LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS DIREKTORIUS

 

LIETUVOS PROBACIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SPECIALIZUOTOS ATVIRO TIPO BAUSMĖS ATLIKIMO VIETOS VEIKLOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. birželio 30 d. Nr. V-497/V-163

Vilnius

 

 

Atsižvelgdami į 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ bei siekdami užtikrinti palankesnes laisvės atėmimo bausmę specializuotose atviro tipo bausmės atlikimo vietose atliekančių nuteistųjų resocializacijos sąlygas:

1. Tvirtiname Specializuotos atviro tipo bausmės atlikimo vietos veiklos aprašą (pridedama).

2. Pavedame:

2.1. Lietuvos kalėjimų tarnybos Dokumentų valdymo skyriui su šiuo įsakymu supažindinti kalėjimų viršininkus, Resocializacijos koordinavimo, Saugumo koordinavimo ir kontrolės skyrių viršininkus ir paskelbti jį Teisės aktų registre;

2.2. Lietuvos probacijos tarnybos Administravimo skyriui su šiuo įsakymu supažindinti Lietuvos probacijos tarnybos administracijos padalinius.

 

 

 

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius                                                          Virginijus Kulikauskas

 

 

Veiklos stebėsenos ir kontrolės skyriaus viršininkas,

atliekantis direktoriaus funkcijas                                                             Rolandas Ruslanas Jakučionis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus ir

Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus

2023 m. birželio 30 d. įsakymu

Nr. V-497/V-163

 

 

SPECIALIZUOTOS ATVIRO TIPO BAUSMĖS ATLIKIMO VIETOS VEIKLOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Specializuotos atviro tipo bausmės atlikimo vietos veiklos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja nuteistųjų priėmimo į specializuotą atviro tipo bausmės atlikimo vietą, jų darbo ir mokymosi (studijų), taip pat naudojimosi leidžiamais turėti daiktais bei jų resocializacijos organizavimo, sveikatos priežiūros režimo ir bendrosios nuteistųjų dienotvarkės nustatymo tvarką bei Lietuvos kalėjimų tarnybos ir Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojų tarpusavio bendradarbiavimą veiklos bandomuosiuose pusiaukelės namuose klausimais.

2.  Šio Aprašo nuostatos taikomos ir 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projekto „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ lėšomis įkurtoms bausmės atlikimo vietoms, kuriose Lietuvos probacijos tarnybai numatyta atlikti funkcijas (toliau – bandomieji pusiaukelės namai).

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Specializuota atviro tipo bausmės atlikimo vieta – atviro tipo bausmės atlikimo vieta, kurioje nuteistieji, perkelti iš pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietos, intensyviai rengiami paleidimui iš bausmės atlikimo vietos (toliau – pusiaukelės namai);

3.2. Pusiaukelės namų darbuotojas – pusiaukelės namuose pagal darbo sutartį dirbantis Lietuvos kalėjimų tarnybos Resocializacijos skyriaus darbuotojas;

3.3. Nuteistieji – laisvės atėmimo bausmę pusiaukelės namuose atliekantys pilnamečiai vyrai ir moterys;

3.4. Kalėjimai – Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus, Kauno, Pravieniškių 1-asis, Pravieniškių 2-asis, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus ir Marijampolės kalėjimai;

3.5. kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse (toliau – LR BVK), Laisvės atėmimo vietų įstaigos vidaus tvarkos taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 1R-444 „Dėl Laisvės atėmimo vietų įstaigos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ (toliau – VTT), ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose bausmių vykdymo sritį.

 

II SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ PRIĖMIMO Į PUSIAUKELĖS NAMUS TVARKA

 

4. Į pusiaukelės namus perkeltus nuteistuosius juose priima pusiaukelės namų darbuotojas ir kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus (toliau – SVS) pareigūnas. SVS pareigūnas apie atvykusį nuteistąjį informuoja kalėjimo SVS vyriausiąjį specialistą (budinčiajai pamainai) ir kalėjimo, iš kurio nuteistasis buvo perkeltas, SVS viršininką.

5. Kalėjimo SVS pareigūnas (pusiaukelės namuose nesant SVS pareigūno, šiame punkte numatytas funkcijas atlieka kalėjimo Resocializacijos skyriaus (toliau – RS) kontaktinis pareigūnas):

5.1. patikrina nuteistųjų asmens tapatybę;

5.2. atlieka nuteistųjų asmens kratą bei jų asmeninių daiktų patikrinimą pagal Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus patvirtintą tvarką, reglamentuojančią nuteistojo asmens kratos atlikimą ir jo asmeninių daiktų patikrinimą.

6. Pusiaukelės namų darbuotojas:

6.1. nuteistuosius pasirašytinai supažindina su Aprašu;

6.2. parodo nuteistiesiems jiems skirtą gyvenamąją patalpą (kambarį) ir miegamąją vietą;

6.3. ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nuteistojo perkėlimo į pusiaukelės namus dienos sudaro Individualią pusiaukelės namuose esančio (-s) nuteistojo (-osios) dienotvarkę (1 priedas).

7. Nuteistieji, atvykę į pusiaukelės namus, tris darbo dienas adaptuojasi, susipažįsta su pusiaukelės namų darbuotojais, kartu su pusiaukelės namų darbuotoju suplanuoja artimiausios savaitės veiklas ir užduotis, aptaria darbo ir (ar) mokymosi klausimus, kelionės į darbą ir (ar) mokymosi įstaigą būdus ir maršrutus.

 

III SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ DARBAS IR MOKYMASIS (STUDIJOS)

 

8. Pusiaukelės namuose laikomi nuteistieji privalo dirbti ir (ar) mokytis.

9. Nuteistųjų, gyvenančių pusiaukelės namuose, darbas organizuojamas Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka. Darbą nuteistiesiems siūlo Lietuvos kalėjimų tarnyba. Jei Lietuvos kalėjimų tarnyba neturi darbo pasiūlymų, nuteistieji privalo darbą susirasti savarankiškai, darbo vietą suderinę su Lietuvos kalėjimų tarnybos kalėjimo administracija.

10. Nuteistieji privalo įsidarbinti per vieną mėnesį nuo atvykimo į pusiaukelės namus arba nuo darbo santykių nutraukimo dienos. Nuteistieji, be pateisinamos priežasties neįsidarbinę per nustatytą terminą, perkeliami į pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietą vadovaujantis LR BVK 37 straipsnio 7 dalies nuostatomis.

11. Nuteistieji apie darbo santykių (sutarties) nutraukimą nedelsdami, tą pačią dieną, kai jiems tai tapo žinoma, privalo informuoti pusiaukelės namų darbuotoją.

12. Į darbą ar mokymosi įstaigą nuteistieji vyksta savarankiškai.

13. Rekomenduojamas darbo laikas – 40 val. per savaitę, dirbant kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio. Nuteistieji gali dirbti pagal darbo grafiką ir savaitgaliais, tačiau darbas turi būti derinamas su resocializacijos veiklomis.

14. Visi nuteistieji vyksta į darbą ar mokymosi įstaigą ir iš jų grįžta į pusiaukelės namus individualioje nuteistojo dienotvarkėje, kuri sudaroma pagal darbo grafiką ar mokymosi (pamokų / studijų) tvarkaraštį, numatytu laiku ir maršrutu. Su individualia nuteistojo dienotvarke nuteistieji supažindinami pasirašytinai.

15. Nuteistajam dėl darbo pobūdžio gali būti leidžiama išvykti už darbovietės ribų ar į komandiruotę Lietuvos Respublikos teritorijoje, jeigu darbdavys ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas tai raštu suderina su pusiaukelės namų darbuotoju. Komandiruotės negali trukti ilgiau nei 14 val. per parą, įskaitant laiką nuo išvykimo iki grįžimo į pusiaukelės namus momento. Apie nuteistųjų darbo grafiko pakeitimus pusiaukelės namų darbuotojas turi būti informuotas likus dviem darbo dienoms iki numatomos darbo dienos grafiko pakeitimo. Viršvalandinis nuteistųjų darbas turi būti suderintas su pusiaukelės namų darbuotoju iki darbo grafike numatytos darbo dienos pabaigos. Sprendimus dėl leidimo vykti į komandiruotę, dirbti pakeistu darbo grafiku suteikimo priima RS viršininkas, kuris tvirtina individualią nuteistojo dienotvarkę ar jos pakeitimus.

16. Pageidaujantys mokytis ar studijuoti nuteistieji mokymo (studijų) kryptį ir formą renkasi savarankiškai. Besimokantys (studijuojantys) nuteistieji pusiaukelės namų darbuotojams privalo pateikti mokymosi (studijų) faktą patvirtinančius dokumentus. Apie mokymosi nutraukimą arba mokslų pabaigimą nuteistieji privalo tą pačią dieną, kai jiems tai tapo žinoma, informuoti pusiaukelės namų darbuotoją.

17. Laisvu nuo darbo ar mokymosi metu nuteistieji gali būti įtraukiami į laisvės atėmimo vietų pusiaukelės namų patalpų ir (ar) teritorijos bei (ar) aplinkos tvarkymo veiklą.

 

IV SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ NAUDOJIMASIS MOBILIUOJU TELEFONU, KOMPIUTERIU, INTERNETU, TELEVIZORIUMI, DUOMENŲ LAIKMENOMIS BEI KITAIS DAIKTAIS

 

18. Nuteistieji, atliekantys bausmę pusiaukelės namuose, gali turėti daiktų, numatytų LR BVK 35 straipsnio 3 dalyje, VTT 45 punkte, taip pat kitų asmeninių daiktų, kurie jiems būtų naudingi vykdant veiksmingą nuteistųjų resocializaciją, gerinant jų sveikatą bei siekiant jiems gerovės:

18.1. vieną mobilųjį telefoną, vieną SIM kortelę;

18.2. telefonų priedų ir jų dalių (vieną kroviklį, vieną „Bluetooth“ laisvų rankų įrangą);

18.3. vieną kompiuterį (su pasiekiamu belaidžiu Wi-Fi ryšiu ir vaizdo kamera) arba vieną planšetinį kompiuterį (su pasiekiamu belaidžiu Wi-Fi ryšiu ir vaizdo kamera);

18.4. Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įgaliotam pareigūnui leidus, – vieną paspirtuką arba vieną dviratį, taip pat kitų asmeninių daiktų, kurie yra leidžiami.

19. Pusiaukelės namuose esančių nuteistųjų turimų daiktų kontrolę ir apskaitą vykdo kalėjimo SVS.

20. Pusiaukelės namuose esančių nuteistųjų turimos duomenų laikmenos tikrinamos Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.

21. Nuteistieji gali be apribojimų naudotis savo mobiliuoju telefonu. Už telefono ryšio paslaugas jie susimoka patys.

22. Nuteistieji gali turėti po vieną televizorių (didžiausia leistina televizoriaus elektros srovės galia – 100 W, jo ekrano įstrižainė – ne didesnė kaip 56 cm).

23. Elektros prietaisai turi atitikti VTT 63 punkte keliamus reikalavimus – jų neatitinkantys daiktai pusiaukelės namuose negali būti laikomi. Apie daikto, įtraukto į apskaitą, perdavimą, sunaikinimą, praradimą ir pan. nuteistieji turi informuoti kalėjimo SVS darbuotoją, atsakingą už daiktų kontrolę ir apskaitą.

24. Nuteistieji yra atsakingi už turimus elektros prietaisus, jų priedus, duomenų laikmenas ir jose esančią informaciją.

25. Nuteistieji pusiaukelės namuose gali naudotis kompiuteriu, televizoriumi, duomenų laikmenomis ir jose esančia informacija nuo 7.00 iki 22.00 val.

26. Išeidami iš pusiaukelės namų pastato nuteistieji turi įsitikinti, jog jų turimi elektros prietaisai išjungti iš elektros tinklo.

 

V SKYRIUS

VERTINGŲ DAIKTŲ IR PINIGŲ BEI KITŲ DAIKTŲ TURĖJIMAS

IR NAUDOJIMASIS JAIS

 

27. Nuteistieji turi teisę naudotis Lietuvos Respublikoje veikiančiose kredito įstaigose esančiomis asmeninėmis sąskaitomis ir šių įstaigų išduotomis mokėjimo kortelėmis.

28. Nuteistieji, įsigiję daiktų, kurių vertė didesnė nei 200 eurų, turi turėti ir, pusiaukelės namų darbuotojui ar kitam Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojui pareikalavus, pateikti šių daiktų įsigijimą patvirtinančius dokumentus. 

29. Kiekvienas nuteistasis yra atsakingas už savo asmeninius daiktus ir jų saugojimą.

 

VI SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ RESOCIALIZACIJOS ORGANIZAVIMAS

 

30. Nuteistajam atvykus į pusiaukelės namus, per penkiolika darbo dienų nuo jo atvykimo dienos pusiaukelės namų darbuotojas inicijuoja individualaus resocializacijos plano peržiūrėjimą. Peržiūrint ir tikslinant plane numatytas priemones, turi dalyvauti nuteistasis.

31. Pusiaukelės namų darbuotojas kartu su nuteistuoju ne rečiau nei kartą per mėnesį aptaria individualiame resocializacijos plane numatytų priemonių vykdymo rezultatus.

32. Pusiaukelės namuose psichologinę pagalbą nuteistiesiems teikia kalėjimo RS psichologas, taip pat kitų įstaigų ar organizacijų psichologai.

33. Individualioje nuteistojo dienotvarkėje nurodomi: nuteistojo savaitės užimtumas (darbas, mokymasis, dalyvavimas intervencinėse programose ir kt. veiklose), išvykos už pusiaukelės namų teritorijos ribų (į namus, kelionės į darbą ar mokymosi įstaigą, asmens sveikatos priežiūros įstaigą, asmeniniais tikslais maršrutai ir laikas). Šioje dienotvarkėje numatytų priemonių vykdymas kontroliuojamas kiekvieną dieną.

34. Nuteistieji laisvu nuo darbo ar mokymosi laiku, nesant suplanuotų bendrų veiklų pusiaukelės namuose ar už jų teritorijos ribų, Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įgaliotam pareigūnui leidus, gali išvykti už pusiaukelės namų teritorijos ribų iki 14 val. per savaitę, bet ne ilgiau kaip 4 val. per dieną asmeniniais tikslais (nusipirkti maisto, asmens higienos reikmenų, drabužių ir avalynės, į kirpyklą, į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, pas advokatą, notarą ar antstolį, į kredito įstaigą, savitarpio ir socialinės pagalbos grupių susitikimus, programinius užsiėmimus ar religinės bendruomenės renginius, sporto klubą bei kitas vienkartines išvykas, padedančias nuteistiesiems resocializuotis).

35. Kitos savaitės veiklų planą nuteistieji pateikia pusiaukelės namų darbuotojams ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms iki einamosios savaitės pabaigos. Pagal nuteistojo pateiktą savaitės veiklų planą pusiaukelės namų darbuotojas parengia individualią nuteistojo dienotvarkę ir ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki tos savaitės pabaigos pateikia ją tvirtinti kalėjimo RS viršininkui.

36. Nuteistieji, vykdami į darbą, mokymo įstaigą, trumpalaikes išvykas, turi nurodyti kontaktinį asmenį, su kuriuo, jiems išvykus už pusiaukelės namų teritorijos ribų, būtų galima susisiekti.

37. Individualioje nuteistojo dienotvarkėje nustatytų sąlygų laikymąsi kontroliuoja pusiaukelės namų darbuotojai, SVS pareigūnai ar kiti kompetentingi Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojai.

38. Nuteistųjų išvykimo iš pusiaukelės namų ir parvykimo į juos maršruto bei lankymosi teritorijose, kuriose išvykus iš bausmės atlikimo vietos jiems leidžiama (draudžiama) lankytis, laikymosi patikrinimo rezultatai įrašomi Pusiaukelės namuose esančių nuteistųjų patikrinimo dėl buvimo darbo (mokymosi) vietoje ar veiklų už pusiaukelės namų teritorijos ribų atlikimo lape (2 priedas).

39. Jei nuteistieji nevykdo individualiame resocializacijos plane jiems numatytų priemonių ar nesilaiko individualios nuteistojo dienotvarkės, kiekvienu atveju tai nedelsiant aptariama su pačiu nuteistuoju, išsiaiškinamos priežastys, aplinkybės ir Lietuvos kalėjimų tarnybos kalėjimo viršininkui pateikiama informacija bei dokumentinė medžiaga sprendimui dėl atitinkamų priemonių taikymo priimti.

40. Nuteistųjų lygtinis paleidimas organizuojamas vadovaujantis LR BVK VII skyriaus tryliktajame skirsnyje nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪRA

 

41. Į pusiaukelės namus atvykę nuteistieji ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo atvykimo dienos kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje yra bausmės atlikimo vieta, pirminio lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (ar artimiausią) įstaigą dėl prisirašymo.

42. Nuteistiesiems, kuriems reikalingos antrinio ar tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugos, leidžiama vykti į kitas valstybės arba savivaldybių viešąsias asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Tokiu atveju jie savaitės veiklų plane numato vykimą pas asmens sveikatos priežiūros specialistus ir pusiaukelės namų darbuotojui pateikia gydytojo jiems išduotą siuntimą bei išankstinės registracijos pas asmens sveikatos priežiūros specialistą patvirtinimą. 

43. Į asmens sveikatos priežiūros įstaigą nuteistieji vyksta savarankiškai.

44. Apie susirgimą, laikiną nedarbingumą nuteistieji tą pačią dieną turi informuoti pusiaukelės namų darbuotoją.

45. Asmens sveikatos priežiūros paslaugos nuteistiesiems, gyvenantiems pusiaukelės namuose, teikiamos sveikatos sistemos įstatymų nustatyta tvarka ir terminais.

 

VIII SKYRIUS

REŽIMAS IR BENDRA NUTEISTŲJŲ DIENOTVARKĖ

 

46. Nuteistieji gyvena jiems paskirtose gyvenamosiose patalpose ir miega nurodytose miegamosiose vietose.

47. Rūkyti nuteistiesiems leidžiama tik lauke, specialiai tam skirtoje vietoje.

48. Pusiaukelės namų darbuotojai, SVS pareigūnai ir kiti Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojai stebi nuteistuosius dėl blaivumo ir neapsvaigimo, o kilus tokiam įtarimui, pagal kompetenciją atlieka nuteistųjų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą arba apie galimą neblaivumą (girtumą) ar apsvaigimą informuoja kompetentingus pareigūnus.

49. Kiekvienas nuteistasis kasdien, išvykdamas iš pusiaukelės namų ir grįžęs į juos, privalo Nuteistųjų atvykimo į pusiaukelės namus / išvykimo iš jų apskaitos žurnale (3 priedas) įrašyti savo išvykimo ir grįžimo laiką (valandas, minutes) bei pasirašyti.

50. SVS pareigūnas nuteistiesiems gali išduoti magnetinę kortelę durų užraktams valdyti, kurią atiduoti ar kitaip perleisti kitam asmeniui draudžiama.

51. Nuteistieji, išvykę iš pusiaukelės namų teritorijos, turi laikytis patvirtinto maršruto, sekti laiką ir būti individualioje nuteistojo dienotvarkėje numatytose vietose.

52. Kiekvienas nuteistasis turi jam paskirtos gyvenamosios patalpos durų raktą, kurį atiduoti ar kitaip perleisti kitam asmeniui draudžiama.

53. Nuteistieji, išvykdami iš pusiaukelės namų, savo gyvenamąsias patalpas turi palikti užrakintas.

54. Grįžti į pusiaukelės namus nuteistieji turi ne vėliau nei 21.00 val.

55. Jeigu nuteistasis dėl ligos, nepalankių meteorologinių sąlygų arba kitų svarbių priežasčių negali nustatytu laiku grįžti į pusiaukelės namus, jis privalo nedelsdamas apie tai telefonu pranešti pusiaukelės namų darbuotojui, o šio nesant, – SVS vyriausiajam specialistui (budinčiajai pamainai) ar kitam nurodytam pareigūnui.

56. Nuo 21.00 iki 21.10 val. (vakarinis patikrinimas / skaičiuotė) nuteistieji turi būti jiems paskirtuose kambariuose ar kitoje numatytoje vietoje.

57. Maistą nuteistieji gaminasi pusiaukelės namų virtuvėje ir maisto produktus laiko tam skirtoje vietoje.

58. Virtuvės patalpomis, poilsio kambariais, skalbimo mašinomis nuteistieji gali naudotis iki 22.00 valandos.

59. Miego laikas – nuo 22.30 iki 6.30 val.

60. Bendrosios nuteistųjų dienotvarkės išimtys galimos atsižvelgiant į patvirtintą individualią nuteistojo dienotvarkę.

 

IX SKYRIUS

ŠVAROS IR TVARKOS PALAIKYMAS PUSIAUKELĖS NAMUOSE

 

61. Nuteistieji privalo tvarkyti ir prižiūrėti savo gyvenamąsias patalpas, taip pat neatlygintinai tvarkyti pusiaukelės namų bendrojo naudojimo patalpas bei lauko teritoriją.

62. Bendrojo naudojimo patalpos ir lauko teritorija tvarkomi pagal iš anksto sudarytą tvarkymo grafiką. Pusiaukelės namų darbuotojai patikrina, ar sutvarkyta tinkamai, ir tai pažymi grafike.

63. Jei nuteistasis netvarko jam privalomų tvarkyti patalpų paskirtu laiku arba pusiaukelės namų darbuotojai ar SVS pareigūnai  pripažįsta, kad sutvarkyta netinkamai, jis gali būti pakartotinai be eilės paskirtas tvarkyti pusiaukelės namų patalpas ar lauko teritoriją.

64. Nuteistieji, atostogų metu išvykę iš pusiaukelės namų ar turintys nedarbingumą, atleidžiami nuo tvarkymo.

65. Gyvenamuosius kambarius nuteistieji tvarkosi kiekvieną dieną.

66. Nuteistieji  patys skalbia savo drabužius, patalynę, rankšluosčius ir kt.

67. Nuteistieji patys gaminasi maistą, pavalgę išsiplauna indus, susitvarko maisto ruošos vietą.

68. Greitai gendančius maisto produktus nuteistieji turi laikyti tik šaldytuve.

69. Nuteistieji turi laikytis asmens higienos reikalavimų. Kirpėjų paslaugų teikimas pusiaukelės namuose nėra organizuojamas.

70. Nuteistieji turi taupiai vartoti energijos (elektros, šilumos, vandens) išteklius.

71. Nuteistieji turi tausoti pusiaukelės namų turtą, o jį sugadinę, – atlyginti padarytą materialinę žalą, kurią jie atlygina savarankiškai arba ji išieškoma LR BVK XI skyriuje nustatyta tvarka.

 

X SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ TEISĖS PARVYKTI Į NAMUS AR APLANKYTI ARTIMUOSIUS ĮGYVENDINIMAS

 

72. Trumpalaikė išvyka, numatyta LR BVK 35 straipsnio 6 punkte, suteikiama nesant suplanuotų bendrų veiklų pusiaukelės namuose ar už jų teritorijos ribų bei neturint nedarbingumo.

73. Nuteistieji, kurie, vadovaujantis LR BVK 35 straipsnio 7 punktu, suteiktų kasmetinių atostogų metu parvykę į namus ar išvykę aplankyti Lietuvos Respublikos teritorijoje gyvenančių artimųjų pripažinti laikinai nedarbingais (išduotas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas), nedelsdami telefonu turi apie tai informuoti pusiaukelės namų darbuotoją, o šio nesant, – SVS vyriausiąjį specialistą (budinčiai pamainai) ar kitą nurodytą pareigūną ir, jei nėra stacionarizuoti, nedarbingumo suteikimo dieną, bet ne vėliau kaip kitą dieną grįžti į pusiaukelės namus.

74. Šiame skyriuje numatytų išvykų metu nuteistieji privalo:

74.1. nuo 22.00 iki 6.00 val. būti kalėjimo viršininko sprendime dėl leidimo nuteistajam išvykti iš bausmės atlikimo vietos suteikimo nurodytu adresu;

74.2. neperžengti miesto ar rajono (atsižvelgiant į jų gyvenamąją vietą) teritorijos ribų;

74.3. nesilankyti įstaigose, skirtose lošimams, azartiniams žaidimams: lošimo namuose (kazino), lažybų punktuose, nesinaudoti nuotolinio lošimo paslaugomis;

74.4. nevartoti alkoholio ar jo surogatų, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

75. Su išvyka susijusias išlaidas apmoka patys nuteistieji.

76. Vykimo laikas į namus ar pas artimuosius ir grįžimo laikas į pusiaukelės namus įskaitomas į išvykai skirtą laiką.

77. Jeigu nuteistasis, kuriam buvo leista parvykti į namus ar nuvykti pas artimuosius, dėl ligos, nepalankių meteorologinių sąlygų ar kitų svarbių priežasčių negali nustatytu laiku grįžti į pusiaukelės namus, jis privalo nedelsdamas telefonu apie tai pranešti pusiaukelės namų darbuotojui, o šio nesant, – SVS vyriausiajam specialistui (budinčiai pamainai) ar kitam nurodytam pareigūnui ir nurodyti savo buvimo vietą bei galimą grįžimo laiką.

 

XI SKYRIUS

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS IR LIETUVOS PROBACIJOS TARNYBOS DARBUOTOJŲ BENDRADARBIAVIMAS VEIKLOS BANDOMUOSIUOSE PUSIAUKELĖS NAMUOSE KLAUSIMAIS

 

78. Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojai tiesiogiai bendradarbiauja su Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojais, dirbančiais pusiaukelės namuose, ir keičiasi aktualia informacija.

Jų bendradarbiavimas  grindžiamas  abipusės partnerystės, dialogo, pagarbos, atvirumo, pasitikėjimo ir prioriteto nuteistųjų sėkmingai integracijai į visuomenę teikimo principais.

79.  Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojai bandomuosiuose pusiaukelės namuose atlieka funkcijas, kurios šiame Apraše nustatytos vykdyti pusiaukelės namų darbuotojams. Šio Aprašo 37 punkte nustatytą funkciją Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojai vykdo pusiaukelės namų teritorijoje.

80. Bandomuosiuose pusiaukelės namuose dirbantys Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojai, be kita ko, vykdo ir šias Apraše nustatytas funkcijas:

80.1. siūlo nuteistiesiems darbo vietą iš Lietuvos kalėjimų tarnybos pateikto sąrašo, o jei tokio pasiūlymo pateikti negali, – derina nuteistojo įdarbinimo jo savarankiškai susirastoje darbo vietoje procedūras (Aprašo 9 punktas).

80.2. įtraukia nuteistuosius į pusiaukelės namų patalpų ir (ar) teritorijos bei (ar) aplinkos tvarkymo veiklą (Aprašo 17 punktas);

80.3. jei nuteistasis nevykdo individualiame resocializacijos plane jam numatytų priemonių ar nesilaiko individualios nuteistojo dienotvarkės, nedelsiant aptaria tai su nuteistuoju, išsiaiškina priežastis, aplinkybes ir Lietuvos kalėjimų tarnybos kalėjimo viršininkui pateikia informaciją bei dokumentinę medžiagą sprendimui dėl atitinkamų priemonių taikymo priimti (Aprašo 39 punktas).

 

XII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

81. Šis Aprašas gali būti keičiamas ar pripažįstamas netekusiu galios Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus ir Lietuvos probacijos tarnybos direktoriaus įsakymu.

__________________

 

Specializuoto atviro tipo bausmės atlikimo

vietos veiklos aprašo

1 priedas

 

 

TVIRTINU

 

 

 

INDIVIDUALI PUSIAUKELĖS NAMUOSE ESANČIO (-S) NUTEISTOJO (-OSIOS) _________________________________DIENOTVARKĖ

(vardas, pavardė)

 

 

Savaitės diena

ir data

Išvykimo/

grįžimo laikas (val.)

Darbas / mokymasis (maršrutas)

Savaitės darbai ir užduotys

 

Pastabos

Veikla pusiaukelės namuose

Išvykos

Laikas

Veikla

Laikas

Veikla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susipažinau ___________________________________________

 

(nuteistojo vardas, pavardė, parašas, data)

_________________________________

 

Specializuoto atviro tipo bausmės atlikimo

vietos veiklos aprašo

2 priedas

 

 

PUSIAUKELĖS NAMUOSE LAIKOMŲ NUTEISTŲJŲ PATIKRINIMO DĖL BUVIMO DARBO (MOKYMOSI) VIETOJE AR

VEIKLŲ UŽ PUSIAUKELĖS NAMŲ TERITORIJOS RIBŲ ATLIKIMO LAPAS

 

________________ ________

(data)                      (Reg. Nr.)

___________________

(vieta)

 

 

Eil. Nr.

Data /

laikas

Patikrinimo pobūdis

(darbovietė, sveikatos priežiūros įstaiga, mokymosi įstaiga ir kita)

Tikrinamos

vietos pavadinimas, adresas

Patikrinimo rezultatai (pabraukti)

Nuteistojo vardas, pavardė, parašas

Patikrinimą atlikusio darbuotojo pareigos, vardas, pavardė, parašas

1.

 

 

 

Rastas individualioje nuteistojo dienotvarkėje nustatytu maršrutu, pažeidimų nenustatyta

 

Nerastas individualioje nuteistojo dienotvarkėje nustatytu maršrutu, nustatytas pažeidimas

 

 

 

2.

 

 

 

Rastas individualioje nuteistojo dienotvarkėje nustatytu maršrutu, pažeidimų nenustatyta

 

Nerastas individualioje nuteistojo dienotvarkėje nustatytu maršrutu, nustatytas pažeidimas

 

 

 

 

 

_____________________________

 

Specializuoto atviro tipo bausmės atlikimo

vietos veiklos aprašo

3 priedas

 

 

NUTEISTŲJŲ ATVYKIMO Į PUSIAUKELĖS NAMUS / IŠVYKIMO IŠ JŲ

APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Nuteistojo vardas, pavardė

Išvykimo laikas

(data / valanda)

Išvykstančio nuteistojo

parašas

Grįžimo laikas (data / valanda)

Grįžusio nuteistojo

parašas

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________