TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
|
ĮSAKYMAS |
DĖL TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2016 M. KOVO 17 D. ĮSAKYMO NR. A1-416 „DĖL GYVŪNŲ LAIKYMO TELŠIŲ RAJONE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
|
2021 m. spalio 25 d. Nr. A1-1727 |
Telšiai |
Pakeičiu Gyvūnų laikymo Telšių rajone taisykles, patvirtintas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. A1-416 „Dėl gyvūnų laikymo Telšių rajone taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:
Bepriežiūris gyvūnas – gyvūno laikytojo neprižiūrimas gyvūnas, kuris yra už gyvūno laikytojo valdomo gyvenamojo ar negyvenamojo pastato ar kitos teritorijos ribų.
Bešeimininkis gyvūnas – gyvūnas, kuris neturi savininko ar jis nežinomas arba kurio savininkas atsisakė neperduodamas jo kitam savininkui.
Bitynas – vieta lauke, kur laikomi aviliai su bičių šeimomis.
Gyvūnas – bet kokios rūšies domestikuotas ar laukinis gyvūnas, įskaitant ūkinius gyvūnus ir gyvūnus augintinius.
Gyvūnas augintinis – gyvūnas, laikomas estetiniams ir bendravimo poreikiams tenkinti.
Gyvūno laikymas – gyvūno gyvenimo, mitybos, zoohigienos sąlygų sudarymas.
Gyvūno laikytojas – asmuo, kuris yra gyvūno savininkas ar jį laiko atlygintinai ar neatlygintinai.
Gyvūno savininkas – asmuo, kuriam nuosavybės teise priklauso gyvūnas.
Gyvūnų apsauga – priemonės gyvūnų gerovei užtikrinti.
Gyvūnų gerovė – optimalus gyvūnų fiziologinių ir etologinių poreikių tenkinimas.
Gyvūnų globa – asmens veikla, skirta gyvūno gerovei ir apsaugai užtikrinti.
Gyvūnų globėjas – asmuo, atitinkantis teisės aktų nustatytus reikalavimus ir užsiimantis bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų globa ir (ar) laikinąja gyvūnų globa, ir (ar) šiame įstatyme nustatytais atvejais laikinuoju gyvūnų laikymu.
Gyvenamoji vietovė – urbanizuota vietovė, turinti nustatytas ribas.
Gyvūnų laikymo vieta – pastatas (pastatai) arba tuo atveju, kai gyvūnai laikomi lauke, bet kuri vieta, kur gyvūnai yra laikomi, auginami ir prižiūrimi.
Gyvūnų vedžiojimo aikštelė – teritorija, skirta ar pritaikyta gyvūnams vedžioti, arba aikštelė su įrenginiais arba be jų gyvūnams vedžioti.
Organizacija – juridinis asmuo, su kuriuo Telšių rajono savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybės administracija) yra sudariusi sutartį dėl bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų kontrolės vykdymo.
Renginys su gyvūnais – paroda, sporto varžybos, rungtynės, mugė, aukcionas, cirko vaidinimas ar programa, konkursas, filmas, laida, reklama ar kitas viešas renginys, kuriame naudojamas vienas ar daugiau gyvūnų.
Žemės valda – nuosavybės teise valdomas žemės sklypas ar bendra ūkine veikla susiję keli žemės sklypai.
Uždara žemės valda – žemės valda, kurios teritorija yra aptverta tvora su vartais.“
2. Pakeičiu 7.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.2. vedžioti arba leisti gyvūnams bėgioti masinio žmonių susibūrimo vietose, sporto aikštynuose, vaikų žaidimo aikštelėse ir stadionuose bei vietose, pažymėtose ženklu su užrašu „Šunis vedžioti draudžiama“ (apvalus 25 cm skersmens skritulys, kurio fone pavaizduotas baltas šuns siluetas, su įstriža raudona linija iš kairės ženklo viršutinės dalies žemyn į ženklo dešinę dalį), bei kitose teritorijose. Teritorijų, kuriose griežtai draudžiama vedžioti šunis, sąrašas pateiktas šių taisyklių 2 priede;“
3. Papildau 7.17 papunkčiu:
4. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
„22. Voljerai ar kiti gyvūnams laikyti skirti nesudėtingi statiniai turi atitikti statybos techninį reglamentą STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. D1-713 „Dėl statinių techninio reglamento STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ patvirtinimo“.“
5. Pakeičiu 42 punktą ir jį išdėstau taip:
„42. Prie įėjimo į žemės valdos, esančios Telšių rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse, teritoriją, kurioje laikomi aviliai su bičių šeimomis, matomoje vietoje turi būti ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, bitės!“ Ant ar prie įspėjamojo ženklo turi būti nurodytas bičių laikytojo kontaktinis telefono numeris ir elektroninis paštas, jei turi.“
6. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:
7. Pakeičiu VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
8. Pakeičiu 57 punktą ir jį išdėstau taip:
„57. Kiekvienas gyvūnas privalo būti laikomas ir prižiūrimas gyvūno rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, pagal gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, užtikrinant, kad nebūtų varžoma gyvūno judėjimo laisvė ir gyvūnui nebūtų keliamas nepatogumo jausmas ar kančia.“
9. Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:
10. Pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:
„67. Gyvūnų, nurodytų Konvencijos dėl nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 11 skyrius, 15 tomas, p. 48) I priedėlyje ir 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 3 tomas, p. 136) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2017 m. sausio 20 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 2017/106 (OL 2017 L27, p. 1), laikytojai turi turėti dokumentą, kuriuo patvirtinamas teisėtas tokių gyvūnų įsigijimas.“
11. Pakeičiu IX skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
Administracijos direktorius Tomas Katkus
„ Gyvūnų laikymo Telšių rajone taisyklių 2 priedas
TELŠIŲ RAJONO teritorijų, kuriUose
griežtai draudžiama vedžioti šunis, SĄRAŠAS
1. Telšių mieste:
2. Varnių mieste: