HERB21

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2015 M. SPALIO 23 D. ĮSAKYMO NR. D1-775 „DĖL DARBO GRUPĖS EUROPOS SĄJUNGOS ŠILTNAMIO EFEKTĄ SUKELIANČIŲ DUJŲ APYVARTINIŲ TARŠOS LEIDIMŲ PREKYBOS SISTEMOS ĮGYVENDINIMO KLAUSIMAMS NAGRINĖTI SUDARYMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. sausio 18 d. Nr. D1-28

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. spalio 23 d. įsakymą Nr. D1-775 „Dėl darbo grupės Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimams nagrinėti sudarymo“ ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

ĮSAKYMAS

DĖL darbo grupės Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimams nagrinėti sudarymo

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 1138 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 10.3 ir 10.3 papunkčiais, užtikrindamas veiksmingą Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimų nagrinėjimą ir Lietuvos poziciją dėl šios sistemos reikalavimų nustatymo 2021–2030 m. formavimą:

1. S u d a r a u šios sudėties darbo grupę Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimams nagrinėti (toliau – darbo grupė):

darbo grupės pirmininkas – Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vadovas;

darbo grupės pirmininko pavaduotojas – Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės atstovas;

darbo grupės sekretorius – Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės atstovas;

Nariai:

AB „Achema“ atstovas;

AB „Akmenės cementas“ atstovas;

AB „ORLEN Lietuva“ atstovas;

AB „Lietuvos energijos gamyba“ atstovas;

Aplinkos apsaugos agentūros atstovas;

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovas;

Energetikos ministerijos atstovas;

Finansų ministerijos atstovas;

Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos atstovas;

Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos atstovas;

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas;

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos atstovas;

Susisiekimo ministerijos atstovas;

Žemės ūkio ministerijos atstovas.

2. T v i r t i n u darbo grupės Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimams nagrinėti darbo reglamentą (pridedama).

3. N u s t a t a u, kad darbo grupės nariai turi turėti patvirtinantį dokumentą apie jų įgalinimus dalyvauti darbo grupės veikloje.“

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                                                  Simonas Gentvilas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2015 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. D1-775

(Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2021 m. sausio 18 d. įsakymo Nr. D1-28

redakcija)

 

DARBO GRUPĖS Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos įgyvendinimo klausimams nagrinėti DARBO REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Darbo grupės Europos Sąjungos šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos (toliau – ES ATL prekybos sistema) įgyvendinimo klausimams nagrinėti (toliau – darbo grupė) tikslas – teikti Aplinkos ministerijai pasiūlymus ir informaciją apie ES ATL prekybos sistemos įgyvendinimą, Lietuvos pozicijos formulavimą dėl šios sistemos naujų reikalavimų 2021 – 2030 m. laikotarpiui.

2. Darbo grupės nariais gali būti Vyriausybės, ministerijų, kitų valstybės institucijų, asociacijų, pramonės įmonių paskirti atstovai, kompetentingi spręsti ir teikti pasiūlymus dėl ES ATL prekybos sistemos įgyvendinimo.

3. Darbo grupės sprendimai yra patariamojo, rekomendacinio pobūdžio.

 

II skyrius

DARBO GRUPĖS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Darbo grupės uždaviniai:

4.1. nagrinėti ir spręsti ES ATL prekybos sistemos įgyvendinimo klausimus;

4.2. padėti užtikrinti koordinuotą ir objektyvų Lietuvos pozicijų dėl 2003 m. spalio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/87/EB, nustatančios šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos leidimų sistemą Sąjungoje ir iš dalies keičiančios Tarybos direktyvą 96/61/EB, ir jos įgyvendinamųjų teisės aktų rengimą.

5. Darbo grupė, vykdydama jai pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:

5.1. pagal darbo grupės narių, jų institucijų ir įmonių kompetenciją teikia siūlymus Aplinkos ministerijai dėl ES ATL prekybos sistemos įgyvendinimo;

5.2. padeda vertinti ir apibendrinti ES ATL prekybos sistemos reikalavimų įgyvendinimo poveikį Lietuvai;

5.3. nagrinėja Europos Komisijos ir kitų ES valstybių narių siūlymus dėl ES ATL prekybos sistemos reikalavimų veiklos vykdytojams, orlaivių naudotojams pakeitimo ir jų galimo poveikio Lietuvai;

5.4. teikia argumentus ir siūlymus, reikalingus formuoti Lietuvos poziciją ES ATL prekybos sistemos reikalavimų nustatymo ir įgyvendinimo klausimais;

5.5. teikia siūlymus ir pastabas dėl nacionalinių teisės aktų projektų naujiems ES ATL prekybos sistemos reikalavimams perkelti ir įgyvendinti;

5.6. nagrinėja ir teikia siūlymus dėl finansinių, technologinių ir kitų priemonių, švelninančių įmonių patiriamą naštą dėl ES ATL prekybos sistemos reikalavimų įgyvendinimo;

5.7. nagrinėja ir teikia siūlymus dėl esamų ir kuriamų Europos Sąjungos finansinių instrumentų, skirtų investicijoms į energetinį efektyvumą, atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimą ir modernizavimo technologijų diegimą, panaudojimo Lietuvoje galimybių;

5.8. teikia siūlymus dėl netiesioginių išlaidų dėl dalyvavimo ES ATL prekybos sistemoje kompensavimo vadovaujantis valstybės pagalbos taisyklėmis.

III skyrius

DARBO GRUPĖS TEISĖS

 

6. Darbo grupė, vykdydama funkcijas, turi teisę:

6.1. įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka gauti iš ministerijų ir kitų valstybės institucijų rengiamų teisės aktų projektus ir informaciją, kurių reikia darbo grupės funkcijoms vykdyti;

6.2. prireikus kviesti į darbo grupės posėdžius nepriklausomus ekspertus, suinteresuotų ministerijų, kitų valstybės valdymo institucijų, mokslo ir studijų įstaigų, asociacijų, verslo ir pramonės įmonių atstovus.

 

IV Skyrius

DARBO GRUPĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

7. Pagrindinė darbo grupės veiklos forma – posėdžiai.

8. Darbo grupės sudėtį tvirtina aplinkos ministras.

9. Darbo grupės darbą organizuoja Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vadovas, vykdantis darbo grupės pirmininko funkcijas.

10. Darbo grupės komisijos pirmininkas skiria darbo grupės pirmininko pavaduotoją ir darbo grupės sekretorių.

11. Nesant darbo grupės pirmininko, darbo grupės darbą organizuoja darbo grupės pirmininko pavaduotojas.

12. Darbo grupės posėdžiai organizuojami prireikus. Darbo grupės dokumentaciją ir korespondenciją tvarko darbo grupės sekretorius.

13. Darbo grupės posėdžius inicijuoja darbo grupės pirmininkas arba, jam pavedus, darbo grupės pirmininko pavaduotojas. Darbo grupės narys taip pat gali inicijuoti darbo grupės posėdį pateikdamas svarstytiną klausimą darbo grupės pirmininkui, pirmininko pavaduotojui ar sekretoriui. Tokiu atveju sprendimą dėl klausimo svarstymo ir posėdžio organizavimo tikslingumo ir posėdžio laiko priima darbo grupės pirmininkas arba, jam pavedus, darbo grupės pirmininko pavaduotojas. Papildomas klausimas į posėdžio darbotvarkę įtraukiamas posėdžio pradžioje tvirtinant darbotvarkę, jei tam pritaria daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių darbo grupės narių.

14. Nusprendus sušaukti posėdį, darbo grupės sekretorius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas elektroniniu paštu pateikia darbo grupės nariams posėdžiui reikalingą informaciją.

15. Darbo grupės sprendimai įtvirtinami protokoliniu nutarimu, kurį pasirašo darbo grupės pirmininkas arba posėdžiui pirmininkavęs darbo grupės pirmininko pavaduotojas ir posėdžio sekretorius. Darbo grupės posėdžio protokolinis nutarimas perduodamas visiems darbo grupės nariams jų nurodytu elektroniniu paštu.

 

V Skyrius

DARBO GRUPĖS NARIŲ PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

16. Darbo grupės nariai, vykdydami funkcijas, negali viešai skelbti, platinti ar atskleisti tretiesiems asmenims konfidencialios informacijos ir atsako už jos paskleidimą Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.

17. Darbo grupės nariai savo veikloje privalo laikytis viešųjų ir privačių interesų derinimo ir kitų teisės aktų reikalavimų.“

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Darbo grupės veikla nutraukiama aplinkos ministro įsakymu.