PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2021 M. BALANDŽIO 1 D. SPRENDIMO NR. T2-76 „DĖL PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. rugpjūčio 31 d. Nr. T2-196

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 1 dalies 3 punktu, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1.     Pakeisti Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 1 d. sprendimo Nr. T2-76 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu:

1.1.    pakeisti 5.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.2. gali būti pradedamas teikti vaikui, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą. Priešmokyklinis ugdymas turi būti pradėtas teikti ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai;“

1.2.    pakeisti 5.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.3. tėvai (globėjai) turi teisę kreiptis į Palangos švietimo pagalbos tarnybą (toliau tekste – Tarnyba) dėl vaiko, kuriam 5 metai sueina iki balandžio 30 d., brandumo ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vertinimo. Rekomenduojama kreiptis ne anksčiau nei vaikui sueina 4 metai 8 mėnesiai (atsižvelgiant į vaiko brandumo mokyklai įvertinimo testo taikymo galimybes). Tarnyba ne vėliau kaip per 20 darbo dienų, bet ne vėliau kaip iki rugpjūčio 31 d., nuo kreipimosi dienos pateikia rekomendacijas tėvams (globėjams) dėl vaiko pasirengimo mokytis; tėvai (globėjai), nusprendę pasinaudoti teise įvertinti vaiko brandumą ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, į Tarnybą privalo kreiptis ne vėliau kaip iki rugpjūčio 1 d. imtinai;“

1.3.    pakeisti 5.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.5. gali trukti dvejus metus, jeigu vaikui priešmokyklinis ugdymas buvo pradėtas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais suėjo 5 metai, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą;“

1.4.    pakeisti 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7. Grupės darbo/veiklos ypatumų visuma – ugdymo vieta, trukmė (per mėnesį, savaitę, parą), teikiamos paslaugos vaikui (švietimo pagalba ir kita), ugdomoji kalba, mokytojų (priešmokyklinio ugdymo pedagogo, ikimokyklinio ugdymo auklėtojo, ikimokyklinio ugdymo meninio, fizinio ugdymo mokytojo, neformaliojo švietimo mokytojo, pagalbos mokiniui specialisto, valstybinės ar užsienio kalbos mokytojo, mokytojo padėjėjo ir kitų), dirbančių Grupėje, skaičius yra vadinama priešmokyklinio ugdymo organizavimo modeliu (toliau tekste – Modelis).“;

1.5.    pakeisti 13.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.1. priešmokyklinio ugdymo pedagogas arba priešmokyklinio ugdymo pedagogas kartu su mokytoju, turinčiu teisę vykdyti Programos meninio, fizinio ugdymo dalis;

1.6.    pakeisti 13.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.2. vadovaujantis Tvarkos aprašo 19.2 papunkčiu, ikimokyklinio ugdymo auklėtojas arba ikimokyklinio ugdymo auklėtojas kartu su mokytoju, turinčiu teisę vykdyti Programos meninio, fizinio ugdymo dalis.“;

1.7.    pakeisti 21.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

21.3. įvertina vaikų ugdymosi pasiekimus 2–3 kartus per mokslo metus, vadovaudamasis Programa, juos fiksuoja ir aptaria su tėvais (globėjais);“

1.8.    pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Karantino, ekstremalios situacijos, ekstremalaus įvykio ar įvykio (ekstremali temperatūra, gaisras, potvynis, pūga ir kt.), keliančio pavojų mokinių sveikatai ir gyvybei, laikotarpiu arba esant aplinkybėms Mokykloje, dėl kurių priešmokyklinis ugdymas negali būti organizuojamas Grupėje, ugdymo procesas organizuojamas taip kaip nustatyta Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ IV skyriuje „Priešmokyklinio ugdymo organizavimas karantino, ekstremalios situacijos, ekstremalaus įvykio ar įvykio, keliančio pavojų mokinių sveikatai ir gyvybei, laikotarpiu arba esant aplinkybėms mokykloje, dėl kurių ugdymo procesas negali būti organizuojamas kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu“.“

2.     Papildyti Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Palangos miesto savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 1 d. sprendimo Nr. T2-76 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu:

2.1.    papildyti 5.7 papunkčiu ir jį išdėstyti taip:

5.7. gali būti neteikiamas tėvų (globėjų) pageidavimu vaikui, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai, tuo atveju, kai užsienio valstybėje vaikas ugdymo įstaigoje buvo ugdomas pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar kitą neformaliojo ugdymo/vaikų švietimo ar formaliojo švietimo programą ne trumpiau kaip 640 val. per metus ir tėvai (globėjai) pateikia tai patvirtinančius dokumentus (toliau – Dokumentai) mokyklai, vykdančiai pradinio ugdymo programą. Jei tėvų (globėjų) pateikti Dokumentai pripažįstami kaip įrodantys vaiko ugdymąsi, tai tėvų (globėjų) sprendimu vaikas gali būti ugdomas pagal pradinio ugdymo programą. Tėvų (globėjų) sprendimu vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai ir jis buvo ugdomas užsienio valstybėje ugdymo įstaigoje pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar kitą neformaliojo ugdymo/vaikų švietimo ar formaliojo švietimo programą, gali būti ugdomas pagal Programą.“;

2.2.    papildyti 27 punktu ir jį išdėstyti taip:

27. Mokyklos, kurių steigėjas yra ne Palangos miesto savivaldybės taryba, vadovaudamosi teisės aktais, informuoja savivaldybę raštu apie jos teritorijoje įsteigtą Grupę ne vėliau kaip iki rugpjūčio 31 d.“

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, LT-91230 Klaipėda) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per 1 (vieną) mėnesį nuo sprendimo gavimo dienos.

 

 

 

Meras                                                                                                                   Šarūnas Vaitkus