VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL TARYBOS 2022-01-12 SPRENDIMO NR. 1-1290 „DĖL VIENKARTINIŲ, TIKSLINIŲ, SĄLYGINIŲ IR PERIODINIŲ PAŠALPŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. kovo 24 d.   Nr. 1-1380

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, Vilniaus miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 12 d. sprendimu Nr. 1-1290 „Dėl Vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Išdėstyti 2 punkto pirmąją pastraipą taip:

2. Tvarkos aprašas, išskyrus Tvarkos aprašo 9.5 papunktį, taikomas Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (toliau – Piniginės paramos įstatymas) 1 straipsnio 2 dalyje nurodytiems asmenims, taip pat Tvarkos aprašas, išskyrus Tvarkos aprašo 9.1–9.4 papunkčius ir 10, 11, 12, 17, 18 punktus, taikomas asmenims (Ukrainos ir kitų valstybių piliečiams, taip pat asmenims neturintiems pilietybės) 2022 m. vasario 24 d. ar vėliau pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos, kuriems Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu suteikta laikinoji apsauga, iki jiems bus išduotas leidimas laikinai gyventi (toliau – asmenys, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos), kurie:“.

2. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Tvarkos aprašu privalo vadovautis Socialinių išmokų skyrius, biudžetinė įstaiga Vilniaus miesto socialinių paslaugų centras (toliau – Socialinių paslaugų centras), Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius (toliau – Apskaitos skyrius), Vilniaus miesto nakvynės namai ir Vilniaus arkivyskupijos Carito laikinieji namai.“

 

 

3. Papildyti 9.5 papunkčiu:

9.5. 6 BSI dydžio pašalpa kiekvienam bendrai gyvenančiam arba vienam gyvenančiam asmeniui, pasitraukusiam iš Ukrainos dėl Rusijos karinės agresijos, jeigu tokia pašalpa nebuvo paskirta kitos savivaldybės teritorijoje.

4. Išdėstyti 21 punktą taip:

21. Kilus pagrįstų įtarimų dėl asmens pateiktos informacijos ir (ar) gyvenamosios vietos Vilniuje (atlikus turimų registrų ir informacinių sistemų duomenų patikrą ar kai asmens pateikta informacija nesutampa su Socialinių išmokų skyriuje disponuojama informacija), turima informacija ir (ar) asmens gyvenamoji vieta patvirtinama Socialinių paslaugų centro darbuotojui tikrinant gyvenimo sąlygas bei surašant buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą Tvarkos aprašo 25 punkte nustatyta tvarka.“

5. Išdėstyti 22 punkto pirmąją pastraipą taip:

22. Kreipdamasis dėl vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ar periodinės pašalpos skyrimo, asmuo (asmeniui atstovaujantis asmuo) užpildo Socialinių išmokų skyriaus vedėjo įsakymu patvirtintos formos prašymą, nurodydamas pašalpos reikalingumo motyvus, pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (atstovavimo teisę patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o kreipdamasis dėl Tvarkos aprašo 9.5 papunktyje nurodytos pašalpos gali pateikti ir vairuotojo pažymėjimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pavyzdžiui: pensininko pažymėjimą, studento pažymėjimą, darbuotojo pažymėjimą) ir atitinkamai šiuos dokumentus:“.

6. Papildyti 22.1.4 papunkčiu:

22.1.4. Migracijos departamento išduotą dokumentą (pranešimą) apie prašymo dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje (laikinosios apsaugos pagrindu) pateikimą;“.

7. Išdėstyti 26 punktą taip:

26. Tvarkos aprašo 19 punkte nurodytais būdais gauti prašymai registruojami Socialinių išmokų skyriuje socialinės paramos apskaitos sistemoje „Parama“ (toliau – sistema „Parama“). Elektroniniu būdu arba elektroninių ryšių priemonėmis gauti prašymai ir su jais pateikti dokumentai saugomi sistemoje „Parama“ skaitmeninėje byloje. Registruotu paštu arba Tvarkos aprašo 28.2 papunktyje nustatyta tvarka gauti prašymai ir su jais pateikti dokumentai skaitmeninami ir saugomi sistemoje „Parama“ skaitmeninėje byloje. Per Savivaldybės klientų aptarnavimo centrą priimami prašymai ir su jais pateikiami dokumentai skaitmeninami ir saugomi sistemoje „Parama“ skaitmeninėje byloje, prašymo ir dokumentų originalai (kopijos) grąžinami asmeniui.

8. Išdėstyti 28 punkto pirmąją pastraipą taip:

28. Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai gali priimti prašymą šiais atvejais:“.

9. Išdėstyti 30 punktą taip:

30. Darbingo amžiaus asmenys kreipimosi metu turi dirbti arba būti užsiregistravę Užimtumo tarnyboje (ši nuostata netaikoma darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 40 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, asmenims, slaugantiems (prižiūrintiems) asmenis, kuriems yra mokamos slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, vienam iš tėvų ar globėjų, kai augina vaiką iki 3 metų, nėščiosioms, kurioms yra likę ne daugiau kaip 70 kalendorinių dienų iki numatomo gimdymo, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo ar formaliojo profesinio mokymo programas, studijuojantiems aukštojoje mokykloje, kol jiems sukaks 24 metai, nuo priklausomybių besigydantiems asmenims, kurie kreipėsi dėl sąlyginės pašalpos skyrimo Tvarkos aprašo 11.1 ir 11.2 papunkčiuose nurodytais atvejais, taip pat nuo gaisro ar stichinės nelaimės nukentėjusiems asmenims, kurie kreipėsi dėl tikslinės pašalpos Tvarkos aprašo 10.4 papunktyje nustatytu atveju, benamiams, kurie kreipiasi dėl Tvarkos aprašo 10.1.3 papunktyje nustatytos tikslinės pašalpos), vykdyti Užimtumo tarnybos sudarytuose individualiuose įdarbinimo planuose nustatytus įsipareigojimus (neatsisakyti profesinio mokymo ar kvalifikacijos kėlimo, siūlomo darbo ir kita), socialinę riziką patiriantys asmenys privalo vykdyti Socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų sudarytus individualius darbo plano uždavinius socialinių problemų sprendimo klausimais (šis reikalavimas netaikomas Tvarkos aprašo 9 punkte nustatytais atvejais).“

10. Išdėstyti 39 punktą taip:

39. Komisija turi teisę gauti iš Socialinių paslaugų centro darbuotojų, Socialinių išmokų skyriaus darbuotojų, kitų įstaigų ir organizacijų reikalingą informaciją ir dokumentus, gavusi informacijos ar kilus įtarimų, teisės aktų nustatyta tvarka patikrinti turimuose registruose ir valstybės informacinėse sistemose informaciją apie bendrai gyvenančių asmenų (vieno gyvenančio asmens) turimą turtą, savarankiškai tirti situaciją, kviesti į posėdžius darbuotojus ir kitus specialistus bei asmenį.“

11. Išdėstyti 45 punktą taip:

45. Sprendimas skirti arba neskirti vienkartinę, tikslinę, sąlyginę ir periodinę pašalpą priimamas per 20 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos, išskyrus šio Tvarkos aprašo 46 punkte nustatytus atvejus.

12. Išdėstyti 46 punktą taip:

46 Sprendimas skirti vienkartinę pašalpą priimamas ir pašalpa išmokama skubos tvarka:

46.1. per 24 valandas nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos asmeniui, kuris kreipėsi dėl Tvarkos aprašo 9.3 papunktyje nustatytos pašalpos skyrimo. Jeigu vienkartinės pašalpos mokėjimo diena sutampa su ne darbo diena (šeštadieniu, sekmadieniu ar švenčių diena), ši pašalpa mokama pirmąją darbo dieną, einančią po ne darbo dienos (šeštadienio, sekmadienio ar švenčių dienos);

46.2. per 10 darbo dienų nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo Socialinių išmokų skyriuje dienos asmeniui, kuris kreipėsi dėl Tvarkos aprašo 9.5 papunktyje nustatytos pašalpos skyrimo.

 

 

Meras                                                                       Remigijus Šimašius