LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL krašto apsaugos ministro 2005 m. SAUSIO 21 d. įsakymo nr. v-71 „DĖL materialinių pašalpų skyrimo IR PRAŠYMŲ GAUTI MATERIALINĘ PAŠALPĄ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS DARBO tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2018 m. rugpjūčio 23 d. Nr. V-769

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2005 m. sausio 21 d. įsakymą Nr. V-71 „Dėl Materialinių pašalpų skyrimo ir prašymų gauti materialinę pašalpą nagrinėjimo komisijos darbo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 68 straipsnio 7 ir 8 dalimis, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 43 straipsnio 11 dalį, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 13 straipsnį ir siekdamas užtikrinti efektyvų Krašto apsaugos ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų naudojimą ir naudojimo kontrolę:“.

2. Pakeičiu 2 punkto šeštąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento vyresnysis patarėjas;“.

3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Materialinių pašalpų skyrimo ir prašymų gauti materialinę pašalpą nagrinėjimo komisijos darbo tvarkos aprašą:

3.1. Pakeičiu 1.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

1.1.1. profesinės karo tarnybos kariams, kariūnams, kariams savanoriams ir kitiems aktyviojo rezervo kariams, privalomosios pradinės karo tarnybos kariams (toliau – karys) ir asmenims, atliekantiems alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą (toliau – alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo), kurių materialinė būklė sunki dėl jų pačių ligos, sutuoktinio, sugyventinio (pvz., nurodyto profesinės karo tarnybos kario privačių interesų deklaracijoje arba anketinių duomenų lape, kuris užpildomas krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka pateikiant duomenis apie šeimos sudėtį vidaus administravimo tikslais ar kt.), tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), brolių (įbrolių) ir seserų (įseserių), taip pat išlaikytinių, kurių globėju ar rūpintoju yra paskirtas karys ar alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo (toliau – kario ar alternatyviąją tarnybą atliekančio asmens šeimos narys), ligos ar mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo;“.

3.2. Papildau 1.1.5 papunkčiu:

1.1.5. karių, alternatyviąją tarnybą atliekančių asmenų šeimos nariams mirus kariui ar alternatyviąją tarnybą atliekančiam asmeniui.“

3.3. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Sprendimą dėl materialinės pašalpos skyrimo kariams, taip pat mirus kariui priima:

2.1. krašto apsaugos ministras – dėl ministrui tiesiogiai pavaldžių karių, Lietuvos kariuomenės vado, generalinio inspektoriaus, ministerijos Centralizuoto vidaus audito departamento direktoriaus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko, Lietuvos šaulių sąjungos vado, ministro padėjėjo ir adjutanto;

2.2. ministerijos kancleris – dėl ministerijos patarėjų, gynybos atašė ir jų pavaduotojų, gynybos patarėjų ir jų pavaduotojų, ministerijos administracijos padalinių karių;

2.3. įstaigų prie ministerijos vadovai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius, Krašto apsaugos ministerijos bendrųjų reikalų departamento direktorius, Lietuvos šaulių sąjungos vadas – dėl jiems pavaldžių karių;

2.4. Lietuvos kariuomenės vadas – dėl visų rūšių karinių pajėgų vadų, Logistikos valdybos ir Mokymo ir doktrinų valdybos vadų ir jam pavaldžių karinių vienetų vadų, taip pat dėl kitų tiesiogiai pavaldžių karių;

2.5. Lietuvos kariuomenės pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymo ir doktrinų valdybos vadai, Gynybos štabo viršininkas arba jų įgalioti asmenys – dėl tiesiogiai jiems pavaldžių karinių vienetų vadų (viršininkų), taip pat dėl kitų tiesiogiai pavaldžių karių;

2.6. kiti karinių vienetų vadai (viršininkai) – dėl kariniuose vienetuose tarnaujančių karių.“

3.4. Papildau 2¹ punktu ir jį išdėstau taip:

2¹. Sprendimą dėl materialinės pašalpos skyrimo valstybės tarnautojams, darbuotojams, alternatyviąją tarnybą atliekantiems asmenims, taip pat darbuotojų, alternatyviąją tarnybą atliekančių asmenų šeimų nariams mirus darbuotojui, alternatyviąją tarnybą atliekančiam asmeniui priima valstybės tarnautojus, darbuotojus į pareigas ar asmenis į alternatyviąją tarnybą priėmęs (paskyręs) asmuo.“

3.5. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Materialinė pašalpa mokama iš krašto apsaugos sistemos institucijos ar jos padalinio, kuriame tarnauja (tarnavo) karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, dirba (dirbo) valstybės tarnautojas ar darbuotojas, asignavimų.“

3.6. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

II SKYRIUS

MATERIALINĖS PAŠALPOS SKYRIMAS MIRUS KARIO, ALTERNATYVIĄJĄ TARNYBĄ ATLIEKANČIO ASMENS, VALSTYBĖS TARNAUTOjO, DarbuotojO šeimos nariui, DARBUOTOJUI, KARIUI, ALTERNATYVIĄJĄ TARNYBĄ ATLIEKANČIAM ASMENIUI“.

 

3.7. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Asmenys, turintys teisę gauti materialinę pašalpą, prašymą, pildomą pagal Tvarkos aprašo 1 priede patvirtintą formą, skirti ją mirus kario, alternatyviąją tarnybą atliekančio asmens, valstybės tarnautojo, darbuotojo šeimos nariui, darbuotojui, kariui, alternatyviąją tarnybą atliekančiam asmeniui (toliau šiame skyriuje – prašymas) teikia sprendimą skirti materialinę pašalpą priimančiam asmeniui, nurodytam Tvarkos aprašo 2 ar 2¹ punkte (toliau – vadovas).“

3.8. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Prašyme nurodomas asmens, kuris kreipiasi, vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys (gyvenamosios vietos adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris), kreipimosi pagrindas ir sąskaita, į kurią prašoma pervesti materialinę pašalpą. Prie prašymo pridedamos dokumentų, patvirtinančių mirties faktą (mirties liudijimo), ir dokumentų, patvirtinančių giminystės ryšį su mirusiuoju (paso ar asmens tapatybės kortelės, gimimo liudijimo, santuokos liudijimo, įvaikinimo ir kitų dokumentų), kopijos, jeigu krašto apsaugos sistemos institucija ar jos padalinys, kuriame tarnauja karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, valstybės tarnautojas ar dirba darbuotojas, negauna šių duomenų iš valstybės registrų ar kitų institucijų informacinių sistemų.“

3.9. Papildau 61 punktu:

6.1 Asmens duomenys, pateikiami prašyme, yra tvarkomi materialinės pašalpos skyrimo tikslu.“

3.10. Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

 

III SKYRIUS

materialinės pašalpos skyrimas dėl kario, ALTERNATYVIĄJĄ TARNYBĄ ATLIEKANČIO ASMENS, valstybės tarnautojo, darbuotojo ar jų šeimų nariŲ ligos, stichinės nelaimės ar turto netekimo“.

 

3.11. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, valstybės tarnautojas ar darbuotojas, norintis gauti materialinę pašalpą dėl savo ar savo šeimos nario ligos, stichinės nelaimės ar turto netekimo, teikia vadovui rašytinį prašymą skirti materialinę pašalpą (toliau šiame skyriuje – prašymas). Jeigu dėl sveikatos būklės karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, valstybės tarnautojas ar darbuotojas negali pateikti prašymo, prašymą gali pateikti kario, alternatyviąją tarnybą atliekančio asmens, valstybės tarnautojo ar darbuotojo šeimos narys.“

3.12. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Prašymas pildomas pagal Tvarkos aprašo 2 priede patvirtintą formą, kurioje nurodama asmens, kuris kreipiasi, vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys (gyvenamosios vietos adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris), kreipimosi pagrindas ir sąskaita, į kurią prašoma pervesti materialinę pašalpą. Prie prašymo pridedami dokumentai, patvirtinantys prašyme nurodytas aplinkybes, t. y. ligą, turto netekimą, taip pat dokumentai, pagrindžiantys dėl ligos patirtas išlaidas, nuostolio dėl turto netekimo ar sugadinimo sumą (pinigus), sunkią materialinę padėtį, šeimos sudėtį, šeimos pajamas ir turimą turtą, jeigu krašto apsaugos sistemos institucija ar jos padalinys, kuriame tarnauja karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, valstybės tarnautojas ar dirba darbuotojas, negauna šių duomenų (t. y. duomenų apie šių asmenų šeimos sudėtį, pajamas ir turimą turtą) iš valstybės registrų ar kitų institucijų informacinių sistemų.“

3.13. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Komisijos sekretorius, gavęs prašymą skirti materialinę pašalpą (toliau šiame skyriuje – prašymas), jį registruoja Prašymų gauti materialinę pašalpą registre. Komisijos sekretorius saugo kario, alternatyviąją tarnybą atliekančio asmens, valstybės tarnautojo ar darbuotojo dokumentus, susijusius su prašymu gauti materialinę pašalpą, Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.“

3.14. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Komisijos posėdžiai šaukiami ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymų gavimo dienos. Kai kariui, alternatyviąją tarnybą atliekančiam asmeniui, valstybės tarnautojui ar darbuotojui reikalinga skubi materialinė parama, Komisijos posėdis gali būti šaukiamas skubos tvarka (per 3 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos). Komisijos posėdžius šaukia, jų vietą ir laiką nustato Komisijos pirmininkas. Komisijos sekretorius Komisijai svarstytinų prašymų sąrašą pateikia ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Komisijos posėdžio. Prašymai, gauti per 3 darbo dienų iki Komisijos posėdžio laikotarpį, gali būti Komisijos pirmininko paskelbti ir nagrinėjami Komisijos posėdyje nustatyta tvarka. Komisijos posėdžiai šiame punkte numatytais terminais Komisijos pirmininko sprendimu gali būti organizuojami ir elektroninės apklausos būdu.“

3.15. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Komisijos nariai, posėdyje išnagrinėję kario, alternatyviąją tarnybą atliekančio asmens, valstybės tarnautojo, darbuotojo ar jų šeimos nario pateiktą prašymą (ir su juo pateiktus dokumentus), turi teisę priimti vieną iš siūlymų:

20.1. atmesti prašymą, jeigu skirti materialinę pašalpą nėra teisinio pagrindo;

20.2. pritarti prašymui ir siūlyti materialinės pašalpos dydį, neviršijantį įstatymuose nustatyto didžiausio leistino dydžio;

20.3. atidėti materialinės pašalpos skyrimo svarstymą, jeigu nepakanka prašymą pagrindžiančių dokumentų ar informacijos (karys, alternatyviąją tarnybą atliekantis asmuo, valstybės tarnautojas, darbuotojas ar jų šeimos narys papildomus dokumentus turi pateikti per vieną mėnesį) arba Komisijos posėdyje dėl pateisinamos priežasties nedalyvauja karo medicinos gydytojas, kai materialinės pašalpos skyrimo priežastinis ryšys siejamas su asmens sveikata, o Komisijos nariai pagal savo kompetenciją negali priimti vieno iš Tvarkos aprašo 20.1 ar 20.2 papunktyje nustatyto siūlymo.“

3.16. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Komisijos nariams priėmus 20.3 papunktyje nurodytą siūlymą atidėti materialinės pašalpos skyrimo svarstymą, Komisijos sekretorius per 3 darbo dienas apie tai raštu ar elektroniniu paštu informuoja karį, alternatyviąją tarnybą atliekantį asmenį, valstybės tarnautoją, darbuotoją ar šeimos narį, pateikusį prašymą dėl materialinės pašalpos skyrimo.“

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                      Raimundas Karoblis