ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

S P R E N D I M AS

DĖL ĮPAREIGOJIMO IŠKLAUSYTI BENDRAVIMO SU VAIKAIS TOBULINIMO KURSUS TĖVAMS (GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS) ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. gruodžio 19 d. Nr. TS-259

Rokiškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1517 „Dėl Įpareigojimo išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymu,

Rokiškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. P a t v i r t i n t i Įpareigojimo išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus tėvams (globėjams, rūpintojams) Rokiškio rajono savivaldybėje vykdymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž i n t i netekusiu galios Rokiškio rajono savivaldybės tarybos 2013 m. kovo 29 d. sprendimą Nr. TS-5.84 „Dėl Įpareigojimo išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

3. N u s t a t y t i, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2015 m. sausio 1 d.

4. Sprendimą paskelbti Teisės aktų registre bei savivaldybės interneto svetainėje.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Vytautas Vilys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolita Geidanienė

PATVIRTINTA

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr. TS-259

 

ĮPAREIGOJIMO IŠKLAUSYTI BENDRAVIMO SU VAIKAIS TOBULINIMO KURSUS TĖVAMS (GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS) ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Įpareigojimo išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus tėvams (globėjams, rūpintojams) (toliau – tėvai) Rokiškio rajono savivaldybėje vykdymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja bendravimo su vaikais tobulinimo kursus (toliau – Kursai), kuriuos teismas už Lietuvos Respublikos administracinius teisės pažeidimų kodekso 181 ir 181¢ straipsniuose numatytus administracinius teisės pažeidimus, įpareigojo išklausyti kursus, užtikrinimą, vykdymą ir apmokėjimą.

2. Kursų tikslas – suteikti tėvams žinių apie pozityvią tėvystę, stiprinti jų socialinius ir bendravimo su vaikais įgūdžius.

3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatyme, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse ir kitose teisės aktuose.

 

II. KURSŲ RENGIMO UŽTIKRINIMAS IR VYKDYMAS

 

4. Kursus organizuoja ir jų rengimą užtikrina Rokiškio pedagoginė-psichologinė tarnyba (toliau – Tarnyba).

5. Tėvai, teismo įpareigoti išklausyti kursus, privalo registruotis į kursus Tarnyboje, adresu J. Biliūno g. 2, Rokiškis per 5 dienas nuo teismo nutarimo apskundimo termino pabaigos, jeigu ši nutarimo dalis nebuvo apskųsta, arba nuo tos dienos, kurią skundas dėl šios nutarimo dalies lieka nepatenkintas.

6. Tėvai Tarnybai teikia rašytinį prašymą (1 priedas), asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, teismo nutarimo nuorašą ir pažymą iš Rokiškio rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir sveikatos skyriaus, jei asmuo turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą.

7. Tėvai apie kontaktinės informacijos pasikeitimą nedelsdami turi pranešti Tarnybai. Jeigu pranešimų apie pasikeitusią kontaktinę informaciją negaunama, laikoma, kad Tėvams apie kursų vietą ir laiką pranešta tinkamai jų nurodytais adresais ir kitu (–ais) pranešimo pasirinktu (-ais) būdu (–ais) .

8. Tėvų pageidavimu iki kursų pradžios tėvams gali būti teikiamos individualios psichologinės konsultacijos vaiko raidos, elgesio problemų, tėvų bendravimo su vaikais, pozityvios tėvystės klausimais.

9. Kursai prasideda ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo tėvų prašymo padavimo dienos.

10. Vienoje kursų grupėje gali būti ne daugiau kaip 12 asmenų ir ne mažiau kaip 4 asmenys. Kai susirenka mažesnė nei 4 asmenų grupė, kursai organizuojami per 6 mėnesius nuo Tėvų prašymo padavimo dienos.

11. Kursų trukmė – 20 valandų. Jos gali būti suskirstytos į atskirus užsiėmimus: vieno užsiėmimo trukmė ne trumpesnė kaip 2 valandos ir ne ilgesnė kaip 6 valandos.

12. Kursai vyksta ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę.

13. Tėvams apie kursų laiką, vietą ir mokėjimo už kursus tvarką Tarnyba praneša jų nurodytu būdu (-ais) ne mažiau kaip prieš 14 dienų iki numatytos kursų pradžios, o tėvams, kurie registravosi likus mažiau nei 14 kalendorinių dienų iki kursų pradžios, informacija apie kursus pateikiama registravimosi į kursus dieną.

14. Tėvams, išklausiusiems kursų programą, per 3 darbo dienas išduodamas pažymėjimas apie kursų išklausymą.

15. Tarnyba, nustačiusi, kad tėvai vengia lankyti kursus, raštu informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių, o šis nedelsdamas perduoda įstatymų įgaliotiems pareigūnams, turintiems teisę pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolą už vengimą vykdyti teismo įpareigojimą išklausyti kursus.

16. Vengiančiais lankyti kursus laikomi tėvai, išklausę mažiau kaip 80 procentų kursų trukmės be pateisinamų priežasčių arba nesumokėję už kursus ir neturintys teisės į kursų apmokėjimą valstybės lėšomis.

17. Tarnybos direktorius per 5 darbo dienas nuo pažymėjimo, patvirtinančio apie kursų išklausymą, išdavimo, raštu pateikia informaciją (2 priedas) Švietimo skyriui ir administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusiam organui (pareigūnui).

 

III. MOKĖJIMAS UŽ KURSUS

 

18. Už dalyvavimą kursuose sumoka asmuo, kuriam skirta ši poveikio priemonė. Į kursus užsiregistravęs asmuo, iki kursų pradžios privalo sumokėti mokestį už kursus į Tarnybos nurodytą sąskaitą.

19. Kursų kaina vienam asmeniui – 37,65 euro.

20. Asmenų, kurie turi teisę gauti arba gauna socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, dalyvavimo kursuose išlaidos apmokamos valstybės lėšomis. Šiuo atveju kursai finansuojami Socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka.

21. Tarnyba kursus gali vesti ir kitų savivaldybių tėvams. Šiuo atveju kiekviena savivaldybė apmoka jos teritorijoje gyvenančių ir prašymus pateikusių Tėvų kursų išlaidas iš Tėvų sumokėtų lėšų arba, esant Aprašo 20 punkte numatytomis sąlygomis, kursų išlaidos apmokomos valstybės lėšomis.

22. 80 procentų lėšų, gautų kursų išlaidoms apmokėti, skirti apmokėti lektoriams, likusius 20 procentų - kanceliarinėms ir kitoms prekėms, reikalingoms kursų medžiagai paruošti.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Šio Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Švietimo skyrius, Socialinės paramos ir sveikatos skyrius.

 

_________________________