LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2011 m. rugpjūčio 3 d. įsakymo Nr. V-756 „DĖL GRIPO IR (AR) COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) EPIDEMIJOS SKELBIMO IR ATŠAUKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2023 m. liepos 12 d. Nr. V-799

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. rugpjūčio 3 d. įsakymu Nr. V-756 „Dėl Gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) renka, apibendrina epidemiologinės priežiūros ir kitus duomenis, reikalingus įvertinti gripo, COVID-19 ligos ir ŪVKTI epideminę situaciją, jos atitiktį gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemijos šalyje ar savivaldybėje skelbimo ar atšaukimo kriterijams. Jei NVSC vertinimas rodo, kad duomenys atitinka gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemijos šalyje skelbimo ar atšaukimo kriterijus, NVSC apie tai informuoja Sveikatos apsaugos ministeriją (toliau – SAM). Jei NVSC vertinimas rodo, kad duomenys atitinka gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemijos savivaldybėje skelbimo ar atšaukimo kriterijus, NVSC apie tai informuoja savivaldybės merą.“

2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. NVSC teikimu gripo ir (ar) COVID-19 ligos epidemiją šalyje skelbia ir atšaukia sveikatos apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo, savivaldybėje – savivaldybės meras.“

3. Pakeičiu 1 priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Rekomenduojamos gripo ir (ar) COVID-19 ligos plitimo ribojimo priemonės skirtos visuomenei, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, valstybės ir savivaldybių institucijoms ir kitoms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms nepriklausomai nuo jų pavaldumo.“

4. Papildau 1 priedą 71 punktu:

71. Gripo ir (ar) COVID-19 ligos bei kitų ŪVKTI sergamumo pakilimo laikotarpiu, nesant paskelbtos epidemijos, asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) bei socialinės globos įstaigos, atsižvelgdamos į turimą infrastruktūrą bei išteklius, gali taikyti griežtesnius infekcijų kontrolės reikalavimus, susijusius su pacientų srautų valdymu, asmens apsaugos priemonių dėvėjimu, pacientų lankymo trukmės ar lankytojų skaičiaus ribojimu ir kt.“

5. Pakeičiu 1 priedo 9.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.3. sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos, susijusios su apgyvendinimu, įstaigose:

9.3.1. pacientų srautų atskyrimas (sergančiųjų gripu, COVID-19 liga ir ŪVKTI nuo kitų įstaigų pacientų ar gyventojų);

9.3.2. asmens sveikatos priežiūros paslaugų sergantiesiems gripu ar COVID-19 liga teikimo namuose organizavimas;

9.3.3. įstaigos vidaus tvarka ribojamas pacientų ir socialinės globos įstaigų gyventojų lankymas ar nustatomas privalomas kaukių dėvėjimas lankant pacientus ar gyventojus;

9.3.4. rekomenduojamas kaukių dėvėjimas bendrose įstaigos patalpose visiems įstaigoje esantiems asmenims.“

6. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                          Arūnas Dulkys


 

 

part_31722c672e4449a7adb9d1707d5fde41_end

part_2728ccb8f5f54941bca5add74c636fac_end

Gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)

epidemijos skelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

INFEKCIJŲ PLITIMĄ RIBOJANČIO REŽIMO ŠVIETIMO TEIKĖJUOSE SKELBIMO TVARKOS aprašas

 

1. Infekcijų plitimą ribojančio režimo švietimo teikėjuose skelbimo tvarkos aprašas (toliau –Tvarkos aprašas) reglamentuoja rekomenduojamus infekcijų plitimą ribojančio režimo (toliau – IPRR) skelbimo kriterijus ir tvarką.

2. Infekcijų plitimą ribojantis režimaslaikinas visos ar dalies švietimo įstaigos veiklos apribojimas, jei dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės užtikrinti saugų kasdienį (kontaktinį) mokymo proceso organizavimą taikant kitas infekcijų plitimą ribojančias priemones.

3. Laikoma, kad švietimo įstaigoje įvestas IPRR:

3.1. gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) (toliau – COVID-19 liga) epidemijos laikotarpiu:

3.1.1. kai švietimo teikėjuose, įgyvendinančiuose ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas ar pirminio profesinio mokymo programas, vykdomas kartu su bendrojo ugdymo programa, sprendimą dėl IPRR ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute paskelbimo priima ugdymo įstaigos vadovas, vadovaudamasis Tvarkos aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais;

3.1.2. kai įvertinus bendrą gripo, COVID-19 ligos ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ŪVKTI) situaciją savivaldybėje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) teikimu skelbiamas IPRR savivaldybės mero sprendimu visose ar dalyje savivaldybės švietimo įstaigų;3.2. Tvarkos aprašo 3.1 papunktyje neapibrėžtais atvejais, kai įvertinus bendrą gripo, COVID-19 ligos ir ŪVKTI situaciją savivaldybėje ir (ar) švietimo įstaigoje, švietimo įstaigose skelbiamas IPRR savivaldybės mero sprendimu gavus NVSC teikimą raštu, kai švietimo įstaigos vadovas teikia prašymą NVSC;

3.3. kai Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu, esant gripo ir (ar) COVID-19 ligos išplitimo pavojui, nustatomas visos ar dalies švietimo įstaigų veiklos ribojimas ir dėl to visa ar dalis švietimo įstaigų veiklos sustabdoma ir (ar) jose ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

4. Kriterijai, kada gripo ir (ar) COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epidemijos laikotarpiu švietimo teikėjuose, įgyvendinančiuose ikimokyklinio, priešmokyklinio ar bendrojo ugdymo programas bei pirminio profesinio mokymo programas, vykdomas kartu su bendrojo ugdymo programa, rekomenduojama skelbti IPRR:

4.1.      ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu:

4.1.1. kai daugiau kaip 20 proc. mokinių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute diagnozuojama COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ir tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių (grupių) ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute;

4.1.2. kai švietimo įstaigoje COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI nustatoma tokiai daliai švietimo įstaigos darbuotojų, kad nėra galimybės užtikrinti ugdymo proceso kasdieniu (kontaktiniu) būdu;

4.2.      klasės (grupės) lygmeniu: kai bent trečdaliui klasės (grupės) mokinių diagnozuojama COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

5. IPRR skelbiamas ne trumpesniam kaip 5 kalendorinių dienų ir ne ilgesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui, savivaldybės mero ar ugdymo įstaigos vadovo sprendime nurodant IPRR pradžios ir pabaigos datą.

6. IPRR netaikomas 5–12 klasių mokiniams, kai ugdymo organizavimas gali būti vykdomas nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu.

7. Rekomenduojama:

7.1. ugdymo įstaigos vadovams Mokinių registre atlikti reikiamus įrašus apie IPRR paskelbimą ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo sprendimo dėl IPRR paskelbimo priėmimo;

7.2. savivaldybių administracijoms, tais atvejais, kai IPRR skelbiamas Tvarkos aprašo 3.1.2 ir 3.2 papunkčiuose nurodytais atvejais, informuoti ugdymo įstaigas apie sprendimą dėl IPRR paskelbimo tą pačią dieną nuo tokio sprendimo priėmimo.

 

_____________________