LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO SUBJEKTŲ VIDUTINIO METŲ SĄRAŠINIO DARBUOTOJŲ SKAIČIAUS APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2008 m. kovo 31 d. Nr. 4-126

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. vasario 13 d. nutarimo Nr. 117 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą“ (Žin., 2008, Nr. 21-759) 2 punktu,

tvirtinu pridedamą Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarkos aprašą.

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                  VYTAS NAVICKAS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. 4-126

 

SMULKIOJO IR VIDUTINIO VERSLO SUBJEKTŲ VIDUTINIO METŲ SĄRAŠINIO DARBUOTOJŲ SKAIČIAUS APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato vidutinio metų sąrašinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo principus teikiant paramą smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams pagal Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme (Žin., 1998, Nr. 109-2993; 2007, Nr. 132-5354) nustatytas valstybės paramos formas.

2. Tvarkos aprašo 5 dalyje vartojama sąvoka „darbuotojas“ apima fizinius asmenis, pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 13 straipsnį turinčius darbinį teisnumą ir veiksnumą ir dirbančius pagal darbo sutartis už atlyginimą, ir individualių įmonių savininkus, kai jie yra individualios įmonės vadovai arba kai jie individualios įmonės vadovu paskiria kitą asmenį, sudarydami su juo civilinę sutartį.

3. Į darbuotojų skaičių neįskaitoma: moterys, kurioms suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos; asmenys, kuriems suteiktos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai; asmenys, atliekantys privalomąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą; asmenys, sudarę autorines ar kitas civilines sutartis; atliekantys praktiką studentai ar mokiniai, su kuriais nesudarytos darbo sutartys.

4. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

5. Įmonių vidutinis metų sąrašinis darbuotojų skaičius apskaičiuojamas taikant chronologinį vidurkį pagal formulę:

 

 D = ((Dgr0 / 2) + Ds + Dv + ... + D1 + (Dgr1 / 2)) / 12

 

 

kur:

D – vidutinis metų sąrašinis darbuotojų skaičius ataskaitiniais metais;

Dgr0 – iki ataskaitinių metų gruodžio 31d. darbuotojų skaičius;

Ds – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų sausio 31 d.;

Dv – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų vasario 28 d. arba 29 d.;

... – kitų mėnesių ataskaitinio laikotarpio darbuotojų skaičius;

D1 darbuotojų skaičius ataskaitinių metų lapkričio 30 d.;

Dgr1 – darbuotojų skaičius ataskaitinių metų gruodžio 31 d.

6. Jei paskutinė mėnesio diena yra poilsio ar šventės diena, tai, skaičiuojant vidutinį metų sąrašinį darbuotojų skaičių pagal Tvarkos aprašo 5 dalyje nurodytą formulę, imamas darbuotojų skaičius paskutinę darbo dieną.

7. Apskaičiuojant vidutinį metų sąrašinį darbuotojų skaičių konkrečiais metais, darbuotojų skaičius dalijamas iš 12. Jei įmonė veikė ne visus metus, tai šis skaičius dalijamas iš mėnesių, kuriais įmonė vykdė veiklą, skaičiaus.

8. Siekiantis gauti valstybės paramą verslininkas yra prilyginamas vienam darbuotojui.

 

_________________