Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 12 D. NUTARIMO NR. 861 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. kovo 9 d. Nr. 216
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimą Nr. 861 „Dėl Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:
3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintų Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 5 straipsnio 4 dalies taikymo sąlygų ir apribojimų 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintas Įrodymo, kad prekės prarastos dėl force majeure ar nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos, taisykles:
4.1. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1. Įrodymo, kad prekės prarastos dėl force majeure ar nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos, taisyklės (toliau – šios Taisyklės) nustato, kokiais atvejais laikoma, kad prekės yra prarastos dėl force majeure ar nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos, ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas) 66 straipsnio 2 dalies 2 punktu arba 67 straipsnio 5 dalimi netikslinama pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) atskaita už ilgalaikį materialųjį turtą ar kitas prekes arba vadovaujantis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 53 straipsnio 8 dalimi į biudžetą neturi būti mokamas PVM už prarastas prekes, kurioms buvo taikomos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 53 straipsnio 1 dalyje nurodytos aplinkybės.“
4.2. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:
„6. Prekės laikomos prarastomis dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos, jeigu jos prarastos dėl vienos ar daugiau trečiųjų asmenų padarytų veikų, kurios numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir kurių padariniai yra prekių praradimas (dėl vagystės, plėšimo, turto sunaikinimo ir panašiai). Trečiaisiais asmenimis pagal šias Taisykles nelaikomi su PVM mokėtoju ar kitu apmokestinamuoju asmeniu, kurio prekės prarastos dėl nusikalstamos veikos, susiję asmenys, kaip ši sąvoka apibrėžta Pridėtinės vertės mokesčio įstatyme.“