LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LĖŠŲ, REIKALINGŲ VALSTYBINEI FUNKCIJAI „DALYVAVIMAS RENGIANT IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“ VYKDYTI, PLANAVIMO, PERVEDIMO SAVIVALDYBĖMS IR SAVIVALDYBIŲ ATSISKAITYMO UŽ ŠIAS LĖŠAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. gegužės 22 d. Nr. V-405

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 5, 7 punktais ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 543 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“, 4 punktu:

1. T v i r t i n u Lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, planavimo, pervedimo savivaldybėms ir savivaldybių atsiskaitymo už šias lėšas tvarkos aprašą (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad lėšų, skirtų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, poreikio planavimas ir atsiskaitymas už jų panaudojimą 2020 metais vykdomas pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo galiojusias Savivaldybių atsiskaitymo Krašto apsaugos ministerijai už joms perduotos valstybinės funkcijos „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ įvykdymą ir lėšų jai vykdyti panaudojimą tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2011 m. rugsėjo 13 d. įsakymu Nr. V-1043 „Dėl Savivaldybių atsiskaitymo Krašto apsaugos ministerijai už joms perduotos valstybinės funkcijos „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ įvykdymą ir lėšų jai vykdyti panaudojimą tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir Lėšų, skirtų valstybinei (valstybės perduotai savivaldybėms) funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ atlikti, poreikio apskaičiavimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2010 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. V-322 „Dėl Lėšų, skirtų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, poreikio apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“, nuostatas.

3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:

3.1. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2010 m. balandžio 1 d. įsakymą Nr. V-322 „Dėl Lėšų, skirtų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, poreikio apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

3.2. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2011 m. rugsėjo 13 d. įsakymą Nr. V-1043 „Dėl Savivaldybių atsiskaitymo Krašto apsaugos ministerijai už joms perduotos valstybinės funkcijos „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ įvykdymą ir lėšų jai vykdyti panaudojimą tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                      Raimundas Karoblis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2020 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. V-405

 

 

LĖŠŲ, REIKALINGŲ VALSTYBinEI FUNKCIJAI „DALYVAVIMAS RENGIANT

IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“ VYKDYTI, PLANAVIMO, PERVEDIMO SAVIVALDYBĖMS IR SAVIVALDYBIŲ ATSISKAITYMO UŽ ŠIAS LĖŠAS TVARKOS APRAŠas

 

 

I SKYRIUs

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, planavimo, pervedimo savivaldybėms ir savivaldybių atsiskaitymo už šias lėšas tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ (toliau – Valstybinė funkcija) vykdyti, planavimą, pervedimą savivaldybėms ir savivaldybių atsiskaitymo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai už šių lėšų panaudojimą tvarką.

2. Lėšos, reikalingos Valstybinei funkcijai vykdyti, numatomos valstybės biudžete kaip specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams ir skiriamos per Krašto apsaugos ministeriją, kaip asignavimų valdytoją, patvirtinus valstybės biudžetą.

3. Valstybinei funkcijai vykdyti skirtos lėšos negali būti perkeliamos į kitus biudžetinius metus.

4. Atsiskaitymo už Valstybinei funkcijai vykdyti panaudotas lėšas kontrolę atlieka Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Departamentas).

 

II SKYRIUS

LĖŠŲ, REIKALINGŲ VALSTYBINEI FUNKCIJAI VYKDYTI, PLANAVIMAS, SĄMATŲ RENGIMAS, PATEIKIMAS IR TIKSLINIMAS

 

5. Lėšų poreikis Valstybinei funkcijai vykdyti kitiems metams apskaičiuojamas vadovaujantis Lėšų, skirtų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, poreikio apskaičiavimo metodika (1 priedas).

6. Departamentas, vadovaudamasis krašto apsaugos ministro įsakymu, nustatančiu atitinkamų metų biudžeto programų sąmatų projekto ir programų sąmatų rengimo tvarką ir terminus, apskaičiuoja lėšų poreikį Valstybinei funkcijai vykdyti ir įtraukia jį į Departamento rengiamą valstybės biudžeto programų sąmatos projektą ir biudžeto programų sąmatą.

7. Įsigaliojus atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymui, atsižvelgdamas į biudžete patvirtintų specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, skiriamų Valstybinei funkcijai vykdyti, dydį, Departamentas per 5 darbo dienas parengia sąmatas (2 priedas) Valstybinei funkcijai vykdyti pagal atskiras savivaldybes. Valstybinei funkcijai vykdyti skirtos lėšos sąmatoje paskirstomos ketvirčiais, detalizuojant lėšas personalui išlaikyti, administracinėms funkcijoms vykdyti ir priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti. Departamento direktoriaus pasirašytos sąmatos pateikiamos Krašto apsaugos ministerijos Finansų ir biudžeto departamentui (toliau – Finansų ir biudžeto departamentas), Centralizuotai finansų ir turto tarnybai prie Krašto apsaugos ministerijos – Departamento buhalterinę apskaitą tvarkančiai institucijai (toliau – Buhalterinę apskaitą tvarkanti institucija) ir atitinkamoms savivaldybėms.

8. Įsigaliojus atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymui, savivaldybės per 2 darbo dienas atsiunčia Departamentui banko pavadinimą ir banko sąskaitos numerį lėšoms, skirtoms Valstybinei funkcijai vykdyti, pervesti. Savivaldybės nedelsdamos privalo informuoti Departamentą apie pasikeitusį banko pavadinimą ir (ar) banko sąskaitos numerį, skirtą minėtoms lėšoms pervesti.

9. Sąmatos, esant poreikiui, gali būti tikslinamos laikantis šių reikalavimų:

9.1. jei sąmatos keitimo iniciatorius yra Departamentas, jis privalo raštu ne vėliau kaip 15 darbo dienų prieš sąmatos pakeitimą informuoti savivaldybę apie planuojamus pakeitimus ir pateikti savivaldybei pakeistos sąmatos kopiją;

9.2. jei sąmatos keitimo iniciatorė yra savivaldybė, ji, nurodydama sąmatos keitimo priežastis, raštu kreipiasi į Departamentą su prašymu pakeisti patvirtintą sąmatą. Gavęs prašymą, Departamentas įvertina rašte išdėstytas siūlomo keitimo priežastis ir:

9.2.1. pritaręs savivaldybės prašymui ir suderinęs su Krašto apsaugos ministerijos Finansų ir biudžeto departamentu, parengia patikslintą sąmatą ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo pateikia ją Buhalterinę apskaitą tvarkančiai institucijai ir savivaldybei;

9.2.2. nepritaręs savivaldybės prašymui pakeisti patvirtintą sąmatą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo pakeisti patvirtintą sąmatą gavimo parengia motyvuotą atsakymą ir nurodo atsisakymo priežastis.

 

IiI SKYRIUS

LĖŠŲ SAVIVALDYBĖMS PERVEDIMAS IR ATSISKAITYMAS

UŽ jų PANAUDOJIMĄ

 

10. Valstybinei funkcijai vykdyti skirtos lėšos savivaldybėms pervedamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 1 punkte nustatyta tvarka ir terminais, jeigu atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymas nenustato kitaip.

11. Buhalterinę apskaitą tvarkanti institucija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Tvarkos aprašo 7 punkte arba 9.2.1 papunktyje nurodytų dokumentų gavimo dienos perveda savivaldybėms sąmatoje numatytą lėšų dalį, išskyrus lėšas priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti.

12. Lėšas priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti Buhalterinę apskaitą tvarkanti institucija savivaldybėms perveda ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo priimančiosios šalies paramos teikimo užduočių vykdymo išlaidas patvirtinančių apskaitos dokumentų gavimo dienos.

13. Buhalterinę apskaitą tvarkanti institucija, vadovaudamasi krašto apsaugos ministro įsakymu, nustatančiu atitinkamų metų biudžeto programų sąmatų projekto ir programų sąmatų rengimo tvarką ir terminus, rengia informaciją apie valstybės biudžeto specialiąsias tikslines dotacijas pagal savivaldybes ir ją kartu su biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniu pateikia Finansų ir biudžeto departamentui.

14. Savivaldybės iki kiekvieno metų ketvirčio pirmo mėnesio 10 d. pateikia (elektroninėmis priemonėmis ir originalą išsiųsdamos paštu) Departamentui:

14.1. Veiklos, vykdant valstybinę funkciją „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“, ataskaitą (3 priedas) (toliau – Veiklos ataskaita);

14.2. Savivaldybėms skirtų lėšų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti panaudojimo ataskaitą (4 priedas) (toliau – Lėšų panaudojimo ataskaita), taip pat Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitą pagal Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“ patvirtintą formą Nr. 2 (toliau – Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaita), kuriose nurodomi duomenys apie Valstybinei funkcijai vykdyti skirtų lėšų panaudojimą praėjusį metų ketvirtį, ir prideda atitinkamo metų ketvirčio išlaidas patvirtinančias apskaitos dokumentų kopijas.

15. Gavęs Veiklos ir Lėšų panaudojimo ataskaitas, Departamentas įvertina:

15.1. pasiektą rezultatą, vykdant Valstybinę funkciją;

15.2. nurodytų išlaidų atitiktį veiklos tikslams ir sąmatai;

15.3. ataskaitoje nurodytų išlaidų pagrįstumą Valstybinės funkcijos vykdymą įrodančiais apskaitos dokumentais.

16. Veiklos ataskaitą vizuoja Departamento direktorius paskirtas asmuo, atsakingas už Valstybinės funkcijos vykdymo kontrolę. Lėšų panaudojimo ir Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitas vizuoja Departamento direktoriaus paskirtas asmuo, atsakingas už Departamento programų sąmatų vykdymo kontrolę. Ataskaitos laikomos priimtos, kai jas pasirašo Departamento direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

17. Lėšų panaudojimo ir Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitas Departamentas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jų gavimo perduoda Buhalterinę apskaitą tvarkančiai institucijai.

 

IV SKYRIUS

DEPARTAMENTO ir savivaldybių TEISĖS IR PAREIGOS

 

18. Departamentas turi teisę:

18.1. prašyti savivaldybių pateikti su Valstybinės funkcijos vykdymu susijusią informaciją, reikalingą lėšų poreikiui apskaičiuoti ar kitoms Tvarkos apraše nustatytoms funkcijoms vykdyti;

18.2. siūlyti sumažinti (padidinti) savivaldybėms kitiems biudžetiniams metams planuojamų valstybės biudžeto lėšų, reikalingų Valstybinei funkcijai vykdyti, poreikį.

19. Departamentas privalo:

19.1. sisteminti ir tikrinti savivaldybių pateiktą informaciją apie Valstybinės funkcijos vykdymą ir jai skirtų lėšų panaudojimą;

19.2. tikrinti, ar savivaldybės pateikė visus Valstybinės funkcijos vykdymo išlaidas pagrindžiančius apskaitos dokumentus;

19.3. kontroliuoti, kaip savivaldybės laikosi Tvarkos aprašo reikalavimų;

19.4. nedelsdamas informuoti Krašto apsaugos ministeriją apie savivaldybių daromus (padarytus) pažeidimus, vykdant Valstybinę funkciją ir naudojant tam tikslui skirtas valstybės biudžeto lėšas.

20. Savivaldybės privalo:

20.1. pervestas lėšas naudoti tik Valstybinei funkcijai vykdyti pagal parengtą sąmatą;

20.2. nepanaudotas Valstybinei funkcijai vykdyti skirtas valstybės biudžeto lėšas grąžinti į Departamento nurodytą atsiskaitomąją sąskaitą (kuri nurodoma Departamento interneto puslapyje adresu www.kam.lt → Struktūra ir kontaktai → Departamentai ir tarnybos → Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM) ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 5 d.

 

 

 

__________________

part_d1ee8f60ee3e49c58521096d16066765_end


 

Lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant

ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios

šalies paramą“ vykdyti, planavimo, pervedimo savivaldybėms

ir savivaldybių atsiskaitymo už šias lėšas tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

 

LĖŠŲ, SKIRTŲ VALSTYBINEI FUNKCIJAI „DALYVAVIMAS RENGIANT IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“ VYKDYTI, POREIKIO APSKAIČIAVIMO METODIKA

 

 

1. Lėšų, skirtų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, poreikio apskaičiavimo metodika (toliau – Metodika) nustato Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos) poreikio valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ (toliau – Valstybinė funkcija) vykdyti apskaičiavimo tvarką.

2. Valstybės tarnautojų, vykdančių valstybinę funkciją, darbo užmokesčio fondas planuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo atitinkamais metais, įstatymu ir Lietuvos Republikos valstybės tarnybos įstatymu.

3. Lėšų, skirtų Valstybinei funkcijai vykdyti, poreikis apskaičiuojamas pagal savivaldybių grupes, suskirstytas atsižvelgiant į faktinį gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičių, kuris nustatomas pagal einamųjų biudžetinių metų sausio 1 dienos gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų ir gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitos duomenis savivaldybėje, skelbiamus Lietuvos Respublikos gyventojų registro tvarkytojo interneto svetainėje (toliau – gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius savivaldybėje), ir pareigybių skaičių, numatytą konkrečiai savivaldybių grupei:

 

Savivaldybių grupė

Gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius savivaldybėje

Pareigybių skaičius

Pirma

Iki 15 000

0,51

Antra

15 000–40 000

0,5

Trečia

Iki 40 000 ir savivaldybė yra apskrities centras2

1,0

Ketvirta

40 000–350 000

1,0

Penkta

Daugiau kaip 350 000

2,0

 

1 Vyresniojo specialisto pareigybė.

2 Savivaldybė, kaip apskrities centras, pagal Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo 5 straipsnį. Savivaldybėms, kurios yra apskrities centrai ir jose gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičius nesiekia 40 000, nustatomas pareigybių skaičius – 1,0.

 

4. Lėšos, skirtos Valstybinei funkcijai vykdyti, iš valstybės biudžeto skiriamos personalui išlaikyti, administracinėms funkcijoms vykdyti ir priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti, apskaičiuojamos taip:

4.1. Lėšų, skirtų Valstybinei funkcijai vykdyti, poreikis (Amf) apskaičiuojamas pagal formulę:

Amf = Asav.1 + Asav.2 + ... + Asav. n.

4.2. Lėšų, skirtų Valstybinei funkcijai vykdyti, poreikis atskiroms savivaldybėms (Asav.1(2) ... (n))  apskaičiuojamas pagal formulę:

Asav.1 (2) ... (n) = Aper + Aadm+ Apšp.

Šioje formulėje:

Aperlėšų poreikis personalui išlaikyti;

Aadm – lėšų poreikis administracinėms funkcijoms vykdyti;

Apšp  – lėšų poreikis priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti.

4.3. Lėšų poreikis personalui išlaikyti (Aper) apskaičiuojamas pagal formulę:

Aper = ADU + AS.

Šioje formulėje:

ADUlėšų poreikis darbo užmokesčio fondui.

ADU = [(KA) + (KA x PR/100)] x BD x 12 x E, kur:

KA valstybės tarnautojo pareiginės algos koeficientas;

BD – pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis;

PR – tarnybos Lietuvos valstybei stažo dydis procentais;

12 – kalendorinių metų mėnesių skaičius;

E – valstybės tarnautojų pareigybių skaičius, priklausantis nuo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičiaus savivaldybėje;

ASlėšų poreikis socialinio draudimo įmokoms pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto einamųjų metų rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytus tarifus.

AS = ADU x TVSD/100, kur

TVSD Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto einamųjų metų rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytas įmokų tarifas procentais.

4.4. Lėšų poreikis administracinėms funkcijoms vykdyti (Aadm) apskaičiuojamas pagal formulę:

Aadm = Aper x 0,12.

Šioje formulėje:

0,12 – 12 procentų nuo apskaičiuoto asignavimų poreikio personalui išlaikyti, t. y. lėšų poreikis darbo vietai išlaikyti, išlaidos ryšiams, komandiruotėms, kvalifikacijai tobulinti ir pan.

4.5. Lėšų poreikis priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti (Apšp) apskaičiuojamas pagal Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo (toliau – LK Gynybos štabas) pateiktą priimančiosios šalies paramos poreikį ir atsižvelgiant į savivaldybių pateiktus lėšų poreikio skaičiavimus.

5. LK Gynybos štabas ateinantiems metams reikalingą priimančiosios šalies paramos poreikį, t. y. informaciją apie reikalingas prekes, paslaugas ir darbus, jų kiekį ir teikimo laikotarpius, pateikia Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentui prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Departamentas) iki einamųjų metų sausio 3 d. Departamentas per 5 darbo dienas nuo LK Gynybos štabo poreikio gavimo pateikia jį savivaldybėms. Savivaldybės pagal informaciją, gautą iš Departamento, ir vadovaudamosi tuo metu nustatytomis vidutinės rinkos prekių, paslaugų ir darbų kainomis apskaičiuoja lėšų poreikį ir jį pateikia Departamentui iki einamųjų biudžetinių metų sausio 31 dienos. Departamentas per 5 darbo dienas nuo poreikio gavimo apskaičiuotą lėšų poreikį priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti pateikia Priimančiosios šalies paramos valdymo grupei svarstyti. Priimančiosios šalies paramos valdymo grupė per 5 darbo dienas nuo apskaičiuoto lėšų poreikio priimančiosios šalies paramos teikimo užduotims vykdyti gavimo organizuoja posėdį, kuriame sprendžiama, ar pritarti apskaičiuotam lėšų poreikiui. Posėdžio rezultatai įforminami protokolu ir pateikiami visoms suinteresuotoms krašto apsaugos sistemos institucijoms.

6. Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo iki einamųjų biudžetinių metų kovo 20 d. pateikia valstybinę funkciją koordinuojančiai institucijai – Departamentui – duomenis, reikalingus darbo užmokesčiui apskaičiuoti: pareigybių skaičių, valstybės tarnautojo pareiginės algos koeficientą, tarnybos Lietuvos valstybei stažą.

 

__________________________

part_214da5c59c6f409e8064ac9c08d4fee2_end


 

Lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant

ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios

šalies paramą“ vykdyti, planavimo, pervedimo savivaldybėms

ir savivaldybių atsiskaitymo už šias lėšas tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

(Veiklos, vykdant valstybinę funkciją „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“, ataskaitos forma)

 

 

_____________________________________________________

(N savivaldybės administracija)

 

 

VEIKLOS, VYKDANT VALSTYBINĘ FUNKCIJĄ „DALYVAVIMAS RENGIANT IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“, ATASKAITA

 

 

20 __ m. ____________________ d. Nr.

 

(sudarymo vieta)

 

ATASKAITINIO KETVIRČIO (METINIAI) DUOMENYS

 

I. VEIKLOS VYKDYMAS

 

Eil. Nr.

Veiksmo pavadinimas

Nustatyta įvykdymo data

Faktinė įvykdymo data

Atsakingi vykdytojai

Įvykdymo rezultatas

Informacija apie pasiektą rezultatą

Neįvykdymo priežastys ir tolesni veiksmai

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 


part_1e9ea57d61a24842bcd0f53b6fc7eaa7_end

II. VEIKSNIŲ, TURĖJUSIŲ NEIGIAMOS ĮTAKOS VEIKLOS VYKDYMUI, APŽVALGA

 

..................................................................................................................................................................................................................

 

 

III. VERTINIMO KRITERIJŲ X KETVIRČIO SUVESTINĖ

 

 

Vertinimo kriterijaus pavadinimas

 

X ketvirčio planas

 

Įvykdyta

 

Įvykdymas procentais

1. Įgyvendintų savivaldybėms teisės aktuose nustatytų priemonių, vykdant savivaldybėms perduotą valstybinę funkciją „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“, procentas, palyginti su visu teisės aktuose nustatytų priemonių skaičiumi.

 

 

 

2. Civilinių mobilizacijos institucijų darbuotojų, dalyvavusių teoriniame ir praktiniame (pratybose) mobilizaciniame mokyme, procentas, palyginti su Valstybės mobilizacinio mokymo plane numatytu apmokyti asmenų skaičiumi.

 

 

 

 

 

 

Savivaldybės administracijos direktorius                           

_______________________ ______________________________                            _______________________________

(data)                                                                                (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

 

Asmuo, atsakingas už valstybinės funkcijos administravimą

savivaldybėje

_______________________ ______________________________                             _________________________________

(data)                                                                    (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

ATASKAITĄ VIZAVO                                                                                                                               

Asmuo, atsakingas už Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos valstybinės funkcijos vykdymo kontrolę

_______________________ ______________________________             ________________________________

(data)                                                                                         (parašas)                                               (vardas ir pavardė)

 

ATASKAITA PRIIMTA

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius

 

_______________________ ______________________________                             _________________________________

(data)                                                                (parašas)                                              (vardas ir pavardė)

 

 

 

 


 

 

VEIKLOS, VYKDANT VALSTYBINĘ FUNKCIJĄ „DALYVAVIMAS RENGIANT IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“, ATASKAITOS FORMOS PILDYMO TVARKA

 

 

1. Formos viršuje didžiosiomis paryškintomis raidėmis užrašomas N savivaldybės (toliau – Savivaldybė) pavadinimas, tvirtinimo žyma, metai (ketvirtis) ir ataskaitos pavadinimas (pvz., N‑ŲJŲ METŲ (X KETVIRČIO) VEIKLOS ATASKAITA).

Ketvirčio veiklos ataskaitoje tvirtinimo žyma nenurodoma: ataskaitos paskutiniame lape nurodomos tik suderinimo žymos. Patvirtinta metinė veiklos ataskaita arba suderinta ketvirčio veiklos ataskaita užregistruojama Savivaldybės dokumentų registruose.

2. Veiklos ataskaitos skyrius „I. Veiklos vykdymas“ pildomas taip:

2.1. Skiltyje „Veiksmo pavadinimas“ nurodomi svarbiausi ataskaitinių metų (ketvirčio) atlikti veiksmai, susiję su valstybinės funkcijos vykdymu.

2.2. Skiltyje „Nustatyta įvykdymo data“ įrašoma teisės aktu arba Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Departamentas) pavedimu (raštu ar kt.) nustatyta priemonės įvykdymo data.

2.3. Skiltyje „Faktinė įvykdymo data“ įrašoma faktinė veiksmo įvykdymo data, jei nustatytas veiksmas yra įgyvendintas.

2.4. Skiltyje „Atsakingi vykdytojai“ nurodomi Savivaldybės skyriai ir (arba) asmenys, atsakingi už veiksmų, nurodytų lentelės skiltyje „Veiksmo pavadinimas“, atlikimą.

2.5. Skiltyje „Įvykdymo rezultatas“, pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui, pažymima:

2.5.1. „Įvykdyta“, kai pasiektas galutinis planuotas rezultatas, pvz., patvirtintas savivaldybės mobilizacijos planas, civilinio mobilizacinio personalo rezervo sąrašas;

2.5.2. „Vykdoma“, kai planuotą veiksmo įvykdymo datą reikia atidėti dėl objektyvių priežasčių: priežastis reikia nurodyti ataskaitos skiltyje „Neįvykdymo priežastys ir tolesni veiksmai“; kai dar nėra pasiektas galutinis planuotas rezultatas, tačiau veiksmas tęsiamas, pvz., įsakymu ar potvarkiu tvirtinamo dokumento projektas yra derinamas Departamente. „Vykdoma“ žymima ir tada, kai planuota galutinė veiksmo įgyvendinimo data (arba kelios datos, pvz., planuota seminarus organizuoti sausio, gegužės ir gruodžio mėn.) nėra pasibaigusi ir įgyvendinimo rezultatai pateikiami kaupiamuoju būdu;

2.5.3. „Atidėta“, kai veiksmas planuotą jo įvykdymo datą nepradėtas vykdyti, nes jo įvykdymo data Departamento vadovybės sprendimu (įsakymu, potvarkiu, raštu ar pan.) buvo atidėta ir pakeista į vėlesnę;

2.5.4. „Atsisakyta“, kai veiksmo vykdymas dėl konkrečių objektyvių priežasčių, kurias reikia nurodyti ataskaitos skiltyje „Neįvykdymo priežastys ir tolesni veiksmai“, sustabdytas ar nepradėtas, gavus Departamento vadovybės pritarimą;

2.5.5. „Neįvykdyta“, kai veiksmas nepradėtas vykdyti ir jo planuota įvykdymo data neatidėta arba jį neatsisakyta vykdyti; taip pat veiksmas laikomas neįvykdytu, kai įsakymu ar potvarkiu tvirtinamo dokumento projektas derinamas tik jį rengusioje savivaldybėje ar jai pavaldžioje įstaigoje.

2.6. Skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nurodoma, kokie konkretūs rezultatai įgyvendinant atitinkamą veiksmą yra pasiekti per ataskaitinį laikotarpį. Jei ataskaitos skiltyje „Įvykdymo rezultatas“ pažymėta:

2.6.1. „Įvykdyta“, tada skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nurodomas konkretus galutinis rezultatas, kurį būtų galima įvertinti kiekybiškai ar kokybiškai, pvz., jei buvo planuota parengti savivaldybės mobilizacijos planą,  nurodoma įsakymo ar potvarkio data ir jo registracijos numeris;

2.6.2. „Vykdoma“, tada skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nurodoma, koks yra veiksmo etapas, t. y. kas konkrečiai padaryta, ką dar reikia atlikti ir pan.; pateikiami veiksmo įgyvendinimo rezultatai kaupiamuoju būdu, kaip tęstinio (metinio) veiksmo dalinis rezultatas, pvz., I–II ketv. suorganizuoti 8 renginiai iš 10 planuotų;

2.6.3. „Atidėta“, tada skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nurodoma Departamento rašto data ir registracijos numeris, taip pat kiti dokumentai, kurių pagrindu veiksmo įvykdymo data buvo pakeista;

2.6.4. „Atsisakyta“, tada skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nurodomi Departamento rašto, susijusio su atsisakymu vykdyti veiksmą, data ir registracijos numeris ar (ir) kiti dokumentai, kurių pagrindu nuspręsta atsisakyti veiksmą vykdyti;

2.6.5. „Neįvykdyta“, tada skiltyje „Informacija apie pasiektą rezultatą“ nieko nerašoma.

2.7. Skiltyje „Neįvykdymo priežastys ir tolesni veiksmai“ informacija nerašoma, jei veiksmas įvykdytas; jei veiksmas yra: iš dalies įvykdytas (kai planuota įvykdymo data praėjo), vykdomas, atidėtas, atsisakyta jį vykdyti, neįvykdytas šioje skiltyje nurodomos pagrįstos priežastys, kurios lėmė, kad veiksmo įvykdymo data buvo atidėta, atsisakyta jį vykdyti arba kodėl jis neįvykdytas per planuotą terminą, taip pat pateikiama informacija, kaip planuojama pašalinti neįvykdymo priežastis, kokių veiksmų planuojama imtis, kad neįvykdytas ar nebaigtas vykdyti veiksmas būtų tinkamai įgyvendintas, ir kokia planuojama veiksmo galutinė įvykdymo data (nurodoma konkreti data ir veiksmas).

3. Veiklos ataskaitos skyriuje „II. Veiksnių, turėjusių neigiamos įtakos veiklos vykdymui, apžvalga“ trumpai aprašomi esminiai išoriniai ir vidiniai veiksniai, kurie per ataskaitinį laikotarpį turėjo įtakos veiklai (nauji įsipareigojimai, teisinio reglamentavimo pokyčiai, struktūriniai pokyčiai), ar tikslingai ir efektyviai buvo panaudotos priemonėms ir atitinkamiems veiksmams įvykdyti planuotos lėšos, kokie veiksniai lėmė, kad lėšos nebuvo panaudotos planuotiems veiksmams įvykdyti (konkrečiai įvardijant tuos plano veiksmus, kurie lėmė priemonei skirtų lėšų nepanaudojimą ar jų trūkumą), taip pat rekomenduojama trumpai aprašyti, kaip šie išoriniai ir vidiniai veiksniai padėjo ar trukdė.

4. Veiklos ataskaitos skyrius „III. Vertinimo kriterijų X ketvirčio suvestinė“ pildomas taip:

4.1. Skiltyje „Vertinimo kriterijaus pavadinimas“ įrašomas vertinimo kriterijus.

4.2. Skiltyje „X ketvirčio planas“ ties atitinkamu vertinimo kriterijaus pavadinimu įrašoma suplanuota vertinimo kriterijaus ataskaitinių metų X ketvirčio reikšmė.

4.3. Skiltyje „Įvykdyta“ ties atitinkamu vertinimo kriterijaus pavadinimu pateikiama pasiekta vertinimo kriterijaus reikšmė pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui.

4.4. Skiltyje „Įvykdymas procentais“ ties atitinkamu vertinimo kriterijaus pavadinimu nurodomas pasiektos ir suplanuotos veiklos vertinimo kriterijų reikšmių santykis procentais ((A/B) x 100 %), kur:

1 kriterijaus A ir B reikšmės:

A atitinkamo ketvirčio įgyvendintų priemonių, vykdant savivaldybėms perduotą valstybinę funkciją „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“, skaičius;

B atitinkamo ketvirčio teisės aktuose savivaldybėms nustatytų priemonių, vykdant joms perduotą valstybinę funkciją „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“, bendras skaičius.

2 kriterijaus A ir B reikšmės:

A atitinkamo ketvirčio mobilizacinio mokymo renginiuose dalyvavusių asmenų skaičius;

B atitinkamo ketvirčio Valstybės mobilizacinio mokymo plane suplanuotas asmenų skaičius.

_______________________________

part_00becde56f734c2488782d43432b8257_end

part_eb3f26241c394950aa396689222c1f8b_end


 

Lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, planavimo, pervedimo savivaldybėms ir savivaldybių atsiskaitymo už šias lėšas tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

(Savivaldybėms skirtų lėšų, reikalingų valstybinei funkcijai „Dalyvavimas rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą“ vykdyti, panaudojimo ataskaitos forma)

 

SAVIVALDYBĖMS SKIRTŲ LĖŠŲ, REIKALINGŲ VALSTYBINEI FUNKCIJAI „DALYVAVIMAS RENGIANT IR VYKDANT MOBILIZACIJĄ, DEMOBILIZACIJĄ, PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMĄ“ VYKDYTI, PANAUDOJIMO

ATASKAITA

 

_______________________________________________

(savivaldybės pavadinimas)

 

________________________________________________

(savivaldybės adresas, telefonas, el. pašto adresas)

 

 

______________________________________________________

(pildymo vieta, data)

 

ATASKAITINIO KETVIRČIO (METINIAI) DUOMENYS APIE LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ

 

 

Eil. Nr.

Išlaidų pavadinimas

(pagal sąmatą)

Suma, Eur

 

Ketv. (metų) planas pagal sąmatą

Išlaidų proc., palyginti su planu (2/3*100)

Išlaidas pagrindžiantys buhalterinės apskaitos dokumentai

pavadinimas

data

numeris

1.

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso per ketvirtį (metus)

 

 

 

 

 

 

Patvirtiname, kad perduotai valstybinei funkcijai vykdyti skirtos lėšos yra panaudotos pagal paskirtį.

Patvirtiname, kad už perduotai valstybinei funkcijai vykdyti skirtas lėšas prekės ir paslaugos buvo įsigytos laikantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme ir kituose teisės aktuose, numatančiuose viešųjų pirkimų vykdymą, nustatytos tvarkos.

 

Išlaidų sumos atitinka išlaidas pagrindžiančiuose dokumentuose nurodytas sumas.

 

Savivaldybės administracijos direktorius

 

_____________                 __________________________             ____________________

(data)                                             (parašas)                                 (vardas ir pavardė)         

 

 

A. V.

 

 

Savivaldybės administracijos vyriausiasis finansininkas                  

 

_____________                 __________________________             ____________________

(data)                                             (parašas)                                 (vardas ir pavardė)         

 

__________________________

(tel., el. paštas)                                                                                   

 

(Toliau pildo krašto apsaugos sistemos atstovai)

 

ATASKAITA VIZUOTA

 

Asmuo, atsakingas už Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos programų sąmatų vykdymo kontrolę

 

__________________             _________________________           ________________________

(data)                                                 (parašas)                                 (pareigos, vardas ir pavardė)

 

ATASKAITA PRIIMTA

 

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius

 

_____________                 __________________________             ________________________

(data)                                             (parašas)                                        (vardas ir pavardė)  

part_0d9a13ec192444ce9f558bd3c44fd994_end