JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
dėl Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. gegužės 26 d. sprendimo nr. t-81 „dėl joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo ir papildymo
2013 m. kovo 28 d. Nr. T-38
Joniškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 18 straipsnio 1 dalimi ir vykdydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje 2013 m. sausio 31 d. reikalavimą Nr. 4-10 „Dėl Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų įgyvendinimo“, Joniškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Pakeisti Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. T-81 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ (kartu su pakeitimais ir papildymais, padarytais Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-148, 2011 m. lapkričio 3 d. sprendimu Nr. T-179, 2012 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T-73):
1.1. išdėstyti 37 punktą taip:
„37. Apie šaukiamo tarybos posėdžio datą, laiką, vietą, svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jo nėra (Reglamento nustatytais atvejais), – mero pavaduotojas arba įgaliojimus iš 1/3 išrinktų tarybos narių gavęs tarybos narys (toliau – posėdžio organizatorius) ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio dienos per savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtą Kanceliarijos skyriaus valstybės tarnautoją ar darbuotoją (toliau – Kanceliarijos skyriaus darbuotojas) praneša rajono gyventojams savivaldybės interneto svetainėje (www.joniskis.lt), vietinėje spaudoje (be sprendimų projektų), tarybos nariams elektroniniu paštu, seniūnaičiams (elektroniniu paštu arba telefonu), kai svarstomi klausimai susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (atstovams) (elektroniniu paštu), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų)“;
1.2. išdėstyti 111 punktą taip:
1.3. išdėstyti 156 punkto pirmą sakinį taip:
1.4. išdėstyti 168.2 punkto 7 ir 12 pastraipas taip:
1.6. išdėstyti XIII skyrių taip:
„XIII. VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA
275. Gyventojai savo nuomonę viešųjų savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa).
277. Dalyvavimas apklausoje yra laisvas (savanoriškas) ir grindžiamas visuotine, lygia teise tiesiogiai pareikšti nuomonę.
279. Atrankinės apklausos metu apklausiami gyventojai turi būti parenkami taip, kad kiekvienas, kuris galėtų būti apklausiamas, turėtų vienodas galimybes patekti tarp apklausiamųjų. Vertinant atrankinių apklausų rezultatus, turi būti nurodomi jų patikimumo duomenys.
280. Apklausa yra tiesioginė. Gyventojai apklausoje dalyvauja asmeniškai, jų reiškiamos valios kontroliuoti neleidžiama.
281. Negalima varžyti gyventojų teisės dalyvauti apklausoje dėl jų lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.
282. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas.
283. Apklausos dėl savivaldybių steigimo, esamos savivaldybės panaikinimo, taip pat jų teritorijų ir centrų nustatymo ir keitimo rengiamos vadovaujantis Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu.
284. Apklausos būdai:
285. Apklausos būdą pasiūlo apklausos iniciatorius, sprendimą dėl apklausos būdo priima taryba, atsižvelgdama į vietos sąlygas ir aplinkybes.
287. Apklausa gali būti surengta visoje savivaldybės teritorijoje, seniūnijos (kelių seniūnijų) aptarnaujamoje teritorijoje (aptarnaujamose teritorijose) ar jos (jų) dalyse arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Apklausos teritorija parenkama atsižvelgiant į tai, kokios teritorijos gyventojams yra aktualūs apklausai teikiami klausimai.
288. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, tarybai ir seniūnui.
289. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) nustatyta tvarka.
290. Taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu tokia tvarka:
290.1. tarybos narių grupė pateikia merui reikalavimą teikti svarstyti tarybai klausimą dėl apklausos organizavimo. Reikalavimas turi būti pasirašytas visų iniciatyvinės grupės narių;
290.2. reikalavime turi būti nurodytas apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomas apklausos būdas, nurodytas Reglamento 284 punkte, apklausos teritorija ir tarybos narių iniciatyvinės grupės narys, atsakingas už tarybos sprendimo projekto pristatymą tarybai;
290.3. meras, gavęs tarybos narių iniciatyvinės grupės reikalavimą, atitinkantį Reglamento 290.1 ir 290.2 punktuose nustatytus reikalavimus, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo reikalavimo gavimo dienos paveda savivaldybės administracijos direktoriui parengti sprendimo projektą dėl apklausos paskelbimo. Jei pateiktas reikalavimas neatitinka nustatytų reikalavimų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas jis grąžinamas pareiškėjams, nurodant grąžinimo priežastis.
291. Taryba privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tarybos narių grupės tinkamai įforminto reikalavimo gavimo dienos.
292. Seniūnas seniūnaičių sueigos pritarimu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų. Seniūnas apklausos iniciatyvos teisę įgyvendina laikydamasis tarybos narių grupės iniciatyvos teisės įgyvendinimo tvarkos.
293. Tarybos sprendime paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, apklausos teritorija, apklausos būdai, apklausos data ir vieta, apklausos komisijos sudėtis. Tarybos narių iniciatyvinės grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą.
294. Tarybos sprendimas paskelbti apklausą turi būti paskelbtas per vietinės (regiono) visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje (www.joniskis.lt) ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.
296. Taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą (-us) klausimą (-us), jeigu savo nuomonę pateiktu (-ais) klausimu (-ais) pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje. Šis reikalavimas netaikomas atrankinei apklausai.
297. Paskelbti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) turi būti svarstomi artimiausiame tarybos posėdyje.
298. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) turi būti nurodyti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) ir tarybos sprendimo priėmimo motyvai.
2. Papildyti šio sprendimo 1 punkte nurodytą Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą 7.54 punktu ir išdėstyti jį taip:
3. Laikyti ankstesnius šio sprendimo 1 punkte nurodyto Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento 302, 303, 304, 305, 306, 307 ir 308 punktus 300, 301, 302, 303, 304, 305 ir 306 punktais.