LIETUVOS RESPUBLIKOS
NEĮGALIŲJŲ SOCIALINĖS INTEGRACIJOS ĮSTATYMO 2, 10, 15, 16 IR 22 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS

 

2010 m. balandžio 29 d. Nr. XI-791

Vilnius

 

(Žin., 1991, Nr. 36-969; 2004, Nr. 83-2983; 2005, Nr. 127-4534)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 8 dalies pakeitimas

Pakeisti 2 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:

8. Neįgalusis asmuo, kuriam šio Įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis.“

 

2 straipsnis. 10 straipsnio 3 dalies pakeitimas

Pakeisti 10 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Už socialinės reabilitacijos paslaugų teikimo organizavimą ir šių paslaugų kokybės užtikrinimą atsako Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir savivaldybių institucijos.“

 

3 straipsnis. 15 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 15 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Už neįgaliųjų integravimą į kultūrinę veiklą, poilsį ir sportą ir lygių galimybių jiems dalyvauti šiose gyvenimo srityse kartu su kitais visuomenės nariais sudarymą atsako Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliotos institucijos ir savivaldybių institucijos. Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliotos institucijos iš valstybės biudžeto lėšų, savivaldybių institucijos iš savivaldybių biudžetų lėšų remia neįgaliųjų asociacijų įgyvendinamas kultūros, kūno kultūros ir sporto programas ir kitas priemones, skirtas visiems atitinkamoje savivaldybės teritorijoje gyvenantiems neįgaliesiems.“

 

4 straipsnis. 16 straipsnio 2 dalies 1, 6 punktų pakeitimas ir 2 dalies 4 punkto pripažinimas netekusiu galios

1. Pakeisti 16 straipsnio 2 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. Ji koordinuoja ir įgyvendina neįgaliųjų socialinės integracijos sistemą, tvirtina ilgalaikes valstybines neįgaliųjų socialinės integracijos programas ir strategijas;“.

2. 16 straipsnio 2 dalies 4 punktą pripažinti netekusiu galios.

3. Pakeisti 16 straipsnio 2 dalies 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6) neįgaliųjų asociacijos. Jos atstovauja neįgaliųjų interesams, padeda įgyvendinti neįgaliųjų socialinės integracijos priemones: organizuoja socialinių paslaugų teikimą neįgaliesiems, neįgaliųjų poilsį, sportą, turizmą, kultūrinę veiklą, tarptautinį bendradarbiavimą. Organizuodamos savo veiklą, neįgaliųjų asociacijos bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis, gali gauti šių institucijų ir įstaigų finansinę paramą. Neįgaliųjų asociacijos dalyvauja formuojant ir vykdant šalies socialinę politiką.“

 

5 straipsnis. 22 straipsnio 4 dalies pakeitimas

Pakeisti 22 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Profesinės reabilitacijos pašalpa asmeniui skiriama nuo pirmos dalyvavimo profesinės reabilitacijos programoje dienos ir mokama kiekvieną mėnesį, bet ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų. Ši pašalpa skiriama ir mokama neatsižvelgiant į kitas asmens gaunamas pajamas.“

 

6 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki šio įstatymo įsigaliojimo priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

2. Šis įstatymas, išskyrus 1 straipsnį ir 6 straipsnio 1 dalį, įsigalioja 2010 m. liepos 1 d.

3. Šio įstatymo 5 straipsnio nuostatos netaikomos asmenims, kuriems profesinės reabilitacijos pašalpa paskirta iki šio įstatymo įsigaliojimo.

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ                                                    DALIA GRYBAUSKAITĖ