LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2005 M. GRUODŽIO 21 D. ĮSAKYMO Nr. 1V-445 „Dėl dokumentų Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos SąJUNGOJE gauti pateikimo ir Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos SĄJUNGOJE UŽSIENIEČIAMS išdavimo, keitimo IR panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės BEI fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2015 m. sausio 12 d. Nr. 1V-14

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymą Nr. 1V-445 „Dėl Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Sąjungoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Sąjungoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 28 straipsnio 3 dalimi, 29 straipsnio 2 dalimi, 31 straipsnio 1 dalimi, 34 straipsnio 3 dalimi, 36 straipsnio 1 dalimi, 53 straipsnio 3 dalimi ir 55 straipsnio 1–3 ir 6 dalimis ir 141 straipsniu ir įgyvendindamas 2003 m. lapkričio 25 d. Tarybos direktyvos 2003/109/EB dėl trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statuso (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 6 tomas, p. 272) 23 straipsnio 1 dalį ir 25 straipsnį bei 2011 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/51/ES, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 2003/109/EB siekiant išplėsti jos taikymo sritį asmenims, kuriems suteikiama tarptautinė apsauga (OL 2011 L 132, p. 1), 1 straipsnio 3, 4 ir 10 dalis:“.

1.2. Papildau 3 punktu:

3. P a s k i r i u įgaliotomis institucijomis pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“:

3.1. 28 straipsnio 3 dalį, 31 straipsnio 1 dalį, 34 straipsnio 3 dalį ir 55 straipsnio 1 dalį – Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir teritorinių policijos įstaigų migracijos padalinius;

3.2. 29 straipsnio 2 dalį, 36 straipsnio 1 dalį, 55 straipsnio 2 ir 3 dalis ir 141 straipsnį – teritorinių policijos įstaigų migracijos padalinius.“

1.3. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Sąjungoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Sąjungoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašą:

1.3.1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Nustatytos formos prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi (aprašo 1 priedas) užsienietis, būdamas teisėtai Lietuvos Respublikoje, Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) pateikia tiesiogiai arba per teritorinės policijos įstaigos migracijos padalinį (toliau – migracijos tarnyba), kurio aptarnaujamojoje teritorijoje jis yra deklaravęs ar ketina deklaruoti gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.

Jeigu užsienietis pageidauja kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikti ir prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi, tai prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi Migracijos departamentui jis pateikia per šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą migracijos tarnybą. Šiuo atveju prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi laikomas pateiktu nuo tada, kai migracijos tarnyboje gaunamas aprašo 582 punkte nurodytas pranešimas apie priimtą sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi.

Prašymas išduoti leidimą nuolat gyventi pildomas lietuvių kalba, užsieniečio vardas (-ai) ir pavardė (-ės) jame rašomi didžiosiomis raidėmis lotyniškais rašmenimis be šalutinių (diakritinių) ženklų, ligatūrų ir kitų lotyniškosios abėcėlės raidžių modifikacijų pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus. Užsienietis gali rašyti vardą (-us) ir pavardę (-es) pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus tais lotyniškais rašmenimis su diakritikais, kurie yra lietuvių kalbos raidyne: ą, ę, į, ų, ū, ė, č, š, ž. Rašant vardą (-us) ir pavardę (-es), gali būti naudojami šie ženklai: „.“, „’“ ir „( )“.“

1.3.2. Papildau 8 punktą antrąja pastraipa:

„Jeigu kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiamas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi, tai pateikiant neveiksnaus užsieniečio arba užsieniečio nuo 1 iki 16 metų prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi turi dalyvauti ir pats užsienietis. Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats negali atvykti į migracijos tarnybą, asmens tapatybę ir parašą aprašo 75.2 ir 75.5.10 papunkčiuose nustatyta tvarka turi patvirtinti ir jo biometrinius duomenis Asmens dokumentų išrašymo centro direktoriaus nustatyta prašymų asmens dokumentams išduoti, pakeisti, įforminti registravimo, užsakymų asmens dokumentams išrašyti formavimo ir duomenų apie asmens dokumentų galiojimą tvarka (toliau – Prašymų registravimo tvarkos aprašas) turi nuskaityti pas užsienietį nuvykęs įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas.“

1.3.3. Pakeičiu 12 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

12. Prieš pateikdamas prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, užsienietis privalo sumokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą (toliau – valstybės rinkliava) už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi nagrinėjimą, o jeigu pageidauja kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikti ir prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi – ir už leidimo nuolat gyventi įforminimą, išskyrus atvejus, kai įstatymų nustatyta tvarka jis yra atleistas nuo valstybės rinkliavos.“

1.3.4. Papildau 13.11 papunkčiu:

13.11. jeigu kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiamas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi – aprašo 67.1 ir 67.5 papunkčiuose nurodytus dokumentus ir dvi tapačias (iš to paties negatyvo) užsieniečio amžių atitinkančias nuotraukas (kitoje pusėje aiškiai užrašoma užsieniečio vardas (-ai) ir pavardė), atitinkančias Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 „Dėl Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimų patvirtinimo“ (toliau – Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimai) (jeigu užsienietis iki 1 metų amžiaus nedalyvauja pateikiant prašymą įforminti jam leidimą nuolat gyventi arba jeigu nėra techninės galimybės nuskaityti užsieniečio veido atvaizdą biometrinių duomenų registravimo įranga, arba jeigu užsienietis pageidauja, kad jo veido atvaizdas būtų nuskaitytas iš nuotraukos);“.

1.3.5. Pakeičiu 13.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.5. jeigu valstybės rinkliavą už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi nagrinėjimą ir (ar) už leidimo nuolat gyventi įforminimą (kai kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiamas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi) už užsienietį sumokėjo kitas asmuo – mokamojo pavedimo išplėstinę formą, kurioje nurodyta užsieniečio, už kurį atliekamas mokėjimas, vardas, pavardė ir asmens kodas ar gimimo data, su banko žyma;“.

1.3.6. Pakeičiu 13.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.6. jeigu pateikiamas prašymas išduoti leidimą nuolat gyventi ir (ar) prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi (kai kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiamas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi) skubos tvarka – sumokėtos valstybės rinkliavos už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi nagrinėjimą ir (ar) už leidimo nuolat gyventi įforminimą mokamąjį pavedimą su banko žyma ar kvitą (toliau – kvitas).“

1.3.7. Pakeičiu 131 punktą ir jį išdėstau taip:

131. Aprašo 13.2 papunkčio reikalavimai ir aprašo 13.11 papunktyje nurodytas reikalavimas pateikti aprašo 67.5 papunktyje nurodytą dokumentą netaikomi užsieniečiui, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba) arba kuris turi leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą vadovaujantis Įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 9, 10 ar 12 punktu, taip pat užsieniečiui, siekiančiam gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punkte nustatytu pagrindu.“

1.3.8. Pakeičiu 15.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.3. Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatytą pagrindą – aprašo 19 punkte nurodyti dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo metu gyveno ir prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu tebegyvena Lietuvos Respublikoje, išskyrus atvejus, kai užsienietis Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo metu dirbo ir prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu tebedirba Lietuvos Respublikoje ir duomenys apie tai yra Socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba) informacinėje sistemoje;“.

1.3.9. Pakeičiu 15.5.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.5.1. aprašo 19 punkte nurodyti dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis, atsižvelgus į Įstatymo 53 straipsnio 9 ir 91 dalis, pragyveno Lietuvos Respublikoje Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 punkte nurodytą laikotarpį ir kad per šį laikotarpį nebuvo išvykęs už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų laikui, ilgesniam, negu nurodyta Įstatymo 53 straipsnio 10 dalyje;“.

1.3.10. Pakeičiu 15.6.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.6.1. dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis Europos Sąjungos valstybėje narėje ir Lietuvos Respublikoje pragyveno Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 81 punkte nurodytą laikotarpį ir kad per šį laikotarpį nebuvo išvykęs už Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės teritorijos ribų laikui, ilgesniam, negu nurodyta Įstatymo 53 straipsnio 10 dalyje (Europos Sąjungos valstybės narės išduotas leidimas gyventi ar atitinkama pažyma ir Aprašo 19 punkte nurodyti dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis ne mažiau kaip 2 metus be pertraukos gyveno Lietuvos Respublikoje);“.

1.3.11. Pakeičiu 15.81 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.81. Įstatymo 53 straipsnio 5 dalyje nustatytą pagrindą – aprašo 19 punkte nurodyti dokumentai, patvirtinantys, kad užsienietis pragyveno Lietuvos Respublikoje Įstatymo 53 straipsnio 5 dalyje nurodytą laikotarpį, išskyrus atvejus, kai užsienietis dirba Lietuvos Respublikoje ir (ar) dirbo joje reikiamą laikotarpį ir duomenys apie tai yra Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinėje sistemoje;“.

1.3.12. Pripažįstu netekusiu galios 20 punktą.

1.3.13. Pakeičiu 22 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

22. Kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiami užsienyje išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, o vertimai – patvirtinti vertimą atlikusio vertėjo parašu ir vertimų biuro antspaudu.“

1.3.14. Pakeičiu 23.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

23.10. jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 4 punkte arba Įstatymo 53 straipsnio 5 dalyje nustatytu pagrindu – patikrinti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinėje sistemoje, ar užsienietis dirba Lietuvos Respublikoje ir (ar) dirbo joje aprašo 15.3 papunktyje ar Įstatymo 53 straipsnio 5 dalyje nurodytu laikotarpiu. Nustačius, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinėje sistemoje tokių duomenų nėra, paprašoma užsieniečio pateikti aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus, patvirtinančius, kad užsienietis gyvena Lietuvos Respublikoje ir (ar) pragyveno joje reikiamą laikotarpį;“.

1.3.15. Papildau 23.121 papunkčiu:

23.121. jeigu užsienietis, prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu gyvenantis užsienio valstybėje, siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punkte nustatytu pagrindu arba jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 3 ar 10 punkte ar Įstatymo 53 straipsnio 7 dalyje nustatytu pagrindu ir kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikia ir prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi – užsieniečiui žodžiu paaiškinti, kad atsiimdamas leidimą nuolat gyventi, jeigu bus priimtas sprendimas išduoti leidimą nuolat gyventi, jis privalės pateikti aprašo 67.6 papunktyje nurodytus dokumentus, patvirtinančius, kad į Lietuvos Respubliką atvyko gyventi, ir kad nepateikus šių dokumentų leidimas nuolat gyventi jam nebus įteiktas, ir paprašyti jo pasirašyti po atitinkamu prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi 101 eilutės įrašu;“.

1.3.16. Papildau 231 punktu:

231. Jeigu aprašo 23.121 papunktyje nurodytas užsienietis atsisako pasirašyti po prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi 101 eilutės įrašu, tai kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikiamas prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi nepriimamas.“

1.3.17. Papildau 232 punktu:

232. Jeigu užsienietis kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikia ir prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi ir nėra aprašo 231 punkte, 74.1 ar 74.4 papunktyje nurodytų aplinkybių, dėl kurių prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi nepriimamas, tai įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, atlikęs aprašo 23.13 papunktyje nurodytus veiksmus, privalo atlikti aprašo 75.2–75.8 papunkčiuose nurodytus veiksmus.“

1.3.18. Pakeičiu 26 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

Užsieniečio bylos, o jeigu siunčiami dokumentai dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo – šių dokumentų lydraštyje nurodomi užsieniečio, siekiančio gauti leidimą nuolat gyventi, duomenys (pilietybė, vardas, pavardė, gimimo data), Įstatyme nustatytas leidimo nuolat gyventi išdavimo pagrindas, kuriuo užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi, ir ar užsienietis pageidauja, kad leidimas nuolat gyventi būtų įformintas bendra ar skubos tvarka (kai kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateiktas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi).“

1.3.19. Pakeičiu 291 punktą ir jį išdėstau taip:

291. Užsieniečio prašymas išduoti leidimą nuolat gyventi skubos tvarka gali būti nagrinėjamas bendra tvarka ir sprendimas dėl jo priimamas bendra tvarka, jeigu:

291.1. nepakanka duomenų ir (ar) dokumentų, patvirtinančių, kad užsienietis iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę arba kad jis yra tokio asmens palikuonis, kai užsieniečiui, siekiančiam gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatytu pagrindu, nėra išduotas teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas ar teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis pažymėjimas arba jeigu Migracijos departamentas nėra priėmęs sprendimo dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo ar sprendimo išduoti teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį pažymėjimą;

291.2. negautas atsakymas į aprašo 33 punkte nurodytą paklausimą tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas (toliau – Valstybės saugumo departamentas), Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) ar Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės sienos apsaugos tarnyba) aprašo 34 punkto trečiojoje pastraipoje nustatyta tvarka informavo Migracijos departamentą apie tai, kad neturi galimybės atsakyti į šį paklausimą per aprašo 34 punkto pirmojoje pastraipoje nustatytą terminą;

291.3. negautas atsakymas į aprašo 341, 342 ar 343 punkte nurodytą paklausimą arba aprašo 35 punkte nurodytus prašymus;

291.4. atliekama aprašo 351 punkte nurodyta apklausa raštu arba aprašo 45 punkte nurodytas patikrinimas, ar sudaryta santuoka arba registruota partnerystė nėra fiktyvi, arba aprašo 51 punkte nurodyta apklausa, siekiant įvertinti, ar įvaikinimas nėra fiktyvus.“

1.3.20. Pakeičiu 30.3.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.3.4. Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registre – ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) nėra (nebuvo) padaręs administracinių teisės pažeidimų. Jeigu nustatoma, kad užsienietis yra (buvo) padaręs administracinių teisės pažeidimų, už kuriuos jam Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka skirta (skirtos) bauda (baudos), kurios (kurių) dydis (suma) didesnis (didesnė) negu 1 bazinės socialinės išmokos dydis, patikrinama, ar bauda (baudos) yra sumokėta (sumokėtos);“.

1.3.21. Pakeičiu 30.3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.3.5. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre – ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) nėra pripažintas įtariamuoju, kaltinamuoju, ar jis nebuvo teistas. Jeigu nustatoma, kad užsienietis buvo teistas ir jam Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka buvo skirta (skirtos) bauda (baudos), kurios (kurių) dydis (suma) didesnis (didesnė) negu 1 bazinės socialinės išmokos dydis, patikrinama, ar bauda (baudos) yra sumokėta (sumokėtos);“.

1.3.22. Pakeičiu 30.3.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.3.7. Užsieniečių registre – ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) nėra (nebuvo) įtrauktas į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą, ar nebuvo priimtas sprendimas dėl jo įpareigojimo išvykti ar išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos arba grąžinimo į užsienio valstybę;“.

1.3.23. Papildau 30.3.8 papunkčiu:

30.3.8. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinėje sistemoje – ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) neturi didesnės negu 1 bazinės socialinės išmokos dydžio mokestinės nepriemokos Valstybinio socialinio draudimo fondui;“.

1.3.24. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:

33. Migracijos departamentas per 2 darbo dienas nuo prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi gavimo Migracijos departamente dienos išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) paklausimą Valstybės saugumo departamentui, ar užsieniečio (vyresnio nei 14 metų) gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybės saugumui.

Jeigu nustatoma, kad yra aprašo 30.3.3 ar 30.3.6 papunktyje nurodytų duomenų apie užsienietį, aprašo 30.3.4 papunktyje nurodytų duomenų apie užsieniečio padarytus administracinius teisės pažeidimus arba aprašo 30.3.5 papunktyje nurodytų duomenų apie užsieniečio pripažinimą įtariamuoju, kaltinamuoju ar jo nuteisimą, tai Migracijos departamentas išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) paklausimą Policijos departamentui, ar užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti viešajai tvarkai. Jeigu leidimą nuolat gyventi gauti siekiantis užsienietis turi leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje ir vertinimas, ar užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti viešajai tvarkai, buvo atliktas išduodant ar keičiant leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, o atlikus aprašo 30.3.3, 30.3.4, 30.3.5 ar 30.3.6 papunktyje nurodytus patikrinimus nenustatoma naujų duomenų, tai šioje pastraipoje nurodytas reikalavimas išsiųsti paklausimą nevykdomas.

Jeigu nustatoma, kad yra aprašo 30.3.7 papunktyje nurodytų duomenų apie priimtą sprendimą dėl užsieniečio įpareigojimo išvykti ar išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos arba grąžinimo į užsienio valstybę, tai Migracijos departamentas išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) paklausimą Valstybės sienos apsaugos tarnybai, ar yra rimtas pagrindas manyti, kad gali kilti užsieniečio nelegalios migracijos grėsmė.“

1.3.25. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Valstybės saugumo departamentas informaciją apie tai, ar užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybės saugumui, Policijos departamentas išvadą apie tai, ar užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti viešajai tvarkai, ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba išvadą apie tai, ar yra rimtas pagrindas manyti, kad gali kilti užsieniečio nelegalios migracijos grėsmė, Migracijos departamentui pateikia per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo Valstybės saugumo departamente, Policijos departamente ar Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dienos.

Jei Valstybės saugumo departamentas, Policijos departamentas ar Valstybės sienos apsaugos tarnyba per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos nepateikia Migracijos departamentui informacijos ar išvados arba neinformuoja jo apie tai, kad negali pateikti informacijos ar išvados per nustatytą terminą, tai laikoma, kad šios institucijos neturi informacijos apie tai, kad užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybės saugumui ar viešajai tvarkai arba kad yra rimtas pagrindas manyti, jog gali kilti užsieniečio nelegalios migracijos grėsmė.

Jei Valstybės saugumo departamentas, Policijos departamentas ar Valstybės sienos apsaugos tarnyba neturi galimybės atsakyti į paklausimą per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos, tai raštu apie tai informuoja Migracijos departamentą. Terminas, per kurį Valstybės saugumo departamentas, Policijos departamentas ar Valstybės sienos apsaugos tarnyba turėtų pateikti informaciją ar išvadą apie tai, ar užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybės saugumui ar viešajai tvarkai, ar yra rimtas pagrindas manyti, kad gali kilti užsieniečio nelegalios migracijos grėsmė, negali būti ilgesnis nei 3 mėnesiai nuo paklausimo gavimo Valstybės saugumo departamente, Policijos departamente ar Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dienos. Jeigu Valstybės saugumo departamentas, Policijos departamentas ar Valstybės sienos apsaugos tarnyba per šioje pastraipoje nustatytą terminą nepateikia Migracijos departamentui informacijos ar išvados, tai laikoma, kad šios institucijos neturi informacijos apie tai, kad užsieniečio gyvenimas Lietuvos Respublikoje gali grėsti valstybės saugumui ar viešajai tvarkai arba kad yra rimtas pagrindas manyti, jog gali kilti užsieniečio nelegalios migracijos grėsmė.“

1.3.26. Papildau 341 punktu:

341. Jeigu nustatoma, kad yra aprašo 30.3.8 papunktyje nurodytų duomenų apie užsienietį, tai Migracijos departamentas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) paklausimą dėl duomenų apie užsienietį, kuris turi didesnę negu 1 bazinės socialinės išmokos dydžio mokestinę nepriemoką Valstybinio socialinio draudimo fondui, tikrinimo.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, patikrinusi turimus duomenis apie minėtą užsienietį, per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos Migracijos departamentui pateikia elektroniniu paštu (nuskaitytą) informaciją, ar užsienietis iš tikrųjų turi didesnę negu 1 bazinės socialinės išmokos dydžio mokestinę nepriemoką Valstybinio socialinio draudimo fondui ir ar nėra jo mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų nevyksta mokestinis ginčas.“

1.3.27. Papildau 342 punktu:

342. Migracijos departamentas per 2 darbo dienas nuo prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi gavimo Migracijos departamente dienos išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) paklausimą Kauno teritorinei muitinei, ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) vykdo įsipareigojimus muitinei.

Kauno teritorinė muitinė, patikrinusi turimus duomenis apie minėtą užsienietį, pažymą apie užsieniečio įsipareigojimų muitinei vykdymą Migracijos departamentui pateikia elektroniniu paštu (nuskaitytą) per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos.

Jei Kauno teritorinė muitinė per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos nepateikia Migracijos departamentui pažymos apie užsieniečio įsipareigojimų muitinei vykdymą arba raštu neinformuoja jo apie tai, kad negali pateikti pažymos per nustatytą terminą, tai laikoma, kad Kauno teritorinė muitinė neturi duomenų apie tai, kad užsienietis nevykdo įsipareigojimų muitinei.“

1.3.28. Papildau 343 punktu:

343. Migracijos departamentas duomenis apie tai, ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) neturi didesnės negu 1 bazinės socialinės išmokos dydžio mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, ir ar nėra jo mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų nevyksta mokestinis ginčas, gauna su Valstybinės mokesčių inspekcija sudarytos duomenų teikimo sutarties (toliau – duomenų teikimo sutartis) nustatyta tvarka ir sąlygomis. Duomenų gavimą Migracijos departamentas inicijuoja duomenų teikimo sutarties nustatyta tvarka per 2 darbo dienas nuo prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi gavimo Migracijos departamente dienos.

1.3.29. Papildau 351 punktu:

351. Migracijos departamentas, siekdamas nustatyti, ar nėra pagrindų, nustatytų Įstatyme, dėl kurių išduoti leidimą nuolat gyventi užsieniečiui atsisakoma, prireikus gali organizuoti užsieniečio apklausą raštu.

Kai užsienietis yra Lietuvos Respublikoje, apklausą raštu atlieka Migracijos departamento ar migracijos tarnybos valstybės tarnautojas. Užsienietis iškviečiamas ir apklausiamas raštu – užpildo Migracijos departamento parengtą apklausos lapą (jei apklausą raštu atliko migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, užpildytas apklausos lapas išsiunčiamas Migracijos departamentui). Jei užsienietis yra užsienyje, tai Migracijos departamento rašytiniu prašymu apklausą raštu atlieka Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga užsienyje (toliau – konsulinė įstaiga). Konsulinės įstaigos pareigūnas iškviečia šį asmenį ir duoda užpildyti Migracijos departamento parengtą apklausos lapą. Užpildytas apklausos lapas artimiausiu diplomatiniu paštu išsiunčiamas Migracijos departamentui.“

1.3.30. Pakeičiu 37.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.6. vykimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną duomenys, užfiksuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinėje sistemoje;“.

1.3.31. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:

40. Aprašo 29, 292 ir 31–351 punktuose nurodyti prašymai, pranešimai, pažymos, paklausimai, atsakymai į juos, išvados ir užpildyti apklausos lapai pridedami prie užsieniečio bylos.“

1.3.32. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Jei vienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra užsienyje, tai Migracijos departamento rašytiniu prašymu apklausą raštu atlieka konsulinė įstaiga. Konsulinės įstaigos pareigūnas iškviečia šį asmenį ir duoda užpildyti Migracijos departamento parengtą apklausos lapą. Užpildytas apklausos lapas artimiausiu diplomatiniu paštu išsiunčiamas Migracijos departamentui.“

1.3.33. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

53. Išnagrinėjęs užsieniečio prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi bei kartu pateiktus dokumentus, įvertinęs aprašo 30.3 ir 30.4 papunkčiuose, 31, 34, 341, 342, 343, 35, 351, 37 ir 38 punktuose nurodytus duomenis, informaciją ir išvadas, aprašo 46.2 papunktyje ir 48 punkto pirmojoje pastraipoje bei 52 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytas pažymas, nustatęs, ar užsienietis atitinka kurį nors iš Įstatymo 53 straipsnyje nustatytų leidimo nuolat gyventi išdavimo pagrindų ir ar nėra pagrindų, numatytų Įstatyme, dėl kurių atsisakoma išduoti leidimą nuolat gyventi užsieniečiui, įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, kai:

53.1. siūlo išduoti leidimą nuolat gyventi – prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi 13 eilutėje įrašo Įstatymo straipsnį, šio straipsnio dalį ir punktą, kurio pagrindu priimamas šis sprendimas išduoti leidimą nuolat gyventi, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir pasirašo;

53.2. siūlo neišduoti leidimo nuolat gyventi – parengia nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis ir teisės aktų normomis pagrįsto sprendimo neišduoti leidimo nuolat gyventi projektą.“

1.3.34. Papildau 531 punktu:

531. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas vizuoja aprašo 53.2 papunktyje nurodytą sprendimo projektą. Vizuodamas jis patvirtina, kad pritaria šio sprendimo projektui ir prisiima atsakomybę pagal savo kompetenciją.“

1.3.35. Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:

54. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas priima vieną iš šių sprendimų:

54.1. išduoti leidimą nuolat gyventi: prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi 13 eilutėje pasirašo ir nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir sprendimo priėmimo datą;

54.2. neišduoti leidimo nuolat gyventi: pasirašo sprendimą neišduoti leidimo nuolat gyventi ir nurodo sprendimo priėmimo datą.“

1.3.36. Papildau 571 punktu:

571. Migracijos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas aprašo 42, 54, 57 ir 62 punktuose nurodytus sprendimus patvirtina antspaudu su Lietuvos valstybės herbu.“

1.3.37. Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:

58. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo aprašo 42 ar 57 punkte arba 54.1, 54.2, 62.1 ar 62.2 papunktyje nurodyto sprendimo priėmimo dienos privalo:

58.1. aprašo 42 ar 57 punkte arba 54.2, 62.1 ar 62.2 papunktyje nurodytą sprendimą Užsieniečių registre įtraukti į apskaitą, suteikiant jam atskirą numerį, arba, jeigu priimtas aprašo 54.1 papunktyje nurodytas sprendimas, – į Užsieniečių registrą įrašyti duomenis apie šį sprendimą;

58.2. jeigu priimtas aprašo 54.1 papunktyje nurodytas sprendimas – išsiųsti užsieniečiui pranešimą apie priimtą sprendimą. Šiame pranešime nurodoma sprendimo priėmimo data, sprendimo galiojimo laikas, kokie ir kam turi būti pateikiami dokumentai leidimui nuolat gyventi įforminti, kita reikiama informacija. Jeigu kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateiktas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi, tai pranešime nurodoma:

58.2.1. sprendimo priėmimo data, kur ir nuo kada leidimas nuolat gyventi gali būti atsiimtas;

58.2.2. jeigu priimtas sprendimas išduoti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punkte (kai užsienietis prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu gyveno užsienio valstybėje), Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 3 ar 10 punkte ar Įstatymo 53 straipsnio 7 dalyje nustatytu pagrindu – kad užsienietis, atsiimdamas leidimą nuolat gyventi, privalo pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad į Lietuvos Respubliką atvyko gyventi, ir kad nepateikus šių dokumentų leidimas nuolat gyventi jam nebus įteiktas;

58.3. jeigu priimtas aprašo 62.1 papunktyje nurodytas sprendimas – išsiųsti užsieniečiui pranešimą apie priimtą sprendimą. Šiame pranešime nurodoma sprendimo priėmimo data ir terminas, kuriam pratęstas sprendimo išduoti leidimą nuolat gyventi galiojimo laikas;

58.4. jeigu aprašo 42 punkte nurodytas sprendimas priimtas aprašo 41.3 papunktyje nurodytu pagrindu arba jeigu priimtas aprašo 54.2 ar 62.2 papunktyje arba 57 punkte nurodytas sprendimas – išsiųsti užsieniečiui šio sprendimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu priimtas aprašo 42 punkte ar 54.2 papunktyje nurodytas sprendimas ir užsienietis yra sumokėjęs valstybės rinkliavą už leidimo nuolat gyventi įforminimą (kai kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateiktas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi) – išsiųsti užsieniečiui pažymą, kurioje nurodoma užsieniečio sumokėtos valstybės rinkliavos už leidimo nuolat gyventi įforminimą, kuri pagal Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 10 straipsnio 1 dalį gali būti grąžinta užsieniečiui, grąžinimo priežastis. Jeigu aprašo 42 punkte nurodytas sprendimas priimtas aprašo 41.2 papunktyje nurodytu pagrindu, pažyma išsiunčiama paskutiniu užsieniečio deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota – paskutiniu užsieniečio nurodytu gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje adresu;

58.5. pridėti prie užsieniečio bylos:

58.5.1. aprašo 42 ar 57 punkte arba 54.2, 62.1 ar 62.2 papunktyje nurodytą sprendimą ir 58.4 papunktyje nurodytos pažymos kopiją;

58.5.2. aprašo 58.2 ar 58.3 papunktyje nurodyto pranešimo kopiją;

58.5.3. lydraščio, su kuriuo aprašo 42 punkte nurodyto sprendimo, jei jis priimtas aprašo 41.3 papunktyje nurodytu pagrindu, aprašo 54.2 ar 62.2 papunktyje arba 57 punkte nurodyto sprendimo kopija ir (ar) 58.4 papunktyje nurodyta pažyma išsiųsta užsieniečiui, kopiją.“

1.3.38. Pakeičiu 581 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

581. Jeigu aprašo 54.1 papunktyje nurodytas sprendimas priimtas Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 punkte nustatytu pagrindu dėl užsieniečio, kuris turi leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą pagal Įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 14 punktą, ir kurio byloje yra duomenų apie tai, kad jis turi kitos Europos Sąjungos valstybės narės išduotą ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, kuriame įrašyta pastaba „(data) tarptautinę apsaugą suteikė (valstybės narės pavadinimas)“, Migracijos departamentas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo aprašo 54.1papunktyje nurodyto sprendimo priėmimo dienos elektroniniu paštu išsiunčia šioje pastaboje nurodytos Europos Sąjungos valstybės narės kompetentingai institucijai paklausimą, ar užsienietis vis dar naudojasi tarptautine apsauga.“

1.3.39. Papildau 582 punktu:

582. Jeigu kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateiktas ir prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi, tai, priėmus aprašo 54.1 papunktyje nurodytą sprendimą, aprašo 58.1 papunktyje nurodytą veiksmą įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas atlieka ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo aprašo 54.1 papunktyje nurodyto sprendimo priėmimo dienos. Įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas, atlikęs aprašo 58.1 papunktyje nurodytą veiksmą, nedelsdamas (tą pačią darbo dieną) migracijos tarnybai, vykdančiai sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi, išsiunčia elektroniniu paštu (nuskaitytą) pranešimą apie priimtą sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi.“

1.3.40. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:

59. Priėmus aprašo 42 ar 57 punkte arba 54.2 ar 62.2 papunktyje nurodytą sprendimą, jeigu užsienietis turi galiojantį dokumentą, suteikiantį teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, arba aprašo 54.1 ar 62.1 papunktyje nurodytą sprendimą, Migracijos departamentas užsieniečio bylą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos išsiunčia migracijos tarnybai, vykdančiai sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi.

Jeigu užsienietis neturi galiojančio dokumento, suteikiančio teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, arba jeigu užsienietis mirė, tai, priėmus aprašo 42 ar 57 punkte arba 54.2 ar 62.2 papunktyje nurodytą sprendimą, užsieniečio byla lieka Migracijos departamente.“

1.3.41. Pakeičiu 60 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Leidimas nuolat gyventi bendra tvarka įforminamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, o skubos tvarka – ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo įforminti leidimą nuolat gyventi pateikimo, o jeigu prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi pateiktas kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi – nuo aprašo 582 punkte nurodyto pranešimo apie priimtą sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi gavimo migracijos tarnyboje dienos.“

1.3.42. Pakeičiu 67.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

67.3. dvi tapačias (iš to paties negatyvo) užsieniečio amžių atitinkančias nuotraukas (kitoje pusėje aiškiai užrašoma užsieniečio vardas (-ai) ir pavardė), atitinkančias Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, jeigu užsienietis iki 1 metų amžiaus nedalyvauja pateikiant prašymą įforminti jam leidimą nuolat gyventi arba jeigu nėra techninės galimybės nuskaityti užsieniečio veido atvaizdą biometrinių duomenų registravimo įranga, arba jeigu užsienietis pageidauja, kad jo veido atvaizdas būtų nuskaitytas iš nuotraukos;“.

1.3.43. Pakeičiu 67.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

67.6. jeigu leidimą nuolat gyventi pagal Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punktą siekia gauti užsienietis, prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu gyvenęs užsienio valstybėje, arba jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi pagal Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 3 ar 10 punktą ar pagal Įstatymo 53 straipsnio 7 dalį – dokumentus, patvirtinančius, kad į Lietuvos Respubliką atvyko gyventi (užsienio valstybės išduotas dokumentas, kuriame nurodyta, kad užsienietis išvyko gyventi į Lietuvos Respubliką; jeigu užsienietis į Lietuvos Respubliką gyventi atvyko iš valstybės, kurioje jos gyventojų išvykimo gyventi į užsienio valstybes tvarka nėra reglamentuota, – dokumentai apie užsieniečio ar jo nepilnamečių vaikų ugdymą Lietuvos Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ar mokymąsi Lietuvos Respublikoje, dokumentai, patvirtinantys asmeninį turtą sudarančių daiktų gabenimą iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką, ar kt.).“

1.3.44. Pakeičiu 73 punktą ir jį išdėstau taip:

73. Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats negali atvykti į migracijos tarnybą, asmens tapatybę ir parašą aprašo 75.2 ir 75.5.10 papunkčiuose nustatyta tvarka turi patvirtinti ir jo biometrinius duomenis Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka turi nuskaityti pas užsienietį nuvykęs įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas.“

1.3.45. Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:

77. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, o jeigu pateiktas prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi skubos tvarka – ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo prašymo įforminti leidimą nuolat gyventi priėmimo, o jeigu prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi pateiktas kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi – nuo aprašo 582 punkte nurodyto pranešimo apie priimtą sprendimą išduoti leidimą nuolat gyventi gavimo dienos, vykdydamas Prašymų registravimo tvarkos aprašo reikalavimus, privalo:

77.1. jeigu prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi pateiktas kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi – užpildyti prašymo įforminti leidimą nuolat gyventi 13 eilutę;

77.2. priimtą prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi sistemoje perkelti į būseną „Paruoštas“, kad būtų galima šį prašymą įtraukti į užsakomų gaminti dokumentų sąrašą, siunčiamą Asmens dokumentų išrašymo centrui. Jeigu prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi pateiktas kartu su prašymu pakeisti leidimą nuolat gyventi, tai prašymas įforminti leidimą nuolat gyventi įtraukiamas į minėtą užsakomų gaminti dokumentų sąrašą tik aprašo 93 punkte nustatyta tvarka priėmus sprendimą pakeisti leidimą nuolat gyventi ir apie šį sprendimą įrašius prašymo įforminti leidimą nuolat gyventi 13 eilutėje;

77.3. suformuoti užsakymą dėl leidimo nuolat gyventi išrašymo ir perduoti jį Asmens dokumentų išrašymo centrui.“

1.3.46. Pakeičiu 82 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Prašymas pakeisti leidimą nuolat gyventi pildomas lietuvių kalba, užsieniečio vardas (-ai) ir pavardė jame rašomi aprašo 6 punkto trečiojoje pastraipoje nustatyta tvarka.“

1.3.47. Pakeičiu 94.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

94.2. jeigu priimtas aprašo 93 punkte nurodytas sprendimas – užpildyti prašymo įforminti leidimą nuolat gyventi 13 eilutę ir atlikti aprašo 77.2 ir 77.3 papunkčiuose nurodytus veiksmus.“

1.3.48. Pakeičiu 97 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

97. Užsienietis asmeniškai atvyksta atsiimti leidimo nuolat gyventi į migracijos tarnybą, kuriai pateikė prašymą išduoti, įforminti ar pakeisti leidimą nuolat gyventi, išskyrus šio punkto antrojoje, trečiojoje ir ketvirtojoje pastraipose nurodytus atvejus.“

1.3.49. Papildau 98.4 papunkčiu:

98.4. jeigu leidimas nuolat gyventi pagal Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punktą išduodamas užsieniečiui, prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu gyvenusiam užsienio valstybėje, arba jeigu leidimas nuolat gyventi išduodamas pagal šios dalies 3 ar 10 punktą ar pagal šio straipsnio 7 dalį ir šis užsienietis kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi pateikė prašymą įforminti leidimą nuolat gyventi – aprašo 67.6 papunktyje nurodytus dokumentus, patvirtinančius, kad užsienietis į Lietuvos Respubliką atvyko gyventi. Jei užsienietis nepateikia šiame papunktyje nurodytų dokumentų, leidimas nuolat gyventi jam neįteikiamas.“

1.3.50. Papildau 100.31 papunkčiu:

100.31. prideda prie užsieniečio bylos aprašo 98.4 papunktyje nurodytus dokumentus (kai juos pateikti yra būtina);“.

1.3.51. Papildau 1461 punktu:

1461. Pagal Įstatymo 36 straipsnio 1 dalies 1–3 punktus leidimą nuolat gyventi turintis užsienietis, jeigu jis pakeičia asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančius dokumentus arba gyvenamąją vietą arba jeigu pasikeičia jo šeiminė padėtis, ne vėliau kaip per 7 dienas nuo asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančių dokumentų arba gyvenamosios vietos pakeitimo arba šeiminės padėties pasikeitimo dienos aprašo 6 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytai migracijos tarnybai pateikia apie tai laisvos formos rašytinį pranešimą.

Šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytas pranešimas pridedamas prie užsieniečio bylos.“

1.3.52. Pakeičiu 1 priedo 1 eilutės antrąją išnašą ir ją išdėstau taip:

** Prašyme vardas (-ai) ir pavardė (-ės) rašomi didžiosiomis raidėmis lotyniškais rašmenimis be šalutinių (diakritinių) ženklų, ligatūrų ir kitų lotyniškosios abėcėlės raidžių modifikacijų pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus. Užsienietis gali rašyti vardą (-us) ir pavardę (-es) pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus tais lotyniškais rašmenimis su diakritikais, kurie yra lietuvių kalbos raidyne: ą, ę, į, ų, ū, ė, č, š, ž. Rašant vardą (-us) ir pavardę (-es), gali būti naudojami šie ženklai: „.“, „’“ ir „( )“.“

1.3.53. Pakeičiu 1 priedo 8 eilutę ir ją išdėstau taip:

 

8. Pragyvenimo lėšos Lietuvos Respublikoje ir jų šaltinis:

 

 

PRIDEDAMA (nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Asmuo, užpildęs prašymą, už melagingų duomenų pateikimą atsako įstatymų nustatyta tvarka.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, sutinka, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, būtų tvarkomi jo asmens duomenys sprendžiant su leidimo nuolat gyventi išdavimu susijusius klausimus.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, žino, kad pagal Įstatymo 36 straipsnio 1 dalies 1–3 punktus leidimą nuolat gyventi turintis užsienietis, jeigu jis pakeičia asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančius dokumentus arba gyvenamąją vietą arba jeigu pasikeičia jo šeiminė padėtis, ne vėliau kaip per 7 dienas nuo asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančių dokumentų arba gyvenamosios vietos pakeitimo arba šeiminės padėties pasikeitimo dienos laisvos formos rašytinį pranešimą apie tai turi pateikti gyvenamosios vietos teritorinės policijos įstaigos migracijos padaliniui.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, taip pat žino, kad leidimą nuolat gyventi turintis užsienietis, praradęs šį dokumentą, laisvos formos raštišką pranešimą pateikia asmeniškai savo gyvenamosios vietos teritorinės policijos įstaigos migracijos padaliniui arba bet kuriai teritorinei policijos įstaigai, o esantis užsienio valstybėje – Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai užsienyje (pranešimą apie leidimo nuolat gyventi praradimą migracijos tarnybai užsienietis gali užpildyti ir perduoti elektroniniu būdu, prisijungęs prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikoje piliečiams ir užsieniečiams informacinės sistemos).“

1.3.54. Papildau 1 priedą 101 eilute:

101. Užsienietis informuotas apie tai, kad atsiimdamas leidimą nuolat gyventi, jeigu bus priimtas sprendimas išduoti leidimą nuolat gyventi, jis privalės pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad atvyko gyventi į Lietuvos Respubliką, ir kad nepateikus šių dokumentų leidimas nuolat gyventi jam nebus įteiktas:

Man žinoma, kad atsiimdamas leidimą nuolat gyventi, jeigu bus priimtas sprendimas išduoti leidimą nuolat gyventi, privalėsiu pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad atvykau gyventi į Lietuvos Respubliką, ir kad nepateikus šių dokumentų leidimas nuolat gyventi man nebus įteiktas.

________________________

________________________

(asmens parašas)

(vardas ir pavardė)

1.3.55. Papildau 1 priedą 13 eilute:

„13. Sprendimas:

Išduoti leidimą nuolat gyventi Įstatymo _____ straipsnio __ dalies __ punkte nustatytu pagrindu

 

_________________________

_________________________

(pareigų pavadinimas)

(pareigų pavadinimas)

_________________________

_________________________

(parašas)

(parašas)

_________________________

_________________________

(vardas ir pavardė)

(vardas ir pavardė)

 

 

____________________________________ A. V.

 

(data)“

1.3.56. Pakeičiu 4 priedo 1 eilutės antrąją išnašą ir ją išdėstau taip:

** Prašyme vardas (-ai) ir pavardė (-ės) rašomi didžiosiomis raidėmis lotyniškais rašmenimis be šalutinių (diakritinių) ženklų, ligatūrų ir kitų lotyniškosios abėcėlės raidžių modifikacijų pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus. Užsienietis gali rašyti vardą (-us) ir pavardę (-es) pagal kelionės dokumento lotyniškus įrašus tais lotyniškais rašmenimis su diakritikais, kurie yra lietuvių kalbos raidyne: ą, ę, į, ų, ū, ė, č, š, ž. Rašant vardą (-us) ir pavardę (-es), gali būti naudojami šie ženklai: „.“, „’“ ir „( )“.“

1.3.57. Pakeičiu 4 priedo 3 eilutę ir ją išdėstau taip:

3. Leidimo nuolat gyventi keitimo priežastis (-ys) (nurodyti):

Pasibaigia leidimo nuolat gyventi galiojimas

Leidime nuolat gyventi yra netikslių įrašų

Leidimas nuolat gyventi yra prarastas

Pakeičiau asmens duomenis

Leidimas nuolat gyventi tapo netinkamas naudoti

 

 

 

PRIDEDAMA (nurodomi prie prašymo pridedami dokumentai):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Asmuo, užpildęs prašymą, už melagingų duomenų pateikimą atsako įstatymų nustatyta tvarka.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, sutinka, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, būtų tvarkomi jo asmens duomenys sprendžiant su leidimo nuolat gyventi pakeitimu susijusius klausimus.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, žino, kad pagal Įstatymo 36 straipsnio 1 dalies 1–3 punktus leidimą nuolat gyventi turintis užsienietis, jeigu jis pakeičia asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančius dokumentus arba gyvenamąją vietą arba jeigu pasikeičia jo šeiminė padėtis, ne vėliau kaip per 7 dienas nuo asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančių dokumentų arba gyvenamosios vietos pakeitimo arba šeiminės padėties pasikeitimo dienos laisvos formos rašytinį pranešimą apie tai turi pateikti gyvenamosios vietos teritorinės policijos įstaigos migracijos padaliniui.

Asmuo, kurio vardu užpildytas prašymas, taip pat žino, kad leidimą nuolat gyventi turintis užsienietis, praradęs šį dokumentą, laisvos formos raštišką pranešimą pateikia asmeniškai savo gyvenamosios vietos teritorinės policijos įstaigos migracijos padaliniui arba bet kuriai teritorinei policijos įstaigai, o esantis užsienio valstybėje – Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai užsienyje (pranešimą apie leidimo nuolat gyventi praradimą migracijos tarnybai užsienietis gali užpildyti ir perduoti elektroniniu būdu, prisijungęs prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikoje piliečiams ir užsieniečiams informacinės sistemos).“

2. N u s t a t a u, kad:

2.1. šio įsakymo 1.3.28 papunktis įsigalioja 2015 m. liepos 1 d.;

2.2. Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) iki šio įsakymo 1.3.28 papunkčio įsigaliojimo dienos duomenis apie tai, ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų), pateikęs prašymą išduoti Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, neturi didesnės negu 1 bazinės socialinės išmokos dydžio mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Valstybinė mokesčių inspekcija), ir ar nėra jo mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų nevyksta mokestinis ginčas, iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gauna pagal jai per 2 darbo dienas nuo prašymo išduoti Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje gavimo Migracijos departamente dienos elektroniniu paštu pateiktą nuskaitytą paklausimą. Valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi turimus duomenis apie užsienietį, atsakymą į šį paklausimą pateikia per 10 darbo dienų nuo paklausimo gavimo dienos.

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                       Saulius Skvernelis