LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 M. BALANDŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. A1-94 „DĖL ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO TVARKOS APRAŠO IR SENYVO AMŽIAUS ASMENS BEI SUAUGUSIO ASMENS SU NEGALIA SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO NUSTATYMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. sausio 5 d. Nr. A1-8

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymą Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“:

1. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašą:

1.1. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Jei asmuo, kurį rengiamasi paleisti iš pataisos įstaigos ar kuris rengiasi išvykti iš socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos, psichiatrijos ligoninės ar kito tipo stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – kitos įstaigos), nori gauti savivaldybės finansuojamą socialinę priežiūrą ar socialinę globą, jis kreipiasi į šių įstaigų socialinius darbuotojus, kurie asmens Prašymą ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją likus ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų iki asmens paleidimo iš kitų įstaigų pateikia savivaldybės administracijai, kurios teritorijoje asmuo gyveno prieš patekdamas į šias įstaigas, jei savivaldybės administracija, kurios teritorijoje yra įstaiga, negali nustatyti asmens gyvenamosios vietos. Socialinis darbuotojas asmens gyvenamąją vietą nustato pagal Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis. Asmens, patekusio į kitas įstaigas iš apskrities viršininko socialinių paslaugų įstaigos, kurios savininko ar dalininko teisės ir pareigos perduotos savivaldybės administracijai ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir kurioje asmuo pradėjo gauti socialines paslaugas iki 2007 m. sausio 1 d., ir pageidaujančio gauti socialines paslaugas Globos namuose, kurių savininko ar dalininko teises ir pareigas įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – valstybės Globos namai), senyvo amžiaus asmens ar suaugusio asmens su negalia laisvos formos prašymas ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija pateikiami Asmens su negalia teisių apsaugos agentūrai prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra), o dėl vaiko – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar jos įgaliotam teritoriniam skyriui (toliau – Tarnyba).“

1.2. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:

45. Nustatant vaikų su negalia ir suaugusių asmenų su negalia bei senyvo amžiaus asmenų socialinių paslaugų poreikį, atsižvelgiama į neįgalumo lygį, dalyvumo lygį (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygį ar specialiųjų poreikių lygį), individualiuosius pagalbos poreikius (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialiuosius poreikius), nustatytus vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymu.“

1.3. Pakeičiu 59.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

59.2. dėl senyvo amžiaus asmenų, suaugusių asmenų su negalia – Agentūrai.“

1.4. Pakeičiu 63 punktą ir jį išdėstau taip:

63. Sprendimas dėl socialinės globos asmeniui skyrimo savivaldybės mero nustatyta tvarka nepriimamas, jei asmuo, apgyvendintas iš valstybės biudžeto finansuojamoje įstaigoje iki 2007 m. sausio 1 d., pereina į kitus valstybės Globos namus ar į juos grįžta iš kitų įstaigų. Toks asmuo valstybės Globos namuose apgyvendinamas Tarnybos arba Agentūros siuntimu. Tarnybai arba Agentūrai pateikiamas asmens laisvos formos prašymas apsigyventi valstybės Globos namuose (nurodoma asmens vardas, pavardė, gimimo data, įstaigos, kurioje asmuo nori apsigyventi, pavadinimas, priežastis, dėl kurios asmuo nori joje apsigyventi), dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo apgyvendintas iš valstybės biudžeto finansuojamoje įstaigoje iki 2007 m. sausio 1 d., ir Aprašo 2 priedo 2 ir 4 punktuose nurodytų dokumentų kopijos.“

1.5. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:

64. Prieš apgyvendinant asmenį, kuriam skirta ilgalaikė socialinė globa, Globos namuose, išrašomas asmens siuntimas į Globos namus (toliau – siuntimas). Jei priimtas sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos ne valstybės Globos namuose, siuntimas išrašomas savivaldybės mero nustatyta tvarka, o jei priimtas sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos valstybės Globos namuose, siuntimą išrašo Tarnyba arba Agentūra. Siuntime nurodomas siuntimo pagrindas (sprendimo data ir numeris arba asmens prašymas Aprašo 63 punkte nurodytu atveju), į Globos namus siunčiamo asmens vardas, pavardė, gimimo data, Globos namų pavadinimas. Siuntimas į Globos namus, dėl kurių veiklos priimtas sprendimas panaikinti licencijos galiojimą ar kurių veiklos licencijos galiojimas sustabdytas, negali būti išrašomas tol, kol licencijos galiojimo sustabdymas nepanaikinamas.“

1.6. Pakeičiu 65 punktą ir jį išdėstau taip:

65. Siuntimas per 3 darbo dienas nuo jo išrašymo dienos pateikiamas (išsiunčiamas) asmeniui (jo globėjui, rūpintojui). Siuntimo kopija pateikiama (išsiunčiama) Globos namams, į kuriuos asmuo siunčiamas. Tarnybos arba Agentūros siuntimo kopija pateikiama (išsiunčiama) savivaldybės, kurioje priimtas sprendimas dėl socialinės globos asmeniui skyrimo, administracijai.“

1.7. Pakeičiu 70 punktą ir jį išdėstau taip:

70. Jei nepakanka valstybės ir (ar) savivaldybių biudžeto lėšų ar Globos namuose nėra laisvų vietų, asmuo įrašomas į savivaldybės administracijos sudaromą asmenų eilę ilgalaikei socialinei globai gauti, o jei asmeniui skirta ilgalaikė socialinė globa valstybės Globos namuose, – į asmenų eilę ilgalaikei socialinei globai gauti valstybės Globos namuose, kurią sudaro ir tvarko Agentūra (senyvo amžiaus asmenų ir suaugusių asmenų su negalia eilė) arba Tarnyba (likusių be tėvų globos vaikų ir vaikų su negalia eilė). Eilėje laukiančiam asmeniui savivaldybės administracija turi siūlyti teikti alternatyvias socialines paslaugas, labiausiai atitinkančias asmens poreikius.“

1.8. Pakeičiu 73 punktą ir jį išdėstau taip:

73. Asmenų eilė ilgalaikei socialinei globai gauti valstybės Globos namuose sudaroma pagal sprendimų dėl ilgalaikės socialinės globos skyrimo valstybės Globos namuose ir visų Aprašo 59 punkte nurodytų tinkamai parengtų asmens bylos dokumentų gavimo Agentūroje arba Tarnyboje datą.“

1.9. Pakeičiu 74 punktą ir jį išdėstau taip:

74. Jei tą pačią dieną gaunami kelių savivaldybių atsakingų subjektų sprendimai dėl socialinės globos skyrimo valstybės Globos namuose, sudarant eilę atsižvelgiama į šių sprendimų priėmimo datą, jei tą pačią dieną gaunami kelių savivaldybių atsakingų subjektų sprendimai, priimti tą pačią dieną, – į jų registracijos Tarnyboje ar Agentūroje eilės numerį, o jei tą pačią dieną gaunami keli vienos savivaldybės atsakingų subjektų sprendimai, priimti tą pačią dieną, – į šių sprendimų registracijos savivaldybės administracijoje eilės numerį.“

1.10. Pakeičiu 75 punktą ir jį išdėstau taip:

75. Atsiradus aplinkybėms, dėl kurių asmuo, kuris yra įrašytas į eilę ilgalaikei socialinei globai gauti valstybės Globos namuose ar kuriam išduotas siuntimas, per Aprašo 66 punkte nustatytą laiką nebus apgyvendinamas šiuose Globos namuose, sprendimą dėl socialinės globos asmeniui skyrimo savivaldybės mero nustatyta tvarka priėmęs savivaldybės mero nustatyta tvarka paskirtas atsakingas subjektas per 3 darbo dienas nuo šių aplinkybių sužinojimo dienos privalo raštu informuoti Agentūrą arba Tarnybą (nurodoma asmens vardas, pavardė, gimimo data, aplinkybės, dėl kurių asmuo negali apsigyventi Globos namuose per nustatytą laiką).“

1.11. Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:

77. Tarnyba arba Agentūra turi teisę neįrašyti asmens į eilę ilgalaikei socialinei globai gauti ir neišrašyti siuntimo į valstybės Globos namus, jei savivaldybės mero nustatyta tvarka priimtas sprendimas dėl socialinės globos skyrimo valstybės Globos namuose neatitinka socialinių paslaugų skyrimą ir teikimą reglamentuojančių teisės aktų, pateikti ne visi Aprašo 59 punkte nurodyti dokumentai arba jie užpildyti netinkamai, sprendimas priimtas dėl asmens, nepriklausančio valstybės Globos namų nuostatuose apibrėžtai socialinės globos gavėjų grupei. Tarnyba arba Agentūra apie tai raštu informuoja sprendimą pateikusią savivaldybės administraciją, pateikdama (-as) motyvuotą paaiškinimą.“

1.12. Pakeičiu 79 punktą ir jį išdėstau taip:

79. Valstybės Globos namų, kurie bet kuriuo paros metu gali priimti ir laikinai apgyvendinti internuotinus asmenis, sąrašą Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai pateikia Agentūra. Šiame sąraše nurodoma įstaigų pavadinimai, kontaktiniai telefono ryšio numeriai ir elektroninio pašto adresai pasiteirauti.“

1.13. Pakeičiu 82 punktą ir jį išdėstau taip:

82. Informaciją apie Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančius valstybės Globos namus (įstaigų pavadinimai, adresai, numatytas (planinis) vietų skaičius), laisvas vietas juose, asmenų, laukiančių eilėje ilgalaikei socialinei globai gauti valstybės Globos namuose, skaičių ir socialinės globos kainas juose Agentūra ir Tarnyba skelbia savo interneto svetainėse. Valstybės Globos namai kas savaitę Agentūrai ar Tarnybai raštu pateikia informaciją apie numatytą (planinį) ir faktinį vietų skaičių, atvykusius ir išvykusius gyventojus, laisvas vietas juose ir gautų siuntimų, pagal kuriuos asmenys dar nėra apsigyvenę valstybės Globos namuose, skaičių. Atsiradus laisvai vietai, valstybės Globos namai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas raštu apie tai informuoja Agentūrą arba Tarnybą.“

1.14. Pakeičiu 92 punktą ir jį išdėstau taip:

92. Ginčai dėl savivaldybės mero, savivaldybės administracijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento, Tarnybos, Agentūros priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“

1.15. Pakeičiu 1 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.16. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.17. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.18. Pakeičiu 5 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodiką:

2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos (toliau – Metodika) tikslas – įvertinti asmens individualiuosius pagalbos poreikius ir motyvaciją savarankiškai atlikti būtiniausius buities darbus ir tenkinti būtinuosius poreikius, palaikyti socialinius ryšius, spręsti konfliktus ir problemas, tvarkyti finansus ir nustatyti jo socialinės globos, kurią finansuoja savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams (toliau – socialinė globa), poreikį.“

2.2. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Apraše nurodyta tvarka ir terminais pagal asmens nesavarankiškumo lygį, atsižvelgiant į asmeniui nustatytus individualiuosius pagalbos poreikius (iki 2023 m. gruodžio 31 d. specialiuosius poreikius), pagalbos mobilumui didinti poreikius, asmens pripažinimą neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pagalbą jam priimant sprendimus, asmens priskyrimą asmenų su sunkia negalia grupei.“

2.3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Asmens nesavarankiškumo lygis vertinamas pagal asmens individualios pagalbos poreikio vertinimą šiose veiklos srityse:

7.1. pažinimo,

7.2. judėjimo (mobilumo),

7.3. savipriežiūros,

7.4. bendravimo ir kasdienės veiklos,

7.5. dalyvavimo (įsitraukimo).“

2.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Asmens individualios pagalbos poreikio vertinimas minėtose veiklos srityse vertinamas pildant Dalyvumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. A1-78/V-179 „Dėl Dalyvumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 priedą – Individualios pagalbos poreikio klausimyną (toliau – klausimynas). Klausimyno rezultatai įrašomi į socialinės globos poreikio vertinimo formos 2.1 papunkčio lentelę.“

2.5. Pakeičiu priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Finansų ministrė,

pavaduojanti socialinės apsaugos ir darbo ministrą                                                       Gintarė Skaistė

 

Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su

negalia socialinės globos poreikio nustatymo

metodikos

priedas

 

 

(Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimo forma)

 

___________________________________________________________

(įstaigos, kurios darbuotojas atliko vertinimą, pavadinimas)

 

SENYVO AMŽIAUS ASMENS BEI SUAUGUSIO ASMENS SU NEGALIA SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMAS

 

__________ Nr. __________

(data)

_______________________________________________________________________________________________________________

(asmens, kurio socialinių paslaugų poreikis vertinamas, vardas ir pavardė, asmens kodas arba gimimo data, jeigu neturi asmens kodo)

 

1. Jei asmeniui, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymu, nustatyti individualieji pagalbos poreikiai (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialieji poreikiai), dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis), nurodyti:

1.1. individualieji pagalbos poreikiai (specialieji poreikiai), nustatyti: dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų / dėl kitų sutrikimų (reikiamą variantą pabraukti ir toliau pažymėti X):

individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, iki 2018 m. gruodžio 31 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis);

individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis);

individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos trečio lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, iki 2018 m. gruodžio 31 d. nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis);

individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos ketvirto lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis);

1.2. dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas darbingumo lygis) (nurodyti skaičiais)__

1.3. specialiųjų poreikių lygis (nustatytas iki 2023 m. gruodžio 31 d.) (nurodyti, koks) ____________

1.4. Pastaba. Asmenų, kuriems specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis nustatytas po 2018 m. gruodžio 31 d., o socialinės globos poreikis – iki šiam įsakymui įsigaliojant, socialinės globos poreikio iš naujo vertinti nereikia.

 

2. Asmens nesavarankiškumo lygio vertinimas:

2.1. Asmens individualios pagalbos poreikio įvertinimas:

Klausimynas užpildytas:

(įstaigos pavadinimas)

________ Nr. ________

(data)

Veiklos sritis

Pažinimas

Judėjimas (mobilumas)

Savipriežiūra

Bendravimas ir kasdienė veikla

Dalyvavimas (įsitraukimas)

Pagalbos poreikio įvertinimo rezultatai (balais)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Pastabos:

2.2.1. asmens individualios pagalbos poreikis vertinamas pagal Dalyvumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. A1-78/V-179 „Dėl Dalyvumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 priedą – Individualios pagalbos poreikio klausimyną (toliau – klausimynas);

2.2.2. į 2.1 papunkčio lentelę įrašomi klausimyno vertinimai: balai, apskaičiuoti pagal kiekvieną veiklos sritį. Jeigu klausimynas buvo užpildytas savivaldybės socialinio darbuotojo ar Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra) likus ne daugiau kaip 6 mėnesiams iki socialinės globos poreikio vertinimo pradžios, asmens sveikatos būklė ir individualios pagalbos poreikis per šį laikotarpį nesikeitė, iš naujo klausimyno pildyti nebūtina, išskyrus atvejus, kai klausimynas buvo užpildytas iki 2023 m. gruodžio 31d.

 

2.3. Balai (2.1 papunkčio lentelės balų suma) ____________

 

2.4. Asmens nesavarankiškumo lygiai:

2.4.1. iki 49 balų – nesavarankiškumas nenustatytas;

2.4.2. dalinis nesavarankiškumas – 50–196 balai;

2.4.3. visiškas nesavarankiškumas – 147–196 balai ir teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis) arba trečio lygio poreikis dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų (iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų).

3. Ar nustatyta, kad asmuo yra su sunkia negalia (pažymėti X, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos 9 ar 10 punktais, šio priedo 1 ir 2 punktais):

taip

ne.

 

4.  Kita informacija, turinti įtakos asmens socialinės globos poreikio nustatymui (pvz., asmens bendravimo ypatumai, galimybės naudotis techninės pagalbos priemonėmis, asmens ar su juo kartu gyvenančių artimųjų nuomonė apie asmens poreikius) (įrašyti):_____________________________.

 

5. Rekomendacijos:

5.1. Rekomenduojamos socialinės paslaugos, atsižvelgiant į asmens nesavarankiškumo lygį ir kitus veiksnius, nurodytus šio priedo 1–4 punktuose (asmeniui rekomenduojamas socialines paslaugas pažymėti X):

Eil. nr.

Nesavarankiškumo lygiai

Rekomenduojamos socialinės paslaugos

1.

Nesavarankiškumas nenustatytas

 

Bendrosios socialinės paslaugos

 

Socialinė priežiūra

 

Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose

 

Apgyvendinimas apsaugotame būste

2.

Dalinis nesavarankiškumas

 

 

Bendrosios socialinės paslaugos

 

Socialinė priežiūra asmens namuose

 

Apgyvendinimas apsaugotame būste

 

Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose

 

Dienos socialinė globa asmens namuose

 

Dienos socialinė globa įstaigoje

 

Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose

 

Trumpalaikė socialinė globa įstaigoje

 

Ilgalaikė socialinė globa įstaigoje

3.

Visiškas nesavarankiškumas

 

Dienos socialinė globa asmens namuose

 

Dienos socialinė globa įstaigoje

 

Trumpalaikė socialinė globa asmens namuose

 

Trumpalaikė socialinė globa įstaigoje

 

Ilgalaikė socialinė globa įstaigoje

 

5.2. Pastaba. Jei asmuo gyvena su šeima ir, įvertinus asmens nesavarankiškumą, siūloma jam teikti socialinę priežiūrą ar dienos socialinę globą, kartu gyvenantiems artimiesiems pagal poreikį teikiamos bendrosios socialinės paslaugos, su asmeniu kartu gyvenantiems ir jį prižiūrintiems artimiesiems pasiūlomos laikino atokvėpio paslaugos. Neveiksnaus ar ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens globėjui (rūpintojui), asmeniui, padedančiam priimti sprendimus pagal pagalbos priimant sprendimus sutartį, pagal poreikį gali būti teikiamos bendrosios socialinės paslaugos.

 

6. Išvados:

6.1. Socialinio darbuotojo išvada:

Siūloma asmeniui teikti socialines paslaugas (pagal galimybes nurodoma ir socialinių paslaugų įstaiga, kokios trukmės paslauga, jei siūloma trumpalaikė socialinė globa ar laikino atokvėpio paslauga)

Kokios socialinės paslaugos ir kokį laikotarpį buvo teiktos ar šiuo metu teikiamos, kodėl anksčiau teikta paslauga buvo nutraukta, keičiama

Galimos alternatyvios socialinės paslaugos (nurodoma alternatyva, kuri geriausiai atitiktų asmens poreikius), priežastys, dėl kurių nesiūloma jų teikti (pvz., tokia paslauga savivaldybėje neorganizuojama)

Pastabos (nurodomas motyvuotas paaiškinimas, kodėl siūloma skirti atitinkamą socialinę paslaugą, kaip greitai asmeniui reikalinga paslauga, ar siūloma asmens prašoma paslauga asmens pageidaujamoje įstaigoje)

 

 

 

 

 

6.2. Pastaba. Jeigu socialinio darbuotojo išvadoje siūloma asmeniui teikti ilgalaikę socialinę globą stacionarioje socialinės globos įstaigoje, turi būti nurodytos ir galimos alternatyvios paslaugos ir įvardytos priežastys, dėl kurių jų nesiūloma teikti.

 

7. Pridedamos vertinimui atlikti gautų specialistų išvados ir (ar) dokumentai (pvz., Agentūros, sveikatos priežiūros ir kt.):

7.1. ____________________________________________________________________________ ,

7.2. ____________________________________________________________________________ ,

7.3. ____________________________________________________________________________ .

 

8. Siūloma teikti socialines paslaugas asmens šeimai, šeimos nariams, globėjui (rūpintojui), asmeniui, padedančiam priimti sprendimus pagal pagalbos priimant sprendimus sutartį (įrašyti asmenų, kuriems siūlomos paslaugos, vardus, pavardes, ryšį su asmeniu, kurio socialinės globos poreikis vertinamas, ir siūlomas paslaugas):

_______________________________________________________________________________ .

 

9. Socialinių paslaugų gavėjui, teikiant socialines paslaugas, atstovaus:

vardas ir pavardė _________________________________________________________________ .

kontaktiniai duomenys (faktinės gyvenamosios vietos adresas, tel. ryšio nr., el. paštas)

_______________________________________________________________________________ .

 

10. Paslaugos gavėjo kontaktiniai duomenys (faktinės gyvenamosios vietos adresas, tel. ryšio nr., el. paštas) _______________________________________________________________________ .

 

Socialinis darbuotojas                          ______________                     ______________________

                                                                            (parašas)                                                 (vardas ir pavardė)“