KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR JŲ KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. gruodžio 20 d. Nr. T-392

Kelmė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu, Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo ir jų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. rugsėjo 27 d. sprendimą Nr. T-288 „Dėl Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo ir jų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Vaclovas Andrulis

 

 

PATVIRTINTA

Kelmės rajono

savivaldybės tarybos

2018 m. gruodžio 20 d.

sprendimu Nr. T-392

 

 

KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ MOKYKLŲ MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMO IR JŲ KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinių vežiojimo organizavimo ir jų kelionės išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Kelmės rajono mokinių vežiojimo organizavimą ir kelionės išlaidų kompensavimą.

2. Pagrindinės sąvokos:

2.1. mokykla – įstaiga, kurios pagrindinė veikla – formalusis arba (ir) neformalusis švietimas;

2.2. bendrojo ugdymo mokyklos – darželiai, pradinės, pagrindinės, jaunimo, vidurinės mokyklos, gimnazijos, specialioji mokykla;

2.3. neformaliojo švietimo mokyklos – meno, sporto mokyklos, VšĮ Kelmės sporto centras;

2.4. mokinys – asmuo, kuris mokosi;

2.5. vežėjas – įmonė, įregistruota įstatymų nustatyta tvarka ir turinti teisę vežti keleivius bei bagažą, tėvai (globėjai);

2.6. tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais maršrutais daugiau kaip per dviejų savivaldybių (neįskaitant miestų savivaldybių) teritorijas;

2.7. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai – kelių transporto priemonės, vežančios keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius nustatytais priemiestiniais maršrutais ne daugiau kaip per dviejų gretimų savivaldybių (neįskaitant miestų savivaldybių) teritorijas;

2.8. viešasis transportas – kelių transporto priemonė, vežanti keleivius pagal patvirtintus tvarkaraščius;

2.9. mokyklinis autobusas – kelių transporto priemonė, priklausanti mokyklai.

 

II SKYRIUS

MOKINIŲ VEŽIOJIMO ORGANIZAVIMAS

 

3. Priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–12 klasių mokinių, gyvenančių toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, vežiojimą mokykliniais autobusais ar kitu transportu organizuoja artimiausios atitinkamą ugdymo programą vykdančios mokyklos vadovas.

4. Specialiųjų poreikių asmenų iki 21 metų, nepajėgiančių (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje) atvykti į bendrojo lavinimo mokyklą, vežiojimą mokykliniais autobusais ar kitu transportu organizuoja artimiausios atitinkamą ugdymo programą vykdančios mokyklos vadovas.

5. Mokyklos vadovas vietose, kur nevažinėja viešasis transportas (ar važinėja netinkamu laiku), mokinių vežiojimą organizuoja mokykliniu autobusu. Jeigu nespėjama autobusu atvežti visus mokinius, organizuojami viešieji pirkimai vežiojimo paslaugai pirkti, su laimėjusiu vežėju pasirašoma sutartį. Jeigu mokykla neturi autobuso, organizuoja viešuosius pirkimus vežiojimo paslaugai pirkti, su laimėjusiu vežėju pasirašo sutartį.

6. Nesant galimybės organizuoti mokinių vežiojimą viešuoju transportu, mokykliniu autobusu ar skelbiant konkursą vežėjui išimties tvarka mokyklos vadovas pasirašo sutartį su mokinio tėvais ir apmoka jiems už mokinio vežiojimą, skaičiuodamas už kilometrą ne daugiau, nei nustatyta Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

7. Mokyklos, kurios mokiniai vežiojami mokykliniais autobusais, vadovas maršrutų grafikus, suderinęs su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju, pasitvirtina iki rugsėjo 20 d.:

7.1. Mokyklos, kurios mokyklinis autobusas vežioja kitų mokyklų mokinius, vadovas maršrutų grafikus, sudarytus pagal kitų mokyklų vadovų pateiktus prašymus, pateikia tvirtinti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui iki rugsėjo 25 d.

 

III SKYRIUS

KELIONĖS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

8. Lėšos mokinių vežiojimo išlaidoms kompensuoti skiriamos iš savivaldybės biudžeto, o jų poreikį planuoja mokyklos vadovas, vadovaudamasis Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus parengta tvarka.

9. Visiems mokiniams, važiuojantiems viešuoju transportu, transporto išlaidos kompensuojamos atsižvelgiant į mokslo metų dienų skaičių, vežamų mokinių skaičių bei maršruto atstumą.

10. Kelionės išlaidos kompensuojamos kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo įstaigų mokiniams, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiavusiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal moksleivio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais. Neformaliojo švietimo įstaigų moksleiviams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis.

11. Vaikų globos namuose gyvenantiems našlaičiams ir likusiems be tėvų globos vaikams, bendrojo ugdymo mokyklų ir VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro mokiniams, gyvenantiems bendrabučiuose, kompensuojamos visos važiavimo išlaidos.

12. 1–12 klasių bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ir priešmokyklinio ugdymo grupių mokiniams, vykstantiems tiek darbo, tiek ne darbo dienomis į olimpiadas, konkursus, sporto varžybas bei kitus renginius ir grįžtantiems iš jų, kompensuojamos visos važiavimo išlaidos.

13. Mokyklos vadovas pasirenka tinkamiausią jo mokyklai (sudaromos sutartys, renkami bilietai ir pan.) lėšų atlyginimo vežėjams būdą.

14. Mokyklos vadovas, suderinęs su vežėju ir mokyklos taryba vežiojamų mokinių transporto sustojimo vietas ir laiką, apie tai informuoja mokinius ir jų tėvus.

15. Lėšos kelionės išlaidų kompensacijoms mokėti iš savivaldybės biudžeto skiriamos asignavimų valdytojams. VšĮ Kelmės profesinio rengimo centrui mokinių vežiojimo išlaidas apmoka Kelmės rajono savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Mokyklos vadovas atsako už nemokamo mokinių vežiojimo, atsiskaitymo su vežėjais, vidaus kontrolės procedūrų organizavimo bei tikslingo išlaidų planavimo ir panaudojimo teisėtumą.

17. Dokumentai, susiję su mokinių vežiojimo organizavimu ir kelionės išlaidų kompensavimu, saugomi mokykloje Dokumentų saugojimo terminų rodyklėje nustatyta tvarka.

18. Mokinių vežiojimas ir atsiskaitymas su vežėjais organizuojamas vadovaujantis mokykloje parengta tvarka, kuri rengiama vadovaujantis šia tvarka, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinta tvarka bei kitais norminiais teisės aktais.

19. Mokyklos vadovas kas ketvirtį pateikia Kelmės rajono savivaldybės administracijos Finansų skyriui mokinių vežiojimo lėšų panaudojimo ataskaitas.

________________________