LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2005 M. LIEPOS 21 D. ĮSAKYMO NR. ISAK-1521 „DĖL VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ ATESTACIJOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. balandžio 30 d. Nr. ISAK-1282

Vilnius

 

1. Pakeičiu Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. ISAK-1521 „Dėl Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų tvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 108-3974; 2007, Nr. 86-3450):

1.1. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Vadovai atestuojami ne rečiau kaip kartą per penkerius metus, išskyrus vadovus vieną kartą atestuotus šių nuostatų nustatyta tvarka ir nepretenduojančius įgyti aukštesnę kvalifikacinę kategoriją. Vadovams, vieną kartą atestuotiems šių nuostatų nustatyta tvarka ir nepretenduojantiems įgyti aukštesnę kvalifikacinę kategoriją, nustatoma veiklos atitiktis turimai kvalifikacinei kategorijai šių nuostatų VII skyriaus nustatyta tvarka.“

1.2. Išdėstau 5.3 punktą taip:

5.3. objektyvumo – vadovo veikla vertinama pagal vadovų vadybinės veiklos vertinimo kriterijus (toliau – kriterijai), kurie pateikiami 1 priede. Savo kompetencijai įrodyti vadovas rengia kompetencijos aplanką pagal 2 priede nurodytą metodiką. Vertinimo ir atestacijos procedūros vykdomos viešai ir suteikiama apeliacijos teisė.“

1.3. Išdėstau 7 punktą taip:

7. Vadovui atestuojantis pirmą kartą, vertinama jo kompetencija ir vadybinės veiklos mokykloje rezultatai pagal Nuostatų 9 punkte nurodytas sąlygas. Vadovui atestuojantis pakartotinai ar nustatant jo veiklos atitiktį turimai kvalifikacinei kategorijai ar privalomai jį atestuojant (Nuostatų 27 ir 29 punktuose nurodytais atvejais) vertinama jo kompetencija ir vadybinės veiklos rezultatai, pasiekti po paskutinės atestacijos ar veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymo.“

1.4. Papildau nauju 16.9 punktu:

16.9. svarsto ir priima nutarimus dėl vadovo veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai.“

1.5. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Atestacijos komisijos nutarimus per 10 darbo dienų nuo jų priėmimo dienos tvirtina atitinkamai: mokyklos steigėjas, savivaldybės vykdomoji institucija ar viešosios įstaigos visuotinis dalininkų susirinkimas. Patvirtinti atestacijos komisijos nutarimai įsigalioja nuo jų priėmimo dienos, išskyrus nutarimus dėl kvalifikacinių kategorijų suteikimo, kurių įsigaliojimo data nurodyta nutarime.“

1.6. Išdėstau 35 punktą taip:

35. Atvykusiems į mokyklą ekspertams vadovas pateikia ir pristato savo kompetencijos aplanką, vadovo kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitą, parengtą pagal 3 priede pateiktą formą, ir vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo plano projektą, parengtą pagal 8 priede pateiktą formą.“

1.7. Išdėstau 36 punktą taip:

36. Baigus ekspertizę, ekspertų grupės vadovas per 15 darbo dienų atestacijos komisijai pateikia vadovo kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitą ir mokyklų vadovų atestacijos pažymą, parengtą pagal 4 priede pateiktą formą, ar/ir mokyklų vadovų pavaduotojų ugdymui/ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos pažymą, parengtą pagal 5 priede pateiktą formą, su siūlymu suteikti (ar nesuteikti) vadovui atitinkamą kvalifikacinę kategoriją ir rekomendacijomis vadovo kvalifikacijai bei veiklai tobulinti.“

1.8. Išdėstau 38 punktą taip:

38. Atestacijos komisijos posėdyje ekspertų grupės vadovas (narys) pristato ekspertizės išvadas apie atestuojamo vadovo kompetenciją ir veiklos rezultatus. Atestuojamas vadovas pristato savo vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo planą, parengtą atsižvelgus į savo ketinimus ir ekspertų siūlymus.“

1.9. Išdėstau 40 punktą taip:

40. Mokyklos vadovų atestacijos pažyma, mokyklų vadovų pavaduotojų ugdymui/ ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos pažyma, vadovo veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai įvertinimo pažyma, parengta pagal 6 priede pateiktą formą, ir atestacijos komisijos nutarimų kopijos saugomos vadovo asmens byloje penkerius metus (ar iki kitos atestacijos/veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymo). Vadovui pakeitus darbovietę, jo atestacijos dokumentų kopijos atiduodamos vadovui, šis juos perduoda naujam darbdaviui.“

1.10. Išdėstau 41 punktą taip:

41. Atestuotam vadovui perėjus dirbti į kitą mokyklą ar keičiant pareigas iš direktoriaus, direktoriaus pavaduotojo ugdymui ar ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjo ir atvirkščiai, iki kitos atestacijos jam paliekama turėta kvalifikacinė kategorija. Kita atestacija vykdoma ne anksčiau kaip po trejų metų nuo perėjimo į kitą mokyklą dienos (ši nuostata netaikoma neatestuotiems vadovams, ne savo noru iš pareigų atleistiems vadovams, keičiantiems pareigas toje pačioje įstaigoje). Vykdydama šią nuostatą atestacijos komisija gali pratęsti Mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimo galiojimo laiką.“

1.11. Išdėstau 44 punktą taip:

44. Jeigu vadovas per atestuojamą laikotarpį keitė mokyklą, vadovo kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitoje turi būti fiksuojama veikla abiejose mokyklose. Jei vadovas dėl objektyvių priežasčių buvo nutraukęs savo vadybinę veiklą arba perėjo į kitą mokyklą dirbti vadovu ir nėra galimybių įvertinti vadovo veiklą ankstesnėje mokykloje (mokykla likviduota, keitėsi mokyklos tipas ir kt.), vadovas teikia argumentuotą paaiškinimą atestacijos komisijai, o ši aptaria situaciją ir numato tolesnę atestacijos eigą.“

1.12. Išdėstau 45 punktą taip:

45. Atestuotam mokyklos vadovui, atsižvelgdamas į jo įgytą kvalifikacinę kategoriją, pareiginę algą teisės aktų nustatyta tvarka skiria atitinkamai: mokyklos steigėjas, savivaldybės vykdomoji institucija ar viešosios įstaigos visuotinis dalininkų susirinkimas, atestuotam mokyklos vadovo pavaduotojui ir/ar ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjui – mokyklos vadovas. Atestacijos komisijos nutarimu kvalifikacinė kategorija vadovui suteikiama nuo sausio 1 d. arba nuo rugsėjo 1 d.“

1.13. Papildau nauju VII skyriumi „Vadovo veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymas“ (ankstesnius VII–VIII skyrius laikyti VIII–IX skyriais ir 46–59 punktus laikyti 51–64 punktais):

 

VII. VADOVO VEIKLOS ATITIKTIES TURIMAI KVALIFIKACINEI KATEGORIJAI NUSTATYMAS

 

46. Vadovui, vieną kartą atestuotam šių nuostatų nustatyta tvarka ir nepretenduojančiam įgyti aukštesnę kvalifikacinę kategoriją, nustatoma vadovo veiklos atitiktis turimai kvalifikacinei kategorijai.

47. Prieš du mėnesius iki kvalifikacinės kategorijos galiojimo pabaigos atestuotas vadovas atestacijos komisijai teikia prašymą nustatyti jo veiklos atitiktį turimai kvalifikacinei kategorijai. Kartu su prašymu pateikiama penkerių metų vadovo veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai pagrindimo ir įsivertinimo ataskaita, parengta pagal 7 priede pateiktą formą, ir vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo planas (vadovas pagrindžia atestacinio laikotarpio plano įgyvendinimą ir parengia naują planą 5 metų laikotarpiui). Mokyklos vadovo pavaduotojas ir ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjas prašymą nustatyti jo veiklos atitiktį turimai kvalifikacinei teikia mokyklos vadovui, o jis (pareiškęs nuomonę raštu) prašymą kartu su vadovo veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai pagrindimo ir įsivertinimo ataskaita bei vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo planu teikia atestacijos komisijai.

48. Atestacijos komisija nutarimu paskiria 3 ekspertų grupę (iš kurių vienas atitinkamai mokyklos steigėjo, savivaldybės vykdomosios institucijos, viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo paskirtas mokyklos veiklą kuruojantis asmuo, nesvarbu ar jis yra vadybos ekspertas) vadovo 47 punkte minėtiems dokumentams įvertinti. Prireikus patikslinti vadovo veiklos faktus, ekspertai gali lankytis mokykloje. Vadovo veiklos vertinimo išvadas vienas iš ekspertų pristato atestacijos komisijos posėdyje.

49. Atestacijos komisija svarsto vadovo veiklos atitiktį turimai kvalifikacinei kategorijai (atestacijos komisijos sprendimu dalyvaujant ar nedalyvaujant pačiam vadovui) ir gali priimti tokius sprendimus:

49.1. vadovo veikla ir kompetencija atitinka turimos kvalifikacinės kategorijos reikalavimus;

49.2. vadovo veikla ir kompetencija neatitinka turimos kvalifikacinės kategorijos reikalavimų ir siūlo po 3 mėnesių vadovą privalomai atestuoti (iki peratestuojant vadovui išlieka turima kvalifikacinė kategorija);

49.3. vadovo veikla ir kompetencija atitinka aukštesnės kvalifikacinės kategorijos reikalavimus ir siūloma vadovui atestuotis;

49.4. atidėti vadovo veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymą dėl nepakankamos ar netikslios informacijos apie vadovo veiklą ir įpareigoti vadybos ekspertus per vieną mėnesį patikslinti informaciją ir pateikti pažymą (laisvos formos).

50. Atestacijos komisija, nustačiusi, kad vadovo veikla atitinka turimos kvalifikacinės kategorijos reikalavimus, priima nutarimą pratęsti mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimo galiojimo laiką 5 metams.“

1.14. Išdėstau 61 punktą taip:

61. Įsigaliojus šiems Nuostatams, visi vadovai, kuriems yra suėję 5 ir daugiau metų nuo paskutinės atestacijos (ar veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymo), privalo atestuotis ar steigėjo iniciatyva turi būti atestuojami iki 2009 m. rugsėjo 1 d.“

1.15. Išdėstau 63 punktą taip:

63. Mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimas (naujo pavyzdžio) išduodamas 5 metams (galiojimo laikas nurodomas pažymėjime), jo galiojimo laikas pratęsiamas, jeigu vadovas pakartotinai buvo atestuotas ar nustatyta veiklos atitiktis tai pačiai kvalifikacinei kategorijai. Vadovui suteikus aukštesnę ar žemesnę nei turėta kvalifikacinę kategoriją, išduodamas naujas Mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimas. Seno pavyzdžio vadovo atestacijos pažymėjimas galioja iki kitos atestacijos.“

1.16. Papildau nauju 65 punktu:

65. Vadovams, dirbantiems mažiau nei pusė etato, atestacija neprivaloma, jie gali atestuotis savo noru.“

1.17. Papildau nauju 66 punktu:

66. Pasibaigus Mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimo galiojimo laikui vadovui, nesiatestavusiam pakartotinai ar nenusistačiusiam savo veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai (atestuotam prieš 5 ir daugiau metų, nesiatestavusiam iki 2009 m. rugsėjo 1 d.), atestacijos komisijos nutarimo pagrindu pareiginė alga iki atestacijos ar veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymo nustatoma kaip neturinčiam kvalifikacinės kategorijos.“

1.18. Išdėstau 1, 2, 3, 4 ir 5 priedus nauja redakcija (pridedama).

1.19. Papildau 6 priedu (pridedama).

1.20. Papildau 7 priedu (pridedama).

1.21. Papildau 8 priedu (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2008 m. rugsėjo 1 d.

 

LAIKINAI EINANTI ŠVIETIMO IR MOKSLO

MINISTRO PAREIGAS                                                                        ROMA ŽAKAITIENĖ

 

 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

1 priedas

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ KOMPETENCIJOS IR VADYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI

 

1. Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų (toliau kartu vadinama vadovai) kompetencijos ir vadybinės veiklos vertinimo kriterijų paskirtis yra vadovo kompetencijos – jo žinių, gebėjimų, vertybių, sąlygojančių sėkmingą vadovo veiklą ir mokyklos veiklos rezultatus, įvertinimas.

2. Pagrindinis mokyklos vadovo veiklos tikslas – profesionaliai valdyti mokyklą užtikrinant veiksmingą veiklos tobulinimą, nukreiptą į mokinio ugdymąsi.

3. Vadovas turi būti įgijęs pagrindinių švietimo vadybinės veiklos sričių kompetenciją: švietimo politikos ir strateginio planavimo srityje, ugdymo (-osi) proceso, žmogiškųjų, materialių ir finansinių išteklių valdyme.

4. Vadybinės veiklos profesionalumas ir veiksmingumas vertinamas pagal tai, kaip mokykloje įgyvendinami svarbiausi švietimo prioritetai. Vadovas savo kompetenciją pagrindžia parengdamas kompetencijos aplanką ir vadovo kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitą. Rengdamas šią ataskaitą vadovas, vadovaudamasis vertinimo kriterijais, pagrindžia pretenduojamos įgyti vadybinės kvalifikacinės kategorijos (toliau – kategorija) kompetencijos sudedamąsias dalis jas įrodančiais vadovo veiklos faktais ir parodo šių veiklos faktų rezultatą – pasiektus akivaizdžius mokyklos veiklos rezultatus. Nurodomi vadovo veiklos ir mokyklos veiklos rezultatus pagrindžiantys dokumentai.

5. Vadovo veiklos ir mokyklos veiklos rezultatai pagrindžiami naudojant tvarkomuosius teisės aktus, mokyklos veiklos dokumentus, vidurinio ugdymo programos akreditavimo ir/ar mokyklos veiklos kokybės išorės audito ataskaitas ir kitą medžiagą.

6. Vadovo kompetencija gali būti vertinama įrašu: „yra“, „iš dalies“, „nėra“, „atitinka viena pakopa aukštesnę kategoriją“, „atitinka viena pakopa žemesnę kategoriją“.

7. Vadovo vadybinė veikla ir kompetencija nustatoma vertinant tris veiklos sritis pagal dvylika kriterijų. Keturi iš šių kriterijų privalomi, jie įvertinami įrašant „yra“ ir turi atitikti siekiamos kategorijos reikalavimus. Iš likusių aštuonių kriterijų trečiajai kategorijai keturi, antrajai du kriterijai gali būti vertinami įrašu „iš dalies“. Antrajai kategorijai šie du kriterijai gali turėti dar ir kitą įvertinimą – „atitinka viena pakopa žemesnę kategoriją“. Vadovo, pretenduojančio įgyti pirmąją kategoriją, visi likusieji aštuoni kriterijai turi būti įvertinami įrašu „yra“.

8. Vadovo perkeliamosios kompetencijos vertinamos pagal du kriterijus, abu turi būti įvertinami įrašu „yra“. Perkeliamąsias kompetencijas vadovas turi pagrįsti vieną kartą. Atestuodamasis aukštesnei kategorijai arba įrodydamas veiklos atitiktį turimai kategorijai, perkeliamųjų kompetencijų pakartotinai pagrįsti neprivalo.

9. Reikalavimai kategorijoms:

9.1. trečiajai kategorijai: kokybiškas valstybinės švietimo politikos, tobulinančios ugdymo procesą ir švietimo organizacijos kultūrą, įgyvendinimas mokykloje;

9.2. antrajai kategorijai: greta kokybiško valstybinės švietimo politikos įgyvendinimo turtinamas ugdymo turinys, formos ir metodai, mokinio socialinis patyrimas, ugdoma saviraiška ir kūrybingumas, diegiamos ugdymo naujovės, šiam tikslui mokykloje suburiant komandas;

9.3. pirmajai kategorijai: kuriama šiuolaikinė ir savitais bruožais pasižyminti mokykla, užtikrinanti ugdymo kokybę, skatinanti visapusišką mokinio asmenybės raidą, telkianti visų bendruomenės narių pastangas mokyklos veiklai ir ugdymui tobulinti, mokyklos kultūrai puoselėti.

10. Vadovas, pretenduojantis įgyti aukštesnę nei trečioji kategorija privalo vykdyti ir žemesnės (-ių) kategorijos (-ų) reikalavimus.

11. Švietimo politikos išmanymo, mokyklos strategijos kūrimo ir įgyvendinimo srityje vadovas turi suprasti švietimo kaitos tendencijas, valstybinės švietimo politikos tikslus ir uždavinius, gebėti strategiškai mąstyti, planuoti ir valdyti, kurti organizaciją, kurios darbuotojai yra atsakingi už sėkmingą mokyklos veiklą.

12. Vadybinės veiklos srities švietimo politikos išmanymas, mokyklos strategijos kūrimas ir įgyvendinimas, vadovo kompetencijos įrodymai ir vertinimo kriterijai:

 

1 kriterijus. Švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

 

III kategorija

 

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

 

1

2

3

4

5

 

Geba parengti ir įgyvendinti mokyklos strateginį planą ir metinę veiklos programą/planą

Įgijo žinių, reikalingų strateginiam planavimui, metinėms veiklos programoms parengti ir įgyvendinti. Rengdamas mokyklos strateginį planą ir metinės veiklos programas/planus atsižvelgė į šalies ir savivaldybės prioritetus švietimo srityje. Sistemingai atsiskaito apie strateginio plano ir metinių programų įgyvendinimą

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, ataskaitos apie strateginio plano ir metinių programų/planų įgyvendinimą, mokyklos veiklos įsivertinimo išvados ir kita

Parengtas mokyklos strateginis, metinės veiklos programos/planai, pagrįsti veiklos įsivertinimo, vidaus ir išorės aplinkų, išteklių analizės duomenimis, dera su šalies, savivaldybės švietimo politika ir strategija. Mokyklos bendruomenė žino ir vadovaujasi veikloje mokyklos strateginiu planu ir metinėmis veiklos programomis/planais

Strateginis planas ir metinės veiklos programos/planai, savivaldos institucijų posėdžių protokolai ir kita

 

II kategorija

 

Geba sutelkti komandas, darbo grupes mokyklos strateginiam planui, metinės veiklos programai/planui parengti ir įgyvendinti

Sistemingai aiškino mokyklos bendruomenės nariams šalies ir savivaldybės švietimo politiką ir prioritetus. Subūrė komandas, darbo grupes veiklos kokybei įsivertinti, mokyklos strateginiam planui, metinei veiklos programai/planui parengti ir įgyvendinti. Koordinavo jų veiklą

Tvarkomieji teisės aktai, komandų, darbo grupių susirinkimų, savivaldos institucijų posėdžių protokolai ir kita

Mokyklos strateginis planas ir metinė veiklos programa/planas parengti atsižvelgiant į šiuolaikines vadybos mokslo ir modernaus švietimo tendencijas. Strateginį planą ir metinę veiklos programą/planą rengiant dalyvavo suburtos komandos ar darbo grupės. Mokyklos strateginio plano ir metinės veiklos programos/plano tikslai ir uždaviniai dera su šalies ir savivaldybės švietimo prioritetais, tenkina mokyklos bendruomenės poreikius

Strateginis ir metinė veiklos programa/planas, savivaldos institucijų posėdžių protokolai, ataskaitos apie strateginio plano ir metinės veiklos programos/plano įgyvendinimą ir kita

 

I kategorija

 

Geba motyvuoti ir įtraukti visą mokyklos bendruomenę į strateginio plano, metinės veiklos programos/plano rengimą ir įgyvendinimą

Organizavo viešąsias konsultacijas aktualiais mokyklos strategijos ir kitais veiklos klausimais, supažindino mokyklos bendruomenę su valstybine švietimo politika ir prioritetais, mokyklos strategijos rengimo principais, subūrė mokyklos bendruomenės narius strateginiam planui, metinei veiklos programai/planui rengti ir įgyvendinti

Tvarkomieji teisės aktai, strategijos įgyvendinimo ataskaitos, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

Rengiant ir įgyvendinant strategiją dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai. Mokyklos veikla ir valdymas grindžiami bendra ateities vizija, tikslų ir veiksmų derinimu, iniciatyvos skatinimu. Sistemingai įgyvendinama strategija ir metinės veiklos programos, bendruomenė nuolat informuojama apie pasiekimus, trūkumus, grėsmes, tariamasi dėl tolesnio strategijos įgyvendinimo

Mokyklos strateginis planas, metinė veiklos programa/planas, strategijos ir metinių veiklos programų lyginamosios įgyvendinimo analizės duomenys. Straipsniai, interviu, pranešimai, susirinkimų, posėdžių, pasitarimų protokolai ir kita

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

 

III kategorija

 

Geba apibrėžti demokratinio gyvenimo vertybes ir normas, jas įgyvendina puoselėdamas mokyklos kultūrą

Įgijo žinių mokyklos kultūros formavimo klausimais, pasiekė, kad mokykloje būtų pastebimi išoriniai kultūros požymiai, atspindintys jos gyvenimo vertybes ir normas

Kursų seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Susitarta dėl vertybių, elgesio normų, jos puoselėjamos. Informaciniuose stenduose, renginiuose, ritualuose, tradicijose, mokyklos istorijoje, simbolikoje ir kituose faktuose atsispindi išoriniai mokyklos kultūros elementai.

Konkretūs asmenys teikia informaciją klientams apie mokyklos kultūrą

Veiklos įsivertinimo ataskaitos, mokyklos interneto svetainė, muziejaus medžiaga, renginių medžiaga, sienlaikraščiai ir kita

 

II kategorija

 

Su kaitos valdymo komandomis, grupėmis geba puoselėti savitą mokyklos kultūrą

Suburtos komandos, darbo grupės mokyklos kultūrai puoselėti ir plėtoti, fiksuojami mokyklos istorijos faktai ir kita

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Mokyklos vertybių sistema atsispindi jos veikloje ir išorinėje kultūroje (bukletuose, stenduose, interneto svetainėje, muziejuje) ir kita

Veiklos įsivertinimo ataskaitos, straipsniai, nuotraukos, vaizdajuostės, projektų medžiaga ir kita

 

I kategorija

 

Geba įtraukti mokyklos bendruomenę į mokyklos kultūros plėtrą

Pasiekta, kad mokyklos bendruomenė vadovautųsi bendra filosofija, vertybių sistema ir ją puoselėtų

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Mokykloje laikomasi bendros filosofijos ir vertybinių nuostatų, sėkmingai įgyvendinama mokyklos strategija

Mokyklos bendruomenės etikos kodeksas, veiklos dokumentai, nuotraukos, straipsniai, veiklos įsivertinimo ataskaitos ir kita

 

3 kriterijus. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais

 

III kategorija

 

Supranta bendradarbiavimo su kitomis institucijomis svarbą mokyklos veiklai ir organizacijos tikslams pasiekti. Žino, kaip įvertinti vietos bendruomenės poreikius

Įgijo žinių socialinės partnerystės klausimais. Inicijavo ir palaikė bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais miesto (rajono) lygmeniu. Inicijavo ir dalyvavo vertinant vietos bendruomenės poreikius

Kursų seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, sutartys su miesto (rajono) socialiniais partneriais, susirinkimų ir posėdžių protokolai, tyrimų, duomenys ir kita

Mokyklos bendruomenės nariai supranta socialinės partnerystės svarbą mokyklos veiklai, išsako savo edukacinius poreikius

Strateginis planas, metinės veiklos programa/planas, sutartys su miesto (rajono) socialiniais partneriais, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

 

II kategorija

 

Plėtoja mokyklos bendradarbiavimą su socialiniais partneriais sudarydamas galimybes mokyklos komandoms tobulinti bendradarbiavimo įgūdžius

Inicijavo ir palaikė bendradarbiavimą su socialiniais partneriais šalies lygmeniu, įtraukė į bendradarbiavimą su socialiniais partneriais mokyklos komandas

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai, bendradarbiavimo sutartys su šalies socialiniais partneriais ir kita

Mokyklos komandos, bendradarbiaudamos su socialiniais partneriais, įgyvendina mokyklos kaitai įtaką darančius šalies projektus

Strateginis planas, metinė veiklos programa/planas, bendradarbiavimo planai, projektai, programos, ataskaitos, susirinkimų, posėdžių, bendrų renginių protokolai, padėkos, laikraščių publikacijos, filmuota medžiaga ir kita

 

I kategorija

 

Geba užmegzti ir palaikyti veiksmingus ryšius ir įtraukti mokyklos bendruomenę į bendrą veiklą su užsienio partneriais ir kitomis suinteresuotomis institucijomis

Inicijavo partnerystės tinklo, į kurį įeitų mokyklos bendruomenė, užsienio partneriai, valdžios, verslo ir kitos švietimo ir mokslo institucijos, kūrimą

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai, sutartys su socialiniais partneriais, partnerystės projektų, programų medžiaga ir kita

Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvauja partnerystės tinklo veikloje, sėkmingai įgyvendinami partnerystės projektai

Strateginis planas, metinė veiklos programa/planas, partnerystės projektų medžiaga, susirinkimų, posėdžių protokolai, ataskaitos, tyrimų ir veiklos įsivertinimo rezultatai, padėkos, laikraščių publikacijos, filmuota medžiaga ir kita

 

4 kriterijus. Mokyklos veiklos įsivertinimo organizavimas ir gautų duomenų panaudojimas veiklai tobulinti

 

III kategorija

 

Žino, kaip atlikti nuolatinį mokyklos veiklos įsivertinimą, skelbia ataskaitas mokyklos bendruomenei, steigėjui (-ams), kitoms suinteresuotoms institucijoms

Įgijo žinių apie mokyklos vertinimo ir įsivertinimo metodiką. Inicijavo nuolatinį mokyklos veiklos įsivertinimą, skelbė ataskaitas mokyklos bendruomenei, steigėjui (-ams), kitoms suinteresuotoms institucijoms

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos įsivertinimo rezultatai, pranešimai, susirinkimų protokolai ir kita

Mokyklos bendruomenė dalyvauja atliekant mokyklos veiklos įsivertinimą, įsivertinimo ir išorės audito (jei buvo atliktas) rezultatai panaudojami mokyklai tobulinti

Mokyklos veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) rezultatai, metinė veiklos programa/planas ir kita

 

II kategorija

 

Geba sutelkti mokyklos komandas, darbo grupes panaudoti mokyklos veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadas – mokyklos veiklai tobulinti

Subūrė ir išmokė mokyklos komandas, darbo grupes pasinaudoti mokyklos veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadomis numatant priemones, skirtas mokyklos tikslams pasiekti ir sėkmės rezultatams pamatuoti

Tvarkomieji teisės aktai, programos, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

Mokyklos bendruomenės nariai panaudoja veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadas planuodami ir tobulindami mokyklos veiklą

Strateginis planas, metinė veiklos programa/planas ir kitos programos, veiklos įsivertinimo ir išorės audito (jei buvo atliktas) ataskaitos ir kita

 

I kategorija

 

Geba į mokyklos veiklos įsivertinimą ir jos tobulinimą įtraukti mokyklos bendruomenę

Organizavo mokyklos bendruomenės narių mokymus. Į mokyklos veiklos įsivertinimą ir jos tobulinimą įtraukė mokyklos bendruomenės narius

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos, pažymėjimai, sertifikatai, protokolai ir kita

Mokyklos bendruomenės nariai dalyvauja įsivertinant ir tobulinant mokyklos veiklą.

Strateginis planas, metinė veiklos programa/planas, kitos programos, projektai, veiklos įsivertinimo ir/arba vertinimo ataskaitos, bendruomenės narių nuomonių tyrimo rezultatai

 

Mokyklos veiklos kokybė tenkina mokyklos bendruomenės lūkesčius

 

5 kriterijus. Savivaldos institucijų plėtojimas ir jų įtraukimas į mokyklos valdymą

III kategorija

Geba sudaryti sąlygas veikti savivaldos institucijoms

Įgijo žinių savivaldos institucijų veiklos organizavimo klausimais. Sudarytos sąlygas savivaldos institucijų veiklai, patvirtinti mokykloje veikiančių savivaldos institucijų veiklos nuostatai, reglamentai

Kursų seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Mokykloje veikia demokratiniais principais įsteigtos savivaldos institucijos

Savivaldos institucijų veiklos nuostatai, planai, posėdžių protokolai ir kita

II kategorija

Geba įtraukti savivaldos institucijas į valdymo procesus

Įtraukė mokykloje veikiančių savivaldos institucijų atstovus į valdymą

Tvarkomieji teisės aktai ir kita

Savivaldos institucijų atstovai dalyvauja valdyme

Mokyklos, savivaldos institucijų veiklos dokumentai, pranešimai, susirinkimų ir posėdžių protokolai, renginių medžiaga ir kita

I kategorija

 

Geba įtraukti savivaldos institucijas į pokyčių inicijavimą ir jų įgyvendinimą

Įtraukė mokykloje veikiančias savivaldos institucijas į pokyčių inicijavimą ir jų Įgyvendinimą, teikė joms informacinę ir konsultacinę pagalbą

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

Savivaldos institucijos inicijuoja mokyklos veiklos pokyčius ir dalyvauja juos įgyvendinant

Savivaldos institucijų veiklos dokumentai, projektų medžiaga, nuotraukos, straipsniai ir kita

 

13. Vadybinės veiklos srityje Ugdymo proceso valdymas vadovas turi suvokti švietimo tikslus, veiksmingo ugdymo strategijas, vertinimo principus, užtikrinti ugdymo proceso veiksmingumą, mokyklos infrastruktūros ir ugdymo tikslų dermę, gebėti analizuoti mokyklos veiklą, koreguoti ugdymo turinį, kurti ir palaikyti aplinką, skatinančią ir užtikrinančią veiksmingą ugdymą, sudaryti sąlygas individualiai ir diferencijuotai ugdymo veiklai atsižvelgus į mokinių patirtį, interesus, gebėjimus ir poreikius.

14. Vadybinės veiklos srities Ugdymo proceso valdymas vadovo kompetencijos įrodymai ir vertinimo kriterijai:

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

III kategorija

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

1

2

3

4

5

 

Geba planuoti ugdymo turinį ir užtikrina jo įgyvendinimą

Įgijo žinių ugdymo turinio vadybos klausimais. Vadovauja mokyklos ugdymo plano, teminių planų, programų rengimui atsižvelgdamas į ugdymo turinio strategijas. Organizuoja ugdymo plano įgyvendinimą ir vykdo jo priežiūrą

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Parengtas ir mokyklos direktoriaus patvirtintas ugdymo planas, programos ir teminiai planai. Ugdymo turinį planuojant ir įgyvendinant dalyvavo mokytojų ir mokyklos taryba

Ugdymo planas, dalykų programos, teminiai planai, pedagoginės veiklos priežiūros planas, posėdžių protokolai ir kita

 

II kategorija

 

Geba planuoti, įgyvendinti ir koreguoti ugdymo turinį bendradarbiaudamas su mokyklos savivaldos institucijomis

Įtraukia mokyklos komandas, darbo grupes į ugdymo turinio planavimą, įgyvendinimą, koregavimą. Analizuoja ugdymo turinio įgyvendinimo veiksmingumą

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai, pedagoginės priežiūros medžiaga ir kita

Ugdymo turinys individualizuojamas, diferencijuojamas ir koreguojamas atsižvelgiant į mokinių poreikius ir galimybes. Susitarta dėl mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo kriterijų. Bendruomenė palankiai vertina ugdymo kokybę

Ugdymo planas, dalykų programos, teminiai planai, savivaldos institucijų posėdžių protokolai, veiklos vertinimo ir įsivertinimo medžiaga, mokinių pažangos ir pasiekimų rezultatai ir kita

 

I kategorija

 

Geba užtikrinti mokyklos strategijos ir ugdymo turinio dermę įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius į ugdymo turinio planavimą, įgyvendinimą ir kaitą

Inicijuoja ugdymo turinio pokyčių įgyvendinimą įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius, socialinius partnerius

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos ir kita

Veiksmingai ir racionaliai įgyvendinama mokyklos strategija ugdymo srityje: tiriamos mokinių mokymosi strategijos ir stiliai, tenkinami mokinių poreikiai, užtikrinamas visuminis asmenybės ugdymas, aukšta ugdymo kokybė

Individualios, integruotos ir kitos ugdymo programos, savivaldos institucijų posėdžių protokolai, mokinių pažangos ir pasiekimų rezultatai, veiklos įsivertinimo, tyrimų medžiaga ir kita

 

7 kriterijus. Edukacinių aplinkų kūrimas ir tobulinimas

 

III kategorija

 

Geba vadovauti kuriant mokyklos funkcionalią edukacinę aplinką

Įgijo žinių edukacinės aplinkos kūrimo ir tobulinimo srityje. Vadovauja mokomųjų kabinetų, klasių, laboratorijų ir kitų erdvių, skirtų ugdymo (popamokinei ir kitai) veiklai, turtinimo ir aprūpinimo mokymo priemonėmis programos parengimui ir įgyvendinimui

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Mokykloje sukurta edukacinė aplinka, sudaranti sąlygas mokinių saviraiškai ir kokybiškam ugdymui(si)

Mokomieji kabinetai, klasės, laboratorijos, dirbtuvės ir kt. mokomosios erdvės (sąrašas, registras, CD ir t. t.), veiklos įsivertinimo medžiaga, tyrimų išvados, edukacinės aplinkos kūrimo ir turtinimo programos ir kita

 

II kategorija

 

Geba kartu su komandomis, grupėmis kurti ir plėtoti mokykloje edukacinę aplinką, pritaikyti ją informacinėms komunikacinėms technologijoms, įvairiems ugdymo(si) metodams ir būdams naudoti

Vadovas su komandomis, darbo grupėmis rengia ir įgyvendina edukacinės aplinkos kūrimo, plėtojimo, apsirūpinimo šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis programas

Tvarkomieji teisės aktai, edukacinės aplinkos kūrimo, plėtojimo, apsirūpinimo šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis programos ir kita

Mokyklos edukacinė aplinka veiksmingai naudojama, sudaro sąlygas tenkinti mokinių ugdymo(si) saviraiškos poreikius, laiduoja ugdymo kokybę

Kabinetų, klasių, laboratorijų, dirbtuvių ir kt. materialiojo turto, mokymo priemonių aprašai, planai, veiklos įsivertinimo medžiaga, savivaldos institucijų posėdžių protokolai ir kita

 

I kategorija

 

Geba kartu su mokyklos bendruomenės nariais kurti ir plėtoti vidinę edukacinę aplinką ir sudaryti sąlygas panaudoti išorinę edukacinę aplinką

Vadovas kartu su mokyklos bendruomene parengė ir įgyvendina vidines ir išorines edukacinės aplinkos veiksmingo ir tikslingo naudojimo programą(-as), inicijavo naujos edukacinės aplinkos kūrimą

Tvarkomieji teisės aktai, sutartys ir kita

Mokykloje veiksmingai ir funkcionaliai naudojama vidinė ir išorinė edukacinė aplinka, sudarytos sąlygos taikyti įvairias ugdymo(si) formas, metodus, būdus, informacines komunikacines technologijas ir įgyti unikalios ugdymo(si) patirties

Vidinės ir išorinės edukacinės aplinkos veiksmingo ir tikslingo naudojimo programa(-os), veiklos įsivertinimo ir vertinimo medžiaga, savivaldos institucijų posėdžių protokolai, (dalyko(-ų) nuotolinio mokymo programa(-os) ir kita

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas

 

III kategorija

 

Geba užtikrinti priemones, laiduojančias mokinių saugumą ir lygias galimybes

Įgijo žinių apie mokinių saugumą ir lygias galimybes.

Užtikrina švietimo pagalbos teikimą įvairių poreikių mokiniams

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokymosi sutartys ir kita

Organizuojama pagalba, laikomasi lygių galimybių užtikrinimo nuostatų ir principų, tenkinami mokinių poreikiai. Suformuotas mokiniams palankus mikroklimatas

Mokyklos nuostatai, vidaus (darbo) tvarkos taisyklės, specialistų veiklos programos ir ataskaitos, mokyklos veiklos įsivertinimo medžiaga, tyrimų medžiaga ir kita

 

II kategorija

 

Geba telkti darbo grupes, komandas, skirtas lygių galimybių ir mokinių saugumo sistemai sukurti ir įgyvendinti

Organizavo mokymus apie lygias galimybes ir mokinių saugumą.

Vadovavo darbo grupių, komandų veiklai kuriant ir įgyvendinant lygių galimybių ir mokinių saugumo sistemą

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos ir kita

Veikianti lygių galimybių ir mokinių saugumo užtikrinimo sistema laiduoja gerą mikroklimatą mokykloje. Teikiama operatyvi ir veiksminga pagalba

Posėdžių, susirinkimų protokolai, mokyklos veiklos dokumentai, veiklos įsivertinimo, vertinimo ir tyrimų medžiaga ir kita

 

I kategorija

 

Kartu su mokyklos bendruomenės nariais, socialiniais partneriais ir kitomis institucijomis geba užtikrinti visiems mokiniams lygias galimybes ir saugumą

Vadovas kartu su mokyklos bendruomenės nariais parengė ir įgyvendina lygių galimybių ir pagalbos teikimo mokiniams modelį

Tvarkomieji teisės aktai, sutartys su socialiniais partneriais ir kita

Veikia lygių galimybių ir mokinių saugumo užtikrinimo modelis. Teikiama operatyvi ir veiksminga pagalba mokiniams. Mokyklos mikroklimatas atitinka mokyklos bendruomenės narių lūkesčius

Sutartys, mokyklos veiklos dokumentai, nuomonių tyrimų, veiklos įsivertinimo ir vertinimo medžiaga ir kita

 

9 kriterijus. Tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas ir švietimas

 

III kategorija

 

Geba užtikrinti tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimą ir švietimą

Įgijo žinių tėvų informavimo ir švietimo klausimais. Organizuoja tėvų informavimą ir švietimą

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai ir kita

Mokinių tėvai sistemingai informuojami ir šviečiami.

Švietimo programos, tėvų susirinkimų protokolai, tyrimų medžiaga, veiklos įsivertinimo duomenys ir kita

 

Organizuojami tėvų susirinkimai, atvirų durų dienos ir kita

 

II kategorija

 

Geba kartu su mokyklos savivaldos institucijomis, darbo grupėmis užtikrinti tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo ir švietimo sistemos veiksmingumą

Organizavo tėvų informavimo ir švietimo poreikių tyrimą, vadovavo informavimo ir švietimo sistemos parengimui įtraukdamas savivaldos institucijas, darbo grupes

Tvarkomieji teisės aktai ir kita

Mokykloje veikianti sistema užtikrina kokybišką tėvų (globėjų rūpintojų) informavimą ir švietimą pedagoginėmis, psichologinėmis, ugdymo ir kitomis temomis.

Mokyklos veiklos dokumentai, švietimo programos, veiklos įsivertinimo ir tyrimų medžiaga ir kita

 

Tenkinami tėvų poreikiai

 

I kategorija

 

Geba suvienyti mokyklos bendruomenės narių pastangas tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo-komunikavimo modeliui parengti ir įgyvendinti

Organizavo tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo-komunikavimo modelio rengimą ir įgyvendinimą įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos ir kita

Veikiantis informavimo-komunikavimo modelis tenkina mokyklos bendruomenės narius. Tėvai sistemingai ir laiku gauna išsamią informaciją apie mokinių pasiekimus ir pažangą, mokyklos veiklą. Švietimo veikloje aktyviai dalyvauja tėvai (globėjai, rūpintojai) ir socialiniai partneriai

Mokyklos veiklos dokumentai, švietimo programos, veiklos įsivertinimo, vertinimo, nuomonių tyrimų medžiaga ir kita

 

 

15. Vadybinės veiklos srityje Žmogiškųjų ir materialinių išteklių valdymas vadovas turi gebėti kurti veiksmingą mokyklos personalo politiką, užtikrinančią ugdymo kokybę ir demokratinio vadovavimo principus, išmanyti personalo darbą reglamentuojančius norminius dokumentus ir jais vadovautis, gebėti konsultuoti, bendrauti ir bendradarbiauti, skatinti darbuotojų profesinę raidą. Vadovas turi žinoti teisės aktus, reglamentuojančius turto ir lėšų valdymą, išmanyti išteklių, fiskalinių operacijų mokykloje administravimą, gebėti naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, kurti išteklių valdymo strategiją, užtikrinančią mokyklos veiklos kokybę ir rezultatyvumą.

16. Vadybinės veiklos srities Žmogiškųjų ir materialinių išteklių valdymas vadovo kompetencijos įrodymai ir vertinimo kriterijai:

 

10 kriterijus. Darbuotojų funkcijų reglamentavimas ir saugumo užtikrinimas

III kategorija

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

1

2

3

4

5

Geba parengti darbuotojų veiklą reglamentuojančius norminius dokumentus ir jais vadovaujasi

Įgijo personalo valdymo srities žinių.

Parengė visus reikiamus darbuotojų darbą reglamentuojančius dokumentus ir jais vadovaujasi

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Mokyklos darbuotojai žino savo teises ir pareigas ir jomis vadovaujasi.

Mokyklos mikroklimatas palankus darbuotojams

Pareigybių aprašai, sutartys, vidaus (darbo) tvarkos taisyklės, mokyklos nuostatai, veiklos įsivertinimo duomenys ir kita

II kategorija

Geba įtraukti į darbuotojų veiklą reglamentuojančių norminių dokumentų rengimą darbo grupes, komandas, savivaldos institucijas

Kartu su darbo grupėmis, komandomis, savivaldos institucijomis rengia, peržiūri ir koreguoja darbuotojų veiklą reglamentuojančius norminius dokumentus, laiduojančius darbuotojų saugumą

Tvarkomieji teisės aktai ir kita

Mokyklos norminiai dokumentai, saugi darbo aplinka ir palankus mikroklimatas leidžia darbuotojams veiksmingai išnaudoti savo gebėjimus

Darbuotojų darbą reglamentuojantys norminiai dokumentai, veiklos įsivertinimo ir vertinimo, tyrimų duomenys ir kita

I kategorija

Geba pasiekti, kad mokyklos bendruomenės nariai žinotų savo teisę, pareigas ir suvoktų atsakomybę

Pasiekė, kad mokyklos bendruomenės nariai žino savo teises, pareigas ir suvokia atsakomybę.

Sėkmingai sprendžia konfliktus, vykdo jų prevenciją

Tvarkomieji teisės aktai, mokyklos veiklos dokumentai ir kita

Palankus psichologinis mokyklos mikroklimatas. Mokyklos bendruomenės nariai žino savo teises, pareigas, jomis vadovaujasi, prisiima atsakomybę.

Mokykloje įgyvendinamos konfliktų prevencijos priemonės

Pareigų aprašai, instrukcijos ir kiti darbuotojų teises, pareigas, jų tarpusavio santykius reglamentuojantys dokumentai, veiklos įsivertinimo ir vertinimo, nuomonių tyrimo duomenys ir kita

11 kriterijus. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas ir jų veiklos vertinimas

III kategorija

Geba vertinti darbuotojų veiklą ir užtikrinti jų kvalifikacijos tobulinimą

Įgijo žinių darbuotojų veiklos vertinimo ir kvalifikacijos tobulinimo organizavimo srityje. Inicijavo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos, jų veiklos vertinimo plano/programos parengimą ir įgyvendinimą

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai ir kita

Vertinama darbuotojų veikla ir įgyvendinama kvalifikacijos tobulinimo programa

Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas, programos/planai, veiklos priežiūros ir vertinimo dokumentai, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

II kategorija

Geba kartu su darbo grupėmis, komandomis planuoti žmogiškųjų išteklių tobulinimą (toliau ŽIT) ir jų veiklos vertinimą ir įsivertinimą

Organizavo darbuotojų veiklos vertinimo ir įsivertinimo mokymus. Kartu su darbo grupėmis, komandomis įgyvendino ŽIT planą

Tvarkomieji teisės aktai, seminarų, mokymų programos ir kita

ŽIT plano įgyvendinimas sudaro prielaidas mokyklos strategijai įgyvendinti

ŽIT planas, darbuotojų vertinimo ir įsivertinimo ataskaitos, veiklos stebėjimo, susirinkimų, posėdžių protokolai ir kita

I kategorija

Geba ekspertuoti asmens, grupės veiklą, įtraukti mokyklos bendruomenės narius į mokyklos, kaip besimokančios organizacijos, kūrimą

Ekspertavo asmenų grupių veiklą, organizuoja bendruomenės narių mokymą(si) ir mokyklos, kaip besimokančios organizacijos, modelio kūrimą

Tvarkomieji teisės aktai, ekspertavimo protokolai, išvados, seminarų, mokymų programos ir kita

Sistemingai atliekamas darbuotojų veiklos įsivertinimas ir vertinimas, gauti duomenys naudojami mokyklos veiklai tobulinti. Įgyvendinamas mokyklos bendruomenės narių sukurtos besimokančios organizacijos modelis

Susirinkimų ir posėdžių protokolai, besimokančios organizacijos modelio įgyvendinimo planas (programa), darbuotojų veiklos vertinimo ir įsivertinimo, tyrimų medžiaga, ataskaitos ir kita

12 kriterijus. Turto ir lėšų administravimas ir valdymas

III kategorija

Geba tinkamai administruoti lėšas ir valdyti materialinius išteklius

Įgijo žinių turto lėšų administravimo ir valdymo klausimais. Organizuoja turto inventorizaciją, sutarčių su materialiai atsakingais asmenimis sudarymą, mokyklos biudžeto programų rengimą ir įgyvendinimą

Kursų, seminarų pažymėjimai, tvarkomieji teisės aktai ir kita

Mokyklos darbuotojai dalyvauja turto inventorizacijoje. Mokyklos lėšos naudojamos racionaliai ir tikslingai.

Inventorizacijos aktai, kontroliuojančių institucijų pažymos, išvados apie mokyklos lėšų ir turto naudojimą, sutartys ir kita

Paskirti materialiai atsakingi asmenys

II kategorija

Geba analizuoti materialinių ir finansinių išteklių naudojimo veiksmingumą ir telkti mokyklos komandas taupiam ir racionaliam turto valdymui

Kartu su darbo grupėmis, komandomis ar savivaldos institucijomis vykdo reguliarią turto ir lėšų naudojimo bei tausojimo kontrolę, rengia ataskaitas mokyklos bendruomenei, steigėjui ir valstybės įgaliotoms institucijoms apie finansinių išteklių naudojimą ir paskirstymą

Tvarkomieji teisės aktai, ataskaitos mokyklos bendruomenei, steigėjui ir kita

Darbo grupės, komandos, savivaldos institucijos dalyvauja lėšų paskirstymo procese, prižiūri, kaip naudojamas turtas, lėšos ir kita

Darbo grupių, komandų, savivaldos institucijų susirinkimų protokolai, veiklos įsivertinimo ir vertinimo medžiaga, pažymos, išvados dėl mokyklos lėšų ir turto panaudojimo ir kita

I kategorija

Geba įtraukti bendruomenę į mokyklos turto ir lėšų naudojimo kontrolę. Inicijuoja papildomų lėšų pritraukimą

Organizuoja mokyklos bendruomenės narių grupes lėšų ir turto naudojimo kontrolei, papildomų lėšų pritraukimui.

Inicijuoja papildomų paslaugų teikimą

Tvarkomieji teisės aktai, sutartys, leidimai ir kita

Bendruomenė dalyvauja svarstant mokyklos biudžetą, padeda pritraukti papildomas lėšas, susitaria dėl jų panaudojimo tikslingumo ir veiksmingumo

Bendruomenės susirinkimų protokolai, veiklos įsivertinimo ir vertinimo ataskaitos, mokyklos biudžeto programos, sutartys ir kita

 

17. Vadovo perkeliamųjų kompetencijų įrodymai ir vertinimo kriterijai:

 

Perkeliamosios kompetencijos

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

1. Komunikacinė kompetencija

Geba savo žinias ir idėjas derinti su kitų žiniomis ir idėjomis. Geba valdyti viešuosius ryšius formuodamas patrauklų mokyklos įvaizdį

Baigė organizacinio mokymosi kursus/seminarą. Rūpinasi mokyklos vidinės ir išorinės komunikacinės sistemos tobulinimu

Pažymėjimas, liudijantis įgytą/patobulintą organizacinio mokymosi kompetenciją. Protokolai ir kita medžiaga, pagrindžianti komunikacinės sistemos valdymą

Geba bendrauti bent viena užsienio (Europos) kalba

Moka vieną ar kelias užsienio kalbas

Pažymėjimai, diplomai, vaizdajuostės, dalyvavimo tarptautinėse diskusijose užsienio kalba protokolai ir kt.

2. Informacijos valdymo kompetencija

Geba panaudoti informacines komunikacines technologijas mokyklos valdymui

Naudoja informacines komunikacines technologijas tobulindamas mokyklos veiklą, užtikrina informacijos mainus, yra įgijęs kompiuterinį raštingumą

Pranešimai, straipsniai, interviu. Pažymėjimai, diplomai, sertifikatai, įrodantys kompiuterinį raštingumą

 

_________________


 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

2 priedas

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ KOMPETENCIJOS APLANKO PARENGIMO METODIKA

 

1. Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų (toliau kartu vadinama vadovai) kompetencija – tai žinių, gebėjimų, vertybių išraiška, atsiskleidžianti jo veiksmingoje veikloje ir turinti įtakos mokyklos sėkmingos veiklos rezultatams.

2. Kompetencija nuo kvalifikacijos skiriasi tuo, kad kvalifikacija siejama su konkretaus darbo funkcijoms atlikti reikalingomis žiniomis ir gebėjimais, o kompetencija – su šių žinių, gebėjimų ir vertybių, asmenybės savybių panaudojimu sėkmingai veiklai.

3. Kompetencijos išryškinimo esmė: kadangi konkreti veikla sąlygojama įvairiausių aplinkybių ir yra procesas, turintis pabaigą, vadovas, norėdamas išryškinti ir pristatyti savo kompetenciją, turi aptikti ir pateikti savo tikslingos ir veiksmingos veiklos, kurios kompetenciją nori įrodyti, akivaizdžius faktus ir juos susieti su mokyklos veiklos rezultatais, kuriuos taip pat reikia pagrįsti dokumentais ar kitais akivaizdžiais įrodymais.

4. Kompetencijos aplanko turinys:

4.1. gyvenimo aprašymas (CV);

4.2. išsilavinimo dokumentai, kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai, sertifikatai;

4.3. vadovo pranešimai konferencijose, vestų autorinių seminarų pažymėjimai, spaudiniai ir kita vadovo asmeninę kompetenciją įrodanti medžiaga;

4.4. vadovo kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaita;

4.5. vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo planas;

4.6. vadovo veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai pagrindimo ir įsivertinimo ataskaita.

 

_________________


 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

3 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitos forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ KOMPETENCIJOS PAGRINDIMO IR ĮSIVERTINIMO ATASKAITA

 

Atestuojamo vadovo vardas ir pavardė, pareigos ______________________________________________________

 

Mokyklos pavadinimas __________________________________________________________________________

 

Atestuojamas _____________________________ kvalifikacinei kategorijai

 

Atestacijos data ________________________________________________________________________________

 

Ataskaitos parengimo data _______________________________________________________________________

(parašas)                                                                    Vadovo vardas ir pavardė

 

1. Šioje Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų (toliau – vadinama vadovai) kompetencijos pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitoje vadovas pagrindžia ir įsivertina vadybinės veiklos sričių kompetencija, nurodo jo asmeninę kompetenciją patvirtinančius veiklos faktus, taip pat mokyklos veiklos rezultatus bei mokyklos veiklos rezultatus patvirtinančius dokumentus (faktus), nurodo jų buvimo vietą, registracijos numerį ir kt. (pagal Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisykles, patvirtintas Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211).

2. Savo kompetenciją vadovas vertina įrašydamas „yra“, „iš dalies“ arba „nėra“.

3. Trijose veiklos srityse vadovo kompetencija pagrindžiama ir įsivertinama pagal dvylika kriterijų, iš kurių keturi yra privalomi ir jų įsivertinimas turi būti įrašas „yra“ ir atitikti siekiamos vadybinės kvalifikacinės kategorijos (toliau – kategorija) reikalavimus. Iš likusių aštuonių trečiosios kategorijos kriterijų keturi gali būti įsivertinti įrašu „iš dalies“. Iš likusių aštuonių antrosios kategorijos kriterijų du gali būti įsivertinti įrašu „iš dalies“. Pirmosios kategorijos visi likusieji aštuoni kriterijai taip pat turi būti įsivertinti įrašu „yra“.

4. Perkeliamosios kompetencijos visos turi būti įrodytos ir įsivertintos įrašu „yra“.

5. Ketvirtojoje skiltyje „įsivertinimas“ vadovas rašo savo veiklos faktų patvirtinimo įsivertinimą įrašydamas: „yra“, „iš dalies“ arba „nėra“, septintojoje skiltyje „įsivertinimas“ vadovas rašo mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimo įsivertinimą įrašydamas: „yra“, „iš dalies“ arba „nėra“, aštuntojoje skiltyje „bendras įsivertinimas“ vadovas rašo savo veiklos faktų patvirtinimo ir mokyklos rezultatų patvirtinimo suminį įsivertinimą įrašydamas: „yra“, „iš dalies“ arba „nėra“. Šis įsivertinimas pagal tą kriterijų bus galutinis kompetencijos įsivertinimas. Tam, kad bendras įsivertinimas būtų „yra“, abu įvertinimai turi būti įrašai „yra“. Jei vieno įsivertinimo įrašas „yra“, o kito – „iš dalies“, tada bendro įsivertinimo įrašas turi būti „iš dalies“. Jei vieno įsivertinimo įrašas „yra“, o kito – “nėra“, tada bendro įsivertinimo įrašas turi būti „iš dalies“. Jei vieno įsivertinimo įrašas yra „iš dalies“, o kito „nėra“, tada bendro įsivertinimo įrašas turi būti „nėra“.

6. Jeigu ekspertui, vertinančiam šią ataskaitą, kai kurie vadovo veiklos faktų ar mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimai kelia abejonių, jis gali pakalbėti su bendruomenės nariais, paprašyti papildomų dokumentų ir kt.

7. Vadovas skiltyje „Pastabos dėl įsivertinimo“ gali įrašyti tam tikras pastabas.

8. Vadovo veiklos sritis Švietimo politikos išmanymas, mokyklos strategijos kūrimas ir įgyvendinimas:

 

1 kriterijus. Švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba parengti ir įgyvendinti mokyklos strateginį planą ir metinę veiklos programą/planą

Įgijo žinių, reikalingų strateginiam planavimui, metinėms veiklos programoms parengti ir įgyvendinti.

Rengdamas mokyklos strateginį planą ir metinės veiklos programas/planus atsižvelgė į šalies ir savivaldybės prioritetus švietimo srityje.

Sistemingai atsiskaito apie strateginio plano ir metinių programų įgyvendinimą

 

 

Parengtas mokyklos strateginis, metinės veiklos programos/planai, pagrįsti veiklos įsivertinimo, vidaus ir išorės aplinkų, išteklių analizės duomenimis, dera su šalies, savivaldybės švietimo politika ir strategija.

Mokyklos bendruomenė žino ir vadovaujasi veikloje mokyklos strateginiu planu ir metinėmis veiklos programomis/ planais

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba sutelkti komandas, darbo grupes mokyklos strateginiam planui, metinės veiklos programai/planui parengti ir įgyvendinti

Sistemingai aiškino mokyklos bendruomenės nariams šalies ir savivaldybės švietimo politiką ir prioritetus.

Subūrė komandas, darbo grupes veiklos kokybei įsivertinti, mokyklos strateginiam planui, metinei veiklos programai/planui parengti ir įgyvendinti.

Koordinavo jų veiklą

 

 

Mokyklos strateginis planas ir metinė veiklos programa/planas parengti atsižvelgiant į šiuolaikines vadybos mokslo ir modernaus švietimo tendencijas. Strateginį planą ir metinę veiklos programą/planą rengiant dalyvavo suburtos komandos ar darbo grupės.

Mokyklos strateginio plano ir metinės veiklos programos/plano tikslai ir uždaviniai dera su šalies ir savivaldybės švietimo prioritetais, tenkina mokyklos bendruomenės poreikius

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba motyvuoti ir įtraukti visą mokyklos bendruomenę į strateginio plano, metinės veiklos programos/plano rengimą ir įgyvendinimą

Organizavo viešąsias konsultacijas aktualiais mokyklos strategijos ir kitais veiklos klausimais, supažindino mokyklos bendruomenę su valstybine švietimo politika ir prioritetais, mokyklos strategijos rengimo principais, subūrė mokyklos bendruomenės narius strateginiam planui, metinei veiklos programai/planui rengti ir įgyvendinti

 

 

Rengiant ir įgyvendinant strategiją dalyvavo mokyklos bendruomenės nariai. Mokyklos veikla ir valdymas grindžiami bendra ateities vizija, tikslų ir veiksmų derinimu, iniciatyvos skatinimu.

 

 

 

Sistemingai įgyvendinama strategija ir metinės veiklos programos, bendruomenė nuolat informuojama apie pasiekimus, trūkumus, grėsmes, tariamasi dėl tolesnio strategijos įgyvendinimo

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba apibrėžti demokratinio gyvenimo vertybes ir normas, jas įgyvendina puoselėdamas mokyklos kultūrą

Įgijo žinių mokyklos kultūros formavimo klausimais, pasiekė, kad mokykloje būtų pastebimi išoriniai kultūros požymiai, atspindintys jos gyvenimo vertybes ir normas

 

 

Susitarta dėl vertybių, elgesio normų, jos puoselėjamos. Informaciniuose stenduose, renginiuose, ritualuose, tradicijose, mokyklos istorijoje, simbolikoje ir kituose faktuose atsispindi išoriniai mokyklos kultūros elementai. Konkretūs asmenys teikia informaciją klientams apie mokyklos kultūrą

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Su kaitos valdymo komandomis, grupėmis geba puoselėti savitą mokyklos kultūrą

Suburtos komandos, darbo grupės mokyklos kultūrai puoselėti ir plėtoti, fiksuojami mokyklos istorijos faktai ir kita

 

 

Mokyklos vertybių sistema atsispindi jos veikloje ir išorinėje kultūroje (bukletuose, stenduose, interneto svetainėje, muziejuje) ir kita

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba įtraukti mokyklos bendruomenę į mokyklos kultūros plėtrą

Pasiekta, kad mokyklos bendruomenė vadovautųsi bendra filosofija, vertybių sistema ir ją puoselėtų

 

 

Mokykloje laikomasi bendros filosofijos ir vertybinių nuostatų, sėkmingai įgyvendinama mokyklos strategija

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

3 kriterijus. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Supranta bendradarbiavimo su kitomis institucijomis svarbą mokyklos veiklai ir organizacijos tikslams pasiekti. Žino, kaip įvertinti vietos bendruomenės poreikius.

Įgijo žinių socialines partnerystes klausimais. Inicijavo ir palaikė bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais miesto (rajono) lygmeniu. Inicijavo ir dalyvavo vertinant vietos bendruomenės poreikius

 

 

Mokyklos bendruomenės nariai supranta socialinės partnerystės svarbą mokyklos veiklai, išsako savo edukacinius poreikius

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Plėtoja mokyklos bendradarbiavimą su socialiniais partneriais sudarydamas galimybes mokyklos komandoms tobulinti bendradarbiavimo įgūdžius

Inicijavo ir palaikė bendradarbiavimą su socialiniais partneriais šalies lygmeniu, įtraukė į bendradarbiavimą su socialiniais partneriais mokyklos komandas

 

 

Mokyklos komandos, bendradarbiaudamos su socialiniais partneriais, įgyvendina mokyklos kaitai įtaką darančius šalies projektus

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba užmegzti ir palaikyti veiksmingus ryšius ir įtraukti mokyklos bendruomenę į bendrą veiklą su užsienio partneriais ir kitomis suinteresuotomis institucijomis

Inicijavo partnerystės tinklo, į kurį įeitų mokyklos bendruomenė, užsienio partneriai, valdžios, verslo ir kitos švietimo ir mokslo institucijos, kūrimą

 

 

Mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvauja partnerystės tinklo veikloje, sėkmingai įgyvendinami partnerystės projektai

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

4 kriterijus. Mokyklos veiklos įsivertinimo organizavimas ir gautų duomenų panaudojimas veiklai tobulinti

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Žino, kaip atlikti nuolatinį mokyklos veiklos įsivertinimą, skelbia ataskaitas mokyklos bendruomene, steigėjui (-ams), kitoms suinteresuotoms institucijoms

Įgijo žinių apie mokyklos vertinimo ir įsivertinimo metodiką. Inicijavo nuolatinį mokyklos veiklos įsivertinimą, skelbė ataskaitas mokyklos bendruomenei, steigėjui (-ams), kitoms suinteresuotoms institucijoms

 

 

Mokyklos bendruomenė dalyvauja atliekant mokyklos veiklos įsivertinimą, įsivertinimo ir išorės audito (jei buvo atliktas) rezultatai panaudojami mokyklai tobulinti

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba sutelkti mokyklos komandas, darbo grupes panaudoti mokyklos veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadas mokyklos veiklai tobulinti

Subūrė ir išmokė mokyklos komandas, darbo grupes pasinaudoti mokyklos veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadomis numatant priemones, skirtas mokyklos tikslams pasiekti ir sėkmės rezultatams pamatuoti

 

 

Mokyklos bendruomenės nariai panaudoja veiklos įsivertinimo, išorės audito (jei buvo atliktas) išvadas planuodami ir tobulindami mokyklos veiklą

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba į mokyklos veiklos įsivertinimą ir jos tobulinimą įtraukti mokyklos bendruomenę

Organizavo mokyklos bendruomenės narių mokymus. Į mokyklos veiklos įsivertinimą ir jos tobulinimą įtraukė mokyklos bendruomenės narius.

 

 

Mokyklos bendruomenės nariai dalyvauja įsivertinant ir tobulinant mokyklos veiklą. Mokyklos veiklos kokybė tenkina mokyklos bendruomenės lūkesčius.

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

5 kriterijus. Savivaldos institucijų plėtojimas ir jų įtraukimas į mokyklos valdymą

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba sudaryti sąlygas veikti savivaldos institucijoms

Įgijo žinių savivaldos institucijų veiklos organizavimo klausimais. Sudarytos sąlygos savivaldos institucijų veiklai, patvirtinti mokykloje veikiančių savivaldos institucijų veiklos nuostatai, reglamentai

 

 

Mokykloje veikia demokratiniais principais įsteigtos savivaldos institucijos

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba įtraukti savivaldos institucijas į valdymo procesus

Įtraukė mokykloje veikiančių savivaldos institucijų atstovus į valdymą

 

 

Savivaldos institucijų atstovai dalyvauja valdyme

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba įtraukti savivaldos institucijas į pokyčių inicijavimą ir jų įgyvendinimą

Įtraukė mokykloje veikiančias savivaldos institucijas į pokyčių inicijavimą ir jų įgyvendinimą, teikėjoms informacinę ir konsultacinę pagalbą

 

 

Savivaldos institucijos inicijuoja mokyklos veiklos pokyčius ir dalyvauja juos įgyvendinant

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

9. Vadovo veiklos sritis Ugdymo proceso valdymas:

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba planuoti ugdymo turinį ir užtikrina jo įgyvendinimą

Įgijo žinių ugdymo turinio vadybos klausimais. Vadovauja mokyklos ugdymo plano, teminių planų, programų rengimui atsižvelgdamas į ugdymo turinio strategijas. Organizuoja ugdymo plano įgyvendinimą ir vykdo jo priežiūrą

 

 

Parengtas ir mokyklos direktoriaus patvirtintas ugdymo planas, programos ir teminiai planai. Ugdymo turinį planuojant ir įgyvendinant dalyvavo mokytojų ir mokyklos taryba

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba planuoti, įgyvendinti ir koreguoti ugdymo turinį bendradarbiaudamas su mokyklos savivaldos institucijomis

Įtraukia mokyklos komandas, darbo grupes į ugdymo turinio planavimą, įgyvendinimą, koregavimą. Analizuoja ugdymo turinio įgyvendinimo veiksmingumą

 

 

Ugdymo turinys individualizuojamas, diferencijuojamas ir koreguojamas atsižvelgiant į mokinių poreikius ir galimybes. Susitarta dėl mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo kriterijų. Bendruomenė palankiai vertina ugdymo kokybę

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba užtikrinti mokyklos strategijos ir ugdymo turinio dermę, įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius į ugdymo turinio planavimą, įgyvendinimą ir kaitą

Inicijuoja ugdymo turinio pokyčių įgyvendinimą įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius, socialinius partnerius

 

 

Veiksmingai ir racionaliai įgyvendinama mokyklos strategija ugdymo srityje: tiriamos mokinių mokymosi strategijos bei stiliai, tenkinami mokinių poreikiai, užtikrinamas visuminis asmenybės ugdymas, aukšta ugdymo kokybė

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

7 kriterijus. Edukacinių aplinkų kūrimas ir tobulinimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba vadovauti kuriant mokyklos funkcionalią edukacinę aplinką

įgijo žinių edukacinės aplinkos kūrimo ir tobulinimo srityje. Vadovauja mokomųjų kabinetų, klasių, laboratorijų ir kitų erdvių, skirtų ugdymo (popamokinei ir kitai) veiklai, turtinimo ir aprūpinimo mokymo priemonėmis programos parengimui ir įgyvendinimui

 

 

Mokykloje sukurtos edukacinė aplinka, sudaranti sąlygas mokinių saviraiškai ir kokybiškam ugdymui(si)

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba kartu su komandomis, grupėmis kurti ir plėtoti mokykloje edukacinę aplinką, pritaikytą informacinėms komunikacinėms technologijoms, įvairiems ugdymo(si) metodams ir būdams naudoti

Vadovas su komandomis, darbo grupėmis rengia ir įgyvendina edukacinės aplinkos kūrimo, plėtojimo, apsirūpinimo šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis programas

 

 

Mokyklos edukacinė aplinka veiksmingai naudojama, sudaro sąlygas tenkinti mokinių ugdymo(si) saviraiškos poreikius, laiduoja ugdymo kokybę

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba kartu su mokyklos bendruomenės nariais kurti ir plėtoti vidinę edukacinę aplinką ir sudaryti sąlygas panaudoti išorinę edukacinę aplinką

Vadovas kartu su mokyklos bendruomene parengė ir įgyvendina vidinės ir išorinės edukacinės aplinkos veiksmingo ir tikslingo naudojimo programą(-as), inicijavo naujos edukacinės aplinkos kūrimą

 

 

Mokykloje veiksmingai ir funkcionaliai naudojama vidinė ir išorinė edukacinė aplinka, sudarytos sąlygos taikyti įvairias ugdymo(si) formas, metodus, būdus, informacines komunikacines technologijas ir įgyti unikalios ugdymo(si) patirties

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba užtikrinti priemones, laiduojančias mokinių saugumą ir lygias galimybes

Įgijo žinių apie mokinių saugumą ir lygias galimybes. Užtikrino pagalbos teikimą įvairių poreikių mokiniams

 

 

Organizuojama pagalba, laikomasi lygių galimybių užtikrinimo nuostatų ir principų, tenkinami mokinių poreikiai. Suformuotas mokiniams palankus mikroklimatas

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba telkti darbo grupes, komandas, skirtas lygių galimybių ir mokinių saugumo sistemai sukurti ir įgyvendinti

Organizavo mokymus apie lygias galimybes ir mokinių saugumą. Vadovavo darbo grupių, komandų veiklai kuriant ir įgyvendinant lygių galimybių ir mokinių saugumo sistemą

 

 

Veikianti lygių galimybių ir mokinių saugumo užtikrinimo sistema laiduoja gerą mikroklimatą mokykloje. Teikiama operatyvi ir veiksminga pagalba

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Kartu su mokyklos bendruomenės nariais, socialiniais partneriais ir kitomis institucijomis geba užtikrinti visiems mokiniams lygias galimybes ir saugumą

Vadovas kartu su mokyklos bendruomenės nariais parengė ir įgyvendina lygių galimybių ir pagalbos teikimo mokiniams modelį

 

 

Veikia lygių galimybių ir mokinių saugumo užtikrinimo modelis. Teikiama operatyvi ir veiksminga pagalba mokiniams. Mokyklos mikroklimatas atitinka mokyklos bendruomenės narių lūkesčius

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

9 kriterijus. Tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas ir švietimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba užtikrinti tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimą ir švietimą

Įgijo žinių tėvų informavimo ir švietimo klausimais. Organizuoja tėvų informavimą ir švietimą

 

 

Mokinių tėvai sistemingai informuojami ir šviečiami. Organizuojami tėvų susirinkimai, atvirų durų dienos ir kita

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba kartu su mokyklos savivaldos institucijomis, darbo grupėmis užtikrinti tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo ir švietimo sistemos veiksmingumą

Organizavo tėvų informavimo ir švietimo poreikių tyrimą, vadovavo informavimo ir švietimo sistemos parengimui įtraukdamas savivaldos institucijas, darbo grupes

 

 

Mokykloje veikianti sistema užtikrina kokybišką tėvų (globėjų rūpintojų) informavimą ir švietimą pedagoginėmis, psichologinėmis, ugdymo ir kitomis temomis. Tenkinami tėvų poreikiai

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba suvienyti mokyklos bendruomenės narių pastangas tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo-komunikavimo modeliui parengti ir įgyvendinti

Organizavo tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimo-komunikavimo modelio rengimą ir įgyvendinimą įtraukdamas mokyklos bendruomenės narius

 

 

Veikiantis informavimo-komunikavimo modelis tenkina mokyklos bendruomenės narius. Tėvai sistemingai ir laiku gauna išsamią informaciją apie mokinių pasiekimus ir pažangą, mokyklos veiklą. Švietimo veikloje aktyviai dalyvauja tėvai (globėjai, rūpintojai) ir socialiniai partneriai

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

10. Vadovo veiklos sritis Žmogiškųjų ir materialinių išteklių valdymas:

 

10 kriterijus. Darbuotojų funkcijų reglamentavimas ir saugumo užtikrinimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba parengti darbuotojų veiklą reglamentuojančius norminius dokumentus ir jais vadovaujasi

Įgijo personalo valdymo srities žinių. Parengė visus reikiamus darbuotojų darbą reglamentuojančius dokumentus ir jais vadovaujasi

 

 

Mokyklos darbuotojai žino savo teises ir pareigas ir jomis vadovaujasi. Mokyklos mikroklimatas palankus darbuotojams

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba įtraukti į darbuotojų veiklą reglamentuojančių norminių dokumentų rengimą darbo grupes, komandas, savivaldos institucijas

Kartu su darbo grupėmis, komandomis, savivaldos institucijomis rengia, peržiūri ir koreguoja darbuotojų veiklą reglamentuojančius norminius dokumentus, laiduojančius darbuotojų saugumą

 

 

Mokyklos norminiai dokumentai, saugi darbo aplinka ir palankus mikroklimatas leidžia darbuotojams veiksmingai išnaudoti savo gebėjimus

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba pasiekti, kad mokyklos bendruomenės nariai žinotų savo teisę, pareigas ir suvoktų atsakomybę

Pasiekė, kad mokyklos bendruomenės nariai žino savo teises, pareigas ir suvokia atsakomybę. Sėkmingai sprendžia konfliktus, vykdo jų prevenciją

 

 

Palankus psichologinis mokyklos mikroklimatas. Mokyklos bendruomenės nariai žino savo teises, pareigas, jomis vadovaujasi, prisiima atsakomybę. Mokykloje įgyvendinamos konfliktų prevencijos priemonės

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

11 kriterijus. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas, jų veiklos vertinimas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba vertinti darbuotojų veiklą ir užtikrinti jų kvalifikacijos tobulinimą

Įgijo žinių darbuotojų veiklos vertinimo ir kvalifikacijos tobulinimo organizavimo srityje. Inicijavo darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos, jų veiklos vertinimo plano/programos parengimą ir įgyvendinimą

 

 

Vertinama darbuotojų veikla ir įgyvendinama kvalifikacijos tobulinimo programa

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba kartu su darbo grupėmis, komandomis planuoti žmogiškųjų išteklių tobulinimą (toliau -ŽIT) ir jų veiklos vertinimą ir įsivertinimą

Organizavo darbuotojų veiklos vertinimo ir įsivertinimo mokymus. Kartu su darbo grupėmis, komandomis įgyvendino ŽIT planą.

 

 

ŽIT plano įgyvendinimas sudaro prielaidas mokyklos strategijai įgyvendinti

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba ekspertuoti asmens, grupės veiklą, įtraukti mokyklos bendruomenės narius į mokyklos, kaip besimokančios organizacijos, kūrimą

Ekspertavo asmenų grupių veiklą, organizuoja bendruomenės narių mokymą(si) ir mokyklos, kaip besimokančios organizacijos, modelio kūrimą

 

 

Sistemingai atliekamas darbuotojų veiklos įsivertinimas ir vertinimas, gauti duomenys naudojami mokyklos veiklai tobulinti. Įgyvendinamas mokyklos bendruomenės narių sukurtos besimokančios organizacijos modelis

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

 

12 kriterijus. Turto ir lėšų administravimas ir valdymas

III kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba tinkamai administruoti lėšas ir valdyti materialinius išteklius

Įgijo žinių turto lėšų administravimo ir valdymo klausimais. Organizuoja turto inventorizaciją, sutarčių su materialiai atsakingais asmenimis sudarymą, mokyklos biudžeto programų rengimą ir įgyvendinimą

 

 

Mokyklos darbuotojai dalyvauja turto inventorizacijoje. Mokyklos lėšos naudojamos racionaliai ir tikslingai. Paskirti materialiai atsakingi asmenys

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

II kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba analizuoti materialinių ir finansinių išteklių naudojimo veiksmingumą ir telkti mokyklos komandas taupiam ir racionaliam turto valdymui

Kartu su darbo grupėmis, komandomis ar savivaldos institucijomis vykdo reguliarią turto ir lėšų naudojimo bei tausojimo kontrolę, rengia ataskaitas mokyklos bendruomenei, steigėjui ir valstybės įgaliotoms institucijoms apie finansinių išteklių naudojimą ir paskirstymą

 

 

Darbo grupės, komandos, savivaldos institucijos dalyvauja lėšų paskirstymo procese, prižiūri, kaip naudojamas turtas, lėšos ir kita

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

I kategorija

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

Geba įtraukti bendruomenę į mokyklos turto ir lėšų naudojimo kontrolę. Inicijuoja papildomų lėšų pritraukimą

Organizuoja mokyklos bendruomenės narių grupes lėšų ir turto naudojimo kontrolei, papildomų lėšų pritraukimui. Inicijuoja papildomų paslaugų teikimą

 

 

Bendruomenė dalyvauja svarstant mokyklos biudžetą, padeda pritraukti papildomas lėšas, susitaria dėl jų panaudojimo tikslingumo ir veiksmingumo

 

 

 

Pastabos dėl įsivertinimo:

 

 

 

11. Perkeliamosios kompetencijos:

11.1. Perkeliamosios kompetencijos įsivertinamos įrašu „yra“, jei kompetencija pagrįsta, „nėra“, jei kompetencija nepagrįsta arba pagrįsta „iš dalies“;

11.2. skiltyje „Perkeliamosios kompetencijos galutinis įsivertinimas“ įrašoma: „yra“, jei pagrįstos visos vadovo kompetencijos, ir įrašoma „nėra“, jei bent viena vadovo kompetencija nepagrįsta.

 

Komunikacinė kompetencija

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Geba savo žinias ir idėjas derinti su kitų žiniomis ir idėjomis. Geba valdyti viešuosius ryšius formuodamas patrauklų mokyklos įvaizdį.

Baigė organizacinio mokymosi kursus/seminarą.

Rūpinasi mokyklos vidinės ir išorinės komunikacinės sistemos tobulinimu.

 

 

Geba bendrauti bent viena užsienio (Europos) kalba

Moka vieną ar kelias užsienio kalbas

 

 

Perkeliamosios kompetencijos galutinis įsivertinimas

 

 

Informacijos valdymo kompetencija

Vadovo kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Geba panaudoti informacines komunikacines technologijas mokyklos valdymui

Taiko informacines komunikacines technologijas tobulindamas mokyklos veiklą, užtikrina informacijos mainus, yra įgijęs kompiuterinį raštingumą

 

 

Perkeliamosios kompetencijos galutinis įvertinimas

 

 

_________________

 

 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

4 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų atestacijos pažymos forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR

SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ

ATESTACIJOS PAŽYMA

 

Atestuojamo asmens vardas ir pavardė____________________________________________

 

Mokykla____________________________________________________________________

 

Pageidaujama įgyti kvalifikacinė kategorija_________________________________________

 

Mokyklos vadovo kompetencija vertinama trijose veiklos srityse pagal dvylika kriterijų, iš kurių keturi yra privalomi įvykdyti, jų įvertinimai turi būti „yra“ ir atitikti siekiamos vadybinės kvalifikacinės kategorijos (toliau – kategorija) reikalavimus. Iš likusių aštuonių trečiosios kategorijos kriterijų keturi gali būti vertinami įrašant „iš dalies“. Iš likusių aštuonių antrosios kategorijos kriterijų du gali būti vertinami įrašant „iš dalies“ arba „atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“. Pirmosios kategorijos visi likusieji aštuoni kriterijai taip pat turi gauti įvertinimą „yra“. Trečiosios ir antrosios kategorijos kriterijai taip pat gali gauti įvertinimą „atitinka viena pakopa aukštesnę kvalifikacinę kategoriją“.

Visos perkeliamosios kompetencijos turi būti įrodomos ir įvertinamos įrašu „yra“.

 

Vadybinės veiklos kriterijai (privalomi vadovui)

Įvertinimas (įrašoma „yra“, jei kriterijus įvykdytas, ir įrašoma „nėra“, jei kriterijus neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies)

1 kriterijus, švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

 

12 kriterijus. Turto ir lėšų administravimas ir valdymas

 

Privalomi atestuojamos kvalifikacinės kategorijos kriterijai įvykdyti (neįvykdyti) (pažymėti kryželiu)

TAIP

£[]

NE

£[]

 

Kiti vadybinės veiklos kriterijai

Atestuojamos kategorijos

Viena pakopa žemesnės ar aukštesnės kvalifikacinės kategorijos

3 kriterijus. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais

 

 

4 kriterijus. Mokyklos veiklos įsivertinimo organizavimas ir gautų duomenų panaudojimas veiklai tobulinti

 

 

5 kriterijus. Savivaldos institucijų plėtojimas ir jų įtraukimas į mokyklos valdymą

 

 

7 kriterijus. Edukacinės aplinkos kūrimas ir tobulinimas

 

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas

 

 

9 kriterijus. Tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas ir švietimas

 

 

10 kriterijus. Darbuotojų funkcijų reglamentavimas ir saugumo užtikrinimas

 

 

11 kriterijus. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas, jų veiklos vertinimas

 

 

Įvertinta iš viso (kiti vadybinės veiklos kriterijai

(įrašyti skaičių):

 

 

„yra“

 

 

„iš dalies“

 

 

„nėra“

 

 

„atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“

 

 

„atitinka viena pakopa aukštesnę kvalifikacinę kategoriją“

 

 

Atestuojamos kvalifikacinės kategorijos kriterijai įvykdyti (pažymėti kryželiu)

TAIP

£[]

NE

£[]

Perkeliamosios kompetencijos

Įvertinimas

(įrašoma „yra“, jei kriterijus įvykdytas, ir įrašoma „nėra“, jei kriterijus neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies)

Komunikacinė kompetencija

 

Informacijos valdymo kompetencija

 

Perkeliamosios kompetencijos įrodytos (pabraukti)

TAIP

£[]

NE

£[]

 

 

TAIP – žymima tada, jei ne daugiau kaip keturi (iš kitų kriterijų) trečiosios kategorijos ir du antrosios kategorijos kriterijai buvo įvertinti „iš dalies“ arba „atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“.

NE – žymima tada, jei daugiau kaip keturi trečiosios, du antrosios ir bent vienas pirmosios kategorijos kriterijai buvo įvertinti „iš dalies“, arba „atitinka viena pakopa žemesnę kategoriją“ arba bent vienas kriterijus buvo įvertintas „nėra“.

 

Perkeliamos kompetencijos:

TAIP – jei visos kompetencijos yra įrodytos (vertinimas „yra“).

NE – jei bent viena kompetencija yra neįrodyta (bent vienas vertinimas „nėra“).

 

Išvada. Privalomi atestuojamos kategorijos kriterijai įvykdyti

(įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

Kiti atestuojamos kategorijos kriterijai įvykdyti

(įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

Perkeliamosios kompetencijos įrodytos (įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

Galutinė išvada: vadovas įvykdė ............ kvalifikacinei kategorijai keliamus reikalavimus (įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

Rekomendacijos dėl kvalifikacinės kategorijos suteikimo:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Data _____________________

 

Ekspertų grupės vadovas                      (parašas)                        (vardas ir pavardė, pareigos)

 

Nariai:

 

Rekomendacijos mokyklos vadovo veiklai tobulinti:

 

_________________

 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

5 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos pažymos forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ ATESTACIJOS PAŽYMA

 

Atestuojamo asmens vardas ir pavardė____________________________________________

 

Mokykla____________________________________________________________________

 

Pageidaujama įgyti kvalifikacinė kategorija_________________________________________

 

Vadovo pavaduotojo ar ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjo kompetencija vertinama trijose veiklos srityse pagal dvylika kriterijų, iš kurių keturi yra privalomi įvykdyti, jų įvertinimai turi būti „yra“ ir atitikti siekiamos vadybinės kvalifikacinės kategorijos (toliau – kategorija) reikalavimus. Iš likusių aštuonių trečiosios kategorijos kriterijų keturi gali būti vertinami įrašant „iš dalies“. Iš likusių aštuonių antrosios kategorijos kriterijų du gali būti vertinami įrašant „iš dalies“ arba „atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“. Pirmosios kategorijos visi likusieji aštuoni kriterijai taip pat turi gauti įvertinimą „yra“. Trečiosios ir antrosios kvalifikacinės kategorijos kriterijai taip pat gali gauti įvertinimą „atitinka viena pakopa aukštesnę kvalifikacinę kategoriją“.

Visos perkeliamosios kompetencijos turi būti įrodomos ir įvertinamos įrašu „yra“.

 

Vadybinės veiklos kriterijai (privalomi vadovui)

Įvertinimas

(įrašoma „yra“, jei kriterijus įvykdytas, ir įrašoma „nėra“, jei kriterijus neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies)

1 kriterijus. Švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas

 

Privalomi atestuojamos kvalifikacinės kategorijos kriterijai įvykdyti (neįvykdyti) (pažymėti kryželiu)

TAIP

£[]

NE

£[]

 

Kiti vadybinės veiklos kriterijai

Atestuojamos kategorijos

Viena pakopa žemesnės ar aukštesnės kvalifikacinės kategorijos

3 kriterijus. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais

 

 

4 kriterijus. Mokyklos veiklos įsivertinimo organizavimas ir gautų duomenų panaudojimas veiklai tobulinti

 

 

5 kriterijus. Savivaldos institucijų plėtojimas ir jų įtraukimas į mokyklos valdymą

 

 

7 kriterijus. Edukacinės aplinkos kūrimas ir tobulinimas

 

 

9 kriterijus. Tėvų (globėjų, rūpintojų) informavimas ir švietimas

 

 

10 kriterijus. Darbuotojų funkcijų reglamentavimas ir saugumo užtikrinimas

 

 

11 kriterijus. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas, jų veiklos vertinimas

 

 

12 kriterijus Turto ir lėšų administravimas ir valdymas

 

 

Įvertinta iš viso (kiti vadybinės veiklos kriterijai

(įrašyti skaičių):

 

 

„yra“

 

 

„iš dalies“

 

 

„nėra“

 

 

„atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“

 

 

„atitinka viena pakopa aukštesnę kvalifikacinę kategoriją“

 

 

Atestuojamos kvalifikacinės kategorijos kriterijai įvykdyti (pažymėti kryželiu)

TAIP

£[]

NE

£[]

Perkeliamosios kompetencijos

Įvertinimas

(įrašoma „yra“, jei kriterijus įvykdytas, ir įrašoma „nėra“, jei kriterijus neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies)

Komunikacinė kompetencija

 

Informacijos valdymo kompetencija

 

Perkeliamosios kompetencijos įrodytos (pabraukti)

TAIP

£[]

NE

£[]

 

TAIP – žymima tada, jei ne daugiau kaip keturi (iš kitų kriterijų) trečiosios kategorijos ir du antrosios kategorijos kriterijai buvo įvertinti „iš dalies“ arba „atitinka viena pakopa žemesnę kvalifikacinę kategoriją“.

NE – žymima tada, jei daugiau kaip keturi trečiosios, du antrosios ir bent vienas pirmosios kategorijos kriterijai buvo įvertinti „iš dalies“, arba „atitinka viena pakopa žemesnę kategoriją“ arba bent vienas kriterijus buvo įvertintas „nėra“.

 

Perkeliamos kompetencijos:

TAIP – jei visos kompetencijos yra įrodytos (vertinimas „yra“).

NE – jei bent viena kompetencija yra neįrodyta (bent vienas vertinimas „nėra“).

 

 

Išvada. Privalomi atestuojamos kategorijos kriterijai įvykdyti

(įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

 

 

 

Kiti atestuojamos kategorijos kriterijai įvykdyti

(įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

 

 

 

Perkeliamosios kompetencijos įrodytos (įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

 

Galutinė išvada: vadovas įvykdė ............ kvalifikacinei kategorijai keliamus reikalavimus (įrašyti „taip“ arba „ne“).

 

 

 

 

 

Rekomendacijos dėl kvalifikacinės kategorijos suteikimo:

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Data _____________________

 

Ekspertų grupės vadovas                      (parašas)                        (vardas ir pavardė, pareigos)

 

Nariai:

 

Rekomendacijos mokyklos vadovo veiklai tobulinti:

 

_________________

 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

6 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų ) ir savivaldybių mokyklų vadovų, vadovų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai įvertinimo pažymos forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, VADOVŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ VEIKLOS IR KOMPETENCIJOS ATITIKTIES TURIMAI KVALIFIKACINEI KATEGORIJAI ĮVERTINIMO PAŽYMA

 

Vadovo vardas ir pavardė, pareigos_______________________________________________

 

Mokykla____________________________________________________________________

 

Turima kvalifikacinė kategorija__________________________________________________

(įgijimo data, pažymėjimo Nr. )

 

Privalomi vadybinės veiklos kriterijai

Įvertinimas

(įrašoma „yra“, jei kriterijus įvykdytas, ir įrašoma „nėra“, jei kriterijus neįvykdytas arba įvykdytas iš dalies)

1 kriterijus. Švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas (kriterijus privalomas mokyklos vadovo pavaduotojui ugdymui ir ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjui)

 

12 kriterijus. Turto ir lėšų administravimas ir valdymas (kriterijus privalomas mokyklos vadovui)

 

Visi turimos kvalifikacinės kategorijos privalomi kriterijai įvykdyti

TAIP

£[]

NE

£[]

 

Vadybos ekspertų išvada ir rekomendacija:

Privalomi turimos (nurodyti kokios) kvalifikacinės kategorijos kriterijai įvykdyti (neįvykdyti), rekomenduoja (nerekomenduoja) pratęsti (nepratęsti) kvalifikacinės kategorijos galiojimo laikotarpį.

Data ________________

 

Ekspertų grupės vadovas                                                                    Vardas ir pavardė, pareigos

 

Nariai:                                                                                                 Vardas ir pavardė, pareigos

 

Rekomendacijos vadovo veiklai tobulinti:

_________________

 

 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

7 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, vadovų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų veiklos ir kompetencijos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai pagrindimo ir įsivertinimo ataskaitos forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, VADOVŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ VEIKLOS IR KOMPETENCIJOS ATITIKTIES TURIMAI KVALIFIKACINEI KATEGORIJAI PAGRINDIMO IR ĮSIVERTINIMO ATASKAITA

 

Vadovo vardas, pavardė, pareigos _________________________________________________________

Mokyklos pavadinimas __________________________________________________________________

Turima kvalifikacinė kategorija ___________________________________________________________

Atestacijos data _______________________________________________________________________

Mokyklos vadovo atestacijos pažymėjimo Nr. ________________________________________________

 

1 kriterijus. Švietimo politikos išmanymas, mokyklos veiklos planavimas ir įgyvendinimas

(privalomas mokyklų vadovams, vadovų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojantiems skyrių vedėjams)

Kompetencija

Vadovo veiklos faktai

Vadovo veiklos faktų patvirtinimas

Įsivertinimas

Mokyklos veiklos rezultatai

Mokyklos veiklos rezultatų patvirtinimas

Įsivertinimas

Bendras įsivertinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 kriterijus. Vadovo veikla formuojant ir keičiant mokyklos kultūrą

(privalomas mokyklų vadovams, vadovų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojantiems skyrių vedėjams)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 kriterijus. Ugdymo turinio vadyba

(privalomas mokyklų vadovams, vadovų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojantiems skyrių vedėjams)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 kriterijus. Mokinių saugumo ir lygių galimybių užtikrinimas

(privalomas mokyklos vadovo pavaduotojui ugdymui ir ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjui)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 kriterijus. Turto ir lėšų administravimas ir valdymas

(privalomas mokyklos vadovui)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papildomi vadovo komentarai, pastabos (neprivaloma)

 

 

 

Vadovas                                                    __________________                                                                  ___________________________

(Parašas)                                                                                                  (Vardas ir pavardė)

 

Data ________________________

 

_________________


 

Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų atestacijos nuostatų

8 priedas

 

(Valstybinių (išskyrus aukštųjų ir aukštesniųjų) ir savivaldybių mokyklų vadovų, vadovų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų veiklos ir kompetencijos tobulinimo plano forma)

 

VALSTYBINIŲ (IŠSKYRUS AUKŠTŲJŲ IR AUKŠTESNIŲJŲ) IR SAVIVALDYBIŲ MOKYKLŲ VADOVŲ, VADOVŲ PAVADUOTOJŲ UGDYMUI, UGDYMĄ ORGANIZUOJANČIŲ SKYRIŲ VEDĖJŲ VEIKLOS IR KOMPETENCIJOS TOBULINIMO PLANAS

 

_________________________________ m.

 

Vadovo vardas ir pavardė, pareigos_________________________________________________________________

Mokykla______________________________________________________________________________________

Pretenduojama (turima) kvalifikacinė kategorija_______________________________________________________

Atestacijos (veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymo) data______________________________

Vadovo numatomos tobulinti veiklos ir kompetencijos:

1. ______________________________________________________________________________________

2. ______________________________________________________________________________________

3. ______________________________________________________________________________________

Vadybos ekspertų siūlymai tobulinti:

1. ______________________________________________________________________________________

2. ______________________________________________________________________________________

3. ______________________________________________________________________________________

 

Tobulintinos veiklos ir kompetencijos

Sėkmės kriterijai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vadovas                                                                                (parašas)                                                          (vardas ir pavardė)

 

Ekspertų grupės vadovas                                                      (parašas)                                                          (vardas ir pavardė, pareigos)

Data ________________________

 

Prieš kitą atestaciją (ar veiklos atitikties turimai kvalifikacinei kategorijai nustatymą) vadovas pateikia savo veiklos ir kompetencijos tobulinimo refleksiją pagal pateikiamą lentelę

 

Vadovo veiklos ir kompetencijos tobulinimo plano įgyvendinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vadovas                                                                        (parašas)                                                                (vardas ir pavardė)

 

Data ________________________

 

_________________