ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. sausio 26 d. Nr.T1-17

Šilalė

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 37 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 26, 28 ir 29 straipsniais, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktu, Šilalės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a :

1. Patvirtinti Šilalės rajono mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 27 d. sprendimą Nr. T1-278 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“;

2.2. Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 24 d. sprendimą Nr. T1-234 „Dėl Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 27 d. sprendimo Nr. T1-278 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

3. Apie priimtą sprendimą skelbti vietinėje spaudoje, o visą sprendimą – Šilalės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt. ir Teisės aktų registre.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                                         Jonas Gudauskas

 


 

 

PATVIRTINTA

Šilalės rajono savivaldybės tarybos

2017 m. sausio 26 d. sprendimu

Nr. T1-17

 

 

ŠILALĖS RAJONO MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šilalės rajono mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžių nustatymą, pagalbos pinigų mokėjimą, asmens (šeimos narių) finansinių galimybių mokėti už socialines paslaugas vertinimą.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.

3. Šis Aprašas taikomas mokėti už tas socialines paslaugas, kurias planuoja, skiria, kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustato Šilalės rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) ir kurių teikimas finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto ar Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms finansuoti.

4. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį. Socialines paslaugas, jų turinį pagal socialinių paslaugų rūšis apibrėžia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Socialinių paslaugų katalogas.

5. Asmuo (šeima) gali būti atleidžiamas nuo mokesčio arba jis sumažinamas Šilalės rajono savivaldybės Socialinių paslaugų skyrimo komisijos (toliau – Komisija), kuri įvertina aplinkybes (sunki liga, sudėtinga operacija, stichinė nelaimė, gaisras ir kt.), teikimu.

6. Sprendimą dėl atleidimo nuo mokesčio už socialines paslaugas priima Šilalės rajono savivaldybės taryba (toliau – Savivaldybės taryba).

7. Asmens (šeimos) ir Savivaldybės tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo (rūpintojo) ir Savivaldybės administracijos sutartimi, kurioje nustatyti konkretūs asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžiai pinigine išraiška ir mokėjimo tvarka, asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimo iš naujo dėl asmens (šeimos) pajamų ir asmens turto pokyčių, įvykusių per šių paslaugų gavimo laiką, sąlygos. Sutarties formą tvirtina Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Savivaldybės administracijos direktorius), pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, paslaugų teikėjas ir paslaugų gavėjas.

8. Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas finansines galimybes vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu ir šiuo Aprašu nustato Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus (toliau – Socialinės paramos skyrius) atsakingas specialistas.

9. Lėšas, gautas už socialines paslaugas, socialinių paslaugų teikėjas apskaito ir naudoja, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

10. Už kitas papildomai asmens (šeimos) pageidavimu teikiamas socialines paslaugas mokama paslaugas gaunančio asmens (jo atstovo) ir įstaigos, teikiančios socialines paslaugas, tarpusavio susitarimu.

 

II SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

11. Informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos teikiamos nemokamai.

12. Už kitas bendrąsias socialines paslaugas (asmeninės higienos ir priežiūros, transporto ir kt.) asmenys (šeimos) moka pagal atskirai patvirtintą tų paslaugų teikimo ir mokėjimo už jas tvarką.

13. Asmeniui (šeimai), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dvigubą dydį, visos bendrosios paslaugos teikiamos nemokamai.

14. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį.

 

III SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS

 

15. Mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas, bet neturi viršyti 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.

16. Asmeniui (šeimai), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už VRP dvigubą dydį, socialinė priežiūra teikiama nemokamai, išskyrus atvejus, kai asmuo yra socialinės rizikos suaugęs asmuo, kuris ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvena socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gauna socialinę priežiūrą.

17. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį, o socialinės rizikos suaugusio asmens, ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvenančio socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gaunančio socialinę priežiūrą, mėnesio pajamos negali likti mažesnės nei 0,8 VRP dydžio.

18. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, intensyvių krizių įveikimo pagalba ir laikino apnakvindinimo paslaugos 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiamos nemokamai.

19. Asmuo (šeima), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už VRP dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, už intensyvių krizių įveikimo pagalbos ir laikino apnakvindinimo paslaugas moka 5 procentų asmens (šeimos) pajamų dydžio mokestį.

20. Asmuo (šeima), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už VRP trigubą dydį, už intensyvių krizių įveikimo pagalbos ir laikino apnakvindinimo paslaugas moka 20 procentų asmens (šeimos) pajamų dydžio mokestį.

21. Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos yra teikiamos nemokamai.

22. Už pagalbos į namus paslaugas asmenys su negalia (šeimos), senyvo amžiaus asmenys (šeimos), kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) didesnės už VRP dvigubą dydį, už teikiamų paslaugų valandą moka :

22.1. jei pajamos nuo 2 iki 3 VRP dydžio – 20 procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) nustatyto minimalaus valandinio atlygio;

22.2. jei pajamos nuo 3 iki 4 VRP dydžio – 40 procentų Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio;

22.3. jei pajamos nuo 4 iki 5 VRP dydžio – 60 procentų Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio;

22.4. jei pajamos nuo 5 iki 6 VRP dydžio – 80 procentų Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio;

22.5. jei pajamos virš 6 VRP dydžio – 100 procentų Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio.

23. Gaunantys apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas asmenys su negalia (šeimos), senyvo amžiaus asmenys (šeimos) moka už sunaudotą vandenį ir elektros energiją pagal jų butuose įrengtus elektros ir vandens skaitiklių parodymus, o mokestis už patalpų šildymą apskaičiuojamas proporcingai kiekvieno buto šildomam plotui. Asmuo (šeima), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) didesnės už VRP dvigubą dydį, moka 5 procentų asmens (šeimos) pajamų dydžio mokestį.

24. Socialinės priežiūros paslaugos Šilalės rajono socialinių paslaugų namų Vaikų dienos centre socialinės rizikos šeimų ir socialinės rizikos vaikams teikiamos nemokamai.

25. Esant laisvų vietų, pageidaujantys pasinaudoti laikino apgyvendinimo paslaugomis, moka:

25.1. suaugę asmenys, gaunantys dienos socialinės globos paslaugas Šilalės rajono  socialinių paslaugų namuose,  0,58 Eur mokestį už parą;

25.2. asmenys (šeimos), laikinai neturintys kur gyventi, – Savivaldybės tarybos patvirtintą laikino apgyvendinimo paslaugos kainą.

 

IV SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

26. Pagalbos pinigai mokami vaikus globojančiai (jais rūpinančiai) šeimai (asmeniui).

27. Pagalbos pinigai vaikus globojančiai šeimai už globą (rūpybą) skiriami esant Šilalės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Vaiko teisių apsaugos skyrius) išvadai apie vaikus globojančios (rūpinančios) šeimos tinkamumą globoti (rūpintis) vaiką (vaikus).

28. Vaikus globojančiai šeimai už vaikų globą (rūpybą) skiriama 2 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) už kiekvieną globojamą vaiką per mėnesį.

29. Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir kontroliuoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir Socialinės paramos skyriaus darbuotojai.

30. Pagalbos pinigus moka Socialinės paramos skyrius Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

31. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas Savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens sprendimu Komisijos siūlymu.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

32. Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

33. Vienas gyvenantis asmuo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą institucijoje moka 20 procentų asmens pajamų.

34. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija VRP trigubo dydžio, už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą institucijoje moka 20 procentų asmens pajamų.

35. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą institucijoje moka 50 procentų asmens pajamų.

36. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą įstaigoje dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei, o mokėjimo už trumpiau nei numatytą valandų skaičių per savaitę teikiamą dienos socialinę globą asmens namuose dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos namuose teikiamų valandų skaičiui.

37. Teikiant dienos socialinę globą vienišiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų vidutinę trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:

 

Paslaugų trukmė valandomis per savaitę iki

Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų)

10

15

20

20

 

38. Teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija VRP trigubo dydžio, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:

Paslaugų trukmė valandomis per savaitę iki

Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų)

10

15

20

20

 

39. Teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:

Paslaugų trukmė valandomis per savaitę iki

Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų)

10

30

20

50

 

VI SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

40. Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

41. Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį – 80 procentų asmens pajamų. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti.

42. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

43. Krizių atvejais, kai socialinės rizikos suaugęs asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, trumpalaikė socialinė globa iki 30 kalendorinių dienų teikiama nemokamai.

44. Trumpalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui teikiama nemokamai.

VII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

45. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas ir turtą.

46. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį – 80 procentų asmens pajamų, jeigu turo vertė yra mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

47. Jeigu suaugusio asmens turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.

48. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir sudaro 80 procentų vaiko pajamų per mėnesį. Tais atvejais, kai vaikas su negalia pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

49. Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinės rizikos vaikui teikiama nemokamai.

50. Asmenys, laikinai teisės aktų nustatyta tvarka išvykę iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo dienos moka 30 procentų jiems nustatyto mokėjimo dydžio. Išvykus ne ilgiau kaip trims paroms, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

 

VIII SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS NARIŲ) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

51. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas.

52. Pageidaujantis gauti socialines paslaugas asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) turi pateikti informaciją apie asmens (šeimos) pajamas.

53. Ilgalaikę socialinę globą pageidaujantis gauti asmuo ar jo globėjas (rūpintojas) turi pateikti informaciją apie asmens pajamas ir turimą turtą.

54. Informaciją apie asmens (šeimos) pajamas ir asmens turtą asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) pateikia kartu su prašymu-paraiška skirti socialines paslaugas.

55. Prašymo-paraiškos formą tvirtina Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras.

56. Asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina Socialinės paramos skyriaus atsakingas specialistas. 

57. Asmens pajamos ir turtas vertinamas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.

58. Asmens (šeimos narių) finansinės galimybės vertinamos tuo pačiu metu, kuriuo nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis. Socialinių paslaugų gavimo metu pasikeitus asmens (šeimos) pajamoms ir (ar) turtui, asmens (šeimos narių) finansinės galimybės vertinamos iš naujo. Ilgalaikės socialinės globos skyrimo atveju, asmens finansinės galimybės gali būti vertinamos iš naujo ir prieš ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžią, bet ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžios dienos.

59. Išskirtiniais atvejais, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, finansinės galimybės gali būti vertinamos po to, kai nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.

60. Tais atvejais, kai finansinių galimybių vertinimas apima ir turto vertinimą ir šis vertinimas atliekamas vėliau, negu pradedamos teikti socialinės paslaugos, asmeniui mokėjimo už socialines paslaugas dydis skaičiuojamas ir už praėjusį laikotarpį suteiktas socialines paslaugas.

61. Asmens (šeimos narių), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančio (-ių) socialinę pašalpą, finansinės galimybės nevertinamos, išskyrus atvejus, kai šis asmuo yra socialinės rizikos suaugęs asmuo, kuris ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvena socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gauna socialinę priežiūrą.

62. Asmens finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

63. Savivaldybė užtikrina asmens (šeimos narių) pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka.

64. Socialiniai darbuotojai, nustatantys asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, konsultuoja asmenis (šeimos narius) finansinių galimybių vertinimo, mokėjimo už socialines paslaugas šaltinių parinkimo klausimais ir jiems tarpininkauja.

65. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusiu šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) privalo pranešti Socialinės paramos skyriui apie asmens (šeimos) pajamų, asmens turto pokyčius per šių paslaugų gavimo laiką.

66. Socialinės paramos skyrius, gavęs informaciją:

66.1. apie asmens (šeimos) pajamų pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laiką, finansines galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo;

66.2. apie jau gaunančio ilgalaikę socialinę globą asmens turto pokyčius, finansines jo galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per vienerius metus nuo minėtos informacijos gavimo.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

67. Sprendimą dėl mokėjimo už paslaugas asmuo (globėjas, rūpintojas) gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui.

68. Gavęs skundą Savivaldybės administracijos direktorius sudaro komisiją, kuri įvertina mokėjimo už socialines paslaugas pagrįstumą. Komisija, nustačiusi, kad mokėjimo už socialines paslaugas dydis nustatytas neteisingai, teikia išvadas Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris priima atitinkamą sprendimą.

69. Ginčai dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus priimtų sprendimų ir (ar) kitais atvejais nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

______________________________