LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2012 M. BIRŽELIO 29 D. ĮSAKYMO NR. 3D-535 „DĖL AUGALŲ APSAUGOS PLANO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2019 m. rugsėjo 3 d. Nr. 3D-500
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2012 m. birželio 29 d. įsakymą Nr. 3D-535 „Dėl Augalų apsaugos plano patvirtinimo“ (toliau – Augalų apsaugos planas):
1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Planas parengtas perkeliant ir įgyvendinant 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/128/EB, nustatančią Bendrijos veiksmų pagrindus siekiant tausiojo pesticidų naudojimo (toliau – Direktyva) (OL 2009 L 309, p. 71), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2019 m. gegužės 15 d. Komisijos direktyva (ES) 2019/782 (OL 2019 L 127, p. 4-10).“
2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
3. Papildau 6.11 papunkčiu:
4. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
5. Papildau 91 punktu:
6. Papildau 101 punktu:
7. Papildau 111 punktu:
8. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Mokymas. Lietuvoje yra sukurta augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų, augalų apsaugos produktų platintojų bei augalų apsaugos konsultantų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo bei augalų apsaugos pažymėjimų išdavimo sistema. Augalų apsaugos mokymo programas tvirtina viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra), suderinusi su Aplinkos ministerija ar jos įgaliota institucija ir su Sveikatos apsaugos ministerija ar jos įgaliota institucija. Augalų apsaugos mokymo kursus augalų apsaugos konsultantams organizuoja Agentūra. Augalų apsaugos produktų profesionaliesiems naudotojams, augalų apsaugos produktų platintojams mokymus organizuoja mokymo įstaigos, kurias akredituoja Agentūra. Mokymo įstaigos akredituojamos 5 metų laikotarpiui. Asmenims, išklausiusiems mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo programų kursus ir išlaikiusiems žinių patikrinimo testą, yra išduodamas Augalų apsaugos pažymėjimas. Augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai, augalų apsaugos produktų platintojai bei augalų apsaugos konsultantai kas 5 metai privalo tobulinti kvalifikaciją. Agentūra apie organizuojamų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo kursų laiką, vietą ir mokymo įstaigas skelbia savo interneto svetainėje. Mokymo įstaigų, augalų apsaugos konsultantų sąrašai skelbiami Agentūros interneto svetainėje bei augalų apsaugos mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo kursų programų pavadinimai ir jų kodai pateikiami Žemdirbių mokymo ir konsultavimo informacinėje sistemoje (ŽMIKIS).
2016 m. Lietuvoje veikė 6 mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo įstaigos. 2016 m. augalų apsaugos pažymėjimus turėjo 80 augalų apsaugos konsultantų, kurie yra prilyginami lektoriams, 1138 augalų apsaugos produktų platintojai bei 14 185 augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai.“
9. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
„14. Informavimas ir informuotumo didinimas. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos renka, kaupia ir analizuoja informaciją apie ūmius apsinuodijimo augalų apsaugos produktais atvejus, jų priežastis ir pasekmes. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rengia informacinius straipsnius apie apsinuodijimus augalų apsaugos produktais ir jų profilaktiką. Agentūra organizuoja augalų apsaugos mokymo kursų pristatymus žemės ūkio parodose ir kituose renginiuose. Informacija apie augalų apsaugos mokymo programas, akredituotas mokymo įstaigas ir konsultantus, kursus yra skelbiama lankstinukuose, Agentūros interneto tinklalapyje bei leidiniuose. Tarnyba savo interneto tinklalapyje ir spaudoje nuolat skelbia su augalų apsaugos produktais susijusią aktualią informaciją.
Viešosios įstaigos Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (toliau – Konsultavimo tarnyba) sukurta integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema (IKMIS), kuria pateikiama naudinga ir aktuali informacija apie vykdomus mokymus, ligų, kenkėjų ir piktžolių plitimo dinamiką, integruotą augalų apsaugą bei augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogus. Šią sistemą reikėtų praplėsti papildant informacija apie augalų apsaugos produktų poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai (klasifikavimą, rizikos mažinimo priemones, saugos priemones) akcentuojant teisingą ir saugų šių produktų naudojimą ir laikymą.“
10. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos naudojimas. Profesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus galima naudoti tik su patikrinta ir registruota apdorojimo augalų apsaugos produktais įranga (toliau – apdorojimo įranga). Registruotos ir tvarkingos apdorojimo įrangos naudojimas sumažina augalų apsaugos produktų neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai. Apdorojimo įranga turi būti tikrinama kas penkeri metai, nuo 2020 m. – kas treji metai, išskyrus naują apdorojimo įrangą, kuri po jos registravimo be techninės apžiūros gali būti naudojama ne ilgiau kaip penkerius metus. Apdorojimo įrangos tikrinimas Lietuvoje yra privalomas. Naują, naudojamą ir naudotą apdorojimo įrangą registruoja techninės apžiūros įmonės, turinčios Tarnybos suteiktą teisę registruoti apdorojimo įrangą ir atlikti jos techninę apžiūrą. Visai įregistruotai bei nustatyta tvarka patikrintai apdorojimo įrangai techninės apžiūros įmonės suteikia unikalų numerį, įrašo duomenis apie apdorojimo įrangą ir jos savininką į Tarnybos tvarkomą įregistruotos apdorojimo įrangos duomenų bazę Valstybinės augalininkystės tarnybos informacinėje sistemoje ir išduoda apdorojimo įrangos pažymėjimą popierine arba elektronine forma.
2016 m. Lietuvoje buvo 12 techninės apžiūros įmonių, galinčių registruoti apdorojimo įrangą ir atlikti jų techninę apžiūrą. 2016 m. buvo patikrintos ir registruotos 8072 apdorojimo įrangos, iš jų trečdalyje (2780) sumontuota įranga ir (arba) specialūs purkštukai, užtikrinantys išpurškiamo tirpalo tikslų nusėdimą ir mažinantys dulksnos nunešimą ant netikslinių objektų. Nuo 2001 m. įsigaliojus privalomai apdorojimo įrangos techninei apžiūrai, buvo patikrintos 13185 apdorojimo įrangos. Tarnyba atlieka apdorojimo įrangos techninės apžiūros sistemos funkcionavimo palaikymą, ūkio subjektų, atliekančių technines apžiūras, administravimą ir priežiūrą, jų veiklos koordinavimą, organizuoja darbuotojų, atliekančių apdorojimo įrangos apžiūras, mokymą.
Tarnyba kontroliuoja, kad ūkio subjektai profesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus naudotų tik su registruota ir patikrinta apdorojimo įranga.“
11. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:
„21. Rizikos rodikliai. Rizikos rodikliai Europos Sąjungos lygiu buvo nustatyti pakeitimais, padarytais 2019 m. gegužės 15 d. Komisijos direktyva (ES) 2019/782. Vadovaujantis šiais rizikos rodikliais bus stebimos augalų apsaugos produktų naudojimo rizikos mažinimo tendencijos tiek nacionaliniu, tiek ir Europos Sąjungos lygiu. Rizikos rodikliai yra pateikti Plano 4 priede. Rizikos rodikliai turi būti apskaičiuojami remiantis statistine informacija bei vadovaujantis skaičiavimo metodika, kuri nurodyta Plano 5 priede. Europos Komisija remdamasi valstybių narių pateikta statistine informacija apskaičiuoja rizikos rodiklius Europos Sąjungos lygiu ir juos viešina. Lietuvos institucijos taip pat skaičiuoja rizikos rodiklius, kuriuos pateikia Žemės ūkio ministerijai.
21.1. Rizikos rodiklis Nr. 1 grindžiamas pagal 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1107/2009 dėl augalų apsaugos produktų patiekimo į rinką ir panaikinantį Tarybos direktyvas 79/117/EEB ir 91/414/EEB (OL 2009 L 309, p. 1) (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 1107/2009) rinkai pateiktų veikliųjų medžiagų, esančių augalų apsaugos produktuose, kiekiu;
12. Papildau 211 punktu:
„211. Rizikos valdymo rodikliai. Siekdama įvertinti taikomų priemonių efektyvumą bei pažangą įgyvendinant Planą Lietuva, nepaisydama Europos Sąjungos lygiu patvirtintų rizikos rodiklių, ir toliau vertins nacionalinius aplinkosauginius, socialinius ir ekonominius rizikos valdymo rodiklius.
2012 m. Plane nustatyti aplinkosauginių rizikos valdymo rodiklių duomenys parodė, kad profesionaliajam naudojimui skirtos apdorojimo įrangos, turinčios galiojančius pažymėjimus, nuo 4588 vnt. (2012 m.) padidėjo iki 6390 vnt. (2016 m.). Apdorojimo įrangos, kurioje sumontuota įranga ir (arba) specialūs purkštukai, užtikrinantys išpurškiamo tirpalo tikslų nusėdimą ir mažinantys dulksnos nunešimą ant netikslinių objektų, nuo 2012 m. iki 2016 m. padidėjo nuo 66 iki 2441 vienetų. Pavojingų veikliųjų medžiagų mažėjimo registruotuose augalų apsaugos produktuose rizikos valdymo rodiklis buvo parinktas netinkamai, todėl duomenų apie jį nėra. Remiantis turimais duomenimis, aplinkosauginiai rizikos valdymo rodikliai, kuriuos buvo galima įvertinti, buvo pasiekti.
Socialinių rizikos valdymo rodiklių duomenys parodė, kad Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vykdant Lietuvoje išauginto augalinio maisto produktų taršos stebėseną, augalinių maisto produktų, kuriuose nebuvo rasta augalų apsaugos produktų liekanų nuo 2010 m. (iš viso buvo paimti 72 mėginiai, iš jų 34 augalų apsaugos produktų liekanų nebuvo rasta) iki 2016 m. (buvo paimti 228 mėginiai, iš jų 149 augalų apsaugos produktų liekanų nebuvo rasta), kiekis padidėjo 17 procentų. Augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų, turinčių augalų apsaugos pažymėjimus, nuo 609 asmenų (2012 m.) padidėjo iki 14 628 (2016 m.), augalų apsaugos produktų platintojų, turinčių augalų apsaugos pažymėjimus, nuo 278 (2013 m.) padidėjo iki 1198 (2016 m.), Augalų apsaugos konsultantų, turinčių augalų apsaugos pažymėjimus, nuo 41 (2013 m.) padidėjo iki 80 (2016 m.). Remiantis turimais duomenimis, socialiniai rizikos valdymo rodikliai buvo pasiekti.
Ekonominiai rizikos valdymo rodiklių duomenys parodė, kad registruotų biologinių augalų apsaugos produktų skaičius nuo 4 (2012 m.) padidėjo iki 6 (2016 m.). Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012–2015 m. laikotarpiu buvo stebimas augalų apsaugos produktų tiekimo rinkai mažėjimas nuo 2712,7 tonų iki 2300 tonų. Iš šių duomenų galima daryti išvadą, kad ir ekonominiai rizikos valdymo rodikliai buvo pasiekti.“
13. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
„22. Sveikatos apsaugos ministerija ar jos įgaliotos institucijos, Aplinkos ministerija ar jos įgaliotos institucijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Tarnyba, Agentūra, Konsultavimo tarnyba, viešoji įstaiga „Ekoagros“ užtikrina, kad informacija apie atitinkamų metų Plano priemonių vykdymą bei rizikos valdymo rodiklių duomenis būtų pateikta Žemės ūkio ministerijai iki kitų metų balandžio 1 d.“
14. Papildau 23 punktu:
15. Papildau 24 punktu:
16. Pakeičiu 1 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Visiems augalų apsaugos produktų profesionaliesiems naudotojams, augalų apsaugos produktų platintojams ir augalų apsaugos konsultantams suteikti reikiamų žinių. |
1.1. Organizuoti augalų apsaugos mokymo kursus augalų apsaugos konsultantams bei kredituoti mokymo įstaigas, kurios vykdo augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų ir augalų apsaugos produktų platintojų mokymą bei kvalifikacijos tobulinimą pagal patvirtintas augalų apsaugos mokymo programas, ir vykdyti akredituotų mokymo įstaigų vykdomų mokymų priežiūrą. |
Nuolat |
Agentūra |
1.2. Numatyti finansinės paramos priemones mokymui ir kvalifikacijos tobulinimui augalų apsaugos produktų naudojimo klausimais. |
2017–2020 m. |
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) |
|
1.3. Vykdomos augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų veiklos priežiūros metu tikrinti, ar augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai turi galiojančius augalų apsaugos pažymėjimus. |
Nuolat |
Tarnyba“ |
17. Pakeičiu 1 priedo 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Užtikrinti visuomenės informavimą necheminių priemonių naudojimo, augalų apsaugos produktų naudojimo rizikos bei galimo ūmaus ir ilgalaikio poveikio žmonių sveikatai, netiksliniams organizmams ir aplinkai klausimais bei apsaugoti visuomenę nuo augalų apsaugos produktų naudojimo keliamos rizikos. |
3.1. Integruotoje augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinėje sistemoje (IKMIS) teikti informaciją apie registruotus augalų apsaugos produktus, jų veikimo būdą, poveikį žmonių sveikatai, aplinkai (klasifikavimą, rizikos mažinimo priemones, saugos priemones), integruotąją kenksmingųjų organizmų kontrolę, necheminių priemonių naudojimą ir kt. |
Nuolat |
Konsultavimo tarnyba, Agentūra, Tarnyba |
3.2. Organizuoti augalų apsaugos mokymo programų, akredituotų mokymo įstaigų ir konsultantų, mokymo kursų pristatymus žemės ūkio parodose ir kituose renginiuose. |
Nuolat |
Agentūra |
|
3.3. Kaupti ir viešinti informaciją apie ūmaus apsinuodijimo augalų apsaugos produktais atvejus. |
Nuolat |
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos |
|
3.4. Skleisti informaciją mokymuose, žiniasklaidoje bei interneto svetainėse apie netinkamai naudojamus augalų apsaugos produktus ir jų keliamą riziką žmonių sveikatai ir aplinkai, taikytinas rizikos valdymo priemones bei prevencines priemones siekiant išvengti neigiamų pasekmių. |
Nuolat |
Tarnyba, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Konsultavimo tarnyba |
|
3.5. Vykdomos augalų apsaugos produktų naudojimo priežiūros metu tikrinti, ar žemės naudotojai, augalų apsaugos produktais apdorojantys žydinčius augalus, informuoja apie šiuos veiksmus bičių laikytojus. |
Nuolat |
Tarnyba |
|
3.6. Vykdyti augalų apsaugos produktų liekanų augalinio maisto produktuose stebėseną. |
Nuolat |
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba“ |
18. Pakeičiu 1 priedo 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Užtikrinti, kad profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai purškiami tik su registruota ir patikrinta apdorojimo įranga. |
4.1. Sukurti apdorojimo įrangos registravimo duomenų bazę. |
2018–2019 m. |
Tarnyba |
4.2. Vykdyti techninės apžiūros įmonių veiklos priežiūrą, siekiant užtikrinti, kad visos techninės apžiūros įmonės atliktų kokybišką apdorojimo įrangos patikrą. |
Nuolat |
Tarnyba |
|
4.3. Organizuoti tinkamą techninės apžiūros įmonių darbuotojų, atliekančių apdorojimo įrangos apžiūras, mokymą. |
Nuolat |
Tarnyba |
|
4.4. Vykdomos augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų veiklos priežiūros metu tikrinti, ar naudojama apdorojimo įranga yra įregistruota ir turinti galiojantį apdorojimo įrangos pažymėjimą. |
Nuolat |
Tarnyba“ |
19. Pakeičiu 2 priedo 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. |
Apdorojimo įrangos, kurioje sumontuota įranga ir (arba) specialūs purkštukai, užtikrinantys išpurškiamo tirpalo tikslų nusėdimą ir mažinantys dulksnos nunešimą ant netikslinių objektų, dalies padidėjimas, palyginti su bendrai registruota apdorojimo įranga. |
Apdorojimo įrangos, kurioje sumontuota įranga ir (arba) specialūs purkštukai, užtikrinantys išpurškiamo tirpalo tikslų nusėdimą ir mažinantys dulksnos nunešimą ant netikslinių objektų, dalies pokytis, palyginti su bendrai registruota apdorojimo įranga, proc. |
38 proc. |
+6 proc. |
Tarnyba“ |
Žemės ūkio ministras Andrius Palionis
SUDERINTA
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos
2019-08-14 - raštu Nr. (10)-D8(E)-1802
SUDERINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos
2019-08-14 - raštu Nr. (1.1.5-141)10-5105
SUDERINTA
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos
2019-08-16 - raštu Nr. B6-(1.19)-2410
SUDERINTA
Lietuvos statistikos departamento
2019-08-08 - raštu Nr. SD-459
Augalų apsaugos plano
4 priedas
RIZIKOS RODIKLIAI IR JŲ REIKŠMĖS
Eil. Nr. |
Siekiamas rezultatas |
Rizikos rodiklis
|
Nustatytas bazinis rizikos rodiklis, atitinkantis 2011–2013 m. laikotarpio vidurkio reikšmę |
Bazinį rizikos rodiklį atitinkanti 2011–2013 m. laikotarpio vidurkio reikšmė |
Rizikos rodiklio pokytis 2024 m. lyginant su 2019 m. rizikos rodikliu proc. |
Už rizikos rodiklio apskaičiavimą atsakinga institucija |
1. |
Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 nustatyta tvarka registruotų augalų apsaugos produktų pagal veikliąją medžiagą, patiektų rinkai, kiekio mažėjimas. |
Rizikos rodiklio Nr. 1, apskaičiuoto vadovaujantis Plano 5 priedo I skyriuje nustatyta metodika, išreikšto bazine verte, pokytis, proc. |
100 |
24050 |
-5 proc. |
Lietuvos statistikos departamentas |
2. |
Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 53 straipsnio nustatyta tvarka išduotų leidimų skaičiaus mažėjimas |
Rizikos rodiklio Nr. 2, apskaičiuoto vadovaujantis Plano 5 priedo II skyriuje nustatyta metodika, išreikšto bazine verte, pokytis, proc. |
100 |
16 |
-3 proc. |
Tarnyba |
_______________________
Augalų apsaugos plano
5 priedas
RIZIKŲ RODIKLIŲ SKAIČIAVIMO METODIKA
I SKYRIUS
RIZIKOS RODIKLIS NR. 1
Pavojumi pagrįstas rizikos rodiklis Nr. 1, grindžiamas pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009 rinkai patiektų veikliųjų medžiagų, esančių augalų apsaugos produktuose, kiekiu.
1. Rizikos rodiklis Nr. 1 yra pagrįstas statistine informacija apie rinkai patiektų veikliųjų medžiagų, esančių Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje registruotų augalų apsaugos produktų sudėtyje, kiekį. Šią statistinę informaciją Lietuvos statistikos departamentas pateikia Europos Sąjungos Statistikos tarnybai vadovaudamasis 2009 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1185/2009 dėl pesticidų statistikos (OL 2009 L 324, p. 1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2017 m. vasario 16 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 2017/269 (OL 2017 L 40, p. 4) (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 1185/2009), I priedu.
2. Rizikos rodiklio Nr. 1 skaičiavimas atliekamas:
2.1. pagal 1 lentelėje nustatytą veikliųjų medžiagų skirstymą į 4 grupes ir 7 kategorijas (1 lentelė):
2.1.1. 1 grupei (A ir B kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 , kuriuo dėl patvirtintų veikliųjų medžiagų sąrašo įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1107/2009 (OL 2011 L 153, p. 1) (toliau – Įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 540/2011), priedo D dalyje išvardytos medžiagos;
2.1.2. 2 grupei (C ir D kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo A ir B dalyje išvardytos medžiagos;
2.1.3. 3 grupei (E ir F kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo E dalyje išvardytos medžiagos;
2.3. kiekvienai grupei priskirtų veikliųjų medžiagų, patiektų rinkai, metinį kiekį kilogramais padauginant iš atitinkamo pavojaus svorinio koeficiento, nustatyto 1 lentelės vi eilutėje;
3. Bazinė rizikos rodiklio Nr. 1 vertė yra 100, tai atitinka pagal 2 punktą atliktų skaičiavimų, gautų 2011–2013 m. laikotarpiu, rezultatų vidurkį.
4. Atitinkamų metų rizikos rodiklio Nr. 1 rezultatas išreiškiamas bazine verte.
1 lentelė
Veikliųjų medžiagų suskirstymas ir pavojaus svoriniai koeficientai, skirti apskaičiuoti rizikos rodiklį Nr. 1
Eil. Nr. |
Grupės |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
i) |
Nedidelės rizikos veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 22 straipsnį, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo D dalyje |
Veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009, bet nepriskiriamos kitoms kategorijoms, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo A ir B dalyse |
Veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 24 straipsnį, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo E dalyje |
Veikliosios medžiagos, kurios nėra patvirtintos pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009 ir todėl nėra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priede |
|||||
ii) |
Kategorijos |
||||||||
iii) |
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
||
iv) |
Mikroorganizmai |
Cheminės veikliosios medžiagos |
Mikroorganizmai |
Cheminės veikliosios medžiagos |
kurios neklasifikuojamos kaip: - kancerogeninės 1A arba 1B kategorijos; - ir (arba) 1A arba 1B kategorijos toksiškos reprodukcijai; - ir (arba) endokrininę sistemą ardančios medžiagos - |
kurios klasifikuojamos kaip: - kancerogeninės 1A arba 1B kategorijos; - ir (arba) 1A arba 1B kategorijos toksiškos reprodukcijai; - ir (arba) endokrininę sistemą ardančios medžiagos, kai poveikis žmonėms yra nereikšmingas |
|
||
v) |
Pavojaus svoriniai koeficientai, taikomi pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009 rinkai patiektų veikliųjų medžiagų, esančių augalų apsaugos produktuose, kiekiui |
||||||||
vi) |
1 |
8 |
16 |
64 |
|||||
II SKYRIUS
RIZIKOS RODIKLIS NR. 2
Rizikos rodiklis Nr. 2, pagrįstas leidimų, suteiktų pagal Reglamento (EB) Nr.1107/2009 53 straipsnį, skaičiumi.
5. Rizikos rodiklis Nr. 2 grindžiamas augalų apsaugos produktų leidimų, suteiktų pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 53 straipsnį, skaičiumi, apie kurį Europos Komisija informuojama pagal Reglamento 53 straipsnio 1 dalį.
6. Rizikos rodiklio Nr. 2 skaičiavimas atliekamas:
6.1. pagal 2 lentelėje nustatytą veikliųjų medžiagų skirstymą į 4 grupes ir 7 kategorijas (2 lentelė):
6.1.1. 1 grupei (A ir B kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo D dalyje išvardytos medžiagos;
6.1.2. 2 grupei (C ir D kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo A ir B dalyje išvardytos medžiagos;
6.1.3. 3 grupei (E ir F kategorijoms) priskiriamos veikliosios medžiagos – Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo E dalyje išvardytos medžiagos;
6.3. kiekvienai grupei priskirtų augalų apsaugos produktų leidimų, suteiktų pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 53 straipsnį, skaičių padauginant iš atitinkamo pavojaus svorinio koeficiento, nustatyto 2 lentelės vi eilutėje;
7. Bazinė rizikos rodiklio Nr. 2 vertė yra 100, tai atitinka pagal 2 punktą atliktų skaičiavimų, gautų 2011–2013 m. laikotarpiu, rezultatų vidurkį.
8. Atitinkamų metų rizikos rodiklio Nr. 2 rezultatas išreiškiamas bazine verte.
2 lentelė
Veikliųjų medžiagų suskirstymas ir pavojaus svoriniai koeficientai, skirti apskaičiuoti rizikos rodiklį Nr. 2
Eil. Nr. |
Grupės |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
i) |
Nedidelės rizikos veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 22 straipsnį, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo D dalyje |
Veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009, bet nepriskiriamos kitoms kategorijoms, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo A ir B dalyse |
Veikliosios medžiagos, kurios yra patvirtintos arba laikomos patvirtintomis pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 24 straipsnį, ir kurios yra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priedo E dalyje |
Veikliosios medžiagos, kurios nėra patvirtintos pagal Reglamentą (EB) Nr. 1107/2009 ir todėl nėra išvardytos Įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 540/2011 priede |
|||||
ii) |
Kategorijos |
||||||||
iii) |
A |
B |
C |
D |
E |
F |
G |
||
iv) |
Mikroorganizmai |
Cheminės veikliosios medžiagos |
Mikroorganizmai |
Cheminės veikliosios medžiagos |
kurios neklasifikuojamos kaip: - kancerogeninės 1A arba 1B kategorijos; - ir (arba) 1A arba 1B kategorijos toksiškos reprodukcijai; - ir (arba) endokrininę sistemą ardančios medžiagos - |
kurios klasifikuojamos kaip: - kancerogeninės 1A arba 1B kategorijos; - ir (arba) 1A arba 1B kategorijos toksiškos reprodukcijai; - ir (arba) endokrininę sistemą ardančios medžiagos, kai poveikis žmonėms yra nereikšmingas |
|
||
v) |
Pavojaus svoriniai koeficientai, taikomi pagal leidimų, suteiktų pagal Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 53 straipsnį, skaičių |
||||||||
vi) |
1 |
8 |
16 |
64 |
|||||
_______________________