isgyaz13

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PAKRUOJO JUOZO PAKALNIO MUZIKOS MOKYKLOS                            direktoriaus 2018 metų veiklos ATASKAITOS PATVIRTINIMO

 

2019 m. kovo 28 d. Nr. T-55

Pakruojis

          

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2018 m. sausio 25 d. sprendimu Nr. T-14 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ patvirtinto Pakruojo rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento 286 punktu, Pakruojo rajono savivaldybės taryba                      n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos direktoriaus 2018 metų veiklos ataskaitą (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Savivaldybės meras                                                                                                    Saulius Gegieckas                                                                                      

 

 

 

 

 

 

 


PATVIRTINTA

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos

                                                                                       2019 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-55

 

PAKRUOJO JUOZO PAKALNIO MUZIKOS MOKYKLOS DIREKTORIAUS

2018 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

I SKYRIUS

INFORMACIJA APIE ĮSTAIGĄ

 

Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokykla yra neformaliojo vaikų švietimo grupės muzikinio ugdymo mokykla. Joje vykdomos švietimo programos: formalųjį švietimą papildančio muzikinio pradinio ir pagrindinio ugdymo programos, neformaliojo (išplėstinio, saviraiškos ir mėgėjų) muzikinio ugdymo programos, kitos neformaliojo vaikų švietimo programos. Mokyklos padalinys yra Pakruojo atviras jaunimo centras.

2018 m. pabaigoje mokykloje dirbo 31 darbuotojas:

·         3 administracijos darbuotojai: direktorius, pavaduotojas ugdymui, ūkvedys;

·         20 mokytojų (5 iš jų nepagrindinėse pareigose nepilnu etatu);

·         2 socialiniai pedagogai (Atviro jaunimo centro darbuotojai);

·         1 projekto vykdytojas (pagal laikiną projektinio darbo sutartį nepilnu krūviu);

·         5 aptarnaujančio personalo darbuotojai: 2 sargai, 2 valytojai, darbininkas. 

2018 m. pabaigoje mokykloje mokėsi 150 mokinių: 109 mergaitės ir 41 berniukas. Pagal pasirinktas specialybes mokinių pasiskirstymas buvo toks: fortepijonas – 61, akordeonas –        21, kanklės – 11, gitara – 13, fleita – 7, smuikas – 14, mušamieji – 3, saksofonas – 13, klarnetas – 1, trimitas – 4, vokalas – 2. Išaugo pagal mėgėjų programas besimokančių mokinių skaičius: nuo 5 mokinių 2017 m. iki 12 mokinių 2018 m. Taip sudarytos galimybės ir vyresniems vaikams pradėti mokytis groti norimu muzikos instrumentu, dainuoti. Apie 100 mokinių lankė neformaliojo švietimo būrelius: pynimo, baleto, „Jaunųjų pūtikų“, „Šypsenėlių“.  2018 m. mokyklą baigė 12 absolventų, 6 iš jų pasiliko tobulinti savo grojimo įgūdžių pagal išplėstinio ugdymo programą. Mokykloje veikė smuikininkų, pučiamųjų, kanklių, gitarų ansambliai, fortepijoniniai ir mišrūs duetai, beveik visi pradinių klasių mokiniai lankė jaunučių chorą. 

Pakruojo atvirame jaunimo centre užfiksuotas bendras jaunuolių apsilankymų skaičius - 3288, bendras unikalių lankytojų skaičius - 197, kasdien centre apsilankė vidutiniškai 16 jaunų žmonių.

 

II SKYRIUS  

STRATEGINIO PLANO IR METINIO VEIKLOS  PLANO ĮGYVENDINIMAS

 

              Mokykla, vykdydama strateginiame plane išsikeltus tikslus ir uždavinius, tikslingai organizavo savo veiklą, siekdama įgyvendinti viziją tapti meno mokykla. Mokyklos strategija atsispindėjo ir 2018 m. veiklos plane numatytuose tiksluose ir uždaviniuose.

              Vienas iš strateginių tikslų buvo mokyklos savitumo puoselėjimas plėtojant neformaliojo švietimo ir jaunimo užimtumo paslaugas.

Siekiant motyvuoti mokinius, buvo stengiamasi kuo daugiau jų įtraukti į koncertinę veiklą, ruošti konkursams ir festivaliams. Per 2018 metus mokiniai dalyvavo 19 festivalių ir 17 konkursų. Konkursuose 10 mokinių apdovanoti laureatų ar I vietos nugalėtojų diplomais, 4 - kitokių laipsnių diplomais. Už muzikinius pasiekimus dvi mokinės tapo rajono „Jaunųjų žvaigždučių“ apdovanojimų nominantėmis. Paminėtini mokyklos organizuoti reikšmingiausi renginiai: jaunųjų pianistų respublikinis konkursas „Rubato“, vyko JAV pianistų dueto „Atlantic Piano Duo“ meistriškumo kursai, koncertas Vilniuje S. Vainiūno namuose, Motinos dienos koncertas Pakruojo KC, projektas „Muzikiniai rudenys“ su Šiaulių kameriniu orkestru. 

              Ugdymosi sėkmei labai svarbus mokyklos ir tėvų bendradarbiavimas. Mokytojai operatyviai reagavo į mokinių ugdymosi problemas, jas sprendė kartu su tėvais. Tėvai suteikė pagalbą nuvežant vaikus į konkursus, festivalius, padėjo organizuoti renginius. Įvykusiame tėvų susirinkime aptarti mokyklos dabarties gyvenimo ir ateities klausimai, mokinių ugdymo aktualijos.

              Išsiplėtė Atviro jaunimo centro veikla. Jame dirbantys socialiniai pedagogai vykdomas veiklas organizavo atsižvelgdami į jaunų žmonių poreikius. Jaunimo centro veiklose dalyvavo apie 80 jaunų žmonių. Laimėjus finansavimą dviem Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamiems projektams „Tas ti iš Pakruoje“ ir „Ko to? Ko vakar?“ (iš viso 24,5 tūkst. eurų), įsigyta centro veiklai reikalingų priemonių, organizuotos įvairios veiklos ir renginiai ne tik Pakruojyje, bet ir visame rajone. Suorganizuotos jaunimo išvykos į Klaipėdą, Kupiškį, Radviliškį.  Pakruojo r. savivaldybės visuomeninės sveikatos rėmimo programos projektui „Atvira sporto erdvė jaunimo centre“ buvo skirta 5,7 tūkst. eurų, už šias lėšas įsigyta sportinio inventoriaus, organizuotos jaunimo išvykos į Pasvalio baseiną. Darbuotojai dalyvavo įvairiuose  mokymuose, seminaruose.

              Plėtojant bendradarbiavimą mokinių ugdymo, koncertinės, kultūrinės, socialinės veiklos klausimais, užmezgami ir aktyvinami ryšiai su panašaus profilio apskrities ir šalies mokyklomis, kultūros įstaigomis bei  kitais partneriais. Organizuojant konkursus, festivalius ir juose dalyvaujant, palaikomi glaudūs ryšiai su apskrities ir kitomis šalies muzikos ir meno mokyklomis. Mokykla tampa žinoma ir sulaukia vardinių kvietimų dalyvauti festivaliuose, konkursuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Pasvalyje, Ariogaloje, Panevėžyje.

              Mokytojai savo darbe stengėsi taikyti naujus mokymo metodus, 5 mokytojai skaitė metodinius pranešimus dalindamiesi savo darbo patirtimi. 15 pedagogų naujų žinių sėmėsi 12 seminarų.

             Sudėtingiau buvo vykdyti strateginį uždavinį - ugdymo(si) sąlygų gerinimas. Buvo tikimasi, kad prasidės remonto darbai pastate L. Giros g. 4, jį pritaikant muzikos mokyklos reikmėms. Tačiau kol kas užsitęsė techninio projekto parengimas ir derinimas, yra projekto finansavimo problemų. Atliekant smulkius remonto darbus, rūpinantis patalpų higienos sąlygomis, stengiamasi sukurti kuo geresnes sąlygas esamose patalpose. Iš mokyklos tėvų lėšų per metus įsigyta mokymo priemonių už 950 eurų.  Dar už 1,7 tūkst. eurų įsigyta instrumentų iš NVŠ programos „Jaunieji pūtikai“ lėšų.

 

III SKYRIUS

VADOVO VEIKLA ĮGYVENDINANT ĮSTAIGOS VEIKLOS TIKSLUS

 

              Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos direktoriui buvo numatytos tokios 2018 metų užduotys.

1. Užtikrinti sklandų mokytojų etatinio apmokėjimo įgyvendinimą.       

2018-05-30 direktorė N. Pupinienė Mokytojų tarybos posėdyje pristatė Vyriausybės rengiamą mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį, pateikė galimų etato sandaros pavyzdžių, atsakė į mokytojams iškilusius klausimus. 2018-08-27 mokytojams įteikti pranešimai dėl darbo sutarties sąlygų pakeitimo ir pasiūlymo dirbti pakeistomis darbo sutarties sąlygomis (su pasiūlymais  mokytojai susipažino pasirašydami). Su kiekvienu mokytoju individualiai aptarta jo etato sandara: kontaktinės, nekontaktinės savaitės ir metų valandos. Parengtos ir su visais mokytojais rugpjūčio 31 d. pasirašytos naujos darbo sutartys. Parengti ir patvirtinti visų specialybių mokytojų pareigybių aprašymai, su jais supažindinti mokytojai. Naujieji mokslo metai prasidėjo sklandžiai, nes visi mokytojai buvo ramūs dėl savo darbo krūvio ir būsimo atlyginimo, kuris nesumažėjo nė vienam pedagogui.

2. Užtikrinti ritmingą mokyklos darbą prasidėjus  remonto darbams pastate L. Giros g. 4.

Ruošiantis galimiems remonto darbams pastate L. Giros g. 4, birželio mėn. visiems mokyklos patalpų naudotojams ( iš viso 10) parengti ir išsiųsti raštai dėl patalpų atlaisvinimo, nurodant Pakruojo r. savivaldybės administracijos Turto ir ūkio skyriaus informaciją dėl galimo kitų jų veiklai skirtų patalpų suteikimo. Apžiūrėtos patalpos „Atžalyno“ gimnazijos bendrabutyje, kuriose laikinai turėtų įsikurti Atviras jaunimo centras, numatyti šių patalpų paruošimo darbai. Su „Žemynos“ pagrindine mokykla susitarta dėl gitaros klasės, su „Vyturėlio“ darželiu - dėl būrelio „Šypsenėlės“, su Pakruojo kultūros centru - dėl mušamųjų klasės užsiėmimų. Pastate L. Giros g. 4 išardyti seni nereikalingi baldai, išvežimui paruošti kiti nereikalingi daiktai. Tačiau kol remontas nepradedamas, pastatą galutinai iškraustyti nebuvo reikalo, jame iki šiol vyksta Atviro jaunimo centro ir muzikos klasių veikla. Sužinojus apie remonto darbų pradžią, pastatas bus nedelsiant atlaisvintas ir darbų nesutrikdys.

3. Parengti mokyklos strateginį planą 2019-2022 m.  

Kovo mėnesį atliktas mokyklos vidaus įsivertinimas, nustatant problemines ir stipriąsias mokyklos veiklos sritis. Atlikta SSGG, išorinių veiksnių analizė. Mokyklos strateginio plano rengimo grupė suformulavo mokyklos strateginius tikslus ir uždavinius. Išliko ta pati vizija - tapti meno mokykla. Jai įgyvendinti pasirinkti uždaviniai: 1) užtikrinti geras ugdymosi ir darbo sąlygas; 2) įgyvendinti meno mokyklai keliamus edukacinius, techninius ir personalo reikalavimus. Parengtas strateginių tikslų ir uždavinių įgyvendinimo priemonių planas. Strateginis planas suderintas su Mokyklos taryba ir steigėju (Mokyklos tarybos 2018-10-10 protokolas Nr. T-2, Pakruojo r. savivaldybės administracijos direktoriaus 2018-11-06 įsakymas Nr. AV-745).

Kitos paminėtinos veiklos:

Suaktyvėjo mokyklos projektinė veikla. Mokyklos mokytojų parengtas ir įgyvendintas respublikinis pianistų konkursas „Rubato“ paskatino mokinių mokymosi motyvaciją, buvo puikiai įvertintas dalyvių iš kitų šalies mokyklų, padidino mokyklos žinomumą. Šiam konkursui gauta 200 eurų rėmėjų lėšų.  Projektui su Šiaulių kameriniu orkestru „Muzikiniai rudenys“ rėmėjai skyrė 1000 eurų. Mokykloje vykę JAV pianistų dueto „Atlantic Piano Duo“ meistriškumo kursai suteikė naujų dalykinių žinių mokytojams ir mokiniams. Atviro jaunimo centro rengti ir finansavimą laimėję projektai „Tas ti iš Pakruoje“, „Ko to? Ko vakar?“, „Atvira sporto erdvė jaunimo centre“ (bendra finansavimo suma 30,2 tūkst. eurų) leido atnaujinti centro materialinę bazę, sudarė galimybes aktyviai ir efektyviai jaunų žmonių veiklai. Baigtas vykdyti Jaunimo reikalų departamento projektas „Atrask save“. Projekto vykdymo laikotarpiu į įvairias veiklas įtraukta apie 100 jaunuolių, projekto veikloms ir koordinatoriaus atlyginimui 2018 m. išleista 9,3 tūkst. eurų.

Parengtos naujos mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklės, kurios aiškiau reglamentuoja darbuotojų darbo, poilsio sąlygas, užtikrina ugdymo proceso ritmingumą. Parengtas šių taisyklių priedas - mokyklos darbuotojų darbo apmokėjimo sistema.

 

IV SKYRIUS

ĮSTAIGOS ŪKINĖ VEIKLA

 

       2018 m. mokyklos gautas finansavimas:

Eil.

Nr.

Išlaidų pavadinimas

Iš viso

Iš jų

Sodra

Darbo užmokestis

Komunalinės paslaugos

Kitos paslaugos

Prekės

 

Iš viso

325,5

66,8

215,7

18,8

11,0

8,8

1.       

Savivaldybės biudžeto lėšos

320,1

70,5

231,0

17,0

0,9

0,7

2.       

Mokymo lėšos

36,7

8,5

28,1

 

0,1

 

3.       

Tėvų lėšos

18,2

 

 

9,5

5,9

2,8

4.       

Valstybės biudžeto lėšos

4,3

1,0

3,3

 

 

 

5.       

NVŠ lėšos

3,7

0,4

1,4

 

 

1,9

6.       

Paramos lėšos

2,3

 

 

 

1,6

0,3

Atviras jaunimo centras savo materialinės bazės atnaujinimui, veikloms ir projektų vykdytojų atlyginimui iš įvairių projektų gavo 39,5 tūkst. eurų.

Mokykloje atlikti smulkūs vidaus patalpų ir turto priežiūros bei remonto darbai, nuolat rūpinamasi higiena, aplinkos estetika. Parengta nauja gaisrinės saugos instrukcija, su ja supažindinti visi darbuotojai. Parengtos naujos mokyklos evakuacijos schemos. Atliktas elektros instaliacijos varžų matavimas, planine tvarka atlikti šildymo sistemos priežiūros darbai. Atlikta metinė turto inventorizacija, jos metu nerasta trūkumų.

Buvo laiku remontuojami ir derinami muzikos instrumentai: 16 pianinų, fortepijonas. Visiems mokiniams, pateikusiems važiavimo bilietus, apmokėta už kelionę į mokyklą ir atgal. NVŠ būreliui „Jaunieji pūtikai“ nupirkta instrumentų už 1,9 tūkst. Eur.: 5 trimitai ir fleita.  Iš tėvų lėšų nupirkta mokymo priemonių: leidinių, du perkusijos rinkiniai, pianino kėdė solfedžio klasėms, muzikinis procesorius gitaros klasei, natų stovas, kanklės. Mokykla gavo paramos lėšų. Iš 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio lėšų gauta 950 eurų (500 Eur išleista mokesčiams už mokinių dalyvavimą konkursuose, festivaliuose). Projektui „Muzikiniai rudenys“ gauta AB „Dolomitas“ 1000 eurų parama, Pakruojo „Rotary“ klubas skyrė 200 eurų konkursui „Rubato“.

 

V SKYRIUS

INFORMACIJA APIE ĮSTAIGOJE ATLIKTUS PATIKRINIMUS, JŲ IŠVADOS

 

Pakruojo priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba atliko gaisrinės saugos patikrinimą. Konstatuota, kad esamomis sąlygomis pastatų gaisrine sauga rūpinamasi tinkamai, rekomendavo atnaujinti evakuacijos schemas (tai buvo nedelsiant padaryta).

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atliko mokyklos Atviro jaunimo centro vykdomo projekto „Tas ti iš Pakruoje 2018“ įgyvendinimo vertinimą. Vertinimo išvadoje konstatuota, kad projekto veikloms įgyvendinti skirtos valstybės biudžeto lėšos buvo panaudotos pagal išlaidas, numatytas JFPCE sutarties išlaidų sąmatoje, neviršijant ekonominės klasifikacijos straipsniais nustatytų lėšų dydžių. Lėšos panaudotos tinkamai, pagrįstos apskaitos dokumentais. Projektas yra įgyvendinamas siekiant numatyto tikslo bei vadovaujantis Konkurso nuostatuose apibrėžtais projektų įgyvendinimo kriterijais. Atviras jaunimo centras visas suplanuotas veiklas įgyvendino tinkamai.

 

VI SKYRIUS

PROBLEMOS IR SIŪLOMI PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAI, ATEITIES PLANAI

 

2018 metais buvo laukiama pastato L. Giros g. 4 pritaikymo muzikos mokyklai darbų pradžios, tačiau pagal Pakruojo rajono savivaldybės užsakymu parengtą investicijų projektą „Universalaus laisvalaikio ir papildomo ugdymo centro, esančio L. Giros g. 4, Pakruojis, įkūrimas ir pritaikymas muzikos mokyklos ir Atviro jaunimo centro veiklai“ nebuvo spėtas parengti techninis vidaus patalpų pertvarkymo projektas ir remontas neprasidėjo. Ir toliau tenka dirbti pastate S. Ušinsko g. 43, kuriame labai ankšta, per maža salė mokyklos renginiams, koncertams. O pastate L. Giros g. 4 gitaros, būrelio „Šypsenėlės“ pamokos, Atviro jaunimo centro užsiėmimai vyksta neremontuotose, šaltose patalpose. Tikimasi, kad Pakruojo rajono strateginiame plane 2014-2020  m. numatyta priemonė - mokyklai priklausančio pastato L. Giros g. 4 renovacija: pastato atnaujinimas ir apšiltinimas, vidaus patalpų remontas ir pritaikymas Juozo Pakalnio muzikos mokyklos ir Atviro jaunimo centro veiklai - bus pradėta įgyvendinti 2019 metais. Įgyvendinus šią priemonę, bus įrengtos koncertų ir šokių salės, muzikos, dailės, šokių klasės, Atviro jaunimo centro ir kitos patalpos, iš esmės pagerės ugdymo sąlygos, sumažės mokyklos išlaidos šildymui, elektrai.

 Kuriantis naujose patalpose, trūks baldų (salės kėdžių, mokytojų kambario, klasių, kabinetų baldų). Trūksta kokybiškų muzikos instrumentų: fortepijono, pianinų, pučiamųjų ir kitų instrumentų. Kiekvienoje klasėje turėtų būti kompiuteriai mokytojų darbui; šiuo metu jų yra 6, reikėtų dar bent 6.

Mokykla tikslingai siekia tapti meno mokykla; ši vizija gali būti įgyvendinta tik įsikūrus naujose patalpose, turint tinkamą materialinę bazę.

Mokyklai nuolat reikalingas transportas mokinių nuvežimui į konkursus, festivalius, koncertus, kitus renginius, nes dalyvavimas koncertinėje ir konkursinėje veikloje yra neatsiejama ugdymo proceso dalis. 2018 metais į renginius mokiniai buvo vežami (skliaustuose nurodomi kartai): Švietimo centro (5), Švietimo skyriaus (9), Savivaldybės (3), „Atžalyno“ gimnazijos (3), Sporto centro (2), „Pakruojo autotransporto (1), individualių vežėjų (2)  transportu, keletą kartų mokinius vežė jų mokytojai arba tėvai. Turint mokyklos transporto priemonę, ši veikla taptų efektyvesnė, sukelianti mažiau organizacinių problemų.

_______________________