LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2005 M. GRUODŽIO 21 D. ĮSAKYMO Nr. 1V-445 „Dėl dokumentų Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos SąJUNGOJE gauti pateikimo ir Lietuvos respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos SĄJUNGOJE UŽSIENIEČIAMS išdavimo, keitimo IR panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės BEI fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2015 m. gruodžio 28 d. Nr. 1V-1057

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Sąjungoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Sąjungoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 1V-445 „Dėl Dokumentų Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimui gyventi Europos Sąjungoje gauti pateikimo ir Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimų gyventi Europos Sąjungoje užsieniečiams išdavimo, keitimo ir panaikinimo, pragyvento Lietuvos Respublikoje laikotarpio apskaičiavimo, taip pat fiktyvios santuokos sudarymo, fiktyvios registruotos partnerystės bei fiktyvaus įvaikinimo įvertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 13.31 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.31. jeigu pateikiamas užsieniečio (vyresnio nei 14 metų) prašymas išduoti leidimą nuolat gyventi – užsienio valstybės (-ių), kurioje (-iose) iki atvykimo į Lietuvos Respubliką užsienietis gyveno ir (arba) prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo metu gyvena, kompetentingos (-ų) institucijos (-ų) išduotą (-as) galiojančią (-ias) pažymą (-as), patvirtinančią (-ias), kad šioje (-iose) valstybėje (-ėse) jis nebuvo (buvo) teistas, kuri turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius iki prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo dienos. Jei užsienietis buvo teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką užsienietis buvo nuteistas, kokia jam buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta. Jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 81 punkte nustatytu pagrindu, pažymoje, be kitų duomenų, turi būti nurodytas ir laisvės atėmimo bausmės, jeigu ji buvo paskirta kitoje (-ose) Europos Sąjungos valstybėje (-ėse) narėje (-ėse), atlikimo laikas. Reikalavimas pateikti pažymą netaikomas užsieniečiui, kuris turi galiojantį leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje ir yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, kai jis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 1–6, 8 ar 10 punkte nustatytu pagrindu. Jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 81 punkte nustatytu pagrindu, pažyma pateikiama tik iš kitos (-ų) Europos Sąjungos valstybės (-ių) narės (-ių), kurioje (-iose) užsienietis gyveno pastarųjų 5 metų iki prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi pateikimo laikotarpiu;“.

2. Papildau 23.101 papunkčiu:

23.101. jeigu užsienietis (vyresnis nei 14 metų) siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nustatytu pagrindu – patikrinti Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre, ar užsienietis nebuvo teistas, o jeigu nustatoma, kad užsienietis buvo teistas ir teismas jam paskyrė laisvės atėmimo bausmę, – laisvės atėmimo bausmės atlikimo laiką ir padaryti atitinkamas žymas prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi 12 eilutėje;“.

3. Pakeičiu 23.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

23.11. jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 4, 5 ar 6 punkte nustatytu pagrindu – įvertinti, ar užsienietis gali būti laikomas gyvenančiu Lietuvos Respublikoje, o jeigu užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nustatytu pagrindu – ar užsienietis, atsižvelgus į Įstatymo 53 straipsnio 9, 91 ir 11 dalis, gali būti laikomas pragyvenusiu atitinkamai Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nurodytą laikotarpį ir ar jis per šį laikotarpį nebuvo išvykęs atitinkamai už Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės teritorijos ribų laikui, ilgesniam, negu nurodyta Įstatymo 53 straipsnio 10 dalyje (įvertinama atsižvelgus į aprašo 37.1–37.10 papunkčiuose nurodytus duomenis ir informaciją);“.

4. Pakeičiu 30.3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.3.5. Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre – ar užsienietis (vyresnis nei 14 metų) nėra pripažintas įtariamuoju, kaltinamuoju, ar jis nebuvo teistas. Jeigu nustatoma, kad užsienietis buvo teistas ir jam Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka buvo skirta (skirtos) bauda (baudos), kurios (kurių) dydis (suma) didesnis (didesnė) negu 1 bazinės socialinės išmokos dydis, patikrinama, ar bauda (baudos) yra sumokėta (sumokėtos), o jeigu užsieniečiui, siekiančiam gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nustatytu pagrindu, paskirta laisvės atėmimo bausmė, patikrinamas laisvės atėmimo bausmės atlikimo laikas;“.

5. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Jei užsienietis siekia gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 4, 5 ar 6 punkte nustatytu pagrindu, tai įgaliotas Migracijos departamento valstybės tarnautojas turi įvertinti ir nustatyti, ar užsienietis gyvena Lietuvos Respublikoje, o jeigu Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nustatytu pagrindu – ar užsienietis, atsižvelgus į Įstatymo 53 straipsnio 9, 91 ir 11 dalis, pragyveno atitinkamai Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nurodytą laikotarpį ir ar per šį laikotarpį nebuvo išvykęs atitinkamai už Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės teritorijos ribų laikui, ilgesniam, negu nurodyta Įstatymo 53 straipsnio 10 dalyje.

6. Pakeičiu 37 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

37. Apskaičiuojant, atsižvelgus į Įstatymo 53 straipsnio 9, 91 ir 11 dalis, Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nurodytą pragyventą laikotarpį ir nustatant tai, ar užsienietis nebuvo išvykęs atitinkamai už Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės teritorijos ribų laikui, ilgesniam, negu nurodyta Įstatymo 53 straipsnio 10 dalyje, įvertinami į Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registrą įrašyti duomenys apie tai, ar užsienietis buvo teistas ir laisvės atėmimo bausmės atlikimo laiką, bei aprašo 13.31 papunktyje nurodytoje pažymoje nurodyti duomenys apie laisvės atėmimo bausmės atlikimo kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje laiką ir šie duomenys apie užsienietį:“.

7. Pakeičiu 38.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

38.2. jeigu užsienietis per 5 metų laikotarpį buvo išvykęs daugiau kaip 10 mėnesių – nuo paskutinio atvykimo atitinkamai į Lietuvos Respublikos ar kitos Europos Sąjungos valstybės narės teritoriją po šio laikotarpio dienos.

8. Papildau 38.21 papunkčiu:

38.21. jeigu įvertinus aprašo 37 punkte nurodytus duomenis nustatoma, kad užsieniečiui, siekiančiam gauti leidimą nuolat gyventi Įstatymo 53 straipsnio 1 dalies 8 ar 81 punkte nustatytu pagrindu, buvo teismo paskirta laisvės atėmimo bausmė, tai užsieniečio pragyventas atitinkamai Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje laikotarpis skaičiuojamas nuo pirmos dienos po paskutinės atliktos laisvės atėmimo bausmės.“

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                                                    Saulius Skvernelis