Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2006 M. SPALIO 10 D. NUTARIMO NR. 978 „DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ FINANSAVIMO IR LĖŠŲ APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. birželio 2 d. Nr. 682

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 „Dėl Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 110-4163; 2007, Nr. 80-3247; 2009, Nr. 90-3869):

1.1. Išdėstyti 19 punktą taip:

19. Globos (rūpybos) išmoka vaikui, kuriam nustatytas trumpalaikės arba ilgalaikės socialinės globos poreikis, išskyrus atvejus, kai vaiko globa (rūpyba) nustatyta šeimynoje, pirmiausia naudojama šios Metodikos 27.2–27.6 punktuose nurodytoms išlaidoms, o paskui – šios Metodikos 25.4 punkte nurodytoms išlaidoms apmokėti.

Globos (rūpybos) išmoka vaikui, kuriam nustatytas trumpalaikės arba ilgalaikės socialinės globos poreikis šeimynoje, pirmiausia naudojama šios Metodikos 27.2–27.6 punktuose nurodytoms išlaidoms, o paskui – šios Metodikos 25.4 ir 27.1 punktuose nurodytoms išlaidoms bei šeimynos dalyvių socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokoms apmokėti. Šios Metodikos 27.1 punkte nurodytoms išlaidoms ir šeimynos dalyvių socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokoms apmokėti gali būti naudojama ne daugiau 50 procentų visos globos (rūpybos) išmokos vaikui.“

1.2. Papildyti šiuo 191 punktu:

191. Šeimynos dalyvių išlaikymo pajamų, finansuojamų iš savivaldybių biudžetų lėšų, dydis priklauso nuo šeimynoje globojamų (rūpinamų) vaikų skaičiaus. Kai šeimyna globoja (rūpinasi) 6 arba mažiau vaikų, šeimynos dalyvio išlaikymo pajamos sudaro 70 procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės tvirtinamų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų; kai 7 vaikus, – 75 procentus; kai 8, – 80 procentų; kai 9, – 85 procentus; kai 10, – 90 procentų; kai 11, – 95 procentus; kai 12 arba daugiau (kai neišskiriami broliai ir seserys), – 100 procentų. Šeimynos dalyvio išlaikymo pajamos negali būti mažesnės negu minimalioji mėnesinė alga.“

1.3. Išdėstyti 20 punktą taip:

20. Perkamų (parduodamų) ar finansuojamų bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros kainą savivaldybės ir socialinių paslaugų įstaigos nustato derindamos ją su savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar socialinės globos įstaigos dalininkais (savininkais) ir atsižvelgdamos į bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros organizavimo išlaidas, socialinių paslaugų teikimo savivaldybės teritorijoje ypatumus ir šių išlaidų efektyvų panaudojimą.“

1.4. Išdėstyti 21 punktą taip:

21. Socialinės globos kainą socialinės globos įstaigos, išskyrus šeimynas, nustato pagal šios Metodikos 22 punkte nurodytas lėšų dalis, derindamos ją su savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar socialinės globos įstaigos dalininkais (savininkais), su socialinę globą perkančiomis ar finansuojančiomis savivaldybėmis ir atsižvelgdamos į socialinės globos organizavimo išlaidas ir šių išlaidų efektyvų panaudojimą.“

1.5. Papildyti šiuo 211 punktu:

211. Likusio be tėvų globos vaiko socialinė globa šeimynoje finansuojama pagal formulę:

SG =

(vgxn)+(IPxd)

.

n

Šioje formulėje:

SG – lėšos likusio be tėvų globos vaiko socialinei globai šeimynoje finansuoti;

vg – vaiko globos (rūpybos) išmoka;

n – globojamų (rūpinamų) vaikų skaičius;

IP – šeimynos dalyvio išlaikymo pajamos;

d – šeimynos dalyvių skaičius.

Savivaldybės administracijos ir šeimynos susitarimu savivaldybė gali skirti ir kitą finansinę ir materialinę paramą šeimynai.“

1.6. Įrašyti 27.6 punkte po žodžio „prekėms“ žodžius „ir paslaugoms“.

1.7. Įrašyti 29 punkte po žodžio „lėšos“ žodį „nekilnojamajam“.

1.8. Išdėstyti 32 punkto trečiąją pastraipą taip:

„Socialinių paslaugų įstaigas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ar socialinės globos įstaigos dalininkas (savininkas) yra pati savivaldybė, savivaldybės finansuoja tiesiogiai, pagal biudžetų asignavimų valdytojų patvirtintas programas.“

1.9. Įrašyti 34 punkte po žodžių „Socialinių paslaugų priežiūros departamentas“ žodžius „prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas).

1.10. Išdėstyti 37 punktą taip:

37. Socialinės globos įstaigoje (išskyrus socialinės globos įstaigas senyvo amžiaus asmenims), kurios savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar socialinės globos įstaigos dalininku (savininku) yra savivaldybė ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ilgalaikę socialinę globą gali gauti tik tie asmenys, kuriems socialinių paslaugų poreikį nustatė savivaldybė ir kuriems socialinių paslaugų teikimas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto ar savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų.

Socialinės globos įstaigoje senyvo amžiaus asmenims, kurios savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar socialinės globos įstaigos dalininku (savininku) yra savivaldybė ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, jeigu yra laisvų vietų ir nėra asmenų, įrašytų į eilę ilgalaikei socialinei globai šioje įstaigoje gauti, suderinus su savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar socialinės globos įstaigos dalininku (savininku), ilgalaikė socialinė globa gali būti teikiama privačiai socialinės globos įstaigos ir asmens (globėjo, rūpintojo) tarpusavio susitarimu.“

1.11. Papildyti šiuo 43 punktu:

43. Už Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimą šeimynos atsiskaito savivaldybės administracijai Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų Šeimynų nuostatų nustatyta tvarka.“

2. Šis nutarimas įsigalioja 2010 m. liepos 1 dieną.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS                DONATAS JANKAUSKAS