TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO tELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. gruodžio 29 d. Nr. T1-461
Telšiai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 9 straipsnio 1 dalimi ir 19 straipsnio 3 dalimi, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 23 ir 28 punktais, Telšių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti pagalbos pinigų skyrimo ir mokėjimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašą
(pridedama).
PATVIRTINTA
Telšių rajono savivaldybės tarybos
2020 m. gruodžio 29 d. sprendimu Nr. T1-461
PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pagalbos pinigų skyrimo ir mokėjimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja pagalbos pinigų skyrimo, mokėjimo sąlygas bei dydžius, pagalbos pinigų mokėjimo nutraukimo tvarką, pagalbos pinigų naudojimo kontrolę.
2. Pagalbos pinigai skiriami asmens prašymu asmeniui (šeimai), deklaravusiam gyvenamąją vietą ir faktiškai gyvenančiam Telšių rajono savivaldybės teritorijoje (toliau – Savivaldybė).
3. Pagalbos pinigų gavėjai yra:
4. Pagalbos pinigai skiriami ir mokami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir šiuo tvarkos aprašu.
5. Pagalbos pinigai mokami iš Savivaldybės biudžeto lėšų socialinėms paslaugoms finansuoti. Lėšos planuojamos kiekvienų metų biudžete.
6. Pagalbos pinigai skiriami, neskiriami, jų mokėjimas stabdomas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus (toliau – Administracijos direktorius) arba jo įgalioto Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus darbuotojo Telšių rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos teikimo komisijos (toliau – Komisija) teikimu.
7. Šiame tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
7.1. Pagalbos pinigai – tai piniginė išmoka asmeniui (šeimai), kuriam (kuriai) socialinės priežiūros pagalbos į namus paslaugas (toliau – pagalbos į namus paslaugos) yra veiksmingiau organizuoti pinigais.
7.2. Pagalbos pinigų gavėjas – tai pagalbos į namus paslaugų gavėjas, kuriam yra skirti ir į asmeninę sąskaitą banke pervedami pagalbos pinigai.
II SKYRIUS
PAGALBOS PINIGŲ
SKYRIMO, MOKĖJIMO IR MOKĖJIMO NUTRAUKIMO TVARKA
8. Pagalbos į namus paslaugos gali būti keičiamos į pagalbos pinigus, kuriais asmuo (šeima) susimoka už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką pagalbos į namus paslaugai, pasirinktam asmeniui, išskyrus artimą giminaitį, tik asmens (šeimos) sutikimu.
9. Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai), kuriam pagalbos į namus paslaugas veiksmingiau organizuoti pagalbos pinigais ir kuris atitinka vieną iš šių nurodytų sąlygų:
9.1. Asmeniui (šeimai) ne mažiau kaip 3 mėnesius buvo teikiamos pagalbos į namus paslaugos ir paslaugas teikiančios įstaigos socialinis darbuotojas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadoje rekomenduoja pagalbos į namus paslaugas keisti į pagalbą pinigais;
11. Pagalbos pinigai neskiriami, jei asmeniui nustatyti specialieji nuolatinės slaugos ir specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai ir asmuo gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją.
12. Sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo (SP-9 forma, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro) (toliau – sprendimas) per 3 darbo dienas priima Administracijos direktorius arba jo įgaliotas Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus darbuotojas Komisijos teikimu.
13. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo ir pagalbos pinigų gavėjas pasirašo nustatytos formos pagalbos pinigų mokėjimo sutartį. Sutarties formą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.
14. Pagalbos pinigų suma asmeniui (šeimai) negali būti didesnė už pagalbos į namus paslaugų, kurių poreikis nustatytas asmeniui (šeimai), kainą.
15. Pagalbos pinigų suma asmeniui, kuriam pagalbos į namus paslauga keičiama į pagalbos pinigus, negali būti didesnė nei 2 BSI dydžio per mėnesį, išskyrus atvejus, numatytus aprašo 14 punkte.
16. Pagalbos pinigų mokėjimas sustabdomas, kai asmuo (šeima) laikinai išvyksta ar gydosi gydymo įstaigoje.
17. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:
17.4. pagalbos pinigų gavėjui nustačius specialiuosius nuolatinės slaugos ir specialiuosius nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikius ir asmuo gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją;
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir tikrina Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus (toliau – Skyrius) darbuotojas, kuriam yra priskirta funkcija administruoti pagalbos į namus paslaugą, o kaimiškų seniūnijų socialinio darbo organizatoriai pagal jiems priskirtą kompetenciją.
19. Skyriaus socialinio darbo organizatorius kiekvieną mėnesį patikrina 17 punkte nurodytas sąlygas ir pateikia nustatytos formos ataskaitą atsakingam Skyriaus darbuotojui.
20. Atsakingas Skyriaus darbuotojas kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio 10 d. suformuoja Paraišką už paėjusį mėnesį ir ją, suderintą su Skyriaus vedėju, teikia apmokėti Telšių rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui.
21. Sprendimas dėl pagalbos pinigų mokėjimo, pagalbos pinigų mokėjimo sutartis ir kiti dokumentai saugomi paslaugos arba pagalbos pinigų gavėjo byloje, kurią formuoja Skyriaus darbuotojas.