KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PRIĖMIMO Į KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. rugpjūčio 27 d. Nr. T-279
Kelmė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 7 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 „Dėl Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“, Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą (pridedama).
2. Laikyti netekusiu galios Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 28 d. sprendimą Nr. T-208 „Dėl Priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Kelmės rajono savivaldybės tarybos
2020 m. rugpjūčio 27 d. sprendimu Nr. T-279
PRIĖMIMO Į KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priėmimo į Kelmės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų priėmimą į Kelmės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas (toliau – mokykla), kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Kelmės rajono savivaldybės taryba, mokytis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, specialiojo ugdymo programas priėmimo kriterijus, prašymų ir kitų dokumentų priėmimo vietą ir tvarką, asmenų priėmimo per mokslo metus tvarką, priimtų į mokyklą asmenų paskirstymo į klases tvarką ir kriterijus.
2. Aprašas yra parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintomis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintu Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašu.
3. Kelmės rajono savivaldybės taryba kiekvienais kalendoriniais metais iki gegužės 31 d. nustato bendrojo ugdymo mokykloms (atskirai jų skyriams, jei jie įregistruoti kitose gyvenamosiose vietovėse) mokinių, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo programas, skaičių, ikimokyklinio ugdymo grupių skaičių, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, bendrojo ugdymo mokykloms mokinių skaičių kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičių kiekviename sraute. Jei sudaromos jungtinės klasės, tai nustatoma, iš kokių klasių sudaroma jungtinė klasė, nurodomas kiekvienos klasės mokinių skaičius. Iki rugsėjo 1 d. mokinių skaičius kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičius kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo programas, skaičius ir ikimokyklinio ugdymo grupių skaičius, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius patikslinamas:
3.1. jei prašymų mokytis bendrojo ugdymo mokykloje skaičius yra didesnis, nei buvo nustatytas iki gegužės 31 d., mokinių, klasių ir (ar) ikimokyklinio ugdymo grupių skaičius, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius, neperkeliant mokinių mokytis į antrą pamainą ir nepažeidžiant higienos normų, didinamas;
4. Priėmimą mokytis į bendrojo ugdymo mokyklas vykdo mokyklos direktorius ir Mokinių priėmimo komisija. Aktualiems, Apraše nenumatytiems, atvejams nagrinėti sudaroma Nenumatytų atvejų komisija. Komisijos sudėtį ir jos darbo reglamentą tvirtina Kelmės rajono savivaldybės taryba.
II SKYRIUS
PRIĖMIMO Į BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS KRITERIJAI
6. Asmenys į bendrojo ugdymo mokyklas priimami:
6.1. ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą – vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 patvirtintu Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu;
6.2. mokytis pagal bendrojo ugdymo programas – vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. ISAK-556 patvirtintu Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu;
7. Į Kelmės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas mokytis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programas ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalį pirmumo teise priimami mokiniai, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.
8. Perskirsčius mokyklų aptarnavimo teritorijas, leidžiama baigti ugdymo programą pagal sutartinius įsipareigojimus mokykloje, kurioje mokinys mokėsi iki teritorijų perskirstymo.
9. Pirmumo teise į likusias laisvas vietas klasėse (grupėse) gali būti priimti asmenys, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje besimokančių mokinių broliai (įbroliai) ir seserys (įseserės), arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys.
10. Į bendrojo ugdymo mokyklą pradėti ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą priimami 3–5 metų vaikai, esant sąlygoms mokyklose – nuo vienerių metų amžiaus.
11. Bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą asmenys renkasi patys. Į mokyklą pirmumo teise priimami asmenys, baigę joje pagrindinio ugdymo programą ir įgiję pagrindinį išsilavinimą. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys, gyvenantys Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų vertinimus).
12. Jei per mokslo metus į bendrojo ugdymo mokyklą atvyksta mokinys, gyvenantis jai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, ir joje nėra laisvų vietų, jis priimamas į klasę ar grupę vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintomis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis arba siunčiamas į artimiausią tą pačią programą vykdančią bendrojo ugdymo mokyklą.
13. Gimnazijoms priimant mokinius mokytis pagal vidurinio ugdymo programą, aptarnavimo teritorijos netaikomos.
14. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančias bendrojo ugdymo mokyklas, vykdančias bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams. Asmenys, dėl įgimtų ir įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu priimami į Kelmės specialiąją mokyklą vadovaujantis Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. V-322, 10.2 punkte nustatytais kriterijais. Specialiųjų poreikių mokiniai iš kitų savivaldybių priimami ugdytis kartu su kitais bendrosiose klasėse ir Kelmės specialiojoje mokykloje.
15. Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, grįžę ar atvykę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nemokantys valstybinės kalbos, į bendrojo ugdymo mokyklas priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1800 „Dėl Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliosiose grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo“.
III SKYRIUS
PRAŠYMŲ PRIĖMIMAS IR REGISTRAVIMAS
19. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal bendrojo ugdymo mokykloje teikiamas ugdymo programas, mokyklos direktoriui pateikia prašymą, taip pat mokinys, norintis tęsti mokymąsi toje pačioje bendrojo ugdymo mokykloje pagal aukštesnę ugdymo programą, mokyklos direktoriui teikia prašymą (prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų), nuo 14 iki 18 metų – vaikas, turintis vieno iš tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą), gimimo liudijimą ar vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba notaro patvirtintą šio dokumento kopiją, leidimą gyventi Lietuvoje (išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius), vaiko įgytą išsilavinimo pažymėjimą ar mokymosi pasiekimų pažymėjimą (netaikoma pradėsiantiems mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pradėsiantiems mokytis pirmoje klasėje). Jei prašymų mokytis mokykloje pagal atitinkamas ugdymo programas yra daugiau nei mokymosi vietų, Mokinių priėmimo komisija turi teisę prašyti papildomai pateikti per jos nustatytą terminą pažymą apie vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir paties vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą ir kitus dokumentus, patvirtinančius pirmumo kriterijus.
20. Prašymas ir kiti dokumentai gali būti teikiami asmeniškai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku, mokykloje yra registruojami eilės tvarka vadovaujantis Lietuvos Respublikos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 patvirtintomis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis.
IV SKYRIUS
PRIĖMIMO VYKDYMAS
21. Mokinių priėmimą į bendrojo ugdymo mokyklą ir paskirstymą į klases pagal mokyklos direktoriaus patvirtintus paskirstymo į klases kriterijus organizuoja ir vykdo mokyklos direktorius ir Mokinių priėmimo komisija.
24. Mokymo sutartis sudaroma dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais, kuriuos pasirašo mokyklos direktorius ir prašymą pateikęs asmuo.
25. Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos žurnale. Vienas mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, kitas egzempliorius lieka mokykloje.
26. Sudarius mokymo sutartį, asmuo įregistruojamas Mokinių registre, nurodoma pirmoji mokinio mokymosi diena.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
29. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.