Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO ĮSTATYMO NR. I-1489
15 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIIIP-5358

 

2021 m. vasario 24 d. Nr. 124

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo statuto 138 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2020 m. gruodžio 21 d. sprendimą Nr. SV-S-12, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Iš esmės pritarti Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo Nr. I-1489 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-5358 (toliau – Įstatymo projektas) tikslui, tačiau pasiūlyti Lietuvos Respublikos Seimui tikslinti Įstatymo projektą pagal šias pastabas bei pasiūlymus:

1. Įstatymo projektu siūloma įteisinti nuostatą, kad neformaliajam vaikų švietimui (toliau – NVŠ) priskiriamą formalųjį švietimą papildantį ugdymą (toliau – FŠPU) galėtų vykdyti ne tik muzikos, dailės, kitos menų, sporto mokyklos (pagal dabar galiojančią Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 15 straipsnio 2 dalies nuostatą), bet ir kiti švietimo teikėjai. Tai labai svarbu neformaliojo švietimo plėtrai, FŠPU programų įvairovei, sudaro vienodas galimybes FŠPU programas įgyvendinti visiems švietimo teikėjams, nediskriminuojant jų pagal savininką, teisinę formą ar mokyklos pavadinimą. Visgi, siūloma Įstatymo projekto formuluotė yra tinkama tiek NVŠ programoms, tiek ir FŠPU programoms, todėl tokia formuluotė šiame kontekste nėra tikslinga, nes neatskleidžia FŠPU programų vykdytojų išskirtinumo, todėl siūloma ją patikslinti, nenurodant FŠPU programų vykdytojų, ir Įstatymo projektu keičiamą Švietimo įstatymo 15 straipsnio 2 dalį išdėstyti taip:

2. Neformaliojo vaikų švietimo programas vykdo neformaliojo vaikų švietimo ir kitos švietimo įstaigos, laisvieji mokytojai, kiti švietimo teikėjai. Neformaliajam vaikų švietimui priskiriamas taip pat ir formalųjį švietimą papildantis ugdymas. Bendruosius iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijus nustato švietimo, mokslo ir sporto ministras.“

2. Priėmus Įstatymo projektą, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija turės patikslinti švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamus Bendruosius iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų  neformaliojo švietimo programų kriterijus, o savivaldybės turės patikslinti savo priimtus teisės aktus, nustatančius minėtų FŠPU lėšų skyrimą ir panaudojimą pagal FŠPU programas besimokantiems vaikams savivaldybėje. Atsižvelgdami į tai, siūlome nustatyti Įstatymo projekto įsigaliojimo datą  2021 m. rugsėjo     1 d.

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                         Ingrida Šimonytė

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                   Jurgita Šiugždinienė