herbas

ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL  MOKINIŲ PRIĖMIMO Į ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. birželio 26 d. Nr. T-410

Šalčininkai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 nutarimu Nr. 768, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019, Šalčininkų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Patvirtinti Šalčininkų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų sąrašą (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugpjūčio 30 d. sprendimą Nr. T-1148 „Dėl Mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Zdzislav Palevič

 

 

PATVIRTINTA

Šalčininkų rajono

savivaldybės tarybos

2020 m. birželio 26 d.

sprendimu Nr. T-410

 

MOKINIŲ PRIĖMIMO Į ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja mokinių priėmimą į mokyklas, kurių savininkas yra Šalčininkų rajono savivaldybė, mokytis pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir vaikų priėmimą ugdytis pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.

2. Priimdamos mokinius bendrojo ugdymo mokyklos vadovaujasi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. ISAK – 556 „Dėl Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo lavinimo programas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą – vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“)  ir Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu dėl Šalčininkų rajono savivaldybės mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičiaus kiekvienos klasės sraute, mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą skaičiaus ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus mokslo metams nustatymo.

3. Priėmimas mokytis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768, Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. V-1795.

4. Šalčininkų rajono savivaldybės taryba (toliau - Taryba), vadovaudamasi Priėmimo į  valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019, 3 punktu, kiekvienais kalendoriniais metais iki gegužės 31 d. nustato: mokinių skaičių kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičių kiekviename sraute; mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą, skaičių ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių. Jei sudaro jungtines klases, tai nustato, iš kokių klasių sudaroma jungtinė klasė, ir nurodo kiekvienos klasės mokinių skaičių. Iki rugsėjo 1 d. mokinių skaičių kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičių kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo  programą, skaičių ir priešmokyklinio ugdymo grupių  skaičių  patikslina:

4.1. jei iš tai mokyklai priskirtos aptarnavimo teritorijos prašymų mokytis bendrojo ugdymo mokykloje skaičius yra didesnis, nei buvo nustatytas iki gegužės 31 d., mokinių, klasių ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių skaičius, neperkeliant mokinių mokytis į antrą pamainą ir nepažeidžiant higienos normų, didinamas;

4.2. jei mokykla nesurenka nustatyto mokinių skaičiaus ir nesudaro patvirtinto klasių ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus, mokinių, klasių ir (ar) grupių skaičius mažinamas.

5. Specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių, suaugusiųjų klasių komplektų skaičius gali būti pagal poreikį tikslinamas keletą kartų per mokslo metus.

6. Prašymai mokytis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas priimami bendrojo ugdymo mokyklose nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

7. Priėmimą vykdo mokyklos direktorius ir priėmimo komisija. Mokyklos direktorius negali būti priėmimo komisijos nariu. Mokyklos direktoriaus sudarytos mokinių priėmimo komisijos sudėtis ir darbo reglamentas turi būti viešinami mokyklų interneto svetainėse. Aktualiems, priėmimo į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos apraše nenumatytiems atvejams nagrinėti sudaroma Priėmimo į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos apraše nenumatytų atvejų komisija iš mokyklų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos ir mokyklų atstovų. Komisijos sudėtį ir jos darbo reglamentą tvirtina mokyklų savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija.

 

II SKYRIUS

PRIĖMIMAS Į BENDROJO UGDYMO MOKYKLAS IR JŲ VYKDOMAS BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS

 

8. Į Šalčininkų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas mokytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą pirmumo teise priimami vaikai, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.

9Į bendrąją bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis pirmumo teise priimami toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Į likusias laisvas vietas klasėse (grupėse) gali būti priimti asmenys, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje: pirmumo teise priimami asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai (įbroliai) ir seserys (įseserės), ir arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys.

10. Priėmus visus, mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje gyvenančius mokinius, ir esant laisvų vietų, į bendrojo ugdymo mokyklą gali būti priimti mokiniai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje, gyvenantys gretimoje savivaldybėje, pagal prašymo padavimo datą ar, jei neįmanoma patenkinti visų prašymų, atsižvelgiant į turimus mokymosi pasiekimus arba mokyklos pateiktų specialiųjų ir bendrųjų gebėjimų užduočių atlikimo rezultatus.

11. Jei per mokslo metus į bendrojo ugdymo mokyklą atvyksta mokinys, gyvenantis jam priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, ir joje nėra laisvų vietų, jis priimamas į klasę ar grupę vadovaujantis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių 25.7 punktu arba siunčiamas į artimiausią tą pačią programą vykdančią bendrojo ugdymo mokyklą.

12. Mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą asmenys renkasi patys. Į mokyklą pirmumo teise priimami asmenys, pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą, baigę joje pagrindinio ugdymo programą. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų vietų, pirmiausia priimami asmenys, gyvenantys savivaldybės teritorijoje, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėjęs mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų įvertinimus).

13. Vaikai iki 16 metų negali nutraukti mokymosi pagal privalomojo švietimo programas, privalo lankyti bendrojo ugdymo mokyklą.

14. Mokinys tęsti mokslą priimamas, kai pateikia mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.

15. Asmuo, neturintis mokymosi pasiekimus įteisinančio dokumento, priimamas mokytis mokykloje tik patikrinus asmens pasiekimus ir nustačius jų atitiktį bendrosiose pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programose numatytiems mokymosi rezultatams.

16. Į suaugusiųjų klases priimami 18 metų asmenys bei vyresni kaip 18 metų, nutraukę mokymąsi nuosekliojo švietimo sistemoje ir apsisprendę jį tęsti.

17. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos esančias mokyklas, vykdančias bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams. Asmenys, dėl įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į Šalčininkų specialiąją mokyklą. Į specialiąją mokyklą, skirtą intelekto sutrikimų turintiems mokiniams, priimami asmenys, kuriems nustatyta:

17.1. nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas sutrikimas;

17.2. kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

17.3. nežymus ar vidutinis intelekto sutrikimas ir elgesio ar (ir) emocijų sutrikimai.

18. Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, grįžę ar atvykę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nemokantys valstybinės kalbos, į bendrojo lavinimo mokyklas priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. įsakymu Nr. ISAK-1800 „Dėl Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

III SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ

 

19. Į bendrojo ugdymo mokyklą pradėti ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą priimamas 3-5 metų vaikas.

20. Į bendrojo ugdymo mokyklą pradėti ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą priimamas vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sukanka 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas anksčiau gali būti teikiamas tėvų (globėjų) prašymu ir jeigu vaikas yra pakankamai tokiam ugdymui subrendęs, bet ne anksčiau negu jam sukaks 5 metai.

21. Į bendrojo ugdymo mokyklą pradėti ugdytis pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą vaikai priimami pagal prašymo padavimo datą.

22. Bendrojo ugdymo mokyklai vaiko tėvai (globėjai) pateikia:

22.1. prašymą mokytis pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą;

22.2. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;

22.3. Pedagoginės psichologinės tarnybos ar gydytojo specialisto vaiko sveikatos būklės įvertinimo pažymą, jei vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių;

22.4. tęsiant mokymąsi pagal priešmokyklinio ugdymo programą toje pačioje mokykloje, pateikiamas tik prašymas, kuris registruojamas mokykloje.

 

 

IV SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMĄ

 

23. Mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimamas vaikas, kai jam tais kalendoriniais metai sukanka 7 metai.

24. Pradinis ugdymas pradedamas vaikui teikti vienais metais anksčiau (6 metų), kai vaikas tėvų (globėjų) sprendimu buvo ugdomas pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau.

25. Vaikas vieno iš tėvų (globėjų) prašymu gali būti priimamas mokytis pagal pradinio ugdymo programos dalį, skirtą antrajai klasei, jeigu mokykla, patikrinus vaiko pasiekimus, nustato jo atitiktį pirmajai klasei mokykloje numatytiems mokymosi pasiekimams.

26. Bendrojo ugdymo mokyklai vaiko tėvai (globėjai) pateikia:

26.1. prašymą mokytis pagal pradinio ugdymo programą;

26.2. vaiko gimimo liudijimą ir jo kopiją;

26.3. specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai turi pateikti Pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą dėl specialiojo ugdymo programos skyrimo ir specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo.

V SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL PAGRINDINIO UGDYMO PROGRAMĄ

 

27. Pradėti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami asmenys, įgiję pradinį išsilavinimą.

28. Asmenys, naujai atvykę mokytis, bendrojo ugdymo mokyklai pateikia:

28.1. prašymą mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos I arba II dalį;

28.2. gimimo liudijimą ir jo kopiją;

28.3. įgyto išsilavinimo pažymėjimą arba pažymą apie pasiekimus;

28.4. priimami į 5 klasę asmenys pateikia pradinio išsilavinimo pažymėjimą ir pradinio ugdymo programos baigimo pasiekimų vertinimo aprašą.

29. Mokiniai, baigę pradinio ugdymo programą ir pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą toje pačioje mokykloje iki rugpjūčio 31 d. pateikia mokyklos direktoriui tik prašymą.

 

VI SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS PAGAL VIDURINIO UGDYMO PROGRAMĄ

 

30. Pradėti mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimami asmenys, įgiję pagrindinį išsilavinimą ar jam prilygintą išsilavinimą.

31. Asmenys, naujai atvykę mokytis, bendrojo ugdymo mokyklai pateikia:

31.1. prašymą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą;

31.2. atitinkamą išsilavinimą patvirtinantį pažymėjimą.

31.3. gimimo liudijimą arba asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jų kopijas.

32. Asmenys, baigusieji pagrindinio ugdymo programą bei norintys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą toje pačioje mokykloje prašymus mokyklos direktoriui pateikia nuo balandžio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

 

VII SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS Į ŠALČININKŲ SPECIALIĄJĄ MOKYKLĄ

 

33. Į Šalčininkų specialiąją mokyklą priimami mokytis asmenys iki 21 metų, kuriems nustatyta:

33.1. nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus intelekto sutrikimas ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

33.2. kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus intelekto sutrikimas ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

33.3. nežymus ir vidutinis intelekto sutrikimas ir elgesio ar (ir) emocijų sutrikimai (nerimo spektro sutrikimas, nuotaikos spektro sutrikimas).

34. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, pateikia specialiuosius ugdymosi poreikius įrodančius dokumentus (jų kopijas) teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VIII SKYRIUS

PRIĖMIMAS MOKYTIS SUAUGUSIŲJŲ KLASĖSE

 

35. Į suaugusiųjų klases priimami nuo 18 metų ir vyresni kaip 18 metų asmenys, nutraukę mokymąsi nuosekliojo švietimo sistemoje ir apsisprendę jį tęsti.

36. Asmenys priimami, kai iki rugpjūčio 31 d. pateikia mokyklos direktoriui prašymą, asmens dokumento kopiją ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą (jo kopiją).

 

IX SKYRIUS

PRIĖMIMO ĮFORMINIMAS

 

37. Asmens priėmimas mokytis pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas įforminamas mokymo sutartimi, kuri sudaroma iki pirmos mokymosi dienos. Mokymo sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės.

38. Abu sutarties egzempliorius pasirašo švietimo įstaigos vadovas ir prašymo pateikėjas. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas prašymo pateikėjui, kitas segamas į asmens bylą:  

38.1. už vaiką iki 14 metų sutartį pasirašo vienas iš tėvų (globėjų);

38.2. 14 – 18 metų vaikas sutartį pasirašo tik turėdamas vieno iš tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą;

38.3. mokymo sutartis registruojama mokykloje.

39. Sudarius mokymo sutartį, formuojama mokinio asmens byla:           

39.1. mokinio asmens byloje saugoma išsilavinimo pažymėjimo kopija. Originalas grąžinamas jo pateikėjui;

39.2. mokiniui išvykus iš mokyklos, jo asmens byla lieka mokykloje. Gavus mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokslą, prašymą, mokyklai išsiunčiamos prašomų dokumentų kopijos arba Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklių 13 priede nustatyto pavyzdžio pažyma apie mokymosi rezultatus.

40. Mokinių paskirstymą į klases (klasių srautus) vykdo mokyklos mokinių priėmimo komisija atsižvelgdama į šiuos paskirstymo kriterijus:

40.1. specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičių tolygų pasiskirstymą klasėse;

40.2. mokinių pagal turimus mokymosi pasiekimus tolygų pasiskirstymą klasėse;

40.3. mokinių lyčių tolygų pasiskirstymą klasėse;

40.4. mokinių skaičiaus tolygų paskirstymą klasių sraute;

40.5. atvykusių iš kitų ugdymo įstaigų mokinių pageidavimą mokytis toje pačioje klasėje.

41. Mokykla gali nustatyti papildomus priimtų į mokyklą asmenų paskirstymo į klases (srautus) kriterijus.

42. Mokinių paskirstymas į klases (srautus) įforminamas direktoriaus įsakymu (ais).

 

X SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

43. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.

44. Už Aprašo pažeidimus atsako mokyklos direktorius Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

45. Aprašas gali būti keičiamas, papildomas ir ar panaikinamas Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

________________________________

 

 

 

PATVIRTINTA

Šalčininkų rajono

savivaldybės tarybos

2020 m. birželio 15 d.

sprendimu Nr. T-410

 

ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLŲ APTARNAVIMO TERITORIJŲ SĄRAŠAS

 

Nr.

Mokyklos pavadinimas

Seniūnija

Miestas, kaimas

1.

Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazija (lenkų mokymo kalba). Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Baltosios Vokės seniūnija

 

 

 

 

Baltosios Vokės m.

Girios, Ilgalaukio, Plytinės, Ravelių vs., Rudnios, Rudninkų, Salų vs., Senųjų Macelių, Vakariškių, Žagarinės kaimai.

2.

Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija (lietuvių mokymo kalba). Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Baltosios Vokės seniūnija

 

 

 

 

Baltosios Vokės m.

Girios, Ilgalaukio, Plytinės, Ravelių vs., Rudnios, Rudninkų, Salų vs., Senųjų Macelių, Vakariškių, Žagarinės kaimai.

3.

Butrimonių Anos Krepštul gimnazija (lenkų mokymo kalba). Pradinio ugdymo programa ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

 

 

 

 

Butrimonių seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

Aukštalaukio, Butrimonių, Čiuronių, Dailidžių, Gudakampio,

Jančiūnų, Janonių, Jundiliškių, Jurgionių, Kužių, Laukininkų, Maciūnų, Mackiškių, Majako, Narkuškių vs., Naujasėdžių, Naujųjų Rakliškių, Navickiškių, Paraisčio, Pasalio, Raščiūnų, Rėžių, Senadvario vs., Senųjų Rakliškių, Stavidonių, Šaulių, Ūtos, Versekėlės, Žvėryno kaimai.

Gerviškių seniūnija

 

Gerviškių, Rudnios, Kalvelių, Kaniūkų, Daučiūnų kaimai.

4.

Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija (lenkų mokymo kalba).

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dieveniškių seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albertinos, Apikartų, Avietinės, Ažukalnių vs., Bėčionių, Daulėnų, Didžiųjų Gedūnų, Dieveniškių, Dvariškių, Gedūnų, Gelažių, Girdžiūnų, Gudelių, Gurelių, Gužinių, Jurgelionių, Kačėnų, Kalvių, Kamučių, Kazimieravo, Kaziulių, Kaziuliškių, Krakūnų, Lobo, Mačiučių, Medinių, Mendzisargių vs., Milkūnų, Naujųjų Kalvių vs., Naujųjų Mežonių, Norviliškių, Pagaujėnų, Pajurgelionių,  Pavadžių, Pavydonių, Pliustų, Prabaščiškių, Pulkės, Putiškių, Ramoškų, Reistinių,  Reistinių vs., Rindžiūnų, Rudnios, Sabaliūnų, Senųjų Miežionių, Silių, Skaivonių, Skrabonių vs., Skraičionių, Smališkių, Šadžiūnų, Šaltinių, Šarkaičių, Šiurkščių, Urelių, Vaišutkemio, Vaškelių, Vėjelių, Versekos, Vėžiakemio, Vilkiškių, Zabeliškių, Zajašiškių, Žižmų kaimai.

Poškonių seniūnija

Antaniškių, Ažumendžio, Baltučių, Biržės vs., Dailidžių, Dainavėlės, Daubutiškių, Didžiulių, Grybiškių, Jokūbiškių, Katkuškių, Kmelninkų, Kreivosios vs., Kruniškių, Lastaučikų, Liškūniškių, Liudvinavo vs., Mikališkių vs., Padvarių, Paginų, Poškonių, Pupiškių, Rimašių, Siaurimų, Stalgonių, Stakų, Šėtylų, Šilinės vs., Šiudainių,Valatkiškių kaimai.

5.

Dieveniškių „Ryto“ gimnazija (lietuvių mokymo kalba).

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

Dieveniškių seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Albertinos, Apikartų, Avietinės, Ažukalnių vs., Bėčionių, Daulėnų, Didžiųjų Gedūnų, Dieveniškių, Dvariškių, Gedūnų, Gelažių, Girdžiūnų, Gudelių, Gurelių, Gužinių, Jurgelionių, Kačėnų, Kalvių, Kamučių, Kazimieravo, Kaziulių, Kaziuliškių, Krakūnų, Lobo, Mačiučių, Medinių, Mendzisargių vs., Milkūnų, Naujųjų Kalvių vs., Naujųjų Mežonių, Norviliškių, Pagaujėnų, Pajurgelionių, Pavadžių, Pavydonių, Pliustų, Prabaščiškių, Pulkės, Putiškių, Ramoškų, Reistinių, Reistinių vs., Rindžiūnų, Rudnios, Sabaliūnų, Senųjų Miežionių, Silių, Skaivonių, Skrabonių vs., Skraičionių, Smališkių, Šadžiūnų, Šaltinių, Šarkaičių, Šiurkščių, Urelių, Vaišutkemio, Vaškelių, Vėjelių, Versekos, Vėžiakemio, Vilkiškių, Zabeliškių, Zajašiškių, Žižmų kaimai.

Poškonių seniūnija

Antaniškių, Ažumendžio, Baltučių, Biržės vs., Dailidžių, Dainavėlės, Daubutiškių, Didžiulių, Grybiškių, Jokūbiškių, Katkuškių, Kmelninkų, Kreivosios vs., Kruniškių, Lastaučikų, Liškūniškių, Liudvinavo vs., Mikališkių vs., Padvarių, Paginų, Poškonių, Pupiškių, Rimašių, Siaurimų, Stalgonių, Stakų, Šėtylų, Šilinės vs., Šiudainių,Valatkiškių kaimai.

6.

Eišiškių gimnazija (lenkų mokymo kalba).

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Eišiškių seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

Kalesninkų seniūnija

Eišiškių miestas.

Aklės, Aukštalaukio, Dimitrų, Dumblės, Emiliškių, Gornostaiškių, Joniškių, Karklinių, Mateikonių, Podvarionių, Panezdilių, Sanginiškių, Tausiūnų, Vilkonių, Viškūnų, Žagališkių, Žemaitėlių kaimai.

 

Purvėnų, Geismantų ir Mantviliškių kaimai.

Pabarės seniūnija

 

Kudlų, Zigmantiškių, Tėtėnų, Mištūnų, Gelūnų kaimai.

7.

Eišiškių Stanislavo Rapolionio gimnazija

(lietuvių mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos, pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

 

 

 

 

 

Eišiškių Stanislavo Rapolionio gimnazijos „Šalčios“ skyrius (lietuvių mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos.

Eišiškių seniūnija

 

 

 

 

 

Eišiškių miestas.

Aklės, Aukštalaukio, Dimitrų, Dumblės, Emiliškių, Gornostajiškių, Joniškių, Karklinių, Mateikonių, Padvarionių, Panesdalių, Sanginiškių, Tausiūnų, Vilkonių, Viškūnų, Žagališkių, Žemaitelių kaimai.

 

Kalesninkų seniūnija

 

 

Purvėnų, Geismantų ir Mantviliškių kaimai.

Butrimonių seniūnija

Dailidžių kaimas.

Pabarės seniūnija

 

 

 

Kudlų, Zigmantiškių, Tetėnų, Mištūnų, Gelūnų kaimai.

 

8.

Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija

(lenkų, rusų mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Gerviškių seniūnija

 

Gumbo ir Kidarų kaimai.

 

Jašiūnų seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

Altaronių vs., Barkuškių, Buikų, Dainavos, Deguškių, Elžbietinės, Geložės, Gojaus, Jašiūnų k., Jašiūnų mstl., Kačėnų, Karčemkų, Keidžių, Keturių, Krokšlių vs., Lenkiškių, Liudviniškių vs., Marazų, Naujasodžio, Ožkelaičių vs., Pabarčių, Paliepių vs., Pamarazių, Paupio, Pilakainių, Pleniškių, Sakalų, Sližiūnų, Vaitešiūnų, Vidnapolio vs., Zakariškių vs., Žaliosios kaimai.

9.

Jašiūnų „Aušros“ gimnazija (lietuvių mokymo kalba).

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Gerviškių seniūnija

 

Gumbo ir Kidarų kaimai.

Jašiūnų seniūnija

 

Altaronių vs., Barkuškių, Buikų, Dainavos, Deguškių, Elžbietinės, Geložės, Gojaus, Jašiūnų k., Jašiūnų mstl., Kačėnų, Karčemkų, Keidžių, Keturių, Krokšlių vs., Lenkiškių, Liudviniškių vs., Marazų, Naujasodžio, Ožkelaičių vs., Pabarčių, Paliepių vs., Pamarazių, Paupio, Pilakainių, Pleniškių, Sakalų, Sližiūnų, Vaitešiūnų, Vidnapolio vs., Zakariškių vs., Žaliosios kaimai.

10.

Kalesninkų Liudviko Narbuto gimnazija (lenkų mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programs I ir II dalys.

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

 

 

Kalesninkų seniūnija

 

 

 

 

Adomiškių, Anciuškų, Balandiškių, Baltapetrių vs., Bandiškių, Beržiškių, Bilindiškių, Dabrų, Daugidonių, Didžiųjų Zubiškių, Diežiskių, Gudiškių, Gumbiškių, Jundiškių, Kalesninkų, Karsokų, Krupaviesų, Kudelionių, Mangėliškių vs., Matuizų, Miežiškių, Naniškių, Naujasėdžių vs., Pašiškių, Paturio, Petuchavo, Prūdelio, Rukonių vs., Stačionių, Starkos, Šarkučių, Šniurų, Svieslaukio, Užberžių vs., Vaidagų, Versekos I, Versekos II, Vozbuniškių kaimai.

11.

Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazija (lenkų mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

Turgelių seniūnija

Andriškių vs., Apušynės, Asčiukiškių, Aukštojo Pamerkio, Ažubenio, Ažukalnių, Bajorų, Balandiškių, Barkuškių, Bedugnės, Benos, Bereišiškių vs., Bygirdų, Brestovo, Dvarčių vs., Dvarykščių, Gimžių I, Gimžių II, Girdijauskų, Gojaus, Grabių, Gurelių, Jezavištiškių, Juškių, Kazimieriškių, Kyvonių, Krašių, Kudžionių, Landžių vs., Magdeliavos, Malakonių, Mažųjų Kudžionių, Merkinės, Merkio Vilkiškių, Miežiškių vs., Mikniškių, Misiučėnų, Mikšiulių, Miškinių, Naidūnų, Naujakurių vs., Naujininkų, Ožionių, Pabenės vs., Pagojo, Pamerkio, Pastovų, Paūdronių, Petriškių vs., Puziriškių, Rimošių, Savaitiškių, Skynimų I, Skynimų II, Skvironių, Staniškių, Šeštokų, Tabariškių, Turgelių, Ūdronių, Ustiškių, Valakininkų, Viktarinės, Viktariškių, Vilkiškių, Vinkšnynės, Žemaitiškių vs. kaimai.

12.

Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija (lenkų mokymo kalba). Priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

 

Šalčininkų seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šalčininkų miestas.

Angliniškių, Antanavo vs., Anuliškių, Ažukelio, Ažulomio, Bruknynės, Čiaukšlių, Didžiųjų Baušių, Dūdaičių, Gasčionių, Jackonių, Jaglimainių, Jundiliškių, Klynų vs., Kurnelių vs., Laukelio, Marusinos vs., Mažųjų Baušių, Mikantonių, Milvydų, Naujakiemio, Naujasėdžių, Pakusos, Pavisinčios, Petroškų, Pėpių, Pundeliškių, Ragožiškių, Raudonbalio vs., Sakalinės, Sangeliškių, Skubėtų, Stakų Ūtos vs., Šalčininkėlių,  Šalčininkėlių Tartoko, Šalčininkų, Širvių, Tartoko, Tatoriškių vs., Trakinių vs., Ūtos, Vinciapolio vs., Zavišonių, Žališkių kaimai.

Gerviškių seniūnija

Tribonių kaimas.

Akmenynės seniūnija

Abolų, Akmenynės, Bagdžiulių, Bečiakelnių, Degsnių, Duksių, Girinės, Jankūnų, Jovydžių vs., Kalniškių, Kurmelionių, Mankūniškių, Mištautonių, Moliškių vs., Negibėnų, Peckelių, Rimšišikių, Slabados, Smagurių, Tarakonių, Žaltūnų, Žlaugtų kaimai.

13.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija (rusų mokymo kalba).  Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos, pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą bei suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą nėra priskirta aptarnavimo teritorija.

Šalčininkų seniūnija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šalčininkų miestas.

Angliniškių, Antanavo vs., Anuliškių, Ažukelio, Ažulomio, Bruknynės, Čiaukšlių, Didžiųjų Baušių, Dūdaičių, Gasčionių, Jackonių, Jaglimainių, Jundiliškių, Klynų vs., Kurnelių vs., Laukelio, Marusinos vs., Mažųjų Baušių, Mikantonių, Milvydų, Naujakiemio, Naujasėdžių, Pakusos, Pavisinčios, Petroškų, Pėpių, Pundeliškių, Ragožiškių, Raudonbalio vs., Sakalinės, Sangeliškių, Skubėtų, Stakų Ūtos vs., Šalčininkėlių,  Šalčininkėlių Tartoko, Šalčininkų, Širvių, Tartoko, Tatoriškių vs., Trakinių vs., Ūtos, Vinciapolio vs., Zavišonių, Žališkių kaimai.

Gerviškių seniūnija

Gerviškių, Gudelių, Mažųjų Sėlų, Tribonių kaimai.

14.

Čiužiakampio pagrindinė mokykla (lenkų mokymo kalba ). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo progamos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Gerviškių seniūnija

Baumiliškių, Čiužiakampio, Dainavos, Dainiškių, Didžiųjų Sėlų, Gudelių, Kalitonių, Karalinos, Kiemeliškių vs., Makniūnų, Mažųjų Sėlų, Paberžės, Pačiabatų, Padegsnių, Pamūrinės, Pašalčies, Pašilėnų vs., Poškiškių, Pušyniškių, Skerdimų, Stasylų, Švenčiaus, Žaliaklonio vs. kaimai.

15.

Dainavos pagrindinė mokykla (lenkų mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Dainavos seniūnija

Dainavos, Druskininkų, Gilviniškių, Juršiškių, Juršiškių vs., Kamičiunų, Kulio vs., Liupkiškių, Marcinkiškių, Miletiškių, Naujadvario, Pajuodupio, Samarakiškių, Sveckevičių vs., Užuklonių, Vėžonių kaimai.

16.

Pabarės pagrindinė mokykla (lenkų mokymo kalba ). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

 

Pabarės seniūnija

Ancevičių, Anskonių, Armonų, Balandiškių, Balandžių, Buivydų, Degučių, Dvyniškių, Gėlūnų, Jacionių, Karmoniškių, Kiaulėkų, Kibalų, Kubonių, Kudlų, Kukiškių vs., Mankevičių, Miežionių, Miknakemio, Mištūnų, Navakonių, Nevainionių, Pabarės, Papiškių, Pavarių, Pulstakų, Serbentų, Tetervinų, Tetėnų, Trebuškių, Ūtos, Vaišėtų, Valakavičių, Visinčios, Žalabiškių, Žygmantiškių kaimai.

17.

Jašiūnų pagrindinė mokykla (rusų mokymo kalba). Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programos ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

 

Gerviškių seniūnija

Gumbo ir Kidarų kaimai.

Jašiūnų seniūnija

Altaronių vs., Barkuškių, Buikų, Dainavos, Deguškių, Elžbietinės, Geložės, Gojaus, Jašiūnų k., Jašiūnų mstl., Kačėnų, Karčemkų, Keidžių, Keturių, Krokšlių vs., Lenkiškių, Liudviniškių vs., Marazų, Naujasodžio, Ožkelaičių vs., Pabarčių, Paliepių vs., Pamarazių, Paupio, Pilakainių, Pleniškių, Sakalų, Sližiūnų, Vaitešiūnų, Vidnapolio vs., Zakariškių vs., Žaliosios kaimai.

18.

Šalčininkų specialioji mokykla (lenkų mokymo kalba). Pradinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo programos I ir II dalys.

Teritorijos principas netaikomas.

 

 

_________________________