Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2007 M. GRUODŽIO 19 D. NUTARIMO NR. 1414 „DĖL PRETENDENTŲ Į LAISVAS PAREIGAS AR PAREIGYBES TARPTAUTINĖSE IR EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOSE AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE IR PRETENDENTŲ Į DELEGAVIMO REZERVĄ ATRANKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. gegužės 15 d. Nr. 478

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimą Nr. 1414 „Dėl Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL PRETENDENTŲ Į LAISVAS PAREIGAS TARPTAUTINĖSE IR EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOSE AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE IR PRETENDENTŲ Į DELEGAVIMO Į RINKIMŲ STEBĖJIMO MISIJAS REZERVĄ ATRANKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 6 straipsnio 1 dalimi, 9 straipsnio 1 dalimi, 13 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 25 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Pretendentų į laisvas pareigas tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo į rinkimų stebėjimo misijas rezervą atrankos taisykles (pridedama).

2. Įgalioti Valstybės tarnybos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atlikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai įstaigai Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatyme nustatytas funkcijas ir veiksmus.“

2. Nustatyti, kad iki šio nutarimo įsigaliojimo pradėtos pretendentų į laisvas pareigas tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose atrankos procedūros baigiamos iki šio nutarimo įsigaliojimo galiojusia tvarka.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                        Saulius Skvernelis

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                     Eimutis Misiūnas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1414 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2019 m. gegužės 15 d. nutarimo Nr. 478 redakcija)

 

PRETENDENTŲ Į LAISVAS PAREIGAS TARPTAUTINĖSE IR EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOSE AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE IR PRETENDENTŲ Į DELEGAVIMO Į RINKIMŲ STEBĖJIMO MISIJAS REZERVĄ ATRANKOS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pretendentų į laisvas pareigas tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo į rinkimų stebėjimo misijas rezervą atrankos taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato informacijos apie laisvas pareigas tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybės institucijose (toliau kartu – priimančioji institucija), į kurias gali būti deleguojami asmenys iš Lietuvos, (toliau – laisvos pareigos) pateikimą, pretendentų į laisvas pareigas, išskyrus laisvas pareigas civilinėse tarptautinėse arba Europos Sąjungos misijose ar operacijose, atrankos (toliau – atranka) organizavimą ir vykdymą, pretendentų į delegavimo į rinkimų stebėjimo misijas rezervą (toliau – delegavimo rezervas) atrankos (toliau – atranka į delegavimo rezervą) organizavimą ir vykdymą.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatyme ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

INFORMACIJOS APIE LAISVAS PAREIGAS PATEIKIMAS

 

3. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos (toliau kartu – valstybės institucijos), Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės užsienio valstybėse, Lietuvos Respublikos atstovybės prie tarptautinių organizacijų, konsulinės įstaigos ir specialiosios misijos, gavusios informaciją apie laisvas pareigas, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos gavimo dienos visą gautą informaciją pateikia Valstybės tarnybos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės tarnybos departamentas) ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

4. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs informaciją apie laisvas pareigas, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos gavimo dienos paskelbia ją deleguojančiosioms institucijoms interneto svetainėje www.vtd.lt. Informacija apie laisvas pareigas taip pat gali būti skelbiama kitų valstybės institucijų interneto svetainėse.

5. Taisyklių 4 punkte nustatyta tvarka skelbiamoje informacijoje apie laisvas pareigas nurodoma:

5.1. laisvų pareigų pavadinimas;

5.2. laisvų pareigų skaičius;

5.3. priimančiosios institucijos nustatyti reikalavimai pretendentams į laisvas pareigas;

5.4. terminas, iki kurio deleguojančioji institucija Valstybės tarnybos departamentui ir Užsienio reikalų ministerijai gali Taisyklių 6 punkte nustatyta tvarka pateikti motyvuotą pasiūlymą dėl laisvų pareigų pripažinimo atitinkančiomis nacionalinius delegavimo prioritetus ir delegavimo išlaidų padengimo tikslingumo iš Užsienio reikalų ministerijai tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų (toliau – motyvuotas pasiūlymas) arba Taisyklių 6 arba 8 punkte nustatyta tvarka informuoti apie savo sutikimą delegavimo išlaidas apmokėti iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų;

5.5. terminas, iki kurio Taisyklių nustatyta tvarka atrinktų pretendentų į laisvas pareigas dokumentai turi būti pateikti priimančiajai institucijai.                 

6. Deleguojančioji institucija, įvertinusi Taisyklių 4 ir 5 punktuose nustatyta tvarka paskelbtą informaciją ir nusprendusi, kad delegavimas į laisvas pareigas atitinka deleguojančiosios institucijos delegavimo poreikius ir nacionalinius delegavimo prioritetus, Užsienio reikalų ministerijai ir Valstybės tarnybos departamentui pateikia motyvuotą pasiūlymą. Deleguojančioji institucija taip pat gali informuoti apie savo sutikimą delegavimo išlaidas apmokėti iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų.

7. Užsienio reikalų ministerija, gavusi Taisyklių 6 punkte nurodytą motyvuotą pasiūlymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Taisyklių 5.4 papunktyje nurodyto termino pabaigos parengia išvadą dėl pareigybių priimančiojoje institucijoje pripažinimo atitinkančiomis nacionalinius delegavimo prioritetus ir delegavimo išlaidų padengimo galimybės, jeigu tokių išlaidų neapmoka priimančioji institucija (toliau – išvada). Užsienio reikalų ministerija, įvertinusi Taisyklių 3 punkte nustatyta tvarka jai pateiktą informaciją, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos gali parengti išvadą savo iniciatyva. Užsienio reikalų ministerija išvadą pateikia Valstybės tarnybos departamentui ir, jeigu išvada parengta atsižvelgiant į motyvuotą pasiūlymą, – motyvuotą pasiūlymą pateikusiai deleguojančiajai institucijai, išskyrus Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje nurodytą atvejį.

8. Deleguojančioji institucija, įvertinusi Taisyklių 4 ir 5 punktuose nustatyta tvarka paskelbtą informaciją ir nusprendusi, kad delegavimas į laisvas pareigas atitinka deleguojančiosios institucijos delegavimo poreikius ir žinybinius delegavimo prioritetus (toliau – žinybiniai prioritetai), informuoja Užsienio reikalų ministeriją apie laisvų pareigų, į kurias ketina organizuoti ir vykdyti atranką, atitiktį žinybiniams prioritetams ir sutikimą, kad delegavimo išlaidos būtų apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų.

9. Užsienio reikalų ministerija, įvertinusi Taisyklių 8 punkte nurodytą deleguojančiosios institucijos pateiktą informaciją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Taisyklių 5.4 papunktyje nurodyto termino pabaigos praneša Valstybės tarnybos departamentui ir deleguojančiajai institucijai, ar pritaria/nepritaria, kad deleguojančioji institucija vykdytų atranką į laivas pareigas, atitinkančias žinybinius prioritetus. Valstybės tarnybos departamentas sutikimą/nesutikimą, kad atranką vykdytų deleguojančioji institucija, išreiškia Taisyklių 15 punkte nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

ATRANKOS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

10. Atranka vykdoma Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 8 straipsnio 1–3 dalyse nurodytais atvejais.

11. Valstybės tarnybos departamentas, iš Užsienio reikalų ministerijos gavęs išvadą, kurioje nurodyta, kad laisvos pareigos atitinka nacionalinius delegavimo prioritetus ir kad delegavimo išlaidos bus padengtos iš Užsienio reikalų ministerijai tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų arba kad išlaidas apmoka priimančioji institucija, pradeda organizuoti atranką, išskyrus Taisyklių 12 punkte nustatytą atvejį. Valstybės tarnybos departamentas nevykdo atrankos, jeigu per Taisyklių 5.4 papunktyje nurodytą terminą negauna šiame papunktyje nurodytos informacijos.

12. Valstybės tarnybos departamentas, nustatęs, kad Taisyklių 11 punkte nurodytoje išvadoje nurodytų laisvų pareigų pobūdis susijęs tik su vienos valstybės institucijos atliekamomis funkcijomis ir pagal priimančiosios institucijos nustatytus reikalavimus į pareigas gali būti deleguojamas tik asmuo, dirbantis toje valstybės institucijoje, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo išvados gavimo dienos pateikia tai valstybės institucijai informaciją apie laisvas pareigas ir paveda atrinkti pretendentą į laisvas pareigas šio skyriaus nustatyta tvarka. Šiame punkte nurodyta informacija suinteresuotai valstybės institucijai jos prašymu gali būti pateikiama ir elektroniniu paštu.

13. Kai valstybės institucija gauna Taisyklių 12 punkte nurodytą informaciją ir pavedimą atrinkti pretendentą į laisvas pareigas, valstybės institucijoje asmenis į pareigas priimantis asmuo (toliau – vadovas) priima sprendimą dėl atrankos organizavimo valstybės institucijoje tikslingumo. Valstybės institucijos vadovas, priėmęs sprendimą, kad šios atrankos organizuoti netikslinga, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Taisyklių 12 punkte nurodytos informacijos gavimo dienos apie šį sprendimą raštu informuoja Valstybės tarnybos departamentą ir Užsienio reikalų ministeriją, nurodydamas, kad jis nesutinka deleguoti į laisvas pareigas valstybės institucijoje dirbančių asmenų.

Jeigu valstybės institucijos vadovas priima sprendimą, kad valstybės institucijoje tikslinga organizuoti ir vykdyti atranką, visa gauta informacija apie laisvas pareigas nedelsiant, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, raštu ar elektroniniu paštu pateikiama valstybės institucijoje dirbantiems asmenims.

14. Deleguojančioji institucija atranką šio skyriaus nustatyta tvarka organizuoja ir vykdo:

14.1. kai išvadoje nurodyta, kad laisvos pareigos atitinka nacionalinius delegavimo prioritetus, bet delegavimo išlaidos negalės būti padengtos iš Užsienio reikalų ministerijai tam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, tačiau deleguojančioji institucija sutinka, kad delegavimo išlaidos bus apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų ir Valstybės tarnybos departamentas sutinka, kad atranką organizuotų ir vykdytų deleguojančioji institucija;

14.2. kai Užsienio reikalų ministerija pritaria, kad atranka būtų vykdoma į laisvas pareigas, atitinkančias žinybinius prioritetus, ir deleguojančioji institucija sutinka, kad delegavimo išlaidos būtų apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų, arba delegavimo išlaidas apmoka priimančioji institucija, ir kai Valstybės tarnybos departamentas sutinka, kad atranką organizuotų ir vykdytų deleguojančioji institucija;

14.3. Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje nustatytais atvejais. 

15. Taisyklių 14.1 ir 14.2 papunkčiuose nurodytas Valstybės tarnybos departamento sutikimas/nesutikimas išreiškiamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas atitinkamai nuo deleguojančiosios institucijos sutikimo, kad delegavimo išlaidos bus apmokamos iš jai Lietuvos Respublikos valstybės biudžete skirtų asignavimų arba Užsienio reikalų ministerijos pritarimo, kad atranka būtų vykdoma į laisvas pareigas, atitinkančias žinybinius prioritetus, gavimo dienos. Negavus Valstybės tarnybos departamento sutikimo, pretendentų atranką organizuoja ir vykdo Valstybės tarnybos departamentas šio skyriaus nustatyta tvarka. 

16. Pretendentus į laisvas pareigas atrenka Valstybės tarnybos departamento direktoriaus arba Taisyklių 12 ir 14 punktuose ir Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybės institucijas įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje nurodytais atvejais – deleguojančiosios institucijos vadovo sudaryta komisija (toliau – komisija).

17. Sprendime sudaryti komisiją nurodomi komisijos pirmininkas, kiti komisijos nariai ir komisijos sekretorius, kuris nėra komisijos narys. Komisiją sudaręs asmuo negali būti komisijos nariu.

18. Į Valstybės tarnybos departamento direktoriaus sudaromą komisiją įtraukiami Valstybės tarnybos departamento, Užsienio reikalų ministerijos ir deleguojančiųjų institucijų, su kurių kompetencija susijusios laisvų pareigų funkcijos, atstovai. Į komisiją  gali būti įtraukiami ir atitinkamų sričių specialistai. Atrenkant pretendentus į laisvas pareigas Europos Sąjungos institucijoje ir įstaigoje, Europos Komisijos ar Tarybos įsteigtoje institucijoje, Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių narių bendrai įsteigtoje organizacijoje (konsorciume), į komisiją įtraukiamas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovas. Į deleguojančiosios institucijos sudaromą komisiją gali būti įtraukiami kitų valstybės institucijų atstovai.

19. Komisijos darbe turi dalyvauti visi jos nariai. Kai komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti kuris nors jos narys, komisija gali dirbti, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos narys nuo komisijos darbo turi nusišalinti pats arba jį nušalina Komisijos pirmininkas, kai atrankoje dalyvauja pretendentas į laisvas pareigas, kuris yra komisijos nario sutuoktinis (sutuoktinė), sugyventinis (sugyventinė), partneris (kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka), tėvas (motina), įtėvis (įmotė), vaikas (įvaikis), brolis (įbrolis), sesuo (įseserė), senelis (senelė), vaikaitis (vaikaitė), artimas giminaitis ar asmuo, susijęs svainystės ryšiais, arba yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl komisijos nario nešališkumo.

20. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai protokoluojami.

21. Valstybės tarnybos departamentas, Taisyklių 11 punkte nurodytais atvejais organizuodamas ir vykdydamas atranką, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Taisyklių 11 punkte nurodytos informacijos gavimo dienos, informaciją apie laisvas pareigas, skirtą asmenims, paskelbia interneto svetainėje www.vtd.lt. Tais atvejais, kai atranką organizuoja ir vykdo deleguojančioji institucija, šiame punkte nurodyta informacija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Taisyklių 14.1 arba 14.2 papunktyje nurodyto Valstybės tarnybos departamento sutikimo gavimo dienos paskelbiama Taisyklių 13 punkto antrojoje pastraipoje nustatyta tvarka. Skelbiamoje informacijoje nurodoma:

21.1. Taisyklių 5.1–5.3 papunkčiuose nurodyta informacija;

21.2. dokumentai, kuriuos pretendentai į laisvas pareigas turi pateikti Valstybės tarnybos departamentui ar deleguojančiajai institucijai, kai atranką vykdo deleguojančioji institucija;

21.3. terminas, per kurį pretendentai į laisvas pareigas turi pateikti dokumentus Valstybės tarnybos departamentui ar deleguojančiajai institucijai, kai atranką vykdo deleguojančioji institucija;

21.4. elektroninio pašto adresas, kuriuo pretendentai į laisvas pareigas turi pateikti skelbiamoje informacijoje nurodytus dokumentus.

22. Pretendentas į laisvas pareigas Valstybės tarnybos departamentui ar deleguojančiajai institucijai, kai atranką vykdo deleguojančioji institucija, nurodytu elektroninio pašto adresu pateikia:

22.1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje, kuriame pretendentas į laisvas pareigas nurodo:

22.1.1. laisvų pareigų, į kurias pretenduoja, pavadinimą,

22.1.2. vardą, pavardę, einamas pareigas deleguojančiojoje institucijoje (jeigu prašymą leisti dalyvauti atrankoje teikia pretendentas į laisvas pareigas, kuris yra karjeros valstybės tarnautojas, statutinis valstybės tarnautojas ar valstybės pareigūnas) ir kontaktinius duomenis (gyvenamosios vietos adresą, elektroninio pašto adresą ir telefono numerį);

22.1.3. informaciją , ar:

22.1.3.1. teisės eiti pareigas, tokias pačias kaip priimančiojoje institucijoje, į kurias jis pretenduoja, nėra atėmęs teismas;

22.1.3.2. jis nėra teismo pripažintas neveiksniu darbo arba tarnybos teisinių santykių srityje.

22.2. užpildytą užsienio reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją dėl atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams;

22.3. gyvenimo aprašymą;

22.4. priimančiosios institucijos reikalaujamus kitus dokumentus ar informaciją, nurodytą Taisyklių 21 punkte nustatyta tvarka skelbiamoje informacijoje;

22.5. deleguojančiosios institucijos vadovo rašytinį sutikimą, kad pretendentas į laisvas pareigas būtų deleguojamas į laisvas pareigas, kai prašymą leisti dalyvauti atrankoje pateikia pretendentas į laisvas pareigas, kuris yra karjeros valstybės tarnautojas, statutinis valstybės tarnautojas ar valstybės pareigūnas (toliau – sutikimas). Sutikimas pateikiamas, kai atranką Taisyklių 11 punkte nurodytais atvejais organizuoja Valstybės tarnybos departamentas.

23. Atrankoje gali dalyvauti asmenys, kurie pateikia visus Taisyklių 22 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją.

24. Valstybės tarnybos departamente ar deleguojančiojoje institucijoje, jei atranką organizuoja ir vykdo deleguojančioji institucija, patikrinama, ar pateikti visi Taisyklių 22 punkte nurodyti dokumentai ir informacija.

Jeigu nustatoma, kad pateikti ne visi dokumentai ar juose pateikta ne visa reikalaujama informacija, pretendentas į laisvas pareigas apie tai elektroniniu paštu informuojamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo dienos ir jo paprašoma per Valstybės tarnybos departamento ar deleguojančiosios institucijos, jei atranką organizuoja ir vykdo deleguojančioji institucija, nustatytą, bet ne ilgesnį nei 2 darbo dienų terminą pateikti trūkstamus dokumentus ar kitą reikalaujamą informaciją. Pretendentai į laisvas pareigas, per nustatytą terminą nepateikę trūkstamų dokumentų ar kitos reikalaujamos informacijos, atrankoje nedalyvauja.

25. Komisijai paskyrus komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą, apie tai elektroniniu paštu informuojami pretendentai į laisvas pareigas, pateikę visus Taisyklių 22 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją.  

26. Atranka susideda iš pretendentų į laisvas pareigas pateiktų dokumentų ir informacijos, nurodytos Taisyklių 22 punkte, pretendento į laisvas pareigas atitikties Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 10 straipsnio reikalavimams įvertinimo ir pokalbio per komisijos posėdį. Per jį komisija įvertina pretendento į laisvas pareigas atitiktį priimančiosios institucijos nustatytiems reikalavimams, žinias ir įgūdžius, kurių reikia laisvų pareigų funkcijoms vykdyti, galimybes panaudoti turimas žinias ir įgūdžius praktikoje, sėkmingai dalyvauti priimančiosios institucijos organizuojamoje atrankoje laisvoms pareigoms eiti. Jei reikia, komisijos pokalbis su pretendentais į laisvas pareigas gali vykti ir telekomunikacijų galiniais įrenginiais.

27. Komisija, nustačiusi, kad pretendentas į laisvas pareigas neatitinka priimančiosios institucijos nustatytų reikalavimų ar (ir) Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 10 straipsnio reikalavimų, jo  kandidatūros Taisyklių 28 punkte nustatyta tvarka nevertina ir tai pažymi komisijos posėdžio protokole.

28. Kiekvienas komisijos narys pretendentus į laisvas pareigas, atitinkančius priimančiosios institucijos nustatytus reikalavimus ir Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 10 straipsnio reikalavimus, vertina balais nuo 1 iki 10. Kiekvienam pretendentui į laisvas pareigas skirti komisijos narių balai sudedami. Atrenkamas (-i) tas (tie) pretendentas (-ai) į laisvas pareigas, kuris (-ie) surenka daugiausia balų. Jeigu atsižvelgiant į laisvų pareigų skaičių turėtų būti atrenkamas tik vienas ar keli iš vienodą balų skaičių surinkusių pretendentų į laisvas pareigas, pretendentas (-ai) į laisvas pareigas atrenkamas (-i) komisijos narių balsų dauguma. Komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.

Kai atrankoje į laisvas pareigas dalyvauja vienas pretendentas, komisijos sprendimu pretendentas į laisvas pareigas, atitinkantis priimančiosios institucijos nustatytus reikalavimus ir Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 10 straipsnio reikalavimus, vertinamas komisijoms nariams balsuojant dėl pritarimo ar nepritarimo pretendento į laisvas pareigas kandidatūrai. Pretendentas į laisvas pareigas atrenkamas komisijos narių balsų dauguma. Komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.

29. Į laisvas pareigas atrenkamų pretendentų skaičius nustatomas Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 8 straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka. Jeigu pretendentų į laisvas pareigas, atitinkančių priimančiosios institucijos nurodytus reikalavimus, yra mažiau negu laisvų pareigų, jų gali būti atrenkama mažiau.

30. Kiekvienas pretendentas į laisvas pareigas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo komisijos sprendimo dėl atrankos rezultatų priėmimo dienos elektroniniu paštu informuojamas apie atrankos rezultatus. Visi atrankoje dalyvavę pretendentai į laisvas pareigas turi teisę susipažinti su komisijos posėdžio protokolu tiek, kiek tai nepažeidžia kitų pretendentų į laisvas pareigas teisės į asmens duomenų apsaugą.

31. Valstybės tarnybos departamentas ar atranką organizavusi ir vykdžiusi deleguojančioji institucija ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo komisijos sprendimo priėmimo dienos raštu pateikia Užsienio reikalų ministerijai atrinktų pretendentų į laisvas pareigas dokumentus, nurodytus Taisyklių 22 punkte. Tais atvejais, kai atranką organizuoja ir vykdo deleguojančioji institucija, šiame punkte nurodyta informacija pateikiama ir Valstybės tarnybos departamentui.

32. Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į priimančiosios institucijos nustatytą terminą, raštu priimančiajai institucijai perduoda atrinktų pretendentų dokumentus, nurodytus Taisyklių 22 punkte.

 

IV SKYRIUS

ATRANKOS Į DELEGAVIMO REZERVĄ ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

33. Valstybės tarnybos departamentas Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje nustatytu periodiškumu organizuoja atranką į delegavimo rezervą.

34. Pretendentai į delegavimo rezervą turi atitikti Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymo 13 straipsnio 3 dalyje nurodytus reikalavimus. Pretendentai į delegavimo rezervą turi mokėti 2 užsienio kalbas ne mažesniu kaip B1 lygiu pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą (ES) Nr. 2018/646 dėl bendros geresnių paslaugų, susijusių su įgūdžiais ir kvalifikacijomis, teikimo sistemos („Europass“), kuriuo panaikinamas Sprendimas Nr. 2241/2004/EB (OL 2018 L 112, p. 42).

35. Valstybės tarnybos departamentas atranką į delegavimo rezervą pradeda organizuoti gavęs iš Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymą, kuriame nurodytas šioje atrankoje į delegavimo rezervą atrenkamų pretendentų skaičius (toliau – Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymas).

36. Valstybės tarnybos departamentas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Taisyklių 35 punkte nurodyto Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymo gavimo dienos informaciją apie organizuojamą atranką į delegavimo rezervą paskelbia interneto svetainėje www.vtd.lt.

Informacija apie organizuojamą atranką į delegavimo rezervą taip pat gali būti skelbiama kitų valstybės institucijų interneto svetainėse.

37. Informacijoje apie organizuojamą atranką į delegavimo rezervą nurodoma:

37.1. Taisyklių 34 punkte nurodyti reikalavimai, kuriuos turi atitikti pretendentai į delegavimo rezervą;

37.2. Taisyklių 39 punkte nurodyti dokumentai, kuriuos turi pateikti pretendentai į delegavimo rezervą;

37.3. terminas, iki kurio pretendentai į delegavimo rezervą turi pateikti dokumentus.

37.4. elektroninio pašto adresas, kuriuo pretendentai į delegavimo rezervą turi pateikti dokumentus.

38. Pretendentus į delegavimo rezervą atrenka Valstybės tarnybos departamento direktoriaus sudaryta komisija (toliau – pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija). Į pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisiją  įtraukiami Valstybės tarnybos departamento ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai. Į ją gali būti įtraukiami ir kitų deleguojančiųjų institucijų atstovai, taip pat atitinkamų sričių specialistai. Pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijos sudarymui ir veiklos organizavimui taikomi Taisyklių 17, 19 ir 20 punktų reikalavimai.

39. Pretendentas į delegavimo rezervą per Valstybės tarnybos departamentą pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijai nurodytu elektroninio pašto adresu pateikia:

39.1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje, kuriame pretendentas į delegavimo rezervą nurodo:

39.1.1. vardą, pavardę, einamas pareigas deleguojančiojoje institucijoje (jeigu prašymą leisti dalyvauti atrankoje teikia pretendentas į laisvas pareigas, kuris yra karjeros valstybės tarnautojas, statutinis valstybės tarnautojas ar valstybės pareigūnas) ir kontaktinius duomenis (gyvenamosios vietos adresą, elektroninio pašto adresą ir telefono numerį);

39.1.2. informaciją , ar:

39.1.2.1. teisės eiti pareigas, tokias pačias kaip priimančiojoje institucijoje, į kurias jis pretenduoja, nėra atėmęs teismas;

39.1.2.2. jis nėra teismo pripažintas neveiksniu darbo arba tarnybos teisinių santykių srityje.

39.2. užpildytą užsienio reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją dėl atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams;

39.3. gyvenimo aprašymą;

39.4. deleguojančiosios institucijos vadovo rašytinį sutikimą, kad pretendentas į delegavimo rezervą, kuris yra karjeros valstybės tarnautojas, statutinis valstybės tarnautojas ar valstybės pareigūnas, būtų atrinktas į delegavimo rezervą ir būtų deleguotas į tarptautines ir Europos Sąjungos rinkimų stebėjimo misijas;

39.5. dokumentus, patvirtinančius užsienio kalbų mokėjimo lygį.

40. Valstybės tarnybos departamente patikrinama, ar pateikti visi Taisyklių 39 punkte nurodyti dokumentai ir informacija.

Jeigu nustatoma, kad pretendentas į delegavimo rezervą pateikė ne visus dokumentus ar juose pateikta ne visa reikalaujama informacija, jis apie tai elektroniniu paštu informuojamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo dienos ir jo paprašoma per Valstybės tarnybos departamento nustatytą, bet ne ilgesnį nei 2 darbo dienų terminą  pateikti trūkstamus dokumentus ar kitą reikalaujamą informaciją.

41. Pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija vertina, ar pretendentas į delegavimo rezervą atitinka Taisyklių 34 punkte nustatytus reikalavimus.

Prireikus pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija gali pakviesti pretendentą į delegavimo rezervą dalyvauti šios komisijos posėdyje arba paprašyti pateikti patikslinančius dokumentus ar kitą reikalaujamą informaciją.

Pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija, nustačiusi, kad pretendentas į delegavimo rezervą atitinka Taisyklių 34 punkte nustatytus reikalavimus, priima sprendimą atrinkti pretendentą į delegavimo rezervą, išskyrus šio punkto ketvirtojoje pastraipoje nurodytą atvejį. Pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija, nustačiusi, kad pretendentas į delegavimo rezervą neatitinka Taisyklių 34 punkte nustatytų reikalavimų, jo į delegavimo rezervą neatrenka ir šio punkto ketvirtojoje pastraipoje nurodytu atveju nevertina.

Jeigu pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija nustato, kad visus dokumentus ir informaciją pateikusių ir nustatytus reikalavimus atitinkančių pretendentų į delegavimo rezervą skaičius yra didesnis už nurodytą Užsienio reikalų ministerijos pasiūlyme, pretendentai į delegavimo rezervą kviečiami dalyvauti pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijos posėdyje. Pokalbio metu pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisija įvertina pretendentų į delegavimo rezervą žinias ir įgūdžius. Jei reikia, komisijos pokalbis su pretendentais į delegavimo rezervą gali vykti ir telekomunikacijų galiniais įrenginiais. Užsienio reikalų ministerijos pasiūlyme nurodytas pretendentų į delegavimo rezervą skaičius atrenkamas, laikantis Taisyklių 28 punkte nustatytų procedūrų.

42. Sprendimas atrinkti pretendentą/neatrinkti pretendento į delegavimo rezervą nurodomas pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijos posėdžio protokole.

43. Kiekvienas pretendentas į delegavimo rezervą apie priimtą sprendimą atrinkti jį / neatrinkti jo į delegavimo rezervą informuojamas elektroniniu paštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijos sprendimo priėmimo dienos.

44. Valstybės tarnybos departamentas per 7 darbo dienas nuo pretendentų į delegavimo rezervą atrankos komisijos sprendimo priėmimo dienos raštu pateikia Užsienio reikalų ministerijai atrinktų pretendentų į delegavimo rezervą dokumentus, nurodytus Taisyklių 39 punkte.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

45. Taisyklėse nurodytų komisijų sprendimai per 7 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiami komisiją sudariusiam asmeniui, taip pat Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

46. Komisiją sudaręs asmuo, išnagrinėjęs skunde nurodytas aplinkybes, per 20 darbo dienų nuo skundo gavimo dienos priima sprendimą palikti galioti komisijos sprendimą arba jį panaikinti.

47. Komisiją sudariusio asmens sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

48. Pretendentų į laisvas pareigas ir pretendentų į delegavimo rezervą pateikti asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu,  2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) ir tik atrankos, atrankos į delegavimo rezervą, informacijos pateikimo priimančiosioms institucijoms jų nustatytų tolesnių atrankos į laisvas pareigas procedūrų ir delegavimo įforminimo tikslais. 

49. Taisyklėse nustatytais atvejais deleguojančiajai institucijai, Valstybės tarnybos departamentui ir Užsienio reikalų ministerijai pateikti dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

_________________