herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS SVEIKATOS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. balandžio 25 d. Nr. T-78

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 4 punktu ir 22 straipsniu, Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 63 straipsnio 6 punktu ir 69 straipsniu, Joniškio rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 31 d. sprendimą Nr. T-97 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                Vitalijus Gailius

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2024 m. balandžio 25 d. sprendimu Nr. T-78

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS SVEIKATOS

TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos (toliau – Sveikatos taryba) sudėtį, funkcijas, teises ir darbo organizavimo tvarką. Tai savarankiška sveikatinimo veiklos koordinavimo institucija prie Joniškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos.

2. Sveikatos taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymu, Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymu, Savivaldybės tarybos priimtais sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

3. Sveikatos tarybos veiklos programa finansuojama iš Savivaldybės biudžeto.

4. Sveikatos tarybos veiklą techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija.

 

II SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

5. Pagrindinis Sveikatos tarybos uždavinys – koordinuoti Savivaldybės teritorijoje sveikatos ugdymo, visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemonių rengimą ir įgyvendinimą, nustatyti Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo prioritetus bei atlikti kitas funkcijas, priskirtas pagal Sveikatos tarybos veiklą reglamentuojančius įstatymus ir Nuostatus.

6. Sveikatos taryba atlieka šias funkcijas:

6.1. renka informaciją iš Savivaldybės ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų, reikalingą Nuostatuose numatytoms funkcijoms vykdyti, ją analizuoja;

6.2. bendradarbiauja su Savivaldybės ir valstybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis;

6.3. vertina, kaip vykdomos sveikatos ugdymo, visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemonės Savivaldybės įstaigose ir organizacijose;

6.4. nustato Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų panaudojimo prioritetus ir vertina pateiktus projektus;

6.5. teikia informaciją ir pasiūlymus sveikatinimo klausimais Savivaldybės;

6.6. rengia Sveikatos tarybos veiklos programą, veiklos ataskaitą ir teikia Savivaldybės tarybai.

 

III SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS TEISĖS

 

7. Sveikatos taryba turi teisę:

7.1. gauti iš Savivaldybės institucijų, savivaldybės teritorijoje esančių įmonių, įstaigų ir organizacijų informaciją, reikalingą Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme ir šiuose Nuostatuose numatytoms funkcijoms vykdyti;

7.2. teikti siūlymus Savivaldybės tarybai ir Savivaldybės merui;

7.3. kviesti į Sveikatos tarybos posėdžius Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, Savivaldybės įstaigų ir kitų institucijų atstovus, sprendžiant rajono gyventojų sveikatos gerinimo klausimus;

7.4. lankytis Savivaldybės teritorijoje esančiose įstaigose ir organizacijose, domėtis vaikų, moksleivių, darbuotojų sveikatos saugos ir stiprinimo sąlygomis bei sveikatos priežiūros prieinamumo gyventojams klausimais;

7.5. dalyvauti Savivaldybės ir šalies renginiuose, skirtuose visuomenės sveikatos priežiūrai;

7.6. skleisti informaciją apie savo veiklą.

 

IV SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Savivaldybės taryba sprendimu sudaro Sveikatos tarybą, skiria jos pirmininką ir pirmininko pavaduotoją, tvirtina nuostatus. Sveikatos taryba sudaroma Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui.

9. Sveikatos tarybą sudaro ne mažiau kaip 9 nariai: 1/3 – Savivaldybės paskirtų asmenų, 1/3 – Savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų atstovų, 1/3 – visuomeninių organizacijų, ginančių visuomenės sveikatos interesus (toliau – NVO), atstovų. Kvietimą deleguoti NVO atstovus į Sveikatos tarybą Savivaldybės administracija skelbia viešai Savivaldybės interneto svetainėje, nurodydama kandidatūrų pateikimo terminą. Jei NVO deleguoja daugiau atstovų nei būtinas jų skaičius, atrenkamos tos NVO, kurios vienija didesnį skaičių asmenų. Dėl Savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų, atstovų delegavimo Savivaldybės administracija kreipiasi į visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas vykdančią įstaigą ir / ar psichikos sveikatos priežiūros funkcijas vykdančią įstaigą ir pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios prisirašęs didžiausias rajono gyventojų skaičius.

10. Jei Sveikatos tarybos narys negali eiti nario pareigų (atsistatydina, atšaukiamas, suserga, miršta ir kt.), jis Savivaldybės tarybos pakeičiamas iki kadencijos pabaigos jį delegavusios institucijos kitu asmeniu.

11. Sveikatos tarybos nariai gali dalyvauti Sveikatos tarybos darbe tik pasirašę nustatytos formos Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nario konfidencialumo pasižadėjimą ir nešališkumo deklaraciją (1 priedas).

12. Sveikatos tarybos sekretoriaus pareigas atlieka Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas darbuotojas. Sekretorius neturi Sveikatos tarybos nario teisių. Sekretorius pasirašo nustatytos formos Joniškio rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sekretoriaus konfidencialumo pasižadėjimą (2 priedas).

13. Sveikatos tarybos darbą organizuoja ir jam vadovauja Sveikatos tarybos pirmininkas. Kai Sveikatos tarybos pirmininko nėra ar jis negali eiti savo pareigų, Sveikatos tarybos pirmininko pareigas laikinai eina ir posėdžiui vadovauja Sveikatos tarybos pirmininko pavaduotojas.

14. Sveikatos tarybos pirmininkas:

14.1. organizuoja Sveikatos tarybos darbą, jai vadovauja, veikia Sveikatos tarybos vardu, atsako ir atsiskaito už jos veiklą;

14.2. kasmet rengia metinį Sveikatos tarybos veiklos planą, kurį tvirtina Savivaldybės taryba;

14.3. organizuoja plano vykdymo vertinimą ne rečiau kaip kartą per ketvirtį;

14.4. pasirašo Sveikatos tarybos vardu siunčiamus dokumentus, posėdžių protokolus, sprendimus, bendradarbiavimo sutartis ir kitus dokumentus;

14.5. organizuoja sprendimų įgyvendinimo kontrolę;

14.6. šaukia Sveikatos tarybos posėdžius, rengia posėdžių darbotvarkes;

14.7. sprendžia Sveikatos tarybos narių nusišalinimo klausimą;

14.8. informuoja Savivaldybės tarybą apie Savivaldybėje vykdomą prevencinę veiklą: visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemones.

15. Sveikatos tarybos sprendimai priimami Sveikatos tarybos posėdyje atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių Sveikatos tarybos narių balsų dauguma ir įforminami protokolu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, balsavimas tęsiamas arba skelbiama pertrauka, po kurios balsuojama dar kartą. Jeigu po trečio balsavimo balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

16. Posėdžio protokolas surašomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

17. Posėdžiai rengiami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdis sušaukiamas Sveikatos tarybos pirmininko iniciatyva, arba jeigu to prašo ne mažiau kaip pusė Sveikatos tarybos narių. Apie posėdį posėdžio nariams pranešama elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas, kartu pateikiama preliminari posėdžio darbotvarkė ir numatomų nagrinėti dokumentų kopijos.

18. Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Sveikatos tarybos narių. Sveikatos tarybos narys, negalinis atvykti į posėdį, apie tai praneša Sveikatos tarybos pirmininkui arba sekretoriui.

19. Sveikatos tarybos narys neturi balso teisės ir neįskaitomas į posėdžio kvorumą, jeigu kyla privačių ir viešų interesų konfliktas svarstomu klausimu, ir jis nusišalina nuo balsavimo.

20. Sveikatos tarybos sprendimas įsigalioja kitą dieną po jo priėmimo, jei sprendime nenumatoma vėlesnė jo įsigaliojimo data.

21. Sveikatos tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Posėdžiai transliuojami tiesiogiai, garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai Savivaldybės interneto svetainėje.

22. Sveikatos tarybos posėdis gali vykti nuotoliniu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu arba mišriuoju būdu priima Sveikatos tarybos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs Sveikatos tarybos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą Sveikatos tarybos posėdį organizuoti nuotoliniu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta Sveikatos tarybos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti Sveikatos tarybos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į Sveikatos tarybos posėdžių salę. Sveikatos tarybos posėdžiai nuotoliniu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų Sveikatos tarybos narių, išskyrus:

22.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Sveikatos tarybos posėdžiai negali vykti Sveikatos tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

22.2. artimiausią numatytą nuotoliniu arba mišriuoju būdu vyksiantį Sveikatos tarybos posėdį.

23. Nuotoliniu arba mišriuoju būdu vyksiančio Sveikatos tarybos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiuose Nuostatuose nustatytų reikalavimų. Nuotoliniu arba mišriuoju būdu priimant Sveikatos tarybos sprendimus, turi būti užtikrinamas Sveikatos tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas (narys balsu pasako vardą, pavardę ir balsavimo rezultatą).

24. Sveikatos taryba atsakinga ir atskaitinga Savivaldybės tarybai.

25. Sveikatos tarybos veiklos praėjusių metų ataskaita pateikiama Savivaldybės tarybai iki einamųjų metų balandžio 1 d. Veiklos ataskaita viešinama Savivaldybės interneto svetainėje.

26. Sveikatos tarybos veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti Nuostatuose, siūlo spręsti Sveikatos tarybos pirmininkas.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Sveikatos tarybos nariai, pažeidę Lietuvos Respublikos teisės aktus ir šiuos Nuostatus vykdydami savo funkcijas, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

28. Nuostatai keičiami, pildomi ir pripažįstami netekusiais galios Savivaldybės tarybos sprendimu.

29. Sveikatos tarybos veiklos dokumentai saugomi Savivaldybės administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

______________________