LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. GRUODŽIO 24 D. ĮSAKYMO NR. 673 „DĖL PRIVALOMOJO EPIDEMIOLOGINIO REGISTRAVIMO OBJEKTŲ REGISTRAVIMO IR INFORMACIJOS APIE JUOS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. rugsėjo 5 d. Nr. V-865

Vilnius

 

1.  P a k e i č i u Privalomojo epidemiologinio registravimo objektų registravimo ir informacijos apie juos teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 673 „Dėl Privalomojo epidemiologinio registravimo objektų registravimo ir informacijos apie juos teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Gydytojas, įtaręs ar nustatęs susirgimą užkrečiamąja liga ar specialiąją sveikatos problemą, įrašytą į Užkrečiamųjų ligų ar susijusių specialiųjų sveikatos problemų, registruojamų asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigose, sąrašą (toliau – Ligų sąrašas) (Aprašo 1 priedas) arba mirties nuo tokios užkrečiamosios ligos atvejį, Aprašo 121 punkte nurodytu laiku informaciją pateikia Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba formoje E027-ats „Atsakymas į siuntimą“, arba formoje E106 „Medicininis mirties liudijimas“, arba formoje E106-2-1 „Medicininis perinatalinis mirties liudijimas“, arba formoje E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“, kurios nurodytos Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, priede.

Gydytojas, įtaręs ar nustatęs susirgimą užkrečiamąja liga ar specialiąją sveikatos problemą, įrašytą į Ligų sąrašą, pacientui, gydomam stacionare visais atvejais pildo ESPBI IS E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“, o pacientui gydomam ambulatoriškai šią formą pildo tik ligoms  pažymėtoms A raide Aprašo 1 priede, nurodydamas pirminę ligos diagnozę pagal Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtąjį pataisytą ir papildytą leidimą „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM) (toliau – Tarptautinė statistinė ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacija (Australijos modifikacija, TLK-10-AM).“

1.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Gydytojas, gavęs informaciją apie laboratorinio tyrimo rezultatus ar pakeitęs diagnozę, Aprašo 121 punkte nurodytu laiku informaciją pateikia ESPBI IS formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“, arba formoje E027-ats „Atsakymas į siuntimą“, arba formoje E106 „Medicininis mirties liudijimas“, arba formoje E106-2-1 „Medicininis perinatalinis mirties liudijimas“.

1.3. Pripažįstu netekusiu galios 6 punktą.

1.4. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Gydytojas, dirbantis teisingumo sistemos uždarosiose biudžetinėse įstaigose, įtaręs ar nustatęs asmeniui, esančiam laisvės atėmimo vietoje ar policijos areštinėje, susirgimą užkrečiamąja liga ar specialiąją sveikatos problemą, įrašytą į Ligų sąrašą, arba mirties nuo tokios užkrečiamosios ligos atvejį, Aprašo 121 punkte nurodytu laiku informaciją pateikia ESPBI IS formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba formoje E027-ats „Atsakymas į siuntimą“, arba formoje E106 „Medicininis mirties liudijimas“, arba formoje E106-2-1 „Medicininis perinatalinis mirties liudijimas“, arba E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“. Pacientui, gydomam stacionare visais atvejais pildo ESPBI IS E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“, o pacientui gydomam ambulatoriškai šią formą pildo tik ligoms pažymėtoms A raide Aprašo 1 priede.“

1.5. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Gydytojas, dirbantis krašto apsaugos sistemos uždarosiose biudžetinėse įstaigose, įtaręs ar nustatęs susirgimą užkrečiamąja liga ar specialiąją sveikatos problemą, įrašytą į Ligų sąrašą, arba mirties nuo tokios užkrečiamosios ligos atvejį, užpildo Skubų medicinos tarnybos pranešimą apie infekcinį susirgimą, maisto toksikoinfekciją (forma Nr. KAM 40-058-1/a), nurodytą Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše ir saugojimo terminuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“ (toliau – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymas Nr. 515), užregistruoja Infekcinių susirgimų apskaitos žurnale (forma Nr. KAM 40-60/a), nurodytame Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše ir saugojimo terminuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515, arba įstaigoje naudojamoje informacinėje sistemoje. Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba Aprašo 1 priede 121 punkte nurodytu laiku apie susirgimą užkrečiamąja liga,  įrašytą į Ligų sąrašą, arba mirties nuo tokios užkrečiamosios ligos atvejį informaciją pateikia ESPBI IS formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba formoje E027-ats „Atsakymas į siuntimą“,  arba formoje E106 „Medicininis mirties liudijimas“, arba formoje E106-2-1 „Medicininis perinatalinis mirties liudijimas“, arba E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“. Pacientui, gydomam stacionare visais atvejais pildo ESPBI IS E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“, o pacientui gydomam ambulatoriškai šią formą pildo tik ligoms pažymėtoms A raide Aprašo 1 priede.

1.6. Pripažįstu netekusiu galios 9 punktą.

1.7. Pakeičiu  91 punktą ir jį išdėstau taip:

91. NVSC informaciją (įskaitant ir asmens duomenis), susijusią su asmeniui nustatytu (įtariamu) susirgimu ar specialiąja sveikatos problema, įrašyta į Ligų sąrašą, gauna iš ESPBI IS į Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinę sistemą (toliau – ULSVIS) sukeltų formų: E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“, E003 „Stacionaro epikrizė“, E027-ats „Atsakymas į siuntimą“, E106 „Medicininis mirties liudijimas“, E106-2-1 „Medicininis perinatalinis mirties liudijimas“, E063 „Vakcinacijos įrašas“, E200-ats „Laboratorinio tyrimo rezultatų (duomenų) protokolas“, E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“. NVSC gautą informaciją papildo ULSVIS pagal užkrečiamosios ligos atvejo epidemiologinės diagnostikos rezultatus.

Kitą epidemiologinei priežiūrai reikalingą informaciją NVSC gauna iš: Adresų registro, Juridinių asmenų registro, Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registro,  Gyventojų registro, Mokinių registro, Studentų registro, Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro, Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „Sveidra“, Valstybės mokesčių inspekcijos Integruotos mokesčių informacinės sistemos ir Mokesčių mokėtojų registro, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinės sistemos, Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos duomenų teikimo sutartyse nustatyta apimtimi. Duomenų teikimo apimtys nurodomos duomenų teikimo sutartyse, sudarytose su visomis aukščiau įvardintomis įstaigomis.“

1.8. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. NVSC iki einamojo mėnesio 15 d. už praėjusį mėnesį statistinę ataskaitą apie administracinėse teritorijose (savivaldybėse, apskrityse) ir šalyje užregistruotą susirgimų skaičių statistinės ataskaitos formą Nr. 4 „Sergamumas užkrečiamosiomis ligomis“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. V-109 „Dėl užkrečiamųjų ligų statistinių ataskaitos ir apskaitos formų patvirtinimo“, skelbia NVSC interneto svetainėje.“

1.9. Pakeičiu 121.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

121.1. apie A raide pažymėtas nustatytas (įtariamas) ligas gydytojai ne vėliau kaip per 2 val. informuoja NVSC telefonu (nurodydami įtariamos ligos TLK kodą (pavadinimą), asmens lytį, amžių, gyvenamosios vietos savivaldybę ir, ligoniui sutikus, jo kontaktinius duomenis) ir ne vėliau kaip per 12 val. informaciją pateikia į ESPBI IS ir pasirašo elektroniniu parašu arba elektroniniu spaudu ne vėliau kaip per 12 val. raštu (Nacionaline elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinė sistema (toliau  E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu) pateikia formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba formoje E027-ats „Atsakymas į siuntimą“, arba E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą“. NVSC ne vėliau kaip per 2 val. nuo informacijos gavimo telefonu praneša Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai (toliau – SAM) ir atitinkamai teisingumo, vidaus reikalų sistemos ar krašto apsaugos sistemos uždarajai biudžetinei įstaigai apie šiose įstaigose įtariamus ar nustatytus susirgimus užkrečiamosiomis ligomis;“.

1.10. Pakeičiu 121.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

121.4. apie A raide pažymėtus mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejus gydytojai ne vėliau kaip per 2 val. informuoja NVSC telefonu (nurodydami įtariamos ligos TLK kodą (pavadinimą), asmens lytį, amžių, gyvenamosios vietos savivaldybę) ir ne vėliau kaip per 12 val. informaciją pateikia į ESPBI IS ir pasirašo elektroniniu parašu arba elektroniniu spaudu. Apie kitus mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejus gydytojai ne vėliau kaip per 24 val. (jei mirtis nuo B raide pažymėtos ligos (įskaitant gripą, COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją) ir ūminę viršutinių kvėpavimo takų infekciją) ar 72 val. (jei mirtis nuo C raide pažymėtos ligos) informaciją pateikia į ESPBI IS ir pasirašo elektroniniu parašu.“

1.11. Pakeičiu 14.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.1. gavęs iš ESPBI IS informaciją apie nustatytą (įtariamą) užkrečiamąją ligą, pažymėtą A raide Aprašo 1 priede, ar mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejį, nustatytą ASPĮ, nepriklausančioje krašto apsaugos, teisingumo ar vidaus reikalų sistemai, per 2 val. nuo informacijos gavimo praneša SAM telefonu (išskyrus asmens duomenis) bei per dvi darbo dienas pateikia SAM informaciją raštu (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu);“.

1.12. Pakeičiu 14.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.4. epidemiologinės diagnostikos metu gavęs naujos svarbios informacijos apie užkrečiamąsias ligas, Ligų sąraše pažymėtas raide A, mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejį, išplitusio ligos protrūkio, nurodyto Aprašo 14.3 papunktyje, epidemiologinės diagnostikos ir to protrūkio eigos pokyčius, laboratorinių tyrimų rezultatus, organizuotas ir taikytas užkrečiamosios ligos atvejo, protrūkio kontrolės (valdymo) ir kitas sveikatos priežiūros priemones, informaciją ne vėliau kaip iki kitos darbo dienos 10 val. raštu, (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu) arba telefonu pateikia SAM;“.

1.13. Pakeičiu 14.5 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

14.5. išplitusiam ligos protrūkiui, nurodytam Aprašo 14.3 papunktyje, pasibaigus, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų apibendrintą protrūkio diagnostikos aprašymą teikia SAM raštu (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu). Aprašyme pateikiami šie duomenys:“.

1.14. Pakeičiu 14.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.6. epidemiologinės diagnostikos metu nustatę atvykusius į Lietuvos Respubliką užsienio piliečius, kurie turėjo sąlytį su infekcijos sukėlėjų šaltiniu ir kuriems kyla pavojus užsikrėsti ar būti užsikrėtusiems Ligų sąraše A raide pažymėta užkrečiamąja liga, kuri gali paplisti Europos Sąjungos mastu, per dvi dienas surenka duomenis pagal Duomenų, renkamų dėl sąlytį turėjusių asmenų atsekamumo, sąrašą (Aprašo 3 priedas) (toliau – Sąrašas);“.

1.15. Pakeičiu 14.7 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

14.7. gavęs informaciją iš ESPBI IS apie įtariamą ar nustatytą užkrečiamąją ligą, pažymėtą A raide Aprašo 1 priede, ar mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejį, nustatęs išplitusį ligos protrūkį, įvertina gautą informaciją ir ne vėliau kaip per 24 val. nuo informacijos gavimo momento, suderinęs su SAM (telefonu ar elektroniniu paštu), ją teikia per Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro Ankstyvojo įspėjimo ir reagavimo sistemą (toliau – AĮRS), kai:“.

1.16. Pakeičiu 14.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.8. pagal Sąrašą surinktą informaciją apie Aprašo 14.6 papunktyje nurodytus asmenis per 24 val. nuo informacijos gavimo momento teikia per AĮRS, naudodamasis minėtos sistemos atrankinio teikimo funkcija;“.

1.17. Pakeičiu 14.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.9. užtikrina, kad asmens duomenys nebūtų naudojami kitais tikslais, būtų saugomi ne ilgiau, nei reikia tikslui pasiekti, ir kad būtų nustatytos tinkamos konfidencialumo ir apsaugos priemonės per AĮRS perduodamiems ir tvarkomiems duomenims apsaugoti;“.

1.18. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Pagal kompetenciją atsakingos krašto apsaugos, teisingumo ir vidaus reikalų sistemos institucijos apie užkrečiamųjų ligų protrūkius, nustatytus jų sistemos uždarosiose biudžetinėse įstaigose, ne vėliau kaip per 2 val. žodžiu (telefonu) ir ne vėliau kaip per 12 val. raštu (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu) pateikia informaciją NVSC. Teikdamos pirminę ir papildomą informaciją apie ligos protrūkį (priklausomai nuo ligos protrūkio epidemiologinės diagnostikos etapo) ir pasibaigus ligos protrūkiui, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų šios institucijos NVSC pateikia ligos protrūkio aprašymą, vadovaudamosi Aprašo 14.5 papunkčiu.“

1.19. Pakeičiu 17 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

17. NVSC, Aprašo 14.1 papunktyje nustatytais atvejais, pranešdamas apie mirties nuo užkrečiamosios ligos atvejį arba pažymėtus A raide Aprašo 1 priede užkrečiamosios ligos atvejus, informaciniame pranešime pateikia šiuos duomenis:“.

1.20. Pakeičiu 17.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

17.2. paciento, apie kurį teikiama informacija, darbovietę (jei asmuo dirbantis), vaikų ugdymo ar globos įstaigos pavadinimą (jei vaikas lanko vaikų ugdymo įstaigą ar gyvena socialinės globos namuose);“.

1.21. Pakeičiu 18.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

18.1. įvertina apkandžiojimo, apseilėjimo ar apdraskymo aplinkybes ir informaciją apie įtariamą ar nustatytą susirgimą ir apkandžiojimo, apseilėjimo ar apdraskymo atvejį pateikia ESPBI IS (įrašydamas du Aprašo 1 priedo 113 punkte nurodytus Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos (Australijos modifikacija, TLK-10-AM) ligų kodus, nurodančius sužeidimo lokalizaciją ir pobūdį bei gyvūną) formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ arba formoje E003 „Stacionaro epikrizė“, arba formoje E058 „Pranešimas apie nustatytą infekcinį susirgimą;“.

1.22. Pakeičiu 20 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

20. NVSC, gavęs iš ESPBI IS informaciją apie įtariamą ar nustatytą susirgimą apie apkandžiojimo, apseilėjimo ar apdraskymo atvejį:“.

1.23. Pakeičiu 20.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

20.1. ne vėliau kaip per  24 val.  nuo  informacijos, nurodytos šiame punkte, gavimo raštu  (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu) praneša Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau – VMVT) apie privalomą gyvūno stebėjimą, užpildydamas Informacinio pranešimo apie įtariamą / patvirtintą gyvūno pasiutligės atvejį formos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro  ir Valstybinės maisto ir veterinarijos  tarnybos direktoriaus  2005  m. vasario 28 d. įsakymu Nr. V-146/B1-140 „Dėl Informacinio pranešimo apie įtariamą/patvirtintą gyvūno pasiutligės atvejį formos patvirtinimo“ (toliau – Informacinis pranešimas apie įtariamą/patvirtintą gyvūno pasiutligės atvejį) A dalį;“.

1.24. Pakeičiu 21 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

21. VMVT, gavusi iš NVSC informaciją apie gyvūną, įtariamą sergant pasiutlige:“.

1.25. Pakeičiu 21.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

21.1. po 14 dienų privalomo gyvūno stebėjimo raštu (E. pristatymo sistema ar kitu saugiu būdu) informuoja NVSC apie gyvūno būklę, pateikdama Informacinį pranešimą apie įtariamą/patvirtintą gyvūno pasiutligės atvejį (B dalį);“.

1.26. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Gydytojas, diagnozavęs komplikacijas po skiepų, užpildo Nepageidaujamų reakcijų į skiepus tyrimo protokolą (Aprašo 4 priedas) ir per 15 kalendorinių dienų nuo komplikacijos po skiepo nustatymo (jei komplikacija po skiepo sukėlė pavojų gyvybei ar mirtį, – per 1 kalendorinę dieną) išsiunčia raštu (E. pristatymo sistema arba kitu saugiu būdu) NVSC.“

1.27. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. NVSC Aprašo nustatyta tvarka gautus asmens duomenis tvarko ULSVIS, vadovaudamasis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. V-2390 „Dėl Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos modernizavimo, užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais sveikatos duomenų tvarkymą.“

1.28. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

30. Aprašo nustatyta tvarka gaunami asmens duomenys, kurie nėra tvarkomi ULSVIS informacinėje sistemoje, saugomi ir sunaikinami Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.“

1.29. Pakeičiu 1 priedo 44 punktą ir jį išdėstau taip:

„44.

Bakterijų sukelta žarnyno infekcija, nepatikslinta. Kitas infekcinės ir nepatikslintos kilmės gastroenteritas ir kolitas

A04.9, A09 (A09.0, A09.9)

B“.

 

1.30. Pakeičiu 1 priedo 51 punktą ir jį išdėstau taip:

„51.

Paratifai 

A01 (A01.1–A01.4)

B“.

 

1.31. Pakeičiu 1 priedo 79 punktą ir jį išdėstau taip:

„79.

Tuliaremija

A21 (A21.0–A21.3, A21.7–A21.9)

 

B“.

 

1.32. Papildau 1 priedą 87¹ punktu:

„87¹.

Nežinomos kilmės užkrečiamoji liga

 

A“.

 

 

 

1.33. Pakeičiu 1 priedo 95 punktą ir jį išdėstau taip:

„95.

Bakterinis meningitas

G00 (G00.2,G00.3, G00.8, G00.9)

 

B“.

 

 

1.34. Pakeičiu 1 priedo 101 punktą ir jį išdėstau taip:

„101.

Raupsai (Hanseno liga)

A30 (A30.0–A30.5, A30.8–A30.9)

A“.

 

1.35. Pakeičiu 1 priedo 113 punktą ir jį išdėstau taip:

„113. 

Apkandžiojimo, apseilėjimo ar apdraskymo atvejis, kai gyvūnas įtariamas ar sergantis pasiutlige 

W53, W54 (W54.0, W54.8), W55 (W55.0–W55.3, W55.8, W55.9), W61 (W61.0, W61,8, W61.9),

Z20.3, Z24.2, S00.0, S00.01, S00.2, S00.21, S00.3, S00.31, S00.4,S00.41, S00.5, S00.51, S00.7, S00.8, S00.81, S00.9, S00.91, S01 (S01.0, S01.1, S01.2, S01.20–S01.22, S01.29, S01.3, S01.30, S01.31, S01.4, S01.41–S01.43, S01.5, S01.50, S01.51, S01.7, S01.8, S01.88, S01.9), S05 (S05.0), S10 (S10.1, S10.8, S10.9), S31 (S31.0), S40 (S40.8, S40.81), S41 (S41.0, S41.1, S41.7), S50 (S50.8), S51 (S51.0, S51.7, S51.8, S51.88, S51.9), S59 (S59.7–S59.9), S60 (S60.7, S60.8, S60.81, S60.9), S61 (S61.0–S61.1, S61.7, S61.8, S61.88, S61.9), S69 (S69.7–S69.9), S70 (S70.7, S70.8, S70.81, S70.9), S71 (S71.0, S71.1, S71.7, S71.8, S71.80), S79 (S79.7–S79.9), S80 (S80.8, S80.9), S81 (S81.0, S81.7, S81.8, S81.88, S81.9), S89 (S89.7–S89.9), S90 (S90.7, S90.8, S90.9), S91 (S91.0–S91.3, S91.7), T00 (T00.0–T00.3, T00.6, T00.8, T00.9), T01 (T01.0–T01.3, T01.6, T01.8, T01.9), T11(T11.00–T11.01, T11.1), T13 (T13.00–T13.01, T13.1, T13.9), T14 (T14.00–T14.01, T14.1), T07. 

B“.

 

1.36. Papildau 2 priedą 8 punktu:

„8.

Candida auris

 

B“.

 

1.37. Pakeičiu 2 priedo 44 punktą ir jį išdėstau taip:

„44.

Mycobacterium spp. (sukeliančios tuberkuliozę)“.

 

 

1.38. Papildau 2 priedą 44¹ punktu:

„44¹.

Mycobacterium leprae (sukeliančios raupsus)

A“.

 

 

1.39. Pakeičiu 2 priedo Pastabų 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. * Sukėlėjų registravimas ir informacijos teikimas vykdomas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka (vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-58 „Dėl Gripo, COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Lytiškai plintančių infekcijų, ŽIV nešiojimo ir ŽIV ligos epidemiologinės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. lapkričio 14 d. įsakymu Nr. V-1110 „Dėl hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros ir valdymo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. V-1194 „Dėl Kliniškai ir epidemiologiškai svarbių mikroorganizmų atsparumo antimikrobiniams vaistams stebėsenos ir duomenų apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobiniams vaistams rinkimo, kaupimo, analizės ir informacijos pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“).“

1.40. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šio įsakymo 1.7 papunktis įsigalioja 2025 m. sausio 1 d.

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                             Aurimas Pečkauskas

 

Privalomojo epidemiologinio registravimo

objektų registravimo ir informacijos apie juos

teikimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

DUOMENŲ, RENKAMŲ DĖL SĄLYTĮ TURĖJUSIŲ ASMENŲ ATSEKAMUMO, SĄRAŠAS

 

1. Asmens duomenys:

1.1. vardas, pavardė;

1.2. gimimo data, lytis, pilietybė;

1.3. dabartinė gyvenamoji vieta (gatvė, namo, buto numeris, miestas, šalis);

1.4. telefono numeris;

1.5. el. paštas.

2. Informacija apie kelionę / maršrutus:

2.1. su transportu susiję duomenys (pavyzdžiui, skrydžio numeris, data, laivo pavadinimas, kelių transporto priemonės numeris);

2.2. keleivio vieta, kajutės, kabinos numeris.

_____________________