NERINGOS SAVIVALDYBĖS MERAS

 

potvarkis

Dėl ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMO, ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO IR mokėjimo už ASMENINĘ PAGALBĄ dydžio nustatymO NERINGOS SAVIVALDYBĖJE tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2024 m. sausio 24 d. Nr. V10-27

Neringa

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 25 straipsnio 5 dalimi, 27  straipsnio 2 dalies 3 punktu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 2 punktu, Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu, Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašu, Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“ (2023 m. gruodžio 7 d. įsakymo Nr. A1-804 redakcija):

1. Tvirtinu Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo Neringos savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavedu Neringos socialinių paslaugų centrui teikti asmeninę pagalbą Neringos savivaldybės gyventojams, užtikrinant teikiamos paslaugos kokybę.

3. Nustatau asmeninės pagalbos valandinį įkainį10 Eur/val.

4. Pripažįstu netekusiu galios Neringos savivaldybės mero 2023 m. rugpjūčio 21 d. potvarkį Nr. V10-275 „Dėl Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninės pagalbos dydžio nustatymą Neringos savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Skelbti šį potvarkį Teisės aktų registre ir Neringos savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Darius Jasaitis

 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės mero

2024 m. sausio 24 d.

potvarkiu Nr. V10-27

 

 

Dėl ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMO, ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO IR mokėjimo už ASMENINę PAGALBą dydžio nustatymo NERINGOS SAVIVALDYBĖJE tvarkos aprašas

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo Neringos savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato asmenų su negalia, turinčius teisę gauti asmeninę pagalbą, nustato dokumentus, reikalingus asmeninei pagalbai gauti, ir jų pateikimo tvarką, asmeninės pagalbos poreikį nustatančius subjektus ir asmeninės pagalbos poreikio nustatymo tvarką, pakartotinio asmeninės pagalbos poreikio vertinimą pasibaigus nustatytam asmeninės pagalbos poreikio terminui, asmeninio asistento funkcijas, asmeninės pagalbos teikimo sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo, asmeninės pagalbos poreikio pervertinimo tvarką, asmeninės pagalbos teikėjo keitimo tvarką, asmeninė pagalbos teikimo finansavimą ir kontrolės tvarką.

2Asmeninę pagalbą Savivaldybėje teikia Neringos socialinių paslaugų centras (toliau – Centras) ir (ar) pagal sudarytas sutartis kiti viešai pasirenkami juridiniai asmenys (toliau – asmeninės pagalbos teikėjas), ir (ar) asmens ar vieno iš jo tėvų (įtėvių) ar globėjų (rūpintojų), ar pilnamečių vaikų (įvaikių), ar aprūpintojo, ar asmens sutuoktinio, ar asmens įgalioto kito asmens (toliau – asmens atstovas) pasiūlytas pasitelkti asmens poreikius atitinkantis asmeninis asistentas, atitinkantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – Įstatymas) 27 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus.

3Tiek, kiek nereglamentuojama Apraše, asmeninė pagalba Savivaldybėje organizuojama vadovaujantis Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašu  (toliau – Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašas) ir Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu, (toliau – Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašas), patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“.

4Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme (toliau – Socialinių paslaugų įstatymas), Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.

 

II SKYRIUS

ASMENYS, TURINTYS TEISĘ GAUTI ASMENINĘ PAGALBĄ IR DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

 

5Teisę gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, nurodyti Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo II skyriuje.

6Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar asmens įgaliotas atstovas (toliau – asmens atstovas) kreipiasi į Centrą ir pateikia Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo III skyriuje nustatyta tvarka.

7Centro gauti Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 7 punkte nurodyti dokumentai ir (ar) kita informacija užregistruojami suteikiant registracijos numerį ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų užregistravimo dienos perduodami paskirtam Centro socialiniam darbuotojui.

 

III SKYRIUS

ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMAS IR PAGALBOS SKYRIMAS

 

8Asmeninės pagalbos asmeniui poreikį nustato Centro socialinis darbuotojas. Asmens ar asmens atstovo sutikimu (pageidavimu), vertinant asmens asmeninės pagalbos poreikį, gali dalyvauti ir asmenims su negalia atstovaujančios nevyriausybinės organizacijos atstovas (sutikimas pažymimas Asmeninės pagalbos poreikio vertinimo klausimyne (Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 2 priedas) (toliau – klausimynas).

9Asmeninės pagalbos asmeniui poreikis nustatomas dvejiems metams, jie pradedami skaičiuoti nuo visų šalių pasirašytos Asmeninės pagalbos teikimo sutarties (toliau – Sutartis) dienos.

10Centro socialinis darbuotojas, gavęs Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jų gavimo dienos įvertina asmeninės pagalbos asmeniui poreikį ir raštu pateikia Savivaldybės administracijai, priimančiai sprendimą, motyvuotą išvadą ir rekomendaciją dėl asmeninės pagalbos skyrimo konkrečiam asmeniui tikslingumo (netikslingumo), užpildydamas klausimyno 10 punktą (toliau – išvada ir rekomendacija dėl asmeninės pagalbos skyrimo). Atsižvelgiant į objektyvias aplinkybes (pavyzdžiui, asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, išvyko arba gydosi stacionarioje gydymo įstaigoje, socialinis darbuotojas pateikė motyvuotą tarnybinį pranešimą dėl termino pratęsimo (nurodomas asmens, kuriam turi būti atliktas asmeninės pagalbos poreikio vertinimas, vardas, pavardė, gimimo data ir termino pratęsimo priežastis (-ys)), asmeninės pagalbos poreikio įvertinimo terminas gali būti pratęstas dar 10 darbo dienų. Jei išvadoje ir rekomendacijoje dėl asmeninės pagalbos skyrimo nurodoma, kad asmeniui tikslinga skirti asmeninę pagalbą, nurodomas valandų skaičius per dieną ir per mėnesį, dienų skaičius, veiklos, kurias vykdant asmeniui reikia asmeninio asistento pagalbos.

11Jei Centro socialiniam darbuotojui reikalingi papildomi dokumentai ir (ar) informacija, susijusi su asmeninės pagalbos poreikio nustatymu, nenurodyti Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 8 punkte, jis gali prašyti asmens ar asmens atstovo pateikti papildomus dokumentus (jų kopijas) ir (ar) kitą informaciją, reikalingą pildant klausimyną.

12Savivaldybės administracija, gavusi socialinio darbuotojo išvadą ir rekomendaciją dėl asmeninės pagalbos skyrimo, per 5 darbo dienas priima sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo) (toliau – sprendimas), vadovaujantis Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 21 punktu. Sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo), asmeninės pagalbos teikimo sustabdymo, atnaujinimo, nutraukimo ar dėl asmeninės pagalbos teikėjo keitimo priima Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas. Sprendimo projektą parengia Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistas.

13Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos asmens prašyme-paraiškoje nurodytu būdu informuoja asmenį ar asmens atstovą apie priimtą sprendimą, kartu pateikdamas tokio sprendimo kopiją.

14Centro atsakingas darbuotojas kiekvienam asmeninės pagalbos gavėjui suformuoja asmens bylą, kurioje kaupia ir saugo visus su asmeninės pagalbos skyrimu, sustabdymu, nutraukimu susijusius dokumentus bei kitą informaciją.

15Jei asmuo ar asmens atstovas nesutinka su sprendimu, jis turi teisę šį sprendimą apskųsti Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo
23–25 punktuose nustatyta tvarka.

16Asmeninės pagalbos poreikio pervertinimas nepasibaigus nustatytam terminui ir pakartotinis asmeninės pagalbos poreikio vertinimas pasibaigus nustatytam asmeninės pagalbos poreikio terminui atliekamas vadovaujantis Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo V ir VI skyriuose nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

FINANSINIS VERTINIMAS IR SUTARTIES PASIRAŠYMAS

 

17Priėmus sprendimą, kad asmeniui asmeninę pagalbą skirti tikslinga, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius atsakingas specialistas atlieka asmens finansinių galimybių mokėti už asmeninę pagalbą vertinimą ir asmuo ar asmens atstovas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo sprendimo gavimo dienos su Savivaldybės administracija, asmeninės pagalbos teikėju pasirašo Sutartį vadovaujantis Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 26–27 punktuose nustatyta tvarka.

18Asmens finansinės galimybės mokėti už asmeninę pagalbą yra vertinamos vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu.

19Asmuo ar asmens atstovas turi teisę asmeninės pagalbos teikėjui siūlyti teikiant asmeninę pagalbą pasitelkti asmens poreikius atitinkantį asmeninį asistentą (Savivaldybės administracijos sprendimu – kelis asmeninius asistentus), atitinkantį Įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje ir 27 straipsnio 2 dalyje asmeniniam asistentui nustatytus reikalavimus ir galintį teikti asmeniui asmeninę pagalbą, nurodydamas jo vardą, pavardę, telefono ryšio numerį ir (ar) elektroninio pašto adresą. Tokiu atveju Sutartį pasirašo Savivaldybės administracija, asmeninės pagalbos teikėjas, asmuo ar asmens atstovas ir asmens ar asmens atstovo pasiūlytas pasitelkti asmeninis asistentas. Ši Sutartis gali būti keičiama tik Savivaldybės administracijos, asmens ar asmens atstovo, asmeninės pagalbos teikėjo ir (ar) asmens ar asmens atstovo pasiūlyto pasitelkti asmeninio asistento rašytiniu sutarimu.

 

V SKYRIUS

ASMENS MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ TVARKA

 

20Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis nustatomas pinigine išraiška. Asmuo moka tik už valandas, kuriomis asmeninė pagalba jam faktiškai buvo teikiama, išskyrus atvejį, kai asmuo ar vienas iš jo tėvų, įtėvių, pilnamečių vaikų (įvaikių), ar globėjas (rūpintojas), ar aprūpintojas, ar asmens įgaliotas kitas asmuo (toliau – asmens atstovas) atsisako asmeninės pagalbos teikimo, Sutartyje nustatyta tvarka informuodamas apie tai asmeninį asistentą ar asmeninės pagalbos teikėją, likus mažiau kaip 12 valandų iki jos teikimo pradžios. Tokiu atveju asmuo moka kaip už vieną dieną teiktos asmeninės pagalbos valandas.

21Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis kiekvienam asmeniui nustatomas individualiai, įvertinus jo finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą ir (ar) jam (šeimai) teikiamas socialines paslaugas. Socialinių paslaugų rūšys nustatytos Socialinių paslaugų įstatyme, o jų turinys pagal rūšis ir socialinių paslaugų įstaigų tipus apibrėžtas Socialinių paslaugų kataloge, patvirtintame socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

22Asmeniui, kurio pajamos yra mažesnės negu 2 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžiai, asmeninė pagalba teikiama nemokamai.

23Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali viršyti 20 procentų asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio.

24Mokėjimo už asmeninę pagalbą, jei asmeniui paskirta ir mokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, dydis neturi viršyti asmeniui mokamos individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio.

25Jeigu asmeniui nepaskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali viršyti 20 procentų asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio ir 20 procentų asmens pajamų. Mokėjimo už asmeninę pagalbą, kai asmeniui neskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, dydį savivaldybės administracija apskaičiuoja vertindama asmens, kuriam numatoma teikti asmeninę pagalbą, pajamas, vadovaudamasi šiomis nuostatomis:

 

 

 

Nuo asmens pajamų sumos, viršijančios 2 VRP

 

Asmens pajamos per mėnesį (Eur)

 

Nemokamai

 

5 proc.

 

10 proc.

 

15 proc.

 

20 proc.

 

iki 2 VRP dydį

 

+

 

 

 

 

 

2–3 VRP dydžio

 

 

+

 

 

 

 

3–4 VRP dydžio

 

 

 

+

 

 

 

4–5 VRP dydžio

 

 

 

 

+

 

 

Daugiau kaip 5 VRP

 

 

 

 

 

+

 

26Asmuo ar asmens atstovas privalo pranešti Centrui apie asmens pajamų pokyčius per 10 darbo dienų nuo jų pasikeitimo dienos.

27Pasikeitus asmens pajamoms ar asmeniui nustačius didesnį ar mažesnį teikiamos asmeninės pagalbos valandų skaičių, asmuo ar asmens atstovas sutartyje nustatyta tvarka ir duomenų apimtimi ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo asmens pajamų pasikeitimo dienos ar didesnio ar mažesnio asmeniui teikiamos asmeninės pagalbos valandų skaičiaus nustatymo dienos raštu apie tai praneša Centrui, o Centras nedelsiant praneša Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui.

28Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius gavęs informaciją apie pasikeitusias asmens pajamas ar apie asmeniui nustatytą didesnį ar mažesnį teikiamos asmeninės pagalbos valandų skaičių, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios informacijos gavimo dienos iš naujo atlieka asmens finansinių galimybių vertinimą. Perskaičiavus asmens finansines galimybes asmuo už suteiktas paslaugas moka nuo mėnesio, per kurį pasikeitė asmens mokėjimo už paslaugą dydis.

29Centro darbuotojas apskaičiuoja mokėtiną sumą už per praėjusį mėnesį suteiktą asmeninės pagalbos paslaugą ir pateikia asmeniui ar asmens atstovui pranešimą apie suteiktos paslaugos apmokėjimą ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 dienos. Pranešime turi būti nurodyta per praėjusį mėnesį suteiktų asmeninės pagalbos valandų kiekis ir mokėjimo dydis (Eur). Asmuo ar asmens atstovas  už suteiktą asmeninę pagalbą sumoka pranešime nurodytą sumą į pranešime nurodytą Centro banko sąskaitą ne vėliau kaip iki kito mėnesio 20 dienos.

30Mokėjimo už asmeninę pagalbą, jei asmeniui teikiamos specialiosios socialinės paslaugos, dydis yra nustatomas vadovaujantis Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinto IV skyriuje nustatyta tvarka.

31Savivaldybės administracija, gavusi ir išnagrinėjusi asmens ar asmens atstovo pateiktą prašymą atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą ir Aprašo 12.1–12.2 papunkčiuose nurodytus faktus patvirtinančias pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas, patirtus nuostolius ar aplinkybes (pvz.: draudimo bendrovės nuostolių ar žalos aktą, patvirtinantį, kad įvykis nėra draudžiamasis; priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą apie gaisrą ar kitas pažymas apie ištikusias nelaimes; policijos pažymą apie vagystės atvejį ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas ar patirtus nuostolius), Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu turi teisę atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą.

32Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą Aprašo 12.1 ir 12.2 papunkčiuose nurodytais pagrindais galioja 6 mėnesius nuo šio sprendimo priėmimo dienos. Asmeninės pagalbos teikimo išlaidos šiuo laikotarpiu finansuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, skirtų savivaldybei asmeninei pagalbai teikti.

 

VI SKYRIUS

LĖŠŲ ASMENINEI PAGALBAI TEIKTI BEI ADMINISTRUOTI APSKAITYMAS, NAUDOJIMAS, ASMENINĖS PAGALBOS KONTROLĖ IR KOKYBĖS VERTINIMAS IR ATASKAITŲ TEIKIMAS

 

33Asmeninės pagalbos teikimas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų, kurias skiria Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra) vadovaudamasi Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, arba iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

34Savivaldybės administracija gavusi valstybės biudžeto lėšas asmeninei pagalbai teikti, perveda Centrui reikalingas lėšas pagal kas mėnesį teikiamą prašymą.

35Jei Centras nėra tiesioginis asmeninės pagalbos teikėjas, o tik perkantis paslaugą iš Asmens pasiūlyto asmeninio asistento, atitinkančio reikalavimus, Centras, pasibaigus mėnesiui po asmeninės pagalbos suteikimo ir ataskaitos, nurodytos Aprašo 36 punkte, už suteiktas paslaugas pateikimo per protingą terminą perveda reikalingas lėšas asmeniniam asistentui į jo nurodytą banko sąskaitą.

36Asmeninis asistentas Centro direktoriui mėnesiui pasibaigus iki kito mėnesio 2 dienos pateikia Centro direktoriaus nustatytos formos asmeninės pagalbos teikimo ataskaitą (toliau – asmeninio asistento ataskaita). Asmeninio asistento ataskaitoje asmeninis asistentas nurodo savo vardą ir pavardę, asmens, kuriam buvo teikiama asmeninė pagalba, vardą ir pavardę, asmeninės pagalbos teikimo datą, laiką, trumpai apibūdina suteiktos asmeninės pagalbos pobūdį, jei reikia, pateikia kitą informaciją, turėjusią įtakos teikiamos asmeninės pagalbos kokybei ir (ar) apimčiai. Asmeninio asistento ataskaitoje išvadą apie asmeniui suteiktos asmeninės pagalbos kokybę pateikia ir pats asmuo ar asmens atstovas, nurodydamas savo vardą ir pavardę. Ataskaitą pasirašo asmuo ar asmens atstovas bei asmeninis asistentas.

37Centro direktorius, kontroliuodamas, kaip asmeninis asistentas teikia asmeninę pagalbą, gavęs Asmeninio asistento ataskaitą, įvertina asmens ar asmens atstovo išvadą dėl asmeniui suteiktos asmeninės pagalbos kokybės ir tai, ar suteikta asmeninė pagalba atitinka asmens poreikius, šiame apraše ir Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos apraše nustatytus reikalavimus.

38Centras Administracijos Socialinės paramos skyriui kas ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki einamojo ketvirčio pirmo mėnesio 5 d., raštu arba elektroniniu paštu pateikia Asmeninės pagalbos teikimo ketvirtinę ataskaitą (2 priedas), pasibaigus metams iki kitų metų sausio 7 d. – Asmeninės pagalbos teikėjo metinę ataskaitą (3 priedas). Administracijos Socialinės paramos skyrius, atsižvelgdamas į Agentūrai reikalingą informaciją, gali pateikti Centrui užpildyti ir kitas ataskaitų formas. Administracijos Socialinės paramos skyriaus prašymu Centras pateikia ir asmeninių asistentų ataskaitas.

39Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius, koordinuodamas ir kontroliuodamas asmeninės pagalbos teikimą Savivaldybės teritorijoje, vertina ar vykdomi Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo 56 punkte nustatyti reikalavimai.

40Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius rengia Agentūrai veiklos ir finansines ataskaitas, sąmatas ir paraiškas lėšų poreikiui, pagal Lėšų naudojimo sutartyse, kurios pasirašomos vadovaujantis Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, nustatytą tvarką, formą ir terminus ir teikia derinti bei pasirašyti Administracijos Biudžeto ir turto valdymo skyriui ir Administracijos direktoriui.

41Centras teikia informaciją Savivaldybės administracijai dėl lėšų poreikio asmeninei pagalbai teikti ir apie asmeninės pagalbos teikimą.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

42Centras ir Savivaldybės administracija viešina informaciją savo interneto svetainėje ir (ar) žiniasklaidos priemonėse apie teikiamą asmeninę pagalbą, sąlygas gauti asmeninę pagalbą, kitą su asmeninės pagalbos gavimu ir teikimu susijusią informaciją.

43Duomenis apie asmeniui skirtas, teikiamas ar neskirtas asmeninės pagalbos paslaugas Centras ir Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius teikia Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS).

44Asmuo, kuriam teikiama asmeninė pagalba, ar asmens atstovas turi teisę iš Administracijos ir (ar) Centro gauti visą informaciją ir dokumentus (jų kopijas), susijusius su jam teikiama asmenine pagalba.

45Asmuo ar asmens atstovas, pateikęs informaciją ir (ar) dokumentus, reikalingus asmeninei pagalbai gauti, atsako už pateiktų dokumentų ir (ar) informacijos teisingumą.

46Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) nuostatomis.

47Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Reglamento (ES) 2016/679 ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjektų teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

48Dokumentai saugomi ir tvarkomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

_____________________

 

 

Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo,

asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo

už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo

Neringos savivaldybėje tvarkos aprašo

1 priedas

 

ASMENS FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖTI UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ ĮVERTINIMAS

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

 

 

Asmens pajamų apskaičiavimas:

 

Eil. Nr.

Asmens (šeimos narių) pajamos

Asmens pajamos per mėnesį, Eur

Šeimos narių pajamos per mėnesį, Eur

1.

Su darbo santykiais susijusios pajamos (darbo pajamos)

 

 

2.

Pensijos

 

 

3.

Valstybinės šalpos išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą

 

 

4.

Netekto darbingumo periodinės kompensacijos

 

 

5.

Vaiko išlaikymo periodinės išmokos (alimentai)

 

 

6.

Žalos atlyginimo periodinės išmokos

 

 

7.

Kitos pajamos

 

 

8.

Iš viso:

 

 

9.

Pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui

 

10.

Asmens pajamos per mėnesį

 

11.

Nemokamai

 

12.

5 proc. asmens pajamų

 

13.

10 proc. asmens pajamų

 

14.

15 proc. asmens pajamų

 

15.

20 proc. asmens pajamų

 

16.

Asmens mokėjimas, proporcingai teikiamų socialinių paslaugų trukmei

 

 

 

 

 

 

Asmens finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą įvertino:

________________                                                       ______________________________

(parašas)                                                                                     (pareigos, vardas, pavardė)

________ m._________________mėn. ________ d.