Spustelėkite čia, jei norite įvesti tekstą.

 

 

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

 

ĮSAKYMAS

dėl TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE GYVENANČIŲ VAIKŲ IR MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS BEI MOKYKLOS NELANKYMO PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO        

 

2019 m. lapkričio 14 d. Nr. A1-1859

Telšiai 

 

 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 5 ir 6 punktais, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 2 dalies 7 punktu:

T v i r t i n u Telšių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų ir mokinių pamokų lankomumo apskaitos bei mokyklos nelankymo prevencijos tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                              Imantas Motiejūnas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė

 

Daiva Marčenkovienė

2019-11-08

PATVIRTINTA

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus

2019 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. A1-1859

 

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE GYVENANČIŲ VAIKŲ IR MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS BEI MOKYKLOS NELANKYMO PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Telšių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų ir mokinių pamokų lankomumo apskaitos bei mokyklos nelankymo prevencijos tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato pamokų lankomumo apskaitos organizavimą, praleistų pamokų pateisinimo kriterijus, prevencines priemones mokyklos nelankymui mažinti, nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių vaikų  apskaitos organizavimą.

2.    Ugdymas pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programas yra privalomas iki 16 metų visiems Lietuvos Respublikos piliečiams, gyvenantiems Lietuvos Respublikoje, ir užsieniečiams, turintiems teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

3.    Vaikai, kurie mokosi Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose mokyklose, vykdančiose ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, įrašomi į apskaitą Mokinių registre pagal Mokinių registro nuostatus.

4.    Tvarkos aprašo tikslai yra:

4.1.  užtikrinti, kad visi vaikai iki 16 metų mokytųsi pagal privalomojo švietimo programas;

4.2.  didinti tėvų ir mokinių atsakomybę už mokyklos lankymą ir mokinio asmeninę pažangą;

4.3.  gerinti mokinių mokymo(-si) kokybę ir didinti mokymosi motyvaciją;

4.4.  vykdyti mokyklos nelankymo prevenciją;

4.5.  skatinti institucijų tarpusavio bendradarbiavimą mokyklos nelankymo prevencijos srityje.

5.      Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

5.1. Nesimokantis vaikas – vaikas iki 16 metų, kurio deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, neįrašytas į Mokinių registro apskaitą;

5.2. Mokyklos nelankantis vaikas – vaikas, kurio deklaruota ar faktinė gyvenamoji vieta yra Telšių rajono savivaldybės teritorijoje, kuris yra įregistruotas Mokinių registre, tačiau per mėnesį be pateisinamos priežasties praleido daugiau kaip pusę pamokų ar ugdymui skirtų valandų pagal privalomojo švietimo programas;

5.3. Privalomas ugdymas / švietimas – ugdymas pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programas iki 16 metų.

5.4. NEMIS Nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių / vaikų informacinė sistema. NEMIS duomenų bazėse „Nelankantys“ ir „Nesimokantys“ kaupiami ir tvarkomi registrų ir informacinių sistemų bei juridinių asmenų teikiami duomenys.

6. Šis Tvarkos aprašas yra parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 466 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. rugpjūčio 4 d. nutarimo Nr. 889 „Dėl savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, Nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių informacinės sistemos nuostatais.

 

II. MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS ORGANIZAVIMAS

 

7.  Telšių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos Švietimo ir sporto skyrius užtikrina, kad visi Savivaldybės teritorijoje gyvenantys vaikai galėtų mokytis pagal privalomojo švietimo programas, organizuoja ir tvarko mokyklos nelankančių mokinių ir nesimokančių vaikų (toliau – NEMIS) apskaitą.

8.  Už mokyklos lankymą yra atsakingi mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) ir (ar) patys mokiniai. Tėvų ir (ar) mokinių teisės, įsipareigojimai ir atsakomybė dėl mokyklos lankymo įteisinami mokymo sutartyse ir mokyklos vidaus tvarkos dokumentuose.

9.  Pamokų lankomumas fiksuojamas kiekvieną dieną elektroniniuose dienynuose dokumentuose nustatyta tvarka.

10.  Kiekviena rajono ugdymo įstaiga (toliau – Mokykla), vadovaudamasi šiuo Tvarkos aprašu, kitais teisės aktais, kartu su Mokyklos bendruomene aptaria ir pasitvirtina Mokyklos pamokų / ugdymo dienų lankomumo apskaitos tvarką arba integruoja šio Tvarkos aprašo nuostatas į kitus Mokyklos vidaus tvarkos dokumentus, kuriuose nustato:

10.1.  priežastis, kada praleistos pamokos / ugdymo dienos gali būti pateisintos;

10.2.  didžiausią galimą pateisinti praleistų pamokų / ugdymo dienų skaičių;

10.3.  praleistų pamokų pateisinimo būdus, pateisinimą patvirtinančius dokumentus, jų pateikimo terminus ir tvarką;

10.4.  asmenis, atsakingus Mokykloje už praleistų pamokų / ugdymo dienų apskaitą, NEMIS duomenų tvarkymą;

10.5.  pamokų lankomumo apskaitos kontrolės vykdymą;

10.6.  pagalbos būdus ir priemones mokiniams, kurie praleido daug pamokų (ir dėl pateisinamų, ir dėl nepateisinamų priežasčių);

10.7.  mokinių atsiskaitymo už  praleistą kursą formas, terminus, tvarką;

10.8.  leistiną be pateisinamos priežasties per mėnesį praleistų pamokų skaičių;

10.9.  mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo apie mokinių pamokų lankomumą būdus ir periodiškumą;

10.10.  mokinių skatinimo, prevencines ir drausmines priemones, kurios gali būti taikomos, kai pažeidžiamos Mokyklos nustatytos tvarkos nuostatos, ir šių priemonių taikymo atvejus, tvarką.

11.      Tėvai (globėjai, rūpintojai) turi:

11.1.  užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų mokyklos lankymą, vaiko parengimą mokyklai, jo mokymąsi pagal privalomojo ugdymo programas iki 16 metų;

11.2.  informuoti mokyklą, jeigu vaikas negali atvykti į mokyklą;

11.3.  sudaryti vaikui sveikas ir saugias gyvenimo sąlygas, gerbti vaiko asmenybę, apsaugoti jį nuo smurto, prievartos ir išnaudojimo, užtikrinti, kad vaikas laiku pasitikrintų sveikatą;

11.4.  bendradarbiauti su mokyklos administracija, klasės auklėtoju, mokytojais, kitais specialistais, teikiančiais specialiąją, psichologinę, socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę pagalbą, sveikatos priežiūrą, sprendžiant vaiko ugdymosi, pamokų lankomumo, elgesio ir kitus su vaiko gerove susijusius klausimus;

11.5.  ugdyti vaiko vertybines orientacijas, kontroliuoti ir koreguoti jo elgesį.

12 Mokinys privalo:

 

12.1 mokytis iki 16 metų pagal  privalomojo ugdymo programas;

 

12.2sudarius mokymo sutartį, laikytis visų jos sąlygų ir mokyklos vidaus tvarką nustatančių dokumentų reikalavimų;

 

12.3lankyti mokyklą, stropiai mokytis, laikytis mokinio elgesio normų, gerbti mokytojus ir kitus mokyklos bendruomenės narius, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų.

13.  Mokyklos taryba numato konkrečias priemones lankomumui gerinti.

14.  Tėvai (globėjai, rūpintojai), vaikui neatvykus į mokyklą, tą pačią dieną (iki pamokų pabaigos) apie tai informuoja klasės auklėtoją ar kitą pagal mokyklos vidaus tvarką numatytą asmenį, nurodo priežastis, dėl kurių vaikas nedalyvauja ugdymo procese, vėliau pateisina vaiko praleistas pamokas Mokyklos nustatyta tvarka.

15.  Vaikui neatvykus į mokyklą ir tėvams (globėjams, rūpintojams) apie tai nepranešus, klasės, grupės auklėtojas ar kitas pagal Mokyklos nustatytą tvarką paskirtas asmuo ne vėliau kaip antrą dieną susisiekia su vaiko tėvais (globėjais, rūpintojais) ir išsiaiškina mokinio neatvykimo į mokyklą priežastis.

16.  Klasės ar grupės auklėtojas Mokyklos nustatytu periodiškumu parengia ir pateikia mokyklos administracijai ir mokinių (vaikų) tėvams (globėjams, rūpintojams) ataskaitą apie mokinių pamokų / ugdymo dienų lankomumą, pamokų praleidimo priežastis, praleistų pamokų pateisinimą.

17.  Mokyklos administracija:

17.1. vertina pamokų / ugdymo dienų lankomumo situaciją, analizuoja nelankymo priežastis;

17.2. organizuoja ir vykdo vaikų ir tėvų (globėjų, rūpintojų) apklausas, susijusias su mokinių adaptacija, savijauta, saugumu mokykloje;

17.3 vykdo mokyklos nelankymo, nusikalstamumo, žalingų įpročių, smurto ir kitų neigiamų socialinių veiksnių prevenciją;

17.4. įgyvendina socialinių emocinių kompetencijų ugdymo programas;

17.5. numato pagalbos organizavimo mokyklos nelankantiems (ir dėl pateisinamų, ir dėl nepateisinamų priežasčių) mokiniams būdus ir organizuoja šios pagalbos vaikui ir (ar) jo tėvams (globėjams, rūpintojams) teikimą;

17.6. inicijuoja vaiko, kuris nuolat pažeidžia šio Tvarkos aprašo 12 punkto nuostatas, svarstymą Mokyklos vaiko gerovės komisijoje ar kitoje savivaldos institucijoje dalyvaujant tėvams (globėjams, rūpintojams);

17.7. kreipiasi į Savivaldybės administracijos direktorių dėl Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo taikymo arba koordinuotos švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, jei išnaudojus Mokykloje visas švietimo pagalbos mokiniui teikimo galimybes, numatytas Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, nepavyko išspręsti problemos (dėl šio Tvarkos aprašo 11 ir 12 punktų pažeidimų);

17.8. užtikrina, kad informacija apie mokyklos nelankančius mokinius kiekvieną mėnesį (iki kito mėnesio 5 d.) būtų suvesta į NEMIS „Nelankantys“.

18.  Mokykla (iki vasario 5 d. ir birželio 25 d.) teikia Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui pamokų lankomumo ataskaitą (1 priedas).

19.  Mokykla pagal poreikį teikia informaciją apie Mokyklos nelankančius vaikus Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui, Savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriui, Vaiko teisių apsaugos tarnybai.

 

III. PRALEISTŲ PAMOKŲ PATEISINIMO KRITERIJAI

 

20.  Praleistos pamokos gali būti pateisintos:

20.1. dėl mokinio ligos ir (ar) vizito pas gydytoją;

20.2. dėl tikslinių iškvietimų į teritorinės policijos skyrių, teismą, Vaiko teisių apsaugos tarnybą ir panašiai (pateikiant iškvietimą ar jo kopiją);

20.3. dėl dalyvavimo rajoninėse, respublikinėse olimpiadose, konkursuose, konferencijose, varžybose ir kituose renginiuose (vadovaujantis mokyklos direktoriaus įsakymu);

20.4. dėl itin svarbių šeimyninių priežasčių ar aplinkybių;

20.5. dėl transporto nebuvimo, vėlavimo ar itin nepalankių oro sąlygų.

21.  Praleistas pamokas šio aprašo 20 punktu nurodytais atvejais, išskyrus 20.2 p., 20.3 p., pateisina mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai).

22.     Tėvai (globėjai, rūpintojai), pateisindami pamokas, praleistas dėl mokinio ligos ir (ar) vizito pas gydytoją, nurodo gydytojo rekomendacijas, kurios gali būti svarbios ugdymo procesui organizuoti.

23.     Tėvai, pateisindami vaiko praleistas pamokas, prisiima atsakomybę už pateiktos informacijos teisingumą bei galimas pasekmes, kilusias dėl pateiktos informacijos netikslumo.

 

IV. PAGALBOS MOKINIUI IR MOKYKLOS NELANKYMO PREVENCINĖS PRIEMONĖS

 

24.  Klasės ar grupės auklėtojai stebi mokinių lankomumą, mokinių elgesį, pasiekimus, Mokymo sutarties įsipareigojimų vykdymą, tvarko pamokų lankomumo apskaitos dokumentus, bendradarbiauja su dalykų mokytojais, švietimo pagalbos specialistais, tėvais (globėjais, rūpintojais).

25.  Mokykla kartu su mokinio tėvais (globėjais, rūpintojais) numato, esant būtinybei, vaikui, kuris praleido daug pamokų (ir dėl pateisinamų, ir dėl nepateisinamų priežasčių) ar kitaip pažeidė šio Tvarkos aprašo 12 punkto nuostatas, švietimo pagalbos priemones mokymosi spragoms likviduoti ir atsiskaitymo už praleistą kursą organizavimo būdus.

26.  Jei mokinys per mėnesį be pateisinamos priežasties praleido daugiau pamokų, nei yra numatyta Mokyklos vidaus dokumentuose, mokiniui gali būti skiriamos mokyklos numatytos prevencinės / drausminės priemonės (pvz. specialistų konsultacijos, individualūs pokalbiai, dalyvavimas Mokyklos prevencinėse ir kitose programose, projektuose / pastaba (žodžiu, raštu), svarstymas Mokyklos vaiko gerovės komisijoje ar kitoje Mokyklos savivaldos institucijoje, įspėjimas (žodžiu, raštu), papeikimas).

27.  Jei mokinys, išnaudojus visas Mokykloje turimas švietimo pagalbos bei prevencines / drausmines priemones, ir toliau praleidžia pamokas be pateisinamos priežasties, pažeidžia kitas šio Tvarkos aprašo 12 punkto nuostatas arba Mokyklos nustatyta tvarka neatsiskaito už praleistą kursą, Mokykla gali:

27.1. siūlyti vaikui rinktis kitą mokymosi formą;

27.2. siūlyti likti kartoti kurso;

27.3. kreiptis į Savivaldybės administracijos direktorių dėl Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo taikymo arba koordinuotos pagalbos vaikui ir šeimai teikimo;

27.4. kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities skyrių ar Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl vaiko teisės mokytis ir kitų vaiko teisių pažeidimo nustatymo, dėl tėvų piktnaudžiavimo tėvų valdžia, neveikimo vaiko labui nustatymo, dėl  Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 80 straipsnio ar kitų teisės aktais numatytų priemonių taikymo.

 

V. NESIMOKANČIŲ VAIKŲ IR MOKYKLOS NELANKANČIŲ VAIKŲ APSKAITOS ORGANIZAVIMAS

 

28.  NEMIS, nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių vaikų informacinės sistemos, tikslas yra informacinių technologijų priemonėmis centralizuotai valdyti duomenis ir informaciją apie Telšių rajono savivaldybės teritorijoje registruotus nesimokančius vaikus bei mokyklos nelankančius mokinius.

29.  NEMIS tvarkymą Savivaldybėje organizuoja ir užtikrina Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius (toliau – NEMIS tvarkytojas).

30. NEMIS tvarkytojas:

30.1. organizuoja ir koordinuoja duomenų apie nesimokančius vaikus, taip pat mokyklos nelankančius vaikus rinkimą ir tvarkymą, vaikų faktinės gyvenamosios vietos ir jų nesimokymo, mokyklos nelankymo priežasčių nustatymą;

30.2. teikia nesimokančių vaikų sąrašus Mokykloms pagal Mokyklos aptarnavimo teritoriją ir seniūnijoms pagal deklaruotą vaiko gyvenamąją vietą, kurios pagal kompetenciją, bendradarbiaudamos su kitomis institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, bendruomenėmis, vaikų tėvais (globėjais, rūpintojais), surenka ir pateikia NEMIS tvarkytojui informaciją apie nesimokančio vaiko faktinę gyvenamąją vietą ir jo nesimokymo priežastis NEMIS nuostatų nustatyta tvarka;

30.3. prireikus kreipiasi į teritorinės policijos įstaigą, Valstybinę vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar į kitų savivaldybių administracijas dėl vaiko faktinės gyvenamosios vietos ir jo nesimokymo priežasčių nustatymo;

30.4. gautą informaciją apie nesimokančius vaikus ir jų nesimokymo priežastis įrašo į NEMIS jos nuostatų nustatyta tvarka;

31. Mokykla:

31.1. gavusi NEMIS nesimokančių vaikų sąrašą, sudaro darbo grupę šio sąrašo duomenims pagal mokyklai priskirtą teritoriją patikrinti ir, bendradarbiaudama su seniūnijomis, kitomis institucijomis, surenka bei nustatytu formatu pateikia NEMIS tvarkytojui informaciją apie šių vaikų faktinę gyvenamąją vietą, nesimokymo priežastis (2 priedas);

31.2. paskiria asmenį, kuris Mokykloje kiekvieną mėnesį (iki kito mėnesio 5 dienos) suveda informaciją apie mokyklos nelankančius vaikus į NEMIS modulį „Nelankantieji“, tvarko duomenis NEMIS nuostatų nustatyta tvarka;

31.3. teikia Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui informaciją apie pamokų lankomumą, mokyklos nelankančius ir nesimokančius vaikus.

32. Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius:

32.1. 2 kartus per mokslo metus (vasario 5 d. ir birželio 25 d.) surenka ir išanalizuoja duomenis apie vaikų pamokų lankomumą;

32.2. vykdo šio Tvarkos aprašo įgyvendinimo priežiūrą mokyklose;

32.3. tvarko NEMIS, organizuoja ir koordinuoja duomenų apie nesimokančius vaikus, taip pat mokyklos nelankančius vaikus rinkimą, teikimą, vaikų faktinės gyvenamosios vietos ir jų nesimokymo, mokyklos nelankymo priežasčių nustatymą;

32.4. teikia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai metines ataskaitas „Nesimokančių rodikliai“ ir „Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros priemonių bei prevencinės veiklos savivaldybėse rodikliai“.

33. Telšių švietimo centro Pedagoginė psichologinė tarnyba, mokyklai prašant, organizuoja ir teikia pedagoginę psichologinę pagalbą mokiniui, mokytojui, klasės auklėtojui, tėvams.

34. Seniūnijos:

34.1. nustačiusios, kad jų teritorijoje gyvena nesimokantis vaikas, apie tai raštu informuoja Savivaldybės Švietimo ir sporto skyrių.

34.2. bendradarbiauja su mokyklomis, Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi tikrinant NEMIS sąrašą, nustatant priežastis, dėl kurių vaikas nesimoko, nelanko mokyklos ir kartu su mokykla, Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi numato priemones, padedančias grąžinti vaiką į mokyklą.

35. Savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyrius (toliau – Skyrius), gavęs informaciją apie NEMIS sąrašo vaikus, kurių nepavyko rasti, pagal Skyriaus kompetenciją patikrina, ar Skyriaus tvarkomose ir koordinuojamose informacinėse sistemose yra duomenų apie šiuos vaikus ir apie tai informuoja Savivaldybės Švietimo ir sporto skyrių.

36. Telšių rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija:

36.1. renka, analizuoja informaciją teisės pažeidimų, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, smurto, nusikalstamumo klausimais;

36.2. koordinuoja mokyklų vaiko gerovės komisijų veiklą, socialinio ugdymo, prevencijos ir kitų programų įgyvendinimą Mokyklose, institucijų tarpusavio bendradarbiavimą prevencinio darbo srityje;

36.3. teikia siūlymus dėl Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo ar koordinuotos pagalbos šeimai taikymo, dėl vaiko minimalios priežiūros priemonių gerinimo.

 

 

 

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Mokiniai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai), klasių vadovai, mokytojai, švietimo pagalbos specialistai supažindinami su Mokyklos pamokų lankomumo apskaitos tvarka pasirašytinai.

38. Mokyklos pamokų lankomumo apskaitos tvarka skelbiama Mokyklos interneto svetainėje.

_____________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telšių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų ir mokinių pamokų lankomumo apskaitos bei mokyklos nelankymo prevencijos tvarkos aprašo

1 priedas

 

MOKYKLOS PAVADINIMAS

 

PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITA

(vasario 1 d. ir mokslo metų pabaigos duomenimis)

Data

 

1. Suvestinė:

 

I–IV KLASĖS

V–X KLASĖS

XI–XII KLASĖS

Mokinių skaičius

Iš viso praleista pamokų

Nepateisintos pamokos

Tenka nepateisintų pamokų 1 mok.

Pateisintos pamokos

Mokinių skaičius

Iš viso praleista pamokų

Nepateisintos  pamokos

Tenka nepateisintų pamokų 1 mok.

Pateisintos pamokos

Mokinių skaičius

Iš viso praleista pamokų

Nepateisintos pamokos

Tenka nepateisintų pamokų 1 mok.

Pateisintos pamokos

Dėl ligos

 

Dėl kitų priežas

čių

Dėl ligos

Dėl

kitų

priežas

čių

Dėl ligos

Dėl kitų priežas

čių

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Mokyklos nelankančių vaikų sąrašas*:

Mokinio vardas, pavardė

Klasė

Gimimo data

Nuo kada blogai lanko

Nelankymo priežastys

Priemonės, kurių mokykla ėmėsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*vaikai, kurie per pusmetį be pateisinamos priežasties praleido daugiau kaip 50 procentų pamokų ar ugdymui skirtų valandų pagal privalomojo švietimo programas.

 

 

 

Duomenis pateikė:

_____________________________              ___________________                      ___________________

(Pareigos)                                                                                   (Parašas)                                                    (Vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telšių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų ir mokinių pamokų lankomumo apskaitos bei mokyklos nelankymo prevencijos tvarkos aprašo

2 priedas

 

SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE GYVENANČIŲ NESIMOKANČIŲ VAIKŲ SĄRAŠAS

PAGAL MOKYKLAI PRISKIRTĄ TERITORIJĄ

 

 

..............................................................................................................................................................

(Mokyklos ar seniūnijos pavadinimas)

.......................................

(data)

 

 

 

Eil. Nr.

 

 

 

Vaiko vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

Nesimokymo priežastys*

Informacijos  tikrinimo (pokalbio) data

Patikrinimą atlikusio asm. vardas, pavardė, pareigos

Informaciją  pateikusio asmens santykis**  su nesimokančiu vaiku, vardas, pavardė

 

 

 

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

*nesimokymo priežastys: gyvena užsienyje, gyvena kitoje savivaldybėje, dėl negalios, ligos, dėl gyvenamosios vietos keitimo, neleidžia tėvai, neprivalomas mokslas ir panašiai

** vaiko motina / tėvas, giminaitis (dėdė, teta, močiutė ir panašiai), kaimynas, socialinis darbuotojas, policijos pareigūnas, namo bendrijos pirmininkas ir panašiai.

 

 

 

Mokyklos direktorius                 ............................                                     ...................................

(Parašas)                                                             (Vardas, pavardė)

 

Informaciją rengė                       ............................                                     ....................................

(Parašas)                                                            (Vardas, pavardė)