LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. BALANDŽIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 159 „DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮRAŠYMO Į KOMPENSAVIMO SĄRAŠUS IR JŲ KEITIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. birželio 28 d. Nr. V-733

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 159 „Dėl Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kompensavimo sąrašus ir jų keitimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.1. siūloma pakeisti jau kompensuojamo vaistinio preparato skyrimo sąlygas, susijusias su gydymo organizavimo lygmens pakeitimu (pavyzdžiui, keičiant reikalavimus, kad vaistinį preparatą gali išrašyti tik konkrečios profesinės kvalifikacijos gydytojas specialistas arba gydytojas specialistas, dirbantis tik tam tikro lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigoje), arba praplėsti  jau kompensuojamo vaistinio preparato skyrimo sąlygas, jei dėl vaistinio preparato jau buvo pateikta paraiška ir dėl to iš esmės nesiskiria klinikinis ir ekonominis vertinimas, ir nustatyti skyrimo sąlygų ribojimai yra susiję su PSDF biudžeto finansinėmis galimybėmis;“.

2. Papildau 91 punktu:

91. MPP paraiškos pateikti nereikia, kai siūloma pakeisti jau kompensuojamos MPP skyrimo sąlygas, susijusias su gydymo organizavimo lygmens pakeitimu, arba praplėsti jau kompensuojamos MPP skyrimo sąlygas, susijusias su kompensuojamųjų MPP kiekio padidinimu arba pacientų amžiaus ribų praplėtimu.“

3. Pakeičiu 141 punktą ir jį išdėstau taip:

141. Komisija Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus išnagrinėja ne vėliau kaip per 40 darbo dienų nuo jų įregistravimo Sveikatos apsaugos ministerijoje dienos. Jei nurodytiems siūlymams išnagrinėti Komisijai reikalinga papildoma informacija, institucijos ar asmenys, į kuriuos kreipiasi Komisija, prašomą informaciją turi pateikti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Komisijos prašymo gavimo dienos.“

4. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Pareiškėjas, įvertinęs gautas vertinimo išvadą ir rekomendaciją, ne vėliau kaip per penkias dienas nuo vertinimo išvados ir rekomendacijos gavimo dienos gali kreiptis į VVKT ir Komisiją, pranešdamas, kad ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vertinimo išvados ir rekomendacijos gavimo dienos pateiks VLK, VVKT ir Komisijai PGS ar ją atnaujins ir (ar) komentarus dėl vertinimo išvados ir rekomendacijos. Laikas, per kurį pareiškėjas pateikia PGS, atnaujintą PGS ir (ar) komentarus dėl vertinimo išvados ir rekomendacijos, į Paraiškos nagrinėjimo laiką neįskaičiuojamas.“

5. Papildau 631 punktu:

631. Komisija priima sprendimą siūlyti pakeisti vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės skyrimo sąlygas pagal Aprašo 7.1 papunktyje ir 91 punkte nurodytus siūlymus ar įrašyti vaistinį preparatą, atitinkantį Aprašo 7.2.1 ar 7.2.2 papunktyje nustatytą kriterijų, į kompensavimo sąrašus (toliau – skyrimo sąlygos pagal Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus), jei prognozuojamos vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės kompensavimo iš PSDF biudžeto išlaidos yra ne didesnės negu 0,03 proc. visų praėjusių metų PSDF išlaidų vaistiniams preparatams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti.“

6. Papildau 632 punktu:

632. Jei prognozuojamos vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės kompensavimo iš PSDF biudžeto išlaidos yra didesnės negu 0,03 proc. visų praėjusių metų PSDF išlaidų vaistiniams preparatams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, Komisija priima sprendimą svarstyti skyrimo sąlygų pagal Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus keitimo klausimą kartu su Aprašo 70 punkte nurodytais klausimais. Jei apsvarsčius Aprašo 70 punkte nurodytus klausimus nustatoma, kad, įtraukus į A ar Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašus ar C sąrašą visus Rezerviniame vaistų sąraše esančius vaistinius preparatus ir visas Rezerviniame medicinos pagalbos priemonių sąraše esančias medicinos pagalbos priemones, PSDF biudžeto lėšų nelieka, skyrimo sąlygų pagal Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus keitimo klausimas svarstomas pakartotinai kartu su Aprašo 70 punkte nurodytais klausimais Aprašo 70 punkte nurodyta tvarka ir terminais. Jei ir šį kartą nustatoma, kad PSDF biudžetas nepakankamas, Komisija priima sprendimą baigti skyrimo sąlygų pagal Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus keitimo klausimo svarstymą.“

7. Papildau VIII skyrių 741 punktu:

741. Jeigu įtraukus į A ar Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašus ar C sąrašą visus Rezerviniame vaistų sąraše esančius vaistinius preparatus ir visas Rezerviniame medicinos pagalbos priemonių sąraše esančias medicinos pagalbos priemones dar lieka PSDF biudžeto lėšų, siūloma pakeisti tik tas skyrimo sąlygas pagal Aprašo 7 ir 91 punktuose nurodytus siūlymus, kurių poreikiui lėšų pakanka, pirmumą teikiant toms skyrimo sąlygoms, dėl kurių Aprašo 7 ar 91 punktus atitinkantis siūlymas pateiktas anksčiau. Komisija, prieš priimdama šiame punkte nurodytą sprendimą, kreipiasi į Derybų komisiją dėl vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės kainos sumažinimo.“

8. Pakeičiu 76 punktą ir jį išdėstau taip:

76. Sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės įrašymo ar neįrašymo į Sąrašus ir jų kompensavimo sąlygų nustatymo priimamas ne vėliau kaip per 180 dienų nuo paraiškos ir dokumentų užregistravimo VVKT dienos. Sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl Aprašo 631 punkte nurodyto Komisijos siūlymo priimamas ne vėliau kaip per 60 darbo dienų nuo siūlymo įregistravimo Sveikatos apsaugos ministerijoje dienos. Sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs VLK nuomonę, priima sprendimą dėl Sąrašų keitimo ir jį tvirtina įsakymu. Jeigu sprendimas dėl Sąrašų keitimo priimamas neatsižvelgiant į VLK nuomonę, sveikatos apsaugos ministro įsakyme turi būti nurodyti tokio sprendimo motyvai. Pareiškėjas, nesutikdamas su sveikatos apsaugos ministro sprendimu, turi teisę skųsti jį teismui teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                         Arūnas Dulkys