ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2013 M. SPALIO 24 D. SPRENDIMO NR. T1-251 „DĖL TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINĖSE IR VIEŠOSIOSE ĮSTAIGOSE“ PAKEITIMO

 

2016 m. spalio 27 d. Nr. T1-255

Šilalė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdama į Šilalės r. Pajūralio pagrindinės mokyklos 2016 m. rugsėjo 6 d. raštą Nr. SD-182 „Dėl mokinių vežimo“, Šilalės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. spalio 24 d. sprendimo Nr. T1-251 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose“ 1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

1.1. Tarnybinio transporto naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose taisykles.“

2. Pakeisti Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose taisykles, patvirtintas Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. spalio 24 d. sprendimo Nr. T1-251 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose“ 1.1 papunkčiu, ir išdėstyti jas nauja redakcija (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 27 d. sprendimo Nr. T1-257 „Dėl Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. spalio 24 d. sprendimo Nr. T1-251 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose“ pakeitimo“ 1.1 papunktį.

4. Paskelbti informaciją apie šį sprendimą vietinėje spaudoje, o visą sprendimą – Šilalės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt ir Teisės aktų registre.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                                    Jonas Gudauskas


 

PATVIRTINTA

Šilalės rajono savivaldybės tarybos

2013 m. spalio 24 d. sprendimu Nr.T1-251

(Šilalės rajono savivaldybės tarybos

2016 m. spalio 27 d. sprendimo Nr.T1-255 redakcija).

 

TARNYBINIO TRANSPORTO NAUDOJIMO ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINĖSE IR VIEŠOSIOSE ĮSTAIGOSE TAISYKLĖS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios Tarnybinio transporto priemonių naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose taisyklės reglamentuoja ir nustato Šilalės rajono savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Šilalės rajono savivaldybės taryba (toliau – savivaldybės taryba), tarnybinio transporto priemonių naudojimo, saugojimo, žymėjimo, techninės priežiūros, remonto, naudojimo kontrolės, ridos ir degalų apskaitos, netarnybinių automobilių naudojimo tarnybos reikmėms tvarką ir darbuotojų atsakomybę už šių taisyklių pažeidimą. Šios taisyklės yra privalomos visoms Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėms ir viešosioms įstaigoms.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Tarnybinio transporto priemonė – įstaigai (filialui) teisėtu pagrindu (nuosavybės teise, nuomos ar panaudos pagrindais) priklausanti transporto priemonė (lengvasis automobilis, lengvasis krovininis automobilis, mikroautobusas, traktorius ir kt.), kurį įstaigos darbuotojas naudoja tarnybos reikmėms.

2.2. Netarnybinis automobilis – įstaigos darbuotojo teisėtu pagrindu valdomas automobilis, naudojamas tarnybos reikmėms, už kurio naudojimą mokama kompensacija degalų įsigijimo išlaidoms ir automobilio amortizacijai padengti.

3. Tarnybinio transporto priemonę (toliau – tarnybinį transportą), bet kuriuo paros metu, taip pat poilsio ir švenčių dienomis darbuotojai gali naudoti tik tarnybos reikmėms.

4. Savivaldybės taryba:

4.1. nustato, kad iš savivaldybės biudžeto išlaikomos biudžetinės įstaigos gali įsigyti, nuomotis tik pagal savivaldybės tarybos patvirtintą savivaldybės biudžetą, vadovaudamosi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, ne brangesnį kaip 17 377 Eur (be pridėtinės vertės mokesčio) tarnybinį transportą, turintį ne daugiau kaip 5 sėdimas vietas, ir kitą tarnybinį transportą, ne brangesnį kaip 26 065 Eur (be pridėtinės vertės mokesčio);

4.2. nustato, kad iš savivaldybės biudžeto išlaikomos biudžetinės įstaigos išlaidoms tarnybiniam transportui išlaikyti, nuomotis skiria iki 3 procentų darbo užmokesčio asignavimų, Šilalės rajono savivaldybės administracija (toliau – savivaldybės administracija), seniūnijos – iki 5,0 procentų asignavimų darbo užmokesčiui.

5. Įstaigų vadovai gali leisti tarnautojams bei darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, naudoti nuosavus automobilius tarnybos reikmėms, jei įstaiga tarnybinio transporto neturi ir/ar jų negali suteikti darbuotojams tarnybinėms funkcijoms atlikti, o įstaigų vadovams – Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Administracijos direktorius).

6. Už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms kas mėnesį gali būti mokama kompensacija pagal Kompensacijų už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose mokėjimo taisykles, patvirtintas Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. spalio 24 d. sprendimo Nr. T1-251 1.2 papunkčiu (toliau – kompensacijų taisyklės).

7. Įstaigos gali nuolat ar prireikus (vykstantiems į komandiruotes darbuotojams aptarnauti ir pan.) naudotis lengvaisiais automobiliais, priklausančiais juridiniams ar fiziniams asmenims, ir gauti kompensaciją pagal Kompensacijų taisykles, neviršydamos joms nustatyto tarnybinių lengvųjų automobilių nuomos išlaidų dydžio.

8. Viešųjų įstaigų vadovų, jų pavaduotojų (toliau – vadovaujantys darbuotojai), turinčių vairuotojo pažymėjimą ir galinčių pasinaudoti tarnybiniu transportu, pareigybių sąrašą įsakymu nustato Administracijos direktorius.

9. Kitų darbuotojų (vyriausiųjų buhalterių, struktūrinių padalinių vadovų, jų pavaduotojų ir kt.), turinčių teisę naudotis įstaigos tarnybiniu transportu, pareigybių sąrašą nustato įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į darbuotojų darbo pobūdį.

10. Įstaigos vadovo įsakymu turi būti paskirtas darbuotojas, atsakingas už tarnybinio transporto eksploatavimą, techninę priežiūrą.

11. Tarnybinio transporto eksploatavimo tvarką nustato įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į įstaigos vykdomas funkcijas, poreikius bei savivaldybės funkcijų įgyvendinimą.

12. Įstaigų vadovai turi užtikrinti lėšų tarnybiniam transportui išlaikyti racionalų naudojimą, tarnybinio transporto naudojimą tik tarnybos reikmėms. Šilalės rajono savivaldybės meras, mero pavaduotojas, Administracijos direktorius (arba jo įgaliotas asmuo), Administracijos direktoriaus pavaduotojas, seniūnijų seniūnai, biudžetinių įstaigų vadovai turi teisę naudotis tarnybiniu transportu ir kitais su jų veiklos ypatumais susijusiais atvejais, kai būtina užtikrinti jų pareigų vykdymą arba asmens saugumą (įskaitant susitikimus su gyventojais ir kitus viešus renginius).

13. Įstaigų vadovai turi nustatyti tarnybinio transporto nuomos ir mokėjimo už nuomą tvarką.

14. Įsakymų projektus, susijusius su tarnybinio transporto naudojimu, rengia įstaigos vadovo paskirtas asmuo.

15. Projektus, susijusius su mokėjimo už nuomą tvarkos bei kitų finansinių tvarkų rengimu, rengia įstaigos vadovo paskirtas asmuo.

16. Tarnybinį transportą biudžetinės ir viešosios įstaigos gali nuomoti su vairuotoju ar be vairuotojo.

17. Įstaigų vadovai viešai savo įstaigos interneto svetainėje skelbia aktualią informaciją apie visą turimą tarnybinį transportą ir nurodo: jų skaičių, kiekvieno automobilio valstybinius numerius, markę ir jo priskyrimą atitinkamiems struktūriniams padaliniams ar tarnautojams ir darbuotojo, atsakingo už transporto naudojimą, telefoną ir elektroninio pašto adresą bei įstaigos tarnybinio transporto naudojimo taisykles. Neturintys svetainių – skelbia steigėjo interneto svetainėje.

 

 

II SKYRIUS

TARNYBINIO TRANSPORTO NAUDOJIMAS

IR NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

18. Tarnybiniu transportu su vairuotoju tarnybos reikmėms gali naudotis kiekvienas įstaigos darbuotojas.

19. Tarnybiniu transportu be vairuotojo tarnybinėms užduotims atlikti įstaigos vadovo nustatyta tvarka gali naudotis darbuotojai, turintys vairuotojo pažymėjimą, įrašyti į įstaigos vadovo patvirtintą pareigybių sąrašą.

20. Įstaigos vadovo įsakymu turi būti paskirtas darbuotojas, atsakingas už tarnybinio transporto kontrolę, kuris kontroliuoja, kaip naudojamas tarnybinis transportas (ar tvarkingi spidometrai, įrengta telemetrinė automobilio kontrolės įranga, ar degalų sunaudojimas atitinka nustatytąsias normas, o automobilių rida – nustatytąjį limitą, ir panašiai). Apie pažeidimus nedelsdamas praneša įstaigos vadovui.

21. Apie eismo įvykius, į kuriuos pateko tarnybinis transportas, nedelsiant pranešama įstaigos vadovui arba darbuotojui, atsakingam už tarnybinio transporto kontrolę, kuris informuoja įstaigos vadovą.

 

 

III SKYRIUS

TARNYBINIO TRANSPORTO SAUGOJIMAS

 

22. Tarnybinis transportas turi būti laikomas saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir panašiai).

23. Tarnybinis transportas po darbo, poilsio, švenčių dienomis, darbuotojų atostogų, ligos ar komandiruočių laikotarpiu laikomas įstaigos vadovo nustatytoje nuolatinėje laikymo vietoje, išskyrus tuos atvejus, kai vykstama į komandiruotę.

24. Tarnybiniame transporte draudžiama palikti transporto priemonės registracijos liudijimą, draudimo liudijimą, radijo aparatą (jeigu jis išimamas). Paliekant tarnybinį transportą, privaloma užrakinti vairą ir pedalus (jeigu išduoti tam tikri užraktai), įjungti apsaugos sistemą ir užrakinti transporto priemonę.

 

IV SKYRIUS

RIDOS IR DEGALŲ APSKAITA

 

25. Tarnybinio transporto vidutinę metinę ridą, atsižvelgiant į praėjusių metų vidutinę metinę bei planuojamą ridą, nustato įstaigos vadovas.

26. Esant būtinumui, atsakingas darbuotojas gali pateikti motyvuotą tarnybinį pranešimą dėl tarnybinio transporto metinės ridos limito padidinimo, kuriame būtina nurodyti ridos limito viršijimo priežastis.

27. Tarnybinio transporto degalų sunaudojimo apskaitą tvarko ir einamąją kontrolę atlieka įstaigos vadovo paskirtas buhalteris.

28.Kiek lėšų reikia tarnybinio transporto degalams, apskaičiuojama pagal nustatytus ridos limitus, tarnybinio transporto kuro normas ir degalų rūšis.

29. Darbuotoją, atsakingą už kelionės lapų išdavimą darbuotojams, atsakingiems už tarnybinio transporto eksploataciją (vairuotojams), įsakymu paskiria įstaigos vadovas.

30. Tarnybinio transporto degalų sunaudojimo norma (toliau – kuro norma) ir taikomas koeficientas (šaltuoju metų periodu iki 10 proc.) nustatomi įstaigos vadovo įsakymu:

30.1. įstaigos vadovo įsakymu sudaryta darbo grupė nuvyksta į bendrovės, laimėjusios konkursą, degalinę, į tarnybinį automobilį, naudojantis magnetine kortele, užpila pilną baką degalų, nuvažiuoja iki 100 km atstumą įvairiais keliais ir sugrįžus vėl užpila pilną baką;

30.2. komisija surašo kuro normos nustatymo 100 km ridos aktą (toliau – aktą) ir pateikia įstaigos vadovui.

31. Viršijant nustatytą tarnybinio transporto kuro normą, darbuotojas, atsakingas už tarnybinio transporto eksploataciją (vairuotojas), pateikia įstaigos vadovui motyvuotą tarnybinį pranešimą, o šis paveda Kuro normų nustatymo komisijai patikrinti tarnybinio transporto kuro normą, atliekant kontrolinį važiavimą.

32. Tarnybinio transporto kuro normos limitų viršijimo išlaidas, nustačius pereikvojimo priežastis ir darbuotojo kaltę, padengia nustatytąsias kuro normas viršijęs darbuotojas.

 

V SKYRIUS

TARNYBINIO TRANSPORTO ŽYMĖJIMAS, TECHNINĖ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS

 

33. Tarnybinis transportas privalo būti pažymėtas – nurodytas įstaigos pavadinimas ir patvirtintas įstaigos logotipas arba perduotas jau pažymėtas priskirtoms funkcijoms atlikti.

34. Žymimos tarnybinio transporto šoninės durelės iš abiejų automobilio pusių. Didžiosios raidės turi būti ne žemesnės kaip 75 mm, mažosios – 50 mm ir ne mažiau kaip 4 mm storio. Patvirtintas įstaigos logotipas turi būti ne mažesnis kaip 150 mm aukščio.

35. Už tarnybinio transporto techninės būklės kontrolę atsakingas įstaigos vadovo paskirtas asmuo. Nuomojamų automobilių techninės priežiūros ir remonto organizavimo tvarka nustatoma automobilių nuomos sutartyje.

36. Už tarnybinio transporto kasdienę ir periodinę techninę priežiūrą atsakingas tarnybinio transporto vairuotojas.

37. Tarnybinio transporto gedimai šalinami automobilių remonto paslaugos konkursą laimėjusioje įmonėje. Kelionėje pastebėtus tarnybinio transporto gedimus darbuotojas šalina pats arba, suderinęs su biudžetinės įstaigos atsakingu už transporto naudojimą asmeniu, kreipiasi į artimiausias remonto dirbtuves. Darbuotojams, neturintiems reikiamo techninio parengimo, neleidžiama savarankiškai šalinti automobilio gedimų.

38. Tarnybinis transportas turi būti draudžiamas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu draudimo paslaugos konkursą laimėjusioje įmonėje. Draudimą ir privalomąją techninę apžiūrą organizuoja įstaigos vadovo paskirtas asmuo.

 

VI SKYRIUS

NETARNYBINIŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMAS TARNYBOS REIKMĖMS

 

39. Darbuotojas, norintis naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms, įstaigos vadovui gali pateikti prašymą leisti naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms ir kompensuoti degalų įsigijimo ir amortizacijos išlaidas pagal Kompensacijų taisyklių 1 priedą.

40. Leidimas naudoti netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms įforminamas įstaigos vadovo įsakymu.

 

VII SKYRIUS

DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ

 

41. Darbuotojai, turintys teisę naudotis tarnybiniu transportu, turi būti raštiškai supažindinami su Tarnybinio transporto naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose taisyklėmis.

42. Asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

43. Kontroliuoti, kaip laikomasi šių taisyklių, pavedama įstaigų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims.

________________________