herbas

JAUNIMO REIKALŲ AGENTŪROS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL JAUNIMO DARBUOTOJŲ STIPENDIJŲ SKYRIMO

TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. lapkričio 20 d. Nr. 2V-324 (1.4E)

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. rugpjūčio 30 d. įsakymo Nr. A1-579 „Dėl pavedimo Jaunimo reikalų agentūrai“ 1.2.2.6 papunkčiu ir įgyvendindamas Nacionalinės jaunimo politikos 2023–2027 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. A1-469 „Dėl Nacionalinės jaunimo politikos 2023–2027 metų veiksmų plano patvirtinimo“ 1.2.3 priemonę „Užtikrinti darbo su jaunimu formų taikymą“:

1.         T v i r t i n u pridedamą Jaunimo darbuotojų stipendijų skyrimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas).

2.         Laikau netekusiu galios Jaunimo reikalų agentūros direktoriaus 2022 m. spalio 20 d. įsakymą Nr. 2V-300 (1.4) „Dėl jaunimo darbuotojų stipendijų skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3.         Pavedu Jaunimo reikalų agentūros Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus projektų vadovei Gintarei Joteikaitei teisės aktų ir šio įsakymo 1 punktu patvirtinto Aprašo tvarka skelbti ir organizuoti Jaunimo darbuotojų stipendijų skyrimo konkursą.

 

 

 

Direktorius                                                                                                                Jonas Laniauskas

 

PATVIRTINTA

Jaunimo reikalų agentūros direktoriaus

2023 m. lapkričio 20 d.

įsakymu Nr. 2V-324 (1.4E)

 

 

JAUNIMO DARBUOTOJŲ STIPENDIJŲ SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.         Jaunimo darbuotojų stipendijų skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Jaunimo darbuotojų stipendijų (toliau – stipendija ir stipendijos) skyrimo tikslą, dydį, kriterijus, siūlomų kandidatų šioms stipendijoms gauti dokumentų pateikimo bendruosius reikalavimus, stipendijų skyrimo ir atsiskaitymo tvarką.

2.         Stipendijas skiria Jaunimo reikalų agentūra (toliau – Agentūra). Stipendijos mokamos iš Agentūrai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.

3.         Stipendijos tikslas – skatinti jaunimo darbuotojus teikti kokybiškas darbo su jaunimu paslaugas didžiuosiuose miestuose (toliau – A priemonė stipendijai gauti) ir regionuose (toliau – B priemonė stipendijai gauti). Šios stipendijos skiriamos už reikšmingų, pridėtinę vertę kuriančių bei tęstinumo siekiančių darbo su jaunimu veiklų vykdymą per praėjusius metus.

4.         Kasmet yra skiriama iki dvidešimties stipendijų.

5.         Apraše vartojamos sąvokos:

5.1.      A priemonė – pagal Aprašo 5.8 papunktyje nustatytus reikalavimus apibrėžtame regione veiklą vykdanties jaunimo darbuotojams skatinti skirta priemonė;

5.2.      B priemonė –  pagal Aprašo 5.14 papunktyje nustatytus reikalavimus apibrėžtame regione veiklą vykdanties jaunimo darbuotojams skatinti skirta priemonė;

5.3.      Atvirasis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu atviruosiuose jaunimo centruose ir (ar) erdvėse, atliekamas darbo su jaunimu principais..

5.4.      Darbas su jaunimuveikla, skirta sąlygoms jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę ir visuomeninę veiklą sudaryti, jo kompetencijoms plėtoti ir ugdyti.

5.5.      Darbas su jaunimu gatvėje - darbas su jaunimu ne institucinėje aplinkoje, bet tiesiogiai neformaliose jaunimo susibūrimo vietose (viešosiose erdvėse, gatvėse, parkuose, kavinėse, sporto aikštynuose, klubuose ir kt.).

5.6.      Darbuotojas, vykdantis darbą su jaunimu gatvėje, – su jaunimu neformaliose susibūrimo vietose dirbantis asmuo, skatinantis asmeninį ir socialinį jaunimo tobulėjimą, stiprinantis jauno žmogaus prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus bei turintis šiam darbui reikalingą išsilavinimą (socialinio darbo, socialinės pedagogikos, psichologijos) arba jaunimo darbuotojo sertifikatą.

5.7.      Darbuotojas, vykdantis mobilųjį darbą su jaunimu, – su jaunimu mobilių išvykų metu dirbantis asmuo, skatinantis asmeninį ir socialinį jaunimo tobulėjimą, stiprinantis jauno žmogaus prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus bei turintis šiam darbui reikalingą kompetenciją;

5.8.      Didysis miestas – teisinį miesto statusą turintis teritorijos apgyvendinimo sistemos elementas, kiekybiniais ir kokybiniais požymiais ryškiai išsiskiriantis iš aplinkos, kurio gyventojų skaičius viršija 100 tūkst. gyventojų (t. y. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestų savivaldybės).

5.9.      Jaunimo darbuotojas – tai pilnametis asmuo, dirbantis su jaunimu jų laisvalaikiu, siekiantis asmeninio ir socialinio jaunų žmonių tobulėjimo tiek per individualų darbą su skirtingais asmenimis, tiek dirbdamas su grupėmis bei turintis šiam darbui reikalingų kompetencijų.

5.10.    Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymas – darbas su jaunimu praktikos atlikimo vietoje siekiant lavinti jauno žmogaus profesines ir socialines kompetencijas, suteikiant žinių ir gebėjimų, padedančių įsitraukti į darbo rinką.

5.11.    Mažiau galimybių turintis jaunimas – jaunimas, neturintis tokių pat sąlygų kaip bendraamžiai savo kompetencijoms ir veikloms plėtoti, nes gyvena nepalankiomis sąlygomis ar patiria socialinių, ekonominių, išsilavinimo, kultūrinių, geografinių sunkumų, turi negalią ir (ar) sveikatos problemų.

5.12.    Mobilusis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu nuvykus į gyvenamąją teritoriją, kurioje nėra darbo su jaunimu infrastruktūros, atsižvelgiant į šioje teritorijoje gyvenančių jaunų žmonių individualius poreikius.

5.13.    Pretendentas – fizinis asmuo, pateikęs paraišką gauti stipendiją.

5.14.    Regionas – vientisa valstybės teritorijos dalis, kurioje įgyvendinama nacionalinė regioninė politika, neįskaitant Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestų savivaldybių.

5.15.     kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme, Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme, Atvirųjų jaunimo centrų veiklos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. A1-570 „Dėl Atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos aprašo patvirtinimo“ (toliau – AJC aprašas), Rekomendacijose atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui, patvirtintose Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2020 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2V-107 (1.4) „Dėl rekomendacijų atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui patvirtinimo“, ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI IR SĄLYGOS KANDIDATAMS

 

6. Teisę pretenduoti gauti stipendiją turi jaunimo darbuotojai, vykdantys atvirąjį darbą su jaunimu atviruosiuose jaunimo centruose ir (ar) atvirosiose jaunimo erdvėse, ir (ar) mobilųjį darbą su jaunimu, ir (ar) darbą su jaunimu gatvėje, ir (ar) jaunimo praktinių įgūdžių ugdymą didžiajame mieste (A priemonė) arba regione (B priemonė), dirbantys ne mažiau nei pusę etato (ne mažiau nei 20 valandų per savaitę) ir 2021-2023 metais neturėję paslaugų teikimo sutarčių, sudarytų su Agentūra.

7. Pretendentas turi atitikti šias sąlygas:

7.1. turi ne mažiau kaip dvi rekomendacijas iš atvirojo jaunimo centro ir (ar) atvirosios jaunimo erdvės, ir (ar) mobiliojo darbo su jaunimu, ir (ar) darbo su jaunimu gatvėje, ir (ar) jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo vykdymo metu pritrauktų lankytojų ir (ar) jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų, savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narių, savivaldybės administracijos atstovų, įrodančių, kad per praėjusius metus pretendentas sukūrė pridėtinę darbo su jaunimu vertę (pavyzdžiui, tarpžinybinio tinklo sukūrimas ir koordinavimas, jaunų žmonių galimybių plėtra, tikslinis darbas su mažiau galimybių turinčiais jaunais žmonėmis ir kt.).

7.2. per 2023 metus turi būti tiesiogiai dirbęs su jaunais žmonėmis ne mažiau kaip 300 astronominių valandų darbo su jaunimu kontekste;

7.3. per 2023 metus ne mažiau nei 4 dienas (32 astronominės valandos) dalyvavo teminiuose, metodiniuose ar kitokio pobūdžio kvalifikacijos kėlimo renginiuose (mokymuose, seminaruose, supervizijose ir pan.) darbo su jaunimu tema;

 

 

 

 

III SKYRIUS

DOKUMENTŲ PATEIKIMO BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

8.       Pretendentas gali pateikti tik vieną paraišką stipendijai gauti (toliau – paraiška), Stipendijos skaidomos į dvi dalis: A priemonė stipendijai gauti (Aprašo 1 priedas) ir B priemonė stipendijai gauti (Aprašo 2 priedas). Paraiškos priimamos ir vertinamos atskirai. Pareiškėjas gali pateikti tik vieną paraišką į pasirinktą priemonę. Pateikus daugiau negu vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kurios pateikimo data yra vėlesnė. Siekiant užtikrinti dokumentų vertinimo skaidrumą ir pretendentų lygiateisiškumą, pateikus paraišką, paraiškų taisymas, tikslinimas, pildymas ar papildomų dokumentų teikimas pretendento iniciatyva negalimas.

9.       Pretendentas, vienu elektroniniu laišku užpildytą paraiškos (Aprašo 1 ar Aprašo 2 priedas) formą ir Aprašo 11 punkte nurodytus dokumentus pateikia elektroniniu paštu [email protected]. Paraiška ir visi kiti kartu su paraiška privalomi pateikti dokumentai privalo būti pateikti viename pdf faile. Pretendentas paraišką ir visus kitus kartu su paraiška privalomus pateikti dokumentus gali pateikti naudodamas specialias didelės apimties byloms siųsti pritaikytas programas ir (ar) mainavietes internete, nuorodą pateikdamas elektroniniu paštu [email protected]. Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu.

10.     Paraiška turi būti užpildyta lietuvių kalba.

11.     Kartu su paraiška privaloma pateikti:

11.1.  pretendento gyvenimo aprašymą;

11.2.  dokumentus, įrodančius pretendento atitikimą Aprašo 6 punkte nustatytus reikalavimus (pavyzdžiui, įstaigos steigimo dokumentų kopiją);

11.3.  ne mažiau kaip dvi rekomendacijas iš darbo su jaunimu klientų, jaunimo organizacijų, su jaunimu dirbančių organizacijų, savivaldybės jaunimo reikalų tarybos ir pan., įrodančių, kad per praėjusius metus pretendentas sukūrė pridėtinę darbo su jaunimu vertę vietos ar regiono lygmeniu (pavyzdžiui, tarpžinybinio tinklo sukūrimas ir koordinavimas, jaunų žmonių galimybių regione plėtra, tikslinis darbas su mažiau galimybių turinčiais jaunais žmonėmis ir pan.);

11.4.  dokumentus, įrodančius, kad pretendentas per 2023 metus yra dirbęs su jaunais žmonėmis ne mažiau kaip 300 astronominių valandas darbo su jaunimu kontekste (pavyzdžiui, darbo sutartis, darbo grafikas ir pan.);

11.5.  dokumentus, įrodančius, kad per 2023 metus pretendentas ne mažiau nei 4 dienas (32 astronominės valandos) dalyvavo teminiuose, metodiniuose ar kitokio pobūdžio kvalifikacijos kėlimo renginiuose (mokymuose, seminaruose, supervizijos susitikimuose ar kita) darbo su jaunimu tema.

 

12.     Paraiškos Agentūrai turi būti pateikti per skelbime nustatytą terminą. Informacija skelbiama Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt

13.     Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis elektroniniu paštu ir telefonu konsultuoja Agentūros Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus projektų vadovė Gintarė Joteikaitė, elektroninis paštas [email protected], tel. 865052171, arba kitas Agentūros direktoriaus įsakymu paskirtas už Konkurso organizavimą atsakingas specialistas. Informacija pareiškėjams teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo darbo dienos pabaigos.

 

IV SKYRIUS

STIPENDIJŲ DYDIS

 

14.    Stipendija yra vienkartinė.

15.    Vadovaujantis šiuo Aprašu, bendra numatoma stipendijoms skirti suma – 5 000 (penki tūkstančiai) Eur:

15.1. A priemonėje – 2 000 (du tūkstančiai) Eur;

15.2. B priemonėje – 3 000 (trys tūkstančiai) Eur.

16.    Vienos stipendijos dydis – 1 000 (vienas tūkstantis) Eur.

17.    Jeigu vienoje iš priemonių atsirastų lėšų likutis dėl pretendentų neatitikimų Apraše nustatytiems reikalavimams ir (ar) nesulaukus atitinkamo kiekio paraiškų, lėšos gali būti perkeliamos į atitinkamą priemonę, kurioje yra susidaręs pakankamas pretendentų skaičius ir poreikis yra didesnis nei numatyta skirti suma.

18.    Agentūra, skelbdama stipendijų laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Laukiančiųjų sąraše esantiems pretendentams stipendijos skiriamos esant papildomam finansavimui.

 

V SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

19.     Agentūros darbuotojas, atsakingas už šio Aprašo įgyvendinimą, gavęs paraiškas atlieka pirminį paraiškos vertinimą. Jei pretendentas neatitinka Aprašo 6 – 12 punktuose nustatytų reikalavimų, jo paraiška ekspertams nėra perduodama ir toliau nevertinama.

20.     Paraiškų turinį vertina ekspertai, kuriuos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka atrenka Agentūra. Vieną paraišką vertina ne mažiau kaip du ekspertai. Ekspertai pretendentų pateiktų paraiškų vertinimus pateikia Agentūros direktoriaus įsakymu paskirtam atsakingam asmeniui (toliau – Komisijos sekretorius), užpildydami Paraiškos vertinimo anketą dėl jaunimo darbuotojo stipendijos skyrimo formą (Aprašo 3 priedas).

21.     Pretendentai reitinguojami pagal dviejų ekspertų skirtų balų vidurkį. Komisijos sekretorius, gavęs ekspertų vertinimus ir siūlymus dėl stipendijų skyrimo pretendentams, parengia pretendentų pateiktų paraiškų vertinimo suvestines A ir B priemonėms, kuriose nurodoma dviejų paraišką vertinusių ekspertų skirtų balų vidurkiai (toliau – suvestinė). Suvestinę Komisijos sekretorius perduoda svarstyti Agentūros direktoriaus įsakymu sudarytai Jaunimo darbuotojų stipendijų paraiškų vertinimo komisijai (toliau – Komisija) .

22.     Komisijos posėdžio metu Komisija, atsižvelgdama į ekspertų vertinimus bei siūlymus, ir įvertinusi suvestinėje pateiktus duomenis, pritaria arba nepritaria ekspertų skirtų balų vidurkiui. Jeigu Komisija nepritaria dviejų ekspertų skirtų balų vidurkiui, Komisijos sprendimu paraiška skiriama vertinti trečiajam ekspertui. Gavęs trečiojo eksperto vertinimą, Komisijos sekretorius apibendrina jo siūlymą dėl paraiškos įvertinimo, parengia paraiškos vertinimų suvestinę, nurodydamas dviejų iš trijų paraišką vertinusių ekspertų, kurių skirtų balų skaičius panašiausias, skirtų balų ir siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų vidurkį, ir ją pateikia komisijai. Komisija, įvertinusi dviejų ekspertų vertinimų suvestinę, parengtą trečiajam ekspertui atlikus vertinimą, pritaria arba nepritaria skirtų balų ir siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų vidurkiui. Jeigu komisija priima sprendimą nepritarti pateiktam vertinimui, ji sprendžia klausimą dėl pakartotinio paraiškos vertinimo, kurį atlieka Komisijos nariai. Kiek komisijos narių vertins vieną paraišką, paraiškų paskirstymo Komisijos nariams bei Komisijos narių atliekamo pakartotinio paraiškų vertinimo tvarka aprašyta Komisijos darbo reglamente, patvirtintame Agentūros direktoriaus įsakymu.

23.     Komisiją gali sudaryti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, Agentūros, kitų ministerijų, joms pavaldžių įstaigų, kitų juridinių asmenų atstovai, turintys ekspertinio darbo bei darbo su jaunimu patirties.

24.     Sprendimą dėl stipendijų skyrimo pretendentams, įvertinęs argumentuotą Komisijos siūlymą, priima Agentūros direktorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos pasiūlymų gavimo dienos. Agentūros direktoriaus įsakymas dėl rezultatų ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo jo pasirašymo dienos yra paskelbiamas Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt. Agentūros darbuotojas, atsakingas už Aprašo įgyvendinimą, apie priimtą motyvuotą sprendimą dėl stipendijos (ne) skyrimo pretendentus informuoja ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo paskelbimo Agentūros interneto svetainėje www.jra.lt.

 

 

 

 

VI SKYRIUS

STIPENDIJŲ MOKĖJIMAS IR ATSISKAITYMAS

 

25.     Agentūra per 10 darbo dienų nuo Agentūros direktoriaus sprendimo priėmimo pasirašo su asmeniu, kuriam skirta stipendija, Agentūros direktoriaus nustatytos formos sutartį (Aprašo 5 priedas), kurioje numatyta lėšų pervedimo ir atsiskaitymo tvarka, šalių atsakomybė ir kitos sąlygos.

26.     Stipendijos mokėjimas nutraukiamas ir skirta suma išieškoma, jeigu išsiaiškinama, jog stipendijos gavėjas stipendijai gauti pateikė melagingus (suklastotus) duomenis (dokumentus).

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27.         Stipendija tam pačiam asmeniui gali būti skiriama ne anksčiau kaip po 2 metų, skaičiuojant terminą nuo Agentūros direktoriaus įsakymo dėl stipendijos patvirtinimo dienos.

28.     Pretendentas, teikdamas paraišką, susipažįsta su Privatumo pranešimu (Aprašo 4 priedas) ir supranta teikiamų duomenų tikslą, planuojamą jų naudojimą ir perduoda juos laisva valia. Agentūra tvarko fizinių ir juridinių asmenų duomenis Lietuvos Respublikoje galiojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

29.     Agentūra neatsako, jei dėl pretendento paraiškoje nurodytų klaidingų duomenų ryšiams palaikyti (adreso korespondencijai, telefono, elektroninio pašto adreso ir kt.) pretendento nepasiekia laiškai arba su pareiškėju negalima susisiekti.

30.     Pareiškėjui elektroniniu paštu, nurodytu paraiškoje, Agentūros siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu Konkursui, laikomi oficialiais.

31.     Teikdamas paraišką, pretendentas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su Aprašu susijusioje informacinėje medžiagoje, renginiuose.

32.     Agentūros direktoriaus sprendimas gali būti pakeistas ar pripažintas netekusiu galios atsižvelgiant į pasikeitusius teisės aktus, kuriais remiantis skiriami Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimai.

33.     Pasikeitus teisės aktams, kuriais remiantis skiriami Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimai, bendra jaunimo darbuotojų stipendijoms skirta Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto suma bei didžiausia vienai stipendijai galima skirti suma gali būti pakeista atskiru Agentūros direktoriaus įsakymu.

34.     Sprendimas dėl jaunimo darbuotojų stipendijų skyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

___________