Joniškio rajono savivaldybės
Administracijos direktorius
Įsakymas
DĖL ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMOS JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2018 m. rugsėjo 18 d. Nr. A-863
Joniškis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-60/V-39 „Dėl Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“,
tvirtinu Ankstyvosios intervencijos programos Joniškio rajono savivaldybėje vykdymo tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Joniškio rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2018 m. rugsėjo 18 d. įsakymu Nr. A-863
ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMOS JONIŠKIO RAJONO
SAVIVALDYBĖJE VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ankstyvosios intervencijos programos Joniškio rajono savivaldybėje vykdymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Ankstyvosios intervencijos programos (toliau – Programa) vykdytojus ir rizikingos elgsenos jaunų asmenų nuo 14 iki 21 metų (toliau – asmenys), kurie eksperimentuoja su psichoaktyviomis medžiagomis (išskyrus tabaką) ar nereguliariai jas vartoja, bet nėra nuo jų priklausomi, siuntimo dalyvauti Programoje tvarką.
2. Siuntimo dalyvauti Programoje tikslas – kiek galima anksčiau pastebėti alkoholiu ir (ar) narkotikais eksperimentuojančius ir (ar) nereguliariai šias medžiagas vartojančius asmenis, suteikti jiems ankstyvosios intervencijos paslaugas bei pagalbą, motyvuojant atsisakyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.
3. Programos uždaviniai:
II SKYRIUS
PROGRAMOS VYKDYMO TVARKA
6. Asmenį dalyvauti Programoje gali įpareigoti:
6.1. teismas ar ne teismo tvarka administracinio nusižengimo bylą nagrinėjanti institucija
(pareigūnas) (toliau – pareigūnas) už Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus;
7. Siūlyti asmeniui savanoriškai dalyvauti Programoje rekomenduojama švietimo, socialinių, sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, kitų organizacijų atstovams ar fiziniams asmenims.
8. Programos vykdymą organizuoja Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Biuras), derindamas Programos vykdymo klausimus su Joniškio rajono švietimo centru (toliau – Centras).
9. Programos užsiėmimus veda Biuro ir (ar) Centro specialistai, baigę Programai vykdyti skirtą kvalifikacijos tobulinimo programą.
10. Biuras ir Centras privalo:
10.1. viešai skelbti interneto svetainėse informaciją apie Programos vykdymą ir galimybę dalyvauti joje, kitais būdais informuoti visuomenę, įstaigas bei specialistus, kurie tiesiogiai dirba su jaunais asmenimis ar jų atstovais pagal įstatymą, apie vykdomą Programą;
10.2. bendradarbiauti tarpusavyje Programos vykdymo klausimais ir teikti siūlymus savivaldybės administracijai dėl Programos vykdymo tobulinimo;
11. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio
bendradarbiavimo koordinatorius, gavęs savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl minimalios priežiūros priemonių skyrimo, raštu informuoja asmenį ir (arba) jo atstovus pagal įstatymą ir Biurą apie asmens įpareigojimą dalyvauti programoje.
12. Asmuo ir (arba) jo atstovai pagal įstatymą, gavę pranešimą apie asmens įpareigojimą dalyvauti Programoje, per įpareigojime ar pranešime nustatytą terminą turi registruotis Biure ir pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei užpildyti nustatytos formos prašymą dalyvauti Programoje (1 priedas). Aprašo 6 punkte nurodytais atvejais asmuo ir (arba) jo atstovai pagal įstatymą turi pateikti įsakymo ar nutarties / sprendimo dėl įpareigojimo dalyvauti Programoje kopiją.
13. Biuras per 3 darbo dienas nuo asmens ir (arba) jo atstovų pagal įstatymą prašymo dalyvauti Programoje pateikimo dienos raštu apie tai informuoja Centrą.
14. Jei asmuo ir (arba) jo atstovai pagal įstatymą per nustatytą terminą nesikreipia į Biurą dėl dalyvavimo programoje, Biuras per 5 darbo dienas apie tai nustatytos formos raštu informuoja asmenį dalyvauti Programoje įpareigojusią instituciją ar pareigūną (2 priedas).
15. Programą sudaro trys dalys: pradinis pokalbis, 8 val. trukmės praktiniai mokymai ir baigiamasis pokalbis (3 priedas).
17. Jei Centro specialistas pradinio pokalbio metu išsiaiškina, kad asmeniui Programa nėra tinkama, jis apie tai nustatytos formos raštu praneša asmeniui ir (arba) jo atstovams pagal įstatymą, Biurui ir asmenį dalyvauti Programoje įpareigojusiai institucijai ar pareigūnui (4 priedas).
18. Centras, sudaręs Programoje dalyvausiančių asmenų grupę, kurioje gali dalyvauti nuo 6 iki 12 asmenų, apie užsiėmimų datą ir vietą raštu informuoja asmenis ir (arba) jų atstovus pagal įstatymą, kurie pageidavo informaciją gauti elektroniniu paštu ar paprastu paštu (5 priedas).
19. Programą vedantys specialistai 8 val. užsiėmimų trukmę ir skaičių skirsto savo nuožiūra, atsižvelgdami į grupės dydį ar kitas svarbias aplinkybes. Užsiėmimai vyksta ne rečiau kaip kartą per savaitę.
21. Asmenims, dalyvavusiems ne trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės Programos dalyje,
sudaroma galimybė baigti dalyvavimą Programoje individualia konsultacija.
22. Asmenims, dalyvavusiems trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės Programos dalyje,
sudaroma galimybė baigti dalyvavimą Programoje su vėliau sudaroma grupe.
23. Asmuo laikomas baigusiu Programą, jei jis dalyvauja visuose užsiėmimuose ar atitinka
Aprašo 21 arba 22 punktuose nurodytus reikalavimus. Programą vedantys specialistai jam išduoda Programos baigimą patvirtinantį pažymėjimą, kurį pateikia Biurui.
24. Biuras apie programos baigimą informuoja asmenį dalyvauti Programoje įpareigojusią instituciją ar pareigūną.
25. Tais atvejais, kai Programa buvo rekomenduojama švietimo, socialinių, sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, kitų organizacijų atstovų ar fizinių asmenų arba asmuo savanoriškai kreipėsi ir dalyvavo Programoje, informacija apie jos baigimą ir (ar) nebaigimą neturi būti prieinama, pasiekiama, dalijama.
III SKYRIUS
PROGRAMOS VYKDYMO STEBĖSENA
26. Biuras teikia asmeniui Centro išduotą Programos baigimą patvirtinantį pažymėjimą, surenka kiekvieno asmens užpildytą Programos dalyvių apklausos formą ir užpildo Programos vykdymo ataskaitos formą, kurios patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-60/V-39 „Dėl Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
27. Duomenys apie Programoje dalyvavusius asmenis ir kita su dalyvavimu Programoje
susijusi informacija yra saugoma Biure atskiroje byloje ir yra konfidenciali, jei teisės aktai nenumato kitaip.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
29. Programos dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymų nustatyta tvarka.