LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
D E K R E T A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS IR UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ APDOVANOJIMO LIETUVOS VALSTYBĖS ORDINAIS IR MEDALIAIS LIEPOS 6-OSIOS - VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENOS PROGA
2007 m. birželio 14 d. Nr. 1K-1009
Vilnius
1 straipsnis.
Vytauto Didžiojo ordino
Didžiuoju kryžiumi
José Manuel BARROSO – Europos Komisijos pirmininkas (Portugalijos Respublika).
Vyčio Kryžiaus ordino
Komandoro didžiuoju kryžiumi
Vytautas POCIŪNAS (po mirties) – Valstybės saugumo departamento pareigūnas, žuvęs eidamas tarnybines pareigas 2006 metais.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“
Komandoro didžiuoju kryžiumi
Justinas KAROSAS – Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas;
Per Stig MØLLER – Danijos užsienio reikalų ministras;
Rimgaudas NEMICKAS – Loyolos universiteto klinikinės medicinos profesorius, Ilinojaus masonų medicinos centro Širdies ligų skyriaus vedėjas, Nusipelnęs Lietuvos gydytojas, paramos Lietuvos kardiologijai organizatorius.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“
Komandoro kryžiumi
Kazys VARNELIS – lietuvių išeivijos dailininkas, padovanojęs Lietuvai savo kūrybos, lituanistikos, taikomojo ir vaizduojamojo meno rinkinius.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino
Karininko kryžiumi
Irena ALEKSAITĖ – teatro istorikė ir kritikė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė;
Ona NARBUTIENĖ – muzikologė, Lietuvos muzikinės kultūros puoselėtoją Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė;
Jonas VAITKUS – režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“
Karininko kryžiumi
Narcizas PRIELAIDA – buvęs pirmasis Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, buvęs Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Šveicarijos Konfederacijoje.
Vyčio Kryžiaus ordino
Riterio kryžiumi
Almantas LEIKA – pulkininkas leitenantas, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Provincijos atkūrimo grupės (PAG-4) vadas.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino
Riterio kryžiumi
Vidmantas BARTULIS – kompozitorius, Kompozitorių sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas;
Nijolė Virginija BRAŽĖNAS PARONETTO – JAV lietuvių bendruomenės veikėja, Tautos Fondo Mokyklų paramos komisijos pirmininkė, partizano Juozo Lukšos-Daumanto atminimo saugotoja ir puoselėtoja;
Romualdas ČAIKA – buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas;
Petras DIRGĖLA – prozininkas, eseistas, žurnalo „Metai“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas;
Antanas KMIELIAUSKAS – dailininkas, pedagogas, Vilniaus dailės akademijos profesorius;
Algimantas SPIEČIUS – buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas;
Vidmantas VITKAUSKAS – Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius;
Vytautas Arūnas ŽEBRIŪNAS – kino režisierius, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“
Riterio kryžiumi
Saulius BALEVIČIUS – Krašto apsaugos ministerijos Karo mokslo tarybos narys, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos Puslaidininkių fizikos instituto laboratorijos vedėjas;
Edmundas BALTAKIS – gydytojas, ilgametis Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos viceprezidentas;
Gintautas DZEMYDA – Lietuvos mokslų akademijos Matematikos ir informatikos instituto direktorius, Sistemų analizės skyriaus vadovas, profesorius;
Vytas GUSTAITIS – Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos tarnybos viršininkas;
Michal HASIUK – Baltų filologijos skyriaus ir lituanistikos studijų atkūrimo Poznanės A. Mickevičiaus universitete iniciatorius, lietuvių kalbos, kultūros ir istorijos propaguotojas, profesorius (Lenkijos Respublika);
Jurgis JUOZAPAITIS – kompozitorius, muzikos pedagogas;
Romas KASPARAS – žurnalistas, buvęs „Amerikos balso“ lietuvių tarnybos vadovas, Pasaulio lietuvių bendruomenės veikėjas;
Girts KONDRĀTS – žurnalistas, Latvijos dienraščio „Latvijas Avize“ apžvalgininkas (Latvijos Respublika);
Antanas KRIŠTOPAITIS – teatro dailininkas, tapytojas;
Jonas MARKEVIČIUS – Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas;
Valentinas MASALSKIS – teatro ir kino aktorius, režisierius;
Vytautas MAŽELIS – fotomenininkas, JAV lietuvių bendruomenės veiklos ir Lietuvos istorijos bei kultūros metraštininkas;
Maja NARBUTT – Lietuvos įvykių (nuo 1990 metų) apžvalgininkė, Lenkijos dienraščio „Rzeczpospolita“ žurnalistė, 1993–1995 metais – laikraščio „Rzeczpospolita“ korespondentė Vilniuje (Lenkijos Respublika);
Raimondas NASTECKIS – Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos tarnybos viršininkas;
Ipolitas NEKROŠIUS – teisininkas, Vilniaus universiteto profesorius emeritas;
Zbigniew ROMASZEWSKI – Lenkijos Respublikos senatorius, žmogaus teisių gynėjas, Lietuvos Nepriklausomybės siekio rėmėjas;
Barbara RÓŽYCKA – lenkų opozicijos pogrindžio veikėja, žmogaus teisių gynėja, Lietuvos Nepriklausomybės siekio rėmėja;
Aloyzas STASIULEVIČIUS – dailininkas tapytojas, dailės pedagogas;
Nijolė ŠALTENYTĖ – dailininkė grafikė;
Rimtautas Vladislovas ŠILINIS – kino dokumentininkas, režisierius;
Henrikas UZIELA – Teisingumo ministerijos Teisėkūros ir viešosios teisės departamento vyresnysis specialistas;
Jonas VARNAS – dailininkas grafikas, karikatūristas;
Aleksandras VASILIAUSKAS – Lietuvos mokslų akademijos Ekonomikos instituto vyriausiasis mokslinis bendradarbis, profesorius;
Aleksandras ZELTENIS – Vokietijos ir Lietuvos draugijos „Draugystės vartai“ pirmininko pavaduotojas, humanitarinės pagalbos ir labdaros Lietuvos švietimo, socialinės ir sveikatos apsaugos įstaigoms organizatorius ir koordinatorius;
Alfonsas ŽALDOKAS – 1941 metų birželio 22–28 d. sukilėlių sąjungos tarybos pirmininkas;
Darius Steponas ŽICKIS – tiltų ir viadukų inžinierius projektuotojas, uždarosios akcinės bendrovės „Kelprojektas“ Tiltų skyriaus viršininkas.
Vyčio Kryžiaus ordino medaliu
Rokas NOREIKIS – vyresnysis leitenantas, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ LITCON-9 padalinio Mechanizuotojo pėstininkų būrio Valdymo grupės vadas;
Eligijus SENULIS – majoras, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Provincijos atkūrimo grupės (PAG-4) Štabo viršininkas;
Andrius ŠVEISTYS – grandinis, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ LITCON-9 padalinio Mechanizuotojo pėstininkų būrio I skyriaus kulkosvaidininko padėjėjas.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu
Juozas DANILAVIČIUS – Aulelių vaikų globos namų logopedas, specialiųjų poreikių vaikų ugdymo pedagogas;
Marcelinas IGNATAVIČIUS – buvęs Pagėgių mokyklos mokytojas, 1946 metais išgelbėjęs ir į Lietuvą iš Komi ASSR pargabenęs 80 našlaičiais tremtyje likusių vaikų;
Edita MILDAŽYTĖ – žurnalistė, televizijos laidų prodiuserė, laidos,3ėdų turgus“ autorė ir vedėja, labdaros ir paramos fondo,3ėdų turgus“ prezidentė;
Romaldas MISIUKEVIČIUS – Kauno miesto vyrų choro „Perkūnas“ meno vadovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto Muzikos didaktikos ir dirigavimo katedros docentas;
Nijolė Angelė RAUCKIENĖ – aukščiausios kategorijos restauravimo technologė, ekspertė;
Algimantas VAINEIKIS – Lietuvos dailės muziejaus aukščiausios kvalifikacinės kategorijos molbertinės tapybos restauratorius.
Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu
Ona ANTANAVIČIENĖ – istorinių pastatų restauravimo ir jų renovacijos specialistė, Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja investicinėms programoms;
Anna Irene BARTUSEVIČIUS – lietuvių išeivijos veikėja, humanitarinės pagalbos ir labdaros organizatorė (Vokietijos Federacinė Respublika);
Jevgenij BUDINAS – Lietuvos ir Baltarusijos visuomeninio ir kultūrinio bendradarbiavimo iniciatorius ir skatintojas, Baltarusijos rašytojų sąjungos narys;
Dalia BUDREVIČIENĖ – buvusi akcinės bendrovės „Krekenavos agrofirma“ darbuotoja, išreiškusi aktyvią pilietinę poziciją dėl neteisėto atlyginimo mokėjimo;
Vitalijus BUTYRINAS – fotomenininkas, tarptautinių fotografijos parodų prizininkas;
Jurij CHAŠČEVATSKIJ – Lietuvos ir Baltarusijos visuomeninio ir kultūrinio bendradarbiavimo iniciatorius ir skatintojas, nepriklausomas Baltarusijos kino dokumentininkas;
Sigutė CHLEBINSKAITĖ – dailininkė, Turino knygų mugės kūrybinės studijos autorė;
Česlovas DAPKUS – akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Kauno geležinkelių infrastruktūra“ vyriausiasis specialistas;
Petras Algimantas DIENINIS – Pabėgėlių priėmimo centro direktorius, vienas iš aktyviausių užsieniečių prieglobsčio sistemos Lietuvoje pradininkų ir kūrėjų;
Juozas Artūras FLIKAITIS – Tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ organizacinio komiteto narys;
Povilas JAKUČIONIS – Tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ organizacinio komiteto narys;
Michael KRUGER – prozininkas, poetas, „Hanser“ leidyklos direktorius, žurnalo „Akzente“ leidėjas, Vokietijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo puoselėtojas (Vokietijos Federacinė Respublika);
Juozas LAURYNAS – Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionato direktorius, Lietuvos neįgaliųjų globėjas ir jų teisių gynėjas;
Gediminas MACIULEVIČIUS – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas;
Vytas MILIAUSKAS – Tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ organizacinio komiteto narys;
Vytautas PEČIULIS – Kanados lietuvių bendruomenės Krašto tarybos narys, Šaulių sąjungos išeivijoje Vlado Pūtvio kuopos vadas, Lietuvos karininkų, besimokančių Kanados karinių pajėgų kalbų mokykloje, globėjas;
Stasė RAJALA – Suomijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, Kristijono Donelaičio Lietuvos bičiulių draugijos techninė sekretorė – administratorė;
Ute Maria RITTER – Lietuvos vaikų ir jaunimo choro meno propaguotoja Europoje (Vokietijos Federacinė Respublika);
Johann-Friedrich RITTER – Lietuvos vaikų ir jaunimo choro meno propaguotojas Europoje (Vokietijos Federacinė Respublika);
Vidmantas SAMYS – Tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ organizacinio komiteto narys;
Eva-Maria SCHOOFS-KENTNER – dailininkė, Vokietijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo puoselėtoja, profesorė (Vokietijos Federacinė Respublika);
Michail SELAVRI – rašytojas, poetas, Lietuvos Nepriklausomybės siekio rėmėjas (Rusijos Federacija);
Kęstutis ŠAKŪNAS – Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos miškų urėdas;
Stanislovas TRILIKAUSKIS – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Darbo ir socialinių reikalų skyriaus vedėjas;
Danielius VĖBRA – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, viešosios įstaigos „Baritonų trio“ direktorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakulteto Solinio dainavimo katedros lektorius;
Vytautas ZABIELA – Tarptautinio kongreso „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ organizacinio komiteto narys;
Olga ŽALIENĖ – Lietuvos jūrų muziejaus direktorė, tarptautinių muziejaus plėtros projektų vadovė.