.12. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą (pažymas) apie gydymo stacionare trukmę, medicininę pažymą (-as), išduotą (-as) ne anksčiau kaip 6 mėnesiai iki jos pateikimo dienos (pateikta medicininė pažyma galioja iki joje nurodytos datos, kai data nenurodyta, pažyma galioja ne ilgiau nei 6 mėnesius nuo jos išdavimo dienos), kai duomenų nėra valstybės ir žinybiniuose registruose bei valstybės informacinėse sistemose;“.

 

1.2.Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Socialinės paramos skyriaus specialistai, vadovaudamiesi Įstatymu ir Aprašu, naudodamiesi kompiuterine programa „Parama“ ir Socialinės paramos šeimai informacine sistema (SPIS) surenka bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens duomenis iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų, nustato bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens teisę į socialinę pašalpą, apskaičiuoja socialinės pašalpos dydį ir nustato socialinės pašalpos teikimo laikotarpį.“

1.3. Pakeisti 42.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

42.3. jeigu vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų laikotarpiu, už kurį skiriama ir (ar) mokama socialinė pašalpa, nutraukė registraciją Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje, išskyrus įsidarbinimo atvejį, arba registracija Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje jam buvo nutraukta, socialinė pašalpa bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui neskiriama arba paskirtosios mokėjimas nutraukiamas nuo kito mėnesio po šių aplinkybių atsiradimo pirmos dienos. Šiems asmenims, kai jie yra Įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodyti asmenys, socialinė pašalpa skiriama, jeigu jie ne trumpiau kaip 3 mėnesius registruojasi Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje. Ši nuostata netaikoma, jeigu per šiame papunktyje nurodytą laikotarpį vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų įsidarbina ar pradeda dirbti savarankiškai ir dirba ne trumpiau kaip 1 mėnesį arba dėl socialinės pašalpos kreipiasi praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po paskutinio socialinės pašalpos gavimo laikotarpio;“.

1.4. Pakeisti 42.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

42.4. jeigu vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų laikotarpiu, už kurį skiriama ir (ar) mokama socialinė pašalpa, įsidarbina, socialinės pašalpos mokėjimas nutraukiamas nuo kito mėnesio, kai pasikeitė aplinkybės, pirmos dienos. Šiems asmenims socialinė pašalpa gali būti paskirta atsižvelgiant į gautas pajamas, apskaičiuojamas Įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta tvarka;“.

1.5. Pakeisti 44 punktą ir jį išdėstyti taip:

44. Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į patikrintas bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas bei Visagino savivaldybės socialinių darbuotojų ir (ar) kitų Administracijos direktoriaus įgaliotų Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, Savivaldybės administracijos darbuotojų surašytą Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą bei Socialinių reikalų komisijos rekomendaciją, gali priimti sprendimą:“.

1.6. Pakeisti 44.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

44.4. skirti socialinę pašalpą, jeigu bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens vidutinės pajamos per mėnesį ne daugiau kaip 50 procentų viršija valstybės remiamų pajamų dydį ir bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo atitinka Įstatymo 6 straipsnio 1 ir 3 punktuose nustatytus reikalavimus: vienam gyvenančiam asmeniui ir dviem bendrai gyvenantiems asmenims – 25 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio; trims ir keturiems bendrai gyvenantiems asmenims – 50 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio; penkiems ir daugiau – 70 procentų valstybės remiamų pajamų dydžio;“.

1.7. Pakeisti 68.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

68.3. jeigu vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų laikotarpiu, už kurį skiriamos ir (ar) mokamos kompensacijos, nutraukė registraciją Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje, išskyrus įsidarbinimo atvejį, arba registracija Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje jam buvo nutraukta, kompensacijos bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui neskiriamos arba paskirtų mokėjimas nutraukiamas nuo kito mėnesio po šių aplinkybių atsiradimo pirmos dienos. Šiems asmenims, kai jie yra Įstatymo 8 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodyti asmenys, kompensacijos skiriamos, jeigu jie ne trumpiau kaip 3 mėnesius registruojasi Užimtumo tarnyboje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje. Ši nuostata netaikoma, jeigu per šiame papunktyje nurodytą laikotarpį vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų įsidarbina ar pradeda dirbti savarankiškai ir dirba ne trumpiau kaip 1 mėnesį arba dėl kompensacijų kreipiasi praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams po paskutinio kompensacijų gavimo laikotarpio;“.

1.8. Pakeisti 68.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

68.4. jeigu vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš bendrai gyvenančių asmenų laikotarpiu, už kurį skiriamos ir (ar) mokamos kompensacijos, įsidarbina, kompensacijų mokėjimas nutraukiamas nuo kito mėnesio pirmos dienos. Šiems asmenims kompensacijos gali būti paskirtos atsižvelgiant į gautas pajamas, apskaičiuojamas Įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta tvarka;“.

1.9. Pakeisti 70 punktą ir jį išdėstyti taip:

70. Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į patikrintas bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas bei Visagino savivaldybės socialinių darbuotojų ir (ar) kitų Administracijos direktoriaus įgaliotų Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, Savivaldybės administracijos darbuotojų surašytą Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą bei Socialinių reikalų komisijos rekomendaciją, gali priimti sprendimą:“.

1.10. Pakeisti 83.2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

83.2.1. bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų nepateikia visos ir teisingos informacijos, įrodančios bendrai gyvenančių asmenų teisę gauti socialinę pašalpą, dokumentų, būtinų socialinei pašalpai gauti, ir (ar) per mėnesį nepraneša apie materialinės padėties pasikeitimą ar atsiradusias aplinkybes (išskyrus atvejį, kai perleisto nuosavybėn kitam asmeniui kilnojamojo turto (transporto priemonių) vertė, apskaičiuota vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, yra ne didesnė nei 4 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžiai), turinčius įtakos teisei į socialinę pašalpą arba socialinės pašalpos dydžiui, išskyrus atvejį, kai dėl šių sąlygų nevykdymo nesusidarė socialinės pašalpos permoka – išmokėta ne didesnė negu apskaičiuota, įvertinus atsiradusias aplinkybes, socialinė pašalpa arba socialinės pašalpos permoka buvo grąžinta ar asmens raštu pateiktu sutikimu yra išskaičiuojama (grąžinama) dalimis ne mažiau nei po 25 procentus mokėtinos sumos per mėnesį – 3 mėnesius neteikia socialinės pašalpos arba 3 mėnesiams nutraukia jos teikimą bendrai gyvenantiems asmenims. Jei nėra šiame punkte nurodytų išimčių, socialinę pašalpą skiria tik vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, pasirenkant ar derinant jos teikimo formą (formas) (pinigais ir (ar) nepinigine forma);“.

1.11. Pakeisti 83.2.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

83.2.2. vienas gyvenantis asmuo nepateikia visos ir teisingos informacijos, įrodančios vieno gyvenančio asmens teisę gauti socialinę pašalpą, dokumentų, būtinų socialinei pašalpai gauti, ir (ar) per mėnesį nepraneša apie materialinės padėties pasikeitimą ar atsiradusias aplinkybes (išskyrus atvejį, kai perleisto nuosavybėn kitam asmeniui kilnojamojo turto (transporto priemonių) vertė, apskaičiuota vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, yra ne didesnė nei 4 VRP dydžiai), turinčius įtakos teisei į socialinę pašalpą arba socialinės pašalpos dydžiui, išskyrus atvejį, kai dėl šių sąlygų nevykdymo nesusidarė socialinės pašalpos permoka išmokėta ne didesnė negu apskaičiuota, įvertinus atsiradusias aplinkybes, socialinė pašalpa arba socialinės pašalpos permoka buvo grąžinta ar asmens raštu pateiktu sutikimu yra išskaičiuojama (grąžinama) dalimis ne mažiau nei po 25 procentus mokėtinos sumos per mėnesį – 3 mėnesius neteikia socialinės pašalpos ar 3 mėnesiams nutraukia jos teikimą;“.

1.12. Pakeisti 83.3.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

83.3.2. bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo piniginės socialinės paramos teikimo laikotarpiu nuosavybės teise įgijo privalomą registruoti turtą, kurio vertė didesnė kaip piniginių lėšų normatyvas, nustatytas Įstatymo 16 straipsnio 5 dalyje (išskyrus atvejus, kai privalomas registruoti turtas įgytas paveldėjimo būdu ar dovanojimo sutartimi ar turto perleidimo su išlaikymo iki gyvos galvos sutartimi arba rentos sutartimi), arba nuosavybės teise turimą privalomą registruoti turtą perleido nuosavybėn kitam asmeniui už lėšų sumą, mažesnę kaip pusė šio turto vertės, apskaičiuotos vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, išskyrus atvejus, kai pateikiami dokumentai, kad kilnojamasis turtas (transporto priemonės ir žemės ūkio technika) netinkamas eksploatuoti, arba kai perleisto nuosavybėn kitam asmeniui kilnojamojo turto (transporto priemonių) vertė, apskaičiuota vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, yra ne didesnė nei 4 VRP dydžiai, arba nuosavybės teise turimą privalomą registruoti turtą perleido nuosavybėn kitam asmeniui už lėšų sumą, ne mažesnę kaip pusė šio turto vertės, apskaičiuotos vadovaujantis Įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi, arba turtas parduotas iš varžytinių, ir kreipdamiesi dėl piniginės socialinės paramos nenurodo gautų piniginių lėšų ar už jas įsigyto naujo turto, išskyrus atvejus, kai pateikiami dokumentai, įrodantys, kad piniginės lėšos panaudotos būtinoms išlaidoms (skolos apmokėjimo, kredito grąžinimo, gydymo ir pan.) padengti – 6 mėnesius neteikti piniginės socialinės paramos ar 6 mėnesiams nutraukti jos mokėjimą.

1.13. Pakeisti 90.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

90.1. 3 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 3 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 3,5 VRP dydžių, pateikus aplinkybes ir/ar išlaidas pagrindžiančius dokumentus, šiais atvejais:“.

1.14. Pakeisti 90.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

90.1.1. apmokėti būtinas mokamas gydymo išlaidas;“.

1.15. Pakeisti 90.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

90.2. 20 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 3 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 3,5 VRP dydžių, pateikus aplinkybes ir/ar išlaidas pagrindžiančius dokumentus, šiais atvejais:“.

1.16. Pakeisti 90.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

90.3. 5 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, asmeniui gydymosi išlaidoms kompensuoti sunkios ligos, nurodytos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintame ypač sunkių ligų ir /ar sunkių ligų sąraše, atveju, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 5 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 5,5 VRP dydžių;“.

1.17. Pakeisti 90.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

90.4. 5 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, laidojimo išlaidoms kompensuoti, kai laidojantis asmuo organizuoja nedirbusio vieno gyvenusio asmens, už kurį nemokamos šalpos išmokos arba išmokos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos, laidojimą;“.

1.18. Papildyti 90.5 papunkčiu:

90.5. 80 proc. faktinių išlaidų dydžio, bet ne daugiau nei 2 BSI dydžiai, būtiniems vaistams, išskyrus kompensuojamuosius vaistus, įsigyti.“

1.19. Pakeisti 91.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

91.1. apdrausti asmenį, nedraustą sveikatos draudimu, arba apmokėti sveikatos priežiūros paslaugas pagal Valstybinių ligonių kasų nustatytus įkainius asmeniui, neturinčiam jokių pajamų, kai dėl specifinių aplinkybių kyla grėsmė asmens sveikatos būklei ir reikalingas gydymas. Periodinė pašalpa skiriama laikotarpiui, kurį asmuo bus gydomas, tačiau ne ilgiau kaip 3 mėnesiams per vienus kalendorinius metus, arba asmuo apdraudžiamas sveikatos draudimu ne ilgiau kaip 3 mėnesiams per vienus kalendorinius metus;“.

1.20. Pakeisti 91.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

91.2. kelionės išlaidoms, susijusioms su intensyviu gydymu atliekant chemoterapijos procedūras, apmokėti, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 5 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 5,5 VRP dydžių. Periodinė pašalpa skiriama laikotarpiui, kurį asmuo bus gydomas, tačiau ne ilgiau kaip 3 mėnesiams per vienus kalendorinius metus.“

1.21. Pakeisti 92.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

92.1. 10 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, per vienus kalendorinius metus, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 2 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 2,5 VRP dydžių, apmokėti priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų asmenims psichologinę socialinę reabilitaciją;“.

1.22. Pakeisti 92.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

92.2. 8 BSI dydžių, bet ne daugiau nei faktinės išlaidos, per vienus kalendorinius metus, kai vidutinės pajamos per mėnesį vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 3 VRP dydžių, vieno gyvenančio asmens – 3,5 VRP dydžių, apmokėti kelionės išlaidas asmenims, dalyvaujantiems socialinės integracijos programose ir priemonėse arba vykstantiems už Savivaldybės teritorijos ribų dėl būtinų paslaugų, jei tos paslaugos Savivaldybės teritorijoje neteikiamos;“.

1.23. Pakeisti 93 punktą ir jį išdėstyti taip:

93. Kita socialinė parama šio Aprašo 89.4, 90.1–90.5, 91.1–91.2 ir 92.1–92.3 papunkčiuose numatytais atvejais ir dydžiais teikiama atsižvelgiant į aplinkybes bei pateikus šias aplinkybes patvirtinančius dokumentus, išduotus ne anksčiau kaip 6 mėnesiai iki jų pateikimo Savivaldybei dienos.“

1.24. Pakeisti 95.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

95.7. asmuo, pateikęs prašymą gauti kitą socialinę paramą, išskyrus kai Aprašo 91.1 papunktyje numatytu atveju buvo teiktos sveikatos priežiūros paslaugos, miršta.

1.25. Pripažinti netekusiu galios 96.2 papunktį.

1.26. Pakeisti 96.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:

96.8. kitus dokumentus, įrodančius teisę į kitą socialinę paramą ar reikalingus kitai socialinei paramai skirti.“

1.27. Pakeisti 97 punktą ir jį išdėstyti taip:

97. Socialinės paramos skyriaus specialistai, surašę Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, prašymą ir pateiktus dokumentus, įrodančius kitos socialinės paramos skyrimo būtinumą, pateikia Socialinių reikalų komisijai. Socialinių reikalų komisija nagrinėja prašymą ir teikia rekomendacijas Administracijos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui.“

1.28. Pakeisti 98 punktą ir jį išdėstyti taip:

98. Sprendimą dėl kitos socialinės paramos skyrimo priima Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Socialinių reikalų komisijos rekomendaciją.“

1.29. Pakeisti 99 punktą ir jį išdėstyti taip:

99. Išimties atveju: asmenims, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos, skubaus elektros energijos prijungimo bute atveju, gyvybiškai būtiniems vaistams pirkti, apmokėti valstybės rinkliavą už asmens tapatybės kortelės išdavimą ar pakeitimą – tikslinė pašalpa gali būti skiriama Administracijos direktoriaus įsakymu be Socialinių reikalų komisijos rekomendacijos.“

1.30. Pakeisti 106.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

106.2. asmenys, pateikę Medicinos dokumentų išrašą ar gydytojų konsultacinės komisijos išvadą, kuriuose nurodoma, kad asmuo nurodytą laikotarpį (jeigu laikotarpis nenurodytas, pažyma galioja 6 mėnesius) dėl sveikatos būklės negali dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje;“.

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Erlandas Galaguz