LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2008 M. RUGPJŪČIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 1V-299 „DĖL SPECIALIZUOTOSIOS MEDICININĖS EKSPERTIZĖS ORGANIZAVIMO IR ATLIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. birželio 23 d. Nr. 1V-633

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2008 m. rugpjūčio 5 d. įsakymą Nr. 1V-299 „Dėl Specializuotosios medicininės ekspertizės organizavimo ir atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 27 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 58 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymo 52 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo 62 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdamas į Vadovybės apsaugos įstatymo 21 straipsnio 4 dalį, 55 straipsnio 5 dalį, Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymo 19 straipsnio 1 dalį ir 59 straipsnio 5 dalį: “.

1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Specializuotosios medicininės ekspertizės organizavimo ir atlikimo tvarkos aprašą:

1.2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Specializuotosios medicininės ekspertizės organizavimo ir atlikimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja asmenų, pretenduojančių į statutinę tarnybą, tarnybą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyboje ar Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnyboje (toliau – tarnyba), pageidaujančių mokytis statutinėje profesinio mokymo įstaigoje, statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursuose ar kitoje švietimo įstaigoje, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų, Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų ir į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) kadrų rezervą įtrauktų vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, buvusių vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, grąžinamų į vidaus tarnybą ar siekiančių atkurti vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą, buvusių Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų, grąžinamų į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje ar siekiančių atkurti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą, kursantų, pareigūnų, išleidžiamų į pensiją, ir buvusių vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, kurie pageidauja pasinaudoti Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, integracijos į darbo rinką ir medicininės reabilitacijos priemonių sistemos medicininės reabilitacijos paslaugomis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinės medicinos ekspertizės komisijos atliekamos specializuotosios medicininės ekspertizės organizavimo ir atlikimo tvarką.“

1.2.2. Pakeičiu 2.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.7. Pareigūnas – vidaus tarnybos sistemos pareigūnas, Vadovybės apsaugos tarnyboje, Specialiųjų tyrimų tarnyboje tarnaujantis pareigūnas, grąžinamas į vidaus tarnybą buvęs vidaus tarnybos sistemos pareigūnas; grąžinamas į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje buvęs Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnas; iš vienos tarnybos į kitą tarnybą pereinantis pareigūnas; buvęs vidaus tarnybos sistemos pareigūnas, atkuriantis vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą; buvęs Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnas, atkuriantis Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą; vidaus tarnybos sistemos pareigūnas, įtrauktas į VRM kadrų rezervą.“

1.2.3. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Ekspertizei tiriamuosius siunčia Vadovybės apsaugos tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, statutinė įstaiga, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, VRM (toliau – įstaiga). Įstaigų personalo tarnybos arba valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, atliekantys personalo administravimo funkcijas, o jei įstaigos personalo administravimo funkcijos atliekamos centralizuotai, – įstaiga, centralizuotai atliekanti personalo administravimo funkcijas, (toliau – įstaigos personalo tarnyba), tiriamiesiems išduoda užpildytus ir įstaigose registruotus siuntimus atlikti specializuotąją medicininę ekspertizę (priedas) (toliau – siuntimas), kuriuos pasirašo Lietuvos Respublikos finansų ministras, Lietuvos Respublikos teisingumo ministras, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras, įstaigos vadovas ar jų įgaliotas asmuo.

1.2.4. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Siunčiant pareigūną, siuntime papildomai nurodomi įstaigos ir jos padalinio, kuriame tarnauja pareigūnas, pavadinimas, pareigūno pareigos, tarnybos stažas metais, sąvado skiltis, pagal kurią pareigūno einamoms pareigoms nustatyti tinkamumo sveikatos būklės reikalavimai, ir laikinojo nedarbingumo trukmė (nurodomi visi laikinojo nedarbingumo laikotarpiai) per pastaruosius 12 mėnesių. Siunčiant naują priimamąjį, buvusį vidaus tarnybos sistemos pareigūną, siekiantį grįžti į vidaus tarnybą ar siekiantį atkurti vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą, buvusį Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūną, siekiantį grįžti į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje ar siekiantį atkurti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą, siuntime papildomai nurodomas įstaigos ir jos padalinio, kuriame numatoma šių asmenų tarnyba, pavadinimas ir numatomos šių asmenų pareigos arba statutinės profesinio mokymo įstaigos, statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursų arba kitos švietimo įstaigos pavadinimas, fakultetas ir sąvado skiltis, kuria vadovaujantis reikia pateikti ekspertinį sprendimą dėl tinkamumo tarnybai.

1.2.5. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Siuntimas, išduotas naujam priimamajam, buvusiam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui, siekiančiam grįžti į vidaus tarnybą ar siekiančiam atkurti vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą, buvusiam Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnui, siekiančiam grįžti į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje ar siekiančiam atkurti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą, galioja 90 kalendorinių dienų, o kursantui, pareigūnui – 60 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo siuntimo išdavimo dienos, jeigu siuntimą išdavusi įstaiga, atsižvelgdama į siuntimo uždavinį ir tarnybą reglamentuojančius teisės aktus, nenurodo kito siuntimo galiojimo termino. Kitas siuntimo galiojimo terminas negali būti nustatytas aprašo 10.1 papunktyje nustatytais atvejais.

1.2.6. Pakeičiu 10.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.6. nustatyti buvusio vidaus tarnybos sistemos pareigūno, grįžtančio į vidaus tarnybą ar atkuriančio vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą, ar buvusio Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno, grįžtančio į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje ar atkuriančio Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą, tinkamumą tarnybai;“.

1.2.7. Pakeičiu 10.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.7. kai įstaiga gauna duomenų, kad asmenys, neteisėtais būdais (pavyzdžiui, pateikę medicininius dokumentus apie savo sveikatos būklę, neatitinkančius tikrosios sveikatos būklės, neteisėtomis priemonėmis yra paveikę CMEK gydytoją ekspertą, kad ekspertinė išvada dėl jo tinkamumo tarnybai buvo parengta neatsižvelgus į tikrąją sveikatos būklę ir pan.) gavo jiems palankius sprendimus atliekant ekspertizę ir (ar) vykdomas ikiteisminis tyrimas. Šiuo atveju ekspertizę atlieka ne tie patys gydytojai ekspertai ir medicinos psichologas, kurie dalyvavo atliekant ekspertizę pirmą kartą.“

1.2.8. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Siunčiant ekspertizei pareigūną ar kursantą dėl sveikatos sutrikdymo masto nustatymo, prie siuntimo pridedama tarnybinio patikrinimo išvados, surašytos atitinkamai vidaus reikalų ministro tvirtinamame Nustatymo, ar vidaus tarnybos sistemos pareigūno mirtis, susižalojimas, sužalojimas ar sveikatos sutrikdymas yra susiję su tarnybinių pareigų atlikimu ar vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusu, o kursanto – su profesiniu ar įvadiniu mokymu, ar tarnybinių pareigų atlikimas, profesinis ar įvadinis mokymas yra susiję su didesniu pavojumi ar didesne rizika vidaus tarnybos sistemos pareigūno ar kursanto gyvybei ar sveikatai tvarkos apraše nustatyta tvarka ar Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka, patvirtinta kopija. Nesant tarnybinio patikrinimo išvados kopijos arba jei tarnybinio patikrinimo išvadoje nėra pateikti visi privalomi duomenys, CMEK priima sprendimą atsisakyti pradėti ekspertizę. Apie savo sprendimą atsisakyti pradėti ekspertizę dėl šiame punkte nurodytų priežasčių CMEK ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo atsisakyti pradėti ekspertizę priėmimo dienos raštu informuoja įstaigą, kurios siuntimu pareigūnas ar kursantas buvo nusiųstas ekspertizei dėl sveikatos sutrikdymo masto nustatymo. Įstaigai pateikus trūkstamus dokumentus ar duomenis, ekspertizė pradedama. Įstaiga privalo pateikti trūkstamus dokumentus ar duomenis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo CMEK sprendimo atsisakyti pradėti ekspertizę gavimo dienos.“

1.2.9. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Laboratorinis šlapimo tyrimas nelegaliam narkotikų bei kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui nustatyti naujam priimamajam atliekamas ekspertizės metu. Šis tyrimas atliekamas ir buvusiam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui, grąžinamam į vidaus tarnybą ar atkuriančiam vidaus tarnybos sistemos pareigūno statusą, buvusiam Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnui, grąžinamam į tarnybą Vadovybės apsaugos tarnyboje ar atkuriančiam Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūno statusą, kai įstaigoms kyla pagrįstų įtarimų ir CMEK pateikiami duomenys, kad nurodyti pareigūnai galimai vartoja narkotikus ar kitas psichoaktyviąsias medžiagas.“

1.2.10. Pripažįstu netekusiu galios 30.1 papunktį.

2. Šis įsakymas įsigalioja 2020 m. liepos 1 d.

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė

 

Rita Tamašunienė

 

 

 

 

 

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos

finansų ministerijos

2020 m. birželio 15 d. raštu

Nr. ((2.121E-06)-5K-2010176)-6K-2003462

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos

2020 m. birželio 12 d. raštu

Nr. (1.36E) 2T-809

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

2020 m. birželio 17 d. raštu

Nr. 10-4654