Paveikslėlis, kuriame yra eskizas, piešimas, tekstas, iliustracija  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2020 M. SAUSIO 9 D. ĮSAKYMO NR. V-36 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PACIENTŲ TEISIŲ IR ŽALOS SVEIKATAI ATLYGINIMO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. spalio 1 d. Nr. V-951

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. sausio 9 d. įsakymą Nr. V-36 „Dėl Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo įgyvendinimo“:

1. Pakeičiu Reikalavimų paciento skundui ir dokumentams, teikiamiems su skundu, aprašą:

1.1. Pakeičiu 3.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.1. paciento asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, išskyrus atvejus, kai skundas teikiamas tiesiogiai (atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą);“.

1.2. Pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2. jeigu skundą pateikia paciento atstovas, – atstovavimą liudijantis dokumentas (įgaliojimas ir įgalioto asmens asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, sutarties su advokatu dėl teisinių paslaugų kopija ar šios sutarties išrašas, kuriame nurodyti Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymo 49 straipsnio 2 dalyje nurodyti duomenys, ir advokato pažymėjimas, jei prašymą teikia vaiko tėvai, – vaiko gimimo liudijimo, jei prašymą teikia globėjas ar rūpintojas, – jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir teismo sprendimo dėl globos ar rūpybos nustatymo kopija). Atstovo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos pateikti nereikia, kai skundas teikiamas tiesiogiai (atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą);“.

1.3. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Jei skundas teikiamas tiesiogiai (atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą), Reikalavimų paciento skundui ir dokumentams, teikiamiems su skundu, aprašo 3.1 ir 3.2 papunkčiuose nurodytais atvejais asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai parodomi skundą priimančiam darbuotojui ir grąžinami skundą teikiančiam asmeniui. Jei skundas teikiamas per atstumą (registruotu paštu, per kurjerį, siunčiami elektroniniu paštu, kitomis elektroninio ryšio priemonėmis, užtikrinančiomis galimybę nustatyti skundą teikiančio asmens tapatybę), pateikiamos Reikalavimų paciento skundui ir dokumentams, teikiamiems su skundu, aprašo 3 punkte nurodytų dokumentų kopijos ar išrašai, kurie turi būti patvirtinti notaro, konsulinio pareigūno arba seniūno, arba, jei prašymą teikiančiam asmeniui atstovauja advokatas, – advokato, arba pateikti elektroninių ryšių priemonėmis pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, arba pateikti elektroninių ryšių priemonėmis, užtikrinančiomis galimybę nustatyti prašymą teikiančio asmens tapatybę ir teksto vientisumą ir nepakeičiamumą.“

2. Pakeičiu Reikalavimų prašymui dėl turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, atlyginimo ir dokumentams, teikiamiems su prašymu, aprašą:

2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Reikalavimų prašymui dėl turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, atlyginimo ir dokumentams, teikiamiems su prašymu, aprašas (toliau – aprašas) nustato reikalavimus paciento ir asmens, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, nedarbingi tėvai (įtėviai) ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai), mirusio paciento vaiko, gimusio po jo mirties, taip pat kitų asmenų, kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys (toliau kartu – kitas asmuo, turintis teisę į žalos atlyginimą), Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijai teikiamam prašymui dėl turtinės ir (ar) neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, atlyginimo (toliau – prašymas) ir dokumentams, teikiamiems su prašymu.“

2.2. Pakeičiu 3.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.1. prašymą teikiančio asmens (paciento arba kito asmens, turinčio teisę į žalos atlyginimą) asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, išskyrus kai prašymą teikia pacientas arba kitas asmuo, turintis teisę į žalos atlyginimą, tiesiogiai (atvykęs į sveikatos apsaugos ministro įgaliotą instituciją);“.

2.3. Pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2. jeigu prašymą pateikia paciento ar kito asmens, turinčio teisę į žalos atlyginimą, atstovas, – atstovavimą liudijantis dokumentas (įgaliojimas ir įgalioto asmens asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, sutarties su advokatu dėl teisinių paslaugų kopija ar šios sutarties išrašas, kuriame nurodyti Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymo 49 straipsnio 2 dalyje nurodyti duomenys, ir advokato pažymėjimas, jei prašymą teikia vaiko tėvai, – vaiko gimimo liudijimo, jei prašymą teikia globėjas ar rūpintojas, – jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija ir teismo sprendimo dėl globos ar rūpybos nustatymo kopija). Atstovo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos pateikti nereikia, kai prašymas teikiamas tiesiogiai (atvykus į sveikatos apsaugos ministro įgaliotą instituciją);“.

2.4. Pakeičiu 4.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

4.3. dokumentas (-ai), patvirtinantis (-ys) paciento ir asmens, teikiančio prašymą, ypač artimą ir glaudų ryšį (bendravimo intensyvumą ir rūpinimosi vienas kitu pobūdį).“

2.5. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Jei prašymas teikiamas tiesiogiai (atvykus į sveikatos apsaugos ministro įgaliotą instituciją), aprašo 3.1 ir 3.2 papunkčiuose nurodytais atvejais asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai parodomi prašymą priimančiam darbuotojui ir grąžinami prašymą teikiančiam asmeniui.  Jei prašymas teikiamas per atstumą (registruotu paštu, per kurjerį, siunčiami elektroniniu paštu, kitomis elektroninio ryšio priemonėmis, užtikrinančiomis galimybę nustatyti prašymą teikiančio asmens tapatybę), pateikiamos aprašo 3 ir 4 punktuose nurodytų dokumentų kopijos ar išrašai, kurie turi būti patvirtinti notaro, konsulinio pareigūno arba seniūno, arba, jei prašymą teikiančiam asmeniui atstovauja advokatas, – advokato, arba pateikti elektroninių ryšių priemonėmis pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, arba pateikti elektroninių ryšių priemonėmis, užtikrinančiomis galimybę nustatyti prašymą teikiančio asmens tapatybę ir teksto vientisumą ir nepakeičiamumą.“

2.6. Pakeičiu 2 priedo 2 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

2. Kito asmens, turinčio teisę į žalos atlyginimą (t. y. asmens, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečių vaikų (įvaikių), sutuoktinio, nedarbingų tėvų (įtėvių) ar kitų faktinių nedarbingų išlaikytinių), mirusio paciento vaiko, gimusio po jo mirties, taip pat kitų asmenų, kuriuos su pacientu siejo ypač artimas ir glaudus ryšys):“.

2.7. Pakeičiu 2 priedo III skyriaus 1 pastabą ir ją išdėstau taip:

1. Šio skyriaus lentelę pildo tik asmuo, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, nedarbingi tėvai (įtėviai) ar kiti faktiniai nedarbingi išlaikytiniai), taip pat mirusio paciento vaikas, gimęs po jo mirties.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                 Aurimas Pečkauskas