isgyaz13

 


PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO DIREKTORIAUS 2016 M. VEIKLOS ATASKAITOS PATVIRTINIMO

 

2017 m. balandžio 27  d. Nr. T-164

Pakruojis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu, Pakruojo rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

Patvirtinti Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktoriaus 2016 m. veiklos ataskaitą (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                 Saulius Gegieckas             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos

2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T-164

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO DIREKTORIAUS 2016 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

1.   STRUKTŪRA, DARBUOTOJŲ PAREIGYBĖS

 

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Biuras) yra Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos savivaldybės biudžetinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga. Pagrindinis Biuro tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti savivaldybės teritorijoje visuomenės sveikatos stiprinimą siekiant mažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, gerinti gyvenimo kokybę teikiant kokybiškas visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas ir gerinant visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumą.

Biure patvirtinta 10 etatų, iš jų 4,75 etato Biuro darbuotojų (direktorius – 1 et., vyr. finansininkas – 0,5 et., visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas – 1 et., visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas, atsakingas už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą – 1 et.,  visuomenės sveikatos stebėsenos specialistas – 1 et., valytojas – 0,25 etato)  ir 5,25 etato mokyklų visuomenės sveikatos specialistų, vykdančių visuomenės sveikatos priežiūrą rajono ugdymo įstaigose.

Ataskaitiniu laikotarpiu Biure dirbo dvylika darbuotojų, iš jų 7 pagrindinėse,  iš jų 2 darbuotojai dirba nepilnu krūviu, ir 5 antraeilėse pareigose nepilnu krūviu.

 

Visuomenės sveikatos biuro organizacinė struktūra

DIREKTORIUS
Vyriausias finansininkas,Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas, atsakingas už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą,Visuomenės sveikatos 
stebėsenos specialistas
,Mokyklų visuomenės sveikatos specialistai

,Valytojas,Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas
 

 

 

 

 

 

 

 

 


2.   FINANSINĖS – ŪKINĖS VEIKLOS ANALIZĖ

 

Biuras finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, 2016 metais skirta – 75 400 Eur  tikslinė dotacija.

 

Veiklos rezultatų ataskaita (eurais)

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Ataskaitinis laikotarpis

Praėjęs ataskaitinis laikotarpis

1

2

3

4

5

A

PAGRINDINĖS VEIKLOS PAJAMOS

 

83 949,61

83 284,85

1

FINANSAVIMO PAJAMOS

 

79 939,55

81 196,07

I.I

Iš valstybės biudžeto

 

77 861,64

81 196,07

I.2

Iš savivaldybių biudžetų

 

2 054,67

 

I.4

Iš kitų finansavimo šaltinių

 

23,24

 

III

PAGRINDINĖS VEIKLOS KITOS PAJAMOS

 

4 010,06

2 088,78

III.1

Pagrindinės veiklos kitos pajamos

 

4 010,06

3 397,95

III.2

Pervestinų į biudžetą pagrindinės veiklos kitų pajamų suma

 

 

-1 309,17

B

PAGRINDINĖS VEIKLOS SĄNAUDOS

 

84 077,66

84 501,22

I

DARBO UŽMOKESTIS IR SOCIALINIS DRAUDIMAS

 

71 923,09

71 432,61

II

NUSIDĖVĖJIMAS IR AMORTIZACIJA

 

77,67

98,28

III

KOMUNALINĖS IR RYŠIŲ PASLAUGOS

 

3 214,26

2 648,87

IV

KOMANDIRUOTĖS

 

 

73,58

V

TRANSPORTAS

 

590,70

120,30

VI

KVALIFIKACIJOS KĖLIMAS

 

492,96

0

VII

PAPRASTASIS REMONTAS IR EKSPLOATAVIMAS

 

 

28,59

IX

SUNAUDOTŲ IR PARDUOTŲ ATSARGŲ SAVIKAINA

 

2 181,91

5 978,25

X

SOCIALINIŲ IŠMOKŲ

 

1 900,00

 

XIII

KITOS PASLAUGOS

 

3 697,07

4 120,74

C

PAGRINDINĖS VEIKLOS PERVIRŠIS AR DEFICITAS

 

-128,05

-1 216,37

E

FINANSINĖS IR INVESTICINĖS VEIKLOS REZULTATAS

 

 

-2,34

H

GRYNASIS PERVIRŠIS AR DEFICITAS PRIEŠ NUOSAVYBĖS METODO ĮTAKĄ

 

-128,05

-1 218,71

J

GRYNASIS PERVIRŠIS AR DEFICITAS

 

-128,05

-1 218,71

 

 

3.   SĄNAUDOS VALDYMO IŠLAIDOMS, PRIEDAI IR PREMIJOS DARBUOTOJAMS, NUOBAUDOS

 

Biurui vadovauja Biuro direktorius. Biuro administraciją sudaro direktorius ir vyriausiasis finansininkas, kuris dirba antraeilėse pareigose 0,5 etato. Administracijos darbuotojų atlyginimams 2016 metais buvo išleista 12 038,91 Eur.  Dėl Biuro darbuotojų nedarbingumo ir dėl neužimto etato vykdant Biuro veiklą darbuotojams sutikus buvo padidinti darbo krūviai, nurodant konkretų darbą ir terminą, ir mokami priedai ir priemokos už papildomų darbų atlikimą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl Biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo” 5.2 punktu Biuro specialistams ataskaitiniu laikotarpiu buvo skirtos priemokos prie atlyginimo. Biuro veiklos sritis – LR įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojamų savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas ir teikimas fiziniams ir juridiniams asmenims savivaldybės teritorijoje.

2016 metais buvo dirbama pagal atnaujintus 8 Privalomųjų pirmosios pagalbos mokymo programos planus, Privalomųjų higienos įgūdžių programos – 6 planus, Alkoholio ir narkotikų žalos mokymo programos planą. Atnaujintos ir paskelbtos internete Biuro supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės ir pirkimų planas. Parengti, Biuro direktoriaus įsakymu patvirtinti ir įvykdyti trys Biuro visuomenės sveikatos specialistų veiklos priemonių planai bei parengta, su ugdymo įstaigų vadovais suderinta ir Biuro direktoriaus įsakymu patvirtinta mokyklų visuomenės sveikatos specialistų 12 veiklos priemonių planų 2016 metams. Periodiškai visi Biuro specialistai buvo supažindinti (pasirašytinai) su Darbų saugos ir sveikatos instrukcijomis bei atnaujintomis vidaus darbo tvarkos taisyklėmis. Parengtas ir patvirtintas Privalomųjų higienos įgūdžių mokymo, privalomojo pirmosios pagalbos mokymo ir mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai organizavimo tvarkos aprašas bei kiti lokaliniai dokumentai. 

Buvo vykdoma Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Korupcijos prevencijos 2014-2017 metų programa, kurios tikslas - užtikrinti ilgalaikę, veiksmingą ir kryptingą korupcijos kontrolės ir prevencijos sistemą Biure. Pagrindiniai korupcijos prevencijos uždaviniai:

1. Atskleisti korupcijos priežastis, sąlygas ir jas šalinti.

2. Atgrasinti asmenis nuo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų darymo.

3. Įtraukti į korupcijos prevenciją gyventojus, visuomenines organizacijas.

4. Skatinti skaidrų ir atvirą viešųjų paslaugų teikimą.

Vykdant šią programą pažeidimų 2016 metais nenustatyta.

 

Biure buvo vykdomas projektas „Atsakinga ir saugi lytinė elgsena” projekte dalyvavo mokyklų kolektyvai: mokiniai, mokytojai ir tėvai. Paskaitos buvo vykdomos Pakruojo rajono ugdymo įstaigose.

 

Buvo vykdomas projektas „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų tyrimas mokyklose, vartojimo prevencijos tikslais“. Projekte dalyvavo mokyklinio amžiaus vaikai iš viso rajono mokymo įstaigų. Renginio tikslas:

-     sveikos gyvensenos švietimas,

-     priklausomybės ligų žala organizmui,

-     žinių apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmes, sprendimo būdus įgyvendinimas.

Tęsiant renginį buvo imami tepinėliai mokyklų patalpose nuo dažniausiai liečiamų paviršių norint rasti narkotinių ar psichotropinių medžiagų pėdsakus. Projekto metu nebuvo rasta narkotinių medžiagų pėdsakų.

 

4.   INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ DIEGIMAS

 

Biuras turi multimedijos projektorių, šešis nespalvotus spausdinimo aparatus ir vieną spalvotą kopijavimo aparatą lankstinukų bei plakatų gamybai. Biure yra keturi stacionarūs kompiuteriai, devyni nešiojami kompiuteriai, kuriuos naudoja mokyklų visuomenės sveikatos specialistai ir biuro darbuotojai veiklai vykdyti mokyklose ir bendruomenėse, pristatymams demonstruoti ir dokumentams rengti bei metodinei medžiagai rinkti, sisteminti ir kaupti. Visi kompiuteriai naudoja interneto ryšį – bevielį ir laidinį.

Biuras savivaldybės interneto svetainėje turi visuomenės sveikatos biuro tinklalapį, kuriam sistemingai teikiama informacija ir medžiaga apie vykdomus ir įvykdytus renginius, straipsniai apie infekcinių ir neinfekcinių ligų prevenciją bei informacija apie Biuro teikiamas paslaugas, vykdomas programas, ataskaitas ir kitą informaciją.

Biuras yra sukūręs Facebook-o paskyrą, kurioje yra talpinama informacija apie sveiką gyvensena, vykdomus renginius. 2016 metais buvo sukurti atskiri elektroniniai pašto adresai darbuotojams. Nupirkta telefoninio ryšio stotelė ryšio kokybei pagerinti, tuo pačiu priskirti nauji ir atskiri telefono numeriai specialistams patogesniam susiekimui.

 

5.   GAUTI SKUNDAI (PRAŠYMAI), PADĖKOS

 

2016 metais Biuras skundų negavo.

 

2016 metais Biuras gavo:

1. Padėką už dalyvavimą renginyje „Mozaika 2016“.

2. Padėką už dalyvavimą projekte IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje.

3. Padėką už dalyvavimą Jaunimo organizacijų sąskrydyje „Mylėkim savo kraštą“.

 

6.   TIKRINUSIŲ INSTITUCIJŲ PATEIKTŲ IŠVADŲ BEI PASIŪLYMŲ APIBENDRINIMAS

 

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Pakruojo skyrius atliko Valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolę. Patikrinimo tikslas – peržiūrėti dokumentaciją, dokumentų pildymo eiliškumą, teisės aktų, pagal kuriuos yra vykdomi pirmos pagalbos, higienos tobulinimo bet alkoholio ir narkotikų žalos kursai. Gautos išvados – pažeidimų Biure nenustatyta.

 

 

7.   ĮSTAIGOS PAGRINDINĖS PROBLEMOS

 

Dideli atstumai tarp aptarnaujamų ugdymo įstaigų, per didelis rekomenduojamų mokinių skaičius vienai pareigybei (miesto teritorijoje 1000 vaikų 1 (vienam) etatui, kaime – 500 vaikų 1 etatui). Sveikatos kabinetai, esantys Linkuvos, Žeimelio gimnazijose ir „Žemynos” pagrindinėje mokykloje neatitinka sveikatos kabinetų įrengimo reikalavimų, o kitose rajono ugdymo įstaigose sveikatos kabinetų iš viso nėra, visuomenės sveikatos specialistai dirba mokytojų kambaryje arba kitose patalpose. 

 

8.   ATEITIES PLANAI IR KAIP TAI ATSILIEPS ĮSTAIGOS VEIKLAI

 

Mokyklų visuomenės sveikatos specialistai turėtų dirbti visų ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros kabinetuose, atitinkančiuose visus reikalavimus. Tuomet pagerės specialistų darbo sąlygos, moksleiviams ir mokyklos bendruomenės nariams bus jaukiau kreiptis į specialistus įvairioms konsultacijoms gauti ar iškilusioms sveikatos problemoms spręsti, pagerės sveikatos priežiūros teikiamų paslaugų kokybė, infekcinių ir neinfekcinių ligų paplitimas.

Gavus tarnybinį automobilį atsirado didesnės galimybės gerinti visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą rajono gyventojams, gyvenantiems atokiau nuo rajono centro. Tokiu atveju gerėja visų gyventojų švietimas sveikatos klausimais. Gyventojai dažniau turi galimybę susipažinti su naujausiomis žiniomis apie visuomenės sveikatos svarbą, užkrečiamų ir neužkrečiamų ligų pavojų ir jų išvengimo galimybes, apie aktyvaus laisvo laiko praleidimą savo gyvenamoje vietoje, fizinio aktyvumo naudą.

Ruošiamos nemokamos programos pirmosios pagalbos ir higienos klausimais, su kuriomis bus galima plačiau dalyvauti visuomenės susirinkimo vietose, privačiose ir valstybinėse įstaigose. Šių programų tikslas bus atnaujinti esamas žinias ar jas papildyti, programos bus vykdomos suderinus laiką su rajono bendruomenėmis, mokyklomis, viešų renginių datomis, įstaigomis bei įmonėmis.

Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro garsinimui bus sukurtas internetinis puslapis, kurio dėka bus galima plačiau parodyti visuomenei savo vykdomas veiklas, projektus. Ruošiamos programos, skatinančios fizinį aktyvumą ir įgūdžius. Tikimės, kad 2017 metais Biuro veikla  bus aktyvi ir vieša vykdant pavestas funkcijas ir dalyvaujant visuomeninėje veikloje.

____________________