VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NEFORMALIOJO VAIKŲ IR JAUNIMO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ UŽTIKRINIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS JAUNIMO SKYRIAUS REGULIAVIMO SRIČIAI PRISKIRTOSE ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. rugsėjo 16 d.   Nr.  30-2242/20

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 1 ir 4 punktais, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ 4.2.1 papunkčiu, Valstybiniu ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1503 „Dėl Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 16 d. sprendimu Nr. V-1475 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-372 „Dėl Rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo“ bei atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas,

t v i r t i n u Neformaliojo vaikų ir jaunimo švietimo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus reguliavimo sričiai priskirtose įstaigose tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                     Povilas Poderskis

 

 

PATVIRTINTA

Vilniaus miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2020 m. rugsėjo 11 d.

įsakymu Nr. 30-2242/20

 

 

DĖL NEFORMALIOJO VAIKŲ IR JAUNIMO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ UŽTIKRINIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS JAUNIMO SKYRIAUS REGULIAVIMO SRIČIAI PRISKIRTOSE ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Neformaliojo vaikų ir jaunimo švietimo organizavimo būtinų sąlygų užtikrinimo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus reguliavimo sričiai priskirtose įstaigose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus reguliavimo sričiai priskirtų neformaliojo švietimo įstaigų (toliau – neformaliojo švietimo įstaiga) veiklos organizavimo tvarką.

2.    Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 1 ir 4 punktais, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ 4.2.1 papunkčiu, Valstybiniu ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1503 „Dėl Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 16 d. sprendimu Nr. V-1475 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-372 „Dėl rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo“ bei atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas.

3.    Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatyme ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

4.    Įstaigų vadovai atsako už šio Aprašo paskelbimą įstaigų bendruomenių nariams (mokytojams, treneriams, vaikams, jaunimui, tėvams (globėjams, rūpintojams) ir kitiems suinteresuotiems asmenims).

 

II SKYRIUS

VAIKŲ IR JAUNIMO, DARBUOTOJŲ, ATLYDINČIŲ ASMENŲ SVEIKATOS BŪKLĖS STEBĖJIMAS

 

5.    Asmenys, atlydintys ugdytinius, neformaliojo švietimo įstaigų darbuotojai, tarp jų ir pedagogai, treneriai, bendrose uždarose erdvėse (pavyzdžiui: kabinetuose, koridoriuose, valgyklose, sporto salėse ar pan.), būreliuose, kurie organizuojami uždarose erdvėse, dalyvaujantys pilnamečiai tretieji asmenys (tėvai (globėjai, rūpintojai), kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) (toliau – kaukes). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, jiems gali būti parenkamos kitos asmeninės apsaugos priemonės.

6.    Reikalavimai dėl atstumų laikymosi būrelio metu ugdytiniams nenustatyti. Darbuotojas būrelio metu turi laikytis 2 metrų atstumo iki ugdytinių. Jei nėra galimybės išlaikyti atstumo, darbuotojas turi dėvėti kaukę.

7.    Turi būti sudarytos sąlygos ugdytiniams, darbuotojams, atlydintiems asmenims ar tretiesiems asmenims, kurie teikia paslaugas neformaliojo švietimo įstaigoje, matuoti (-s) kūno temperatūrą bekontakčiu termometru atvykus į neformaliojo švietimo įstaigą (prie vartelių, įėjimo į pastatą, fojė ar koridoriuje).

8.    Bekontakčiai termometrai turi būti naudojami pagal pateiktą prietaiso naudotojo instrukciją (išlaikant matavimo lauke ir patalpoje temperatūros reikalavimus, atstumą tarp termometro ir kūno ir kt.).

9.    Pašalinių asmenų patekimas į neformaliojo švietimo įstaigą ar būrelį turi būti maksimaliai ribojamas, išskyrus atvejus, kai jie teikia paslaugas, būtinas neformaliojo ugdymo proceso organizavimui, taip pat privalu riboti ugdytinius (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio, ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų) atlydinčių, pasitinkančių tėvų (globėjų, rūpintojų) patekimas į pastato vidų ar erdves, nustatant ugdytinių atlydėjimui ir pasitikimui skirtas erdves ar vietas.

10Jeigu neformaliojo švietimo įstaigoje teikiamos trečiųjų šalių paslaugos, už asmenų, dalyvaujančių šiose veiklose, saugumą atsakingas yra paslaugos tiekėjas.

11Neformaliojo švietimo įstaigai parengti ugdytinių tėvų (globėjų, rūpintojų) lankymosi neformaliojo švietimo įstaigoje taisykles, kuriose numatyta, kad tėvai (globėjai, rūpintojai) į patalpas įeina tik išskirtiniais atvejais, iš anksto užsiregistravę ir suderinę savo atėjimo laiką, taip pat privalo dėvėti kaukę.

12Draudžiama į Neformaliojo švietimo įstaigą atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliuotis, bei kartu su jais gyvenantiems asmenims izoliacijos laikotarpiu.

13Draudžiama į neformaliojo švietimo įstaigą atvykti karščiuojantiems asmenims (37,3 °C ir daugiau) ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pavyzdžiui: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

14 Neformaliojo švietimo įstaigoje prie įėjimo turi būti pateikiama informacija ugdytiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams), darbuotojams:

14.1apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.);

14.2apie reikalavimus dėvėti kaukes;

14.3apie draudimą į neformaliojo švietimo įstaigą atvykti karščiuojantiems asmenims (37,3 °C ir daugiau) ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pavyzdžiui: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

15Ugdytinis, kuriam ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pavyzdžiui: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant turi būti izoliuojamas, apie tai informuojami jo tėvai (globėjai, rūpintojai) ir konsultuojamasi karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolesnių veiksmų.

16Darbuotojas, kuriam darbo metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pavyzdžiui: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), turi nedelsdamas palikti  neformaliojo švietimo įstaigos patalpas ir kreiptis konsultacijos karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

17 Neformaliojo švietimo įstaigos darbuotojai, ugdytiniai ar jų tėvai (globėjai, rūpintojai) privalo nedelsdami informuoti  neformaliojo švietimo įstaigos atsakingą darbuotoją apie darbuotojo, ugdytinio ar jo tėvų (globėjų, rūpintojų) nustatytą COVID-19 ligą. Gavusi šią informaciją neformaliojo švietimo įstaiga privalo apie tai nedelsdama informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.

18Atsižvelgiant į sveikatos būklę, asmenys, kuriems taikoma izoliacija, ugdymo procese dalyvauja nuotoliniu būdu.

19Ugdytiniai neturi turėti tiesioginio kontakto su darbuotojais, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su jais. Jei to padaryti neįmanoma, būtina riboti kontakto laiką.

 

III SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMAS

 

20Uždarose erdvėse renginiai turi būti organizuojami laikantis būrelių izoliavimo principo. Organizuojant renginius atvirose erdvėse tarp dalyvių privalu laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.

21Švenčių metu minimizuoti masinius susirinkimus su dideliu dalyvių skaičiumi (daugiau kaip 100 asmenų).

22Renginius siūloma organizuoti lauke, laikantis srautų atskyrimo principo ir grupių izoliacijos bei saugumo reikalavimų. Daugiau dėmesio skirti tiems, kurie pradeda naują etapą pirmokams, penktokams, devintokams. 

23Ugdytinių tėvų susirinkimai, individualūs pokalbiai (administracijos atstovų, neformaliojo švietimo pagalbos specialistų, pedagogų, trenerių) rekomenduojama organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke. Tėvų susirinkimus, individualius pokalbius neformaliojo švietimo įstaigos viduje organizuoti tik išimties atvejais ir iš anksto užsiregistravus bei suderinus savo atėjimo laiką. Tokiuose susirinkimuose reikia dėvėti kaukę.

24Apsaugos priemonėmis neformaliojo švietimo įstaigas aprūpina steigėjas.

25Patalpos, kuriose organizuojamas neformalusis vaikų ir jaunimo ugdymas, vykdomos konsultacijos, prieš atvykstant ugdytiniams turi būti išvėdintos.

26 Rekomenduojama dažnai liečiamus paviršius (durų rankenas, durų rėmus, stalų paviršius, kėdžių atramas, laiptinės turėklus, elektros jungiklius ir kt.) valyti tam skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

27 Jei organizuojant veiklą naudojamos bendros patalpos (specializuoti kabinetai, salės ir pan.), po kiekvieno užsiėmimo jos turi būti išvėdinamos ir išvalomos.

28Turi būti ribojamas dalijimasis ugdymo priemonėmis neformaliojo švietimo metu. Jei priemone, inventoriumi naudojasi daugiau kaip vienas ugdytinis, jos turi būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo.

29 Neformaliojo švietimo įstaigoje turi būti sudarytos tinkamos sąlygos ugdytinių ir darbuotojų rankų higienai: praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių padėta skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių; gerai matomoje vietoje prie įėjimo į neformaliojo švietimo įstaigą, tualetuose pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės. Siūloma taip pat paviešinti rekomendacijas dėl rankų higienos (http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/rekomendacijos0del%20ranku%20higienos(1).pdf).

30Kitas aplinkos valymas švietimo įstaigoje turi būti atliekamas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas patalpų valymo rekomendacijas COVID-19 pandemijos metu (https://sam.lrv.lt/sam/documents/REKOMENDACIJOS20dezinfekcija.pdf).

31Neformaliojo švietimo įstaigos turi kuo labiau išnaudoti galimybes užsiėmimus, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko būreliuose.

32Veiklų organizavimui neformaliojo švietimo įstaigos lauko teritorija turi būti dalijama zonomis būreliui / grupei / srautui.

33Skirtingų būrelių ugdytinių kontaktas turi būti kuo labiau ribojamas tiek užsiėmimų metu, tiek po jų: vieno būrelio / grupės / srauto ugdymo veiklos organizuojamos toje pačioje ugdymo patalpoje (jei yra poreikis, skirtingi darbuotojai turėtų atvykti į būreliui /grupei / srautui priskirtą patalpą, o ne ugdytiniai vykti pas darbuotoją):

33.1neformaliojo švietimo veiklos turi būti vykdomos laikantis grupių izoliacijos principo: užtikrinama, kad ugdytiniai nuolatos dalyvaus tos pačios grupės veiklose, veiklos vykdomos taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių ugdytinių kontakto patalpose, kuriose vykdoma veikla;

33.2specializuotose užsiėmimų patalpose turėtų vykti tik tie užsiėmimai, kurie negali vykti kitose patalpose, kurioms būtina laboratorinė įranga;

33.3lankytojų srautų judėjimas, turi būti nukreiptas taip, kad būtų išvengta sankirtų su kitais srautais.

34Neformaliojo švietimo pagalbos specialistų konsultacijos turi būti teikiamos individualiai ar vienu metu dirbama tik su to paties būrelio / grupės / srauto ugdytiniais. Po kiekvienos konsultacijos patalpos turi būti išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai. Konsultacijos gali būti organizuojamas ir nuotoliniu būdu.

35Jeigu neformaliojo švietimo įstaigoje yra poreikis, koreguojamas įstaigos darbo laikas, skirtingų būrelių / grupių / srautų užsiėmimų pradžios ir pabaigos, kad būtų atskiriami skirtinguose būreliuose / grupėse/ srautuose ugdomi ugdytiniai, kai jie atvyksta į neformaliojo švietimo įstaigą ar išvyksta iš jos, naudojasi bendromis įstaigos patalpomis, ilsisi , valgo.

36Jei yra galimybė, skirtingiems būreliams priskiriami skirtingi įėjimai ir išėjimai, numatomi judėjimo maršrutai iki specializuotų kabinetų (patalpų), virtuvės, sanitarinių mazgų.

37Rekomenduojama pagal neformaliojo švietimo įstaigos galimybes ugdytinių spinteles išdėstyti tame pačiame aukšte, kur vyksta užsiėmimai tų būrelių ugdytiniams.

38Jeigu neformaliojo švietimo įstaigai trūksta patalpų siekiant užtikrinti saugų neformaliojo ugdymo proceso organizavimą, leisti įstaigoje vykdyti ugdymą pamainomis, koreguoti užsiėmimų pradžios laikus skirtingų būrelių lankytojams, būrelių grupėms ar dalį neformaliojo ugdymo proceso įgyvendinti nuotoliniu būdu pritarus įstaigos vadovui ir suderinus su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriumi.

39Neformaliojo švietimo programoms įgyvendinti įstaiga turi skirti tiek užsiėmimų, kiek numatyta bendruosiuose jos planuose.

40Neformalusis ugdymas ir popamokinė veikla turi būti organizuojami užtikrinant kaip įmanoma didesnį atskirų grupių / srautų atskyrimą.

 

IV SKYRIUS

MAITINIMO ORGANIZAVIMAS

 

41Jei vykdant neformaliojo švietimo veiklas numatytas ugdytinių maitinimas, pirmenybė teikiama maitinimo organizavimui veiklos vykdymo patalpose. Jei tokios galimybės nėra ir maitinimas gali būti organizuojamas tik bendrose valgymo salėse, prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės ugdytiniai, o tarp ugdytinių, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas.

42Pertraukai reikėtų skirti ilgesnį laiką, kad ugdytiniai ne tik pavalgytų, bet ir galėtų pasivaikščioti lauke, pailsėti, nusiplauti rankas.

43Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys ugdytiniai, negali būti organizuojamas.

44Po kiekvienos grupės valgymo patalpa turi būti išvėdinama ir išvaloma.

45Neformaliojo švietimo įstaigos maitinimo patalpose turi būti pateikiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.).

 

V SKYRIUS

VAIKŲ IR JAUNIMO PAVĖŽĖJIMAS

 

46Ugdytiniai mokykliniame autobuse turi sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito ir vairuotojo.

47Ugdytiniai, važiuojantys į būrelį ar iš jo mokykliniu autobusu, turi dėvėti kaukes, išskyrus tuos, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata arba kurie serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių kaukės dėvėti neįmanoma.

48Mokyklinio autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai turi būti dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų lankytojų grupę.

49Ugdytiniai, važiuojantys į miestą maršrutiniu transportu, privalo laikytis bendrųjų saugos reikalavimų, taikomų keleiviams.

 

VI SKYRIUS

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO PROCESO ORGANIZAVIMAS NUOTOLINIU BŪDU

 

50.     Neformaliojo švietimo proceso organizavimas nuotoliniu būdu yra skirtas padėti neformaliojo švietimo įstaigoms vykdyti veiklas šalyje įvedus karantiną ar uždraudus ugdytiniams (-ui) fiziškai lankytis neformaliojo švietimo įstaigoje. 

51.     Esant koronaviruso grėsmei, neformaliojo švietimo įstaigos nuotoliniu būdu gali suteikti neformaliojo švietimo paslaugas ugdytiniams nepriklausomai nuo to, ar šis būdas yra įteisintas įstaigos nuostatuose / įstatuose, ar ne. Laikinai organizuojant ugdymą nuotoliniu būdu, sutartys nekeičiamos. 

52.     Neformaliojo švietimo įstaigos turi parengti ir pateikti aiškią informaciją apie būrelių organizavimą nuotoliniu būdu bei kontaktus, kuriais galėtų gauti pagalbą ugdytiniai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai), vadovai. 

53.     Neformaliojo švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos (dalininkai), savininkai koordinuoja jų pasirengimą organizuoti ugdymą nuotoliniu būdu ir teikia įstaigoms pagalbą. 

54.     Siekdama pasirengti neformaliojo švietimo procesui organizuoti nuotoliniu būdu, neformaliojo švietimo įstaiga privalo:

54.1.  įsivertinti įstaigos pasirengimą dirbti nuotoliniu būdu: technologines galimybes, turimas skaitmenines priemones, mokytojų kompetenciją, ugdytinių amžių ir jų aplinkos socialinę ekonominę padėtį. Įstaiga turėtų pasirinkti tokią nuotolinio mokymosi aplinką, kuri užtikrintų ne tik skaitmeninio švietimo turinio pasiekiamumą, bet ir bendravimą bei bendradarbiavimą švietimo proceso metu realiuoju (sinchroniniu) ir (ar) nerealiuoju (asinchroniniu) laiku;

54.2.  įvertinti, ar visi ugdytiniai gali turėti prieigą prie pasirinktos programinės ar skaitmeninės įrangos mokymuisi nuotoliniu būdu, todėl įstaigoje reikia susitarti dėl galimų šios problemos sprendimo būdų;

54.3.  nuspręsti, kaip bus rengiami pasitarimai įstaigoje ir su įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija (dalininkais), savininku;

54.4.  susitarti:

54.4.1. dėl nuotolinės mokymosi aplinkos: kokia aplinka bus naudojama komunikuojant vadovams ir ugdytiniams, kaip bus prisijungiama prie jos, kaip bus užtikrinta asmens duomenų apsauga;

54.4.2. dėl ugdymo organizavimo: kaip teikiama teorinė ir kita neformaliajam ugdymui (-si) reikalinga medžiaga ar informacija, kaip suteikiamas grįžtamasis ryšys ugdytiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams);

54.4.3. dėl ugdytinių, turinčių specialiuosius ugdymo poreikius, ugdymo specifikos ir pagalbos teikimo;

54.4.4. dėl bendravimo su ugdytiniais ir jų tėvais (globėjais, rūpintojais) būdų, informavimo priemonių ir kanalų (pavyzdžiui: internetiniai seminarai, skambučiai, laiškai ir kt.);

55.     Vadovai ir ugdytiniai turi turėti galimybę prisijungti prie nuotolinio mokymosi aplinkos iš namų. Rekomenduojama aptarti su ugdytiniais galimybes dirbti iš namų arba atvykstant į įstaigą, kur jie galėtų prisijungti prie nuotolinio mokymosi aplinkos, turėdami kompiuterį su vaizdo kamera.

56.     Medžiaga, skirta mokymuisi, gali būti popierinė, tačiau užduotys turėtų būti pateiktos skaitmeninėse aplinkose su nuorodomis (pavyzdžiui: „Padlet“, „Google“ dokumentai ir kt.).

57.     Rekomenduojama organizuoti vaizdo konferencijas konsultacijoms teikti, užsiėmimams organizuoti ir kt., pakviesti vadovus naudotis vaizdo paskaitų kambariais ir, vedant užsiėmimus nuotoliniu būdu, įrašyti jas ir tokiu būdu pradėti kurti turinį, papildant jį įvairiais skaitmeniniais ištekliais, įvertinti neformaliojo švietimo įstaigoje taikomas informacines sistemas ir (ar) virtualias aplinkas. Neformaliojo švietimo programoms įgyvendinti rekomenduojama pasinaudoti esamu visoms mokykloms laisvai prieinamu nacionaliniu skaitmeniniu ugdymo turiniu („Emokykla“, „Ugdymo sodas“ ir kt.).

58.     Vadovai gali sukurti aplinką (pavyzdžiui, uždara „Facebook“ grupė), kurioje visi būtų kviečiami dalytis patirtimi.

59.     Rekomenduojama sekti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Nacionalinės švietimo agentūros teikiamą informaciją dėl darbo organizavimo, ugdytinio ugdymo nuotoliniu būdu.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

60Pasikeitus teisės aktams, keičiami ir šio Aprašo atitinkami punktai.

61Aprašą įgyvendinančių subjektų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

62Aprašo įgyvendinimą ir priežiūrą vykdo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyrius.

__________________________________________