KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS APDOVANOJIMŲ IR PREMIJŲ SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

2023 m. lapkričio 21 d. Nr. T-509

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 28 punktu, Kauno miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų ir premijų skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Kauno miesto savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 6 d. sprendimą Nr. T-562 „Dėl Kauno miestui atstovaujančių sportininkų apdovanojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

2.2. Kauno miesto savivaldybės tarybos 2022 m. liepos 19 d. sprendimą Nr. T-359 „Dėl Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų teikimo ir premijų skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                Visvaldas Matijošaitis

 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės tarybos

2023 m. lapkričio 21 d.

sprendimu Nr. T-509

 

KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS APDOVANOJIMŲ IR PREMIJŲ SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų ir premijų skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) apibrėžia Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) apdovanojimus ir premijas, nustato apdovanojimų ir premijų skyrimo, apdovanojimų ženklų įteikimo, nešiojimo, netekimo tvarką, apdovanotųjų teises ir pareigas.

2. Savivaldybės apdovanojimai ir premijos skiriami nusipelniusiems Lietuvos Respublikos piliečiams, užsieniečiams, juridiniams asmenims pagerbti.

3. Pagrindinės Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Apdovanojimų ženklai – daiktinė Savivaldybės apdovanojimų išraiška: garbės ženklai, medaliai, statulėlės, prizai, padėkos raštai, diplomai ir kiti daiktiniai ženklai. 

3.2. Etalonas – oficialiai patvirtintas apdovanojimo ženklo pavyzdys, pagal kurį gaminamas apdovanojimo ženklas.

3.3. Juostelė – iš kaspinėlio pagamintas sutartinis ženklas medaliui ar garbės ženklui žymėti.

3.4. Kaspinėlis – muaro kaspinėlis, prie kurio tvirtinamas medalis ar garbės ženklas.

3.5. Laipsnis – garbės ženklo lygmuo.

3.6. Miniatiūra – medalio ar garbės ženklo sumažintas variantas.

3.7. Prizas – daiktinė dovana.

3.8. Projektas – oficialiai patvirtintas apdovanojimo ženklo grafinis ir spalvinis variantas, pagal kurį daromas etalonas.

3.9. Teikimas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintos formos dokumentas, kuriuo siūloma skirti apdovanojimą ar premiją.

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS APDOVANOJIMAI IR PREMIJOS

 

4. Savivaldybės skiriami apdovanojimai:

4.1. Kauno miesto garbės piliečio vardas;

4.2. 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas;

4.3. 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas;

4.4. 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas;

4.5. Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis;

4.6. Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis;

4.7. „Gerumo kristalas“;

4.8. „Fortūna“;

4.9. „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“;

4.10. Kauno sporto apdovanojimas;

4.11. „Tauro“ statulėlė;

4.12. „Laisvės kario“ statulėlė;

4.13. Savivaldybės mero padėkos raštas.

5. Savivaldybės skiriamos premijos:

5.1. Kauno miesto kultūros premija;

5.2. Maironio premija;

5.3. Kauno miesto mokslo premija;

5.4. Metų mokytojo premija;

5.5. Metų medicinos darbuotojo premija.

6. Kauno miesto garbės piliečio vardas suteikiamas ir Kauno miesto garbės piliečio medalis įteikiamas asmenims už aktyvų Kauno miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje savo darbais ir veikla meno, mokslo, kultūros, sporto, visuomeninėje ar kitose srityse, taip pat už svarų indėlį kuriant Kauno miesto gyventojų kultūrinę, ekonominę, socialinę ir dvasinę gerovę.

7. Santakos garbės ženklu apdovanojami asmenys, pasižymėję ypač uoliu ir sąžiningu darbu ir visuomenine veikla, už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, sporto, ūkio ir kitose srityse, už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvos Respublikai.

Santakos garbės ženklas yra trijų laipsnių. Santakos garbės ženklu apdovanojama nuosekliai, pradedant nuo žemiausiojo pagal svarbumą laipsnio – III laipsnio, bet Kauno miesto savivaldybės apdovanojimų komisija (toliau – Apdovanojimų komisija) gali motyvuotai pasiūlyti kitaip.

8. Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu apdovanojami asmenys už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį.

9. „Gerumo kristalu“ apdovanojami asmenys už reikšmingus neatlygintinus darbus Kauno bendruomenės labui.

10. „Fortūnos“ apdovanojimai skiriami:

10.1. „Fortūnos“ statulėlė ir premija:

10.1.1. teatralams už geriausius, reikšmingiausius praėjusių metų profesionaliojo teatro kūrėjų darbus Kaune;

10.1.2. Kauno teatralams už ilgametį indėlį į scenos meną;

10.2. „Fortūnos“ diplomas – teatralams už ryškesnius praėjusių metų profesionaliojo teatro kūrėjų darbus Kaune.

11. Kiekvienais metais skiriama ne daugiau kaip dvylika „Fortūnos“ apdovanojimų, iš jų: ne daugiau kaip šeši – už 10.1.1 papunktyje nurodytus nuopelnus, vienas – už 10.1.2 papunktyje nurodytus nuopelnus ir ne daugiau kaip penki – už 10.2 papunktyje nurodytus nuopelnus. Premijos mokamos iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 3000 eurų.

12. Apdovanojimai „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“ skiriami fiziniams ir juridiniams asmenims už nuopelnus Kaunui ir Lietuvos Respublikai. Apdovanotiesiems įteikiamos Lietuvos Respublikos reljefo stiklinės statulėlės. Kiekvienais metais skiriama po vieną šių apdovanojimų.

13. Kauno sporto apdovanojimai skiriami:

13.1. premija ir prizas – individualių sporto šakų sportininkams už aukščiausius sportinius pasiekimus; treneriams, kurių treniruojami sportininkai (auklėtiniai) pasiekė aukštus sportinius rezultatus: olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse – 1–6 vietos, pasaulio čempionatuose – 1–3 vietos, Europos čempionatuose – 1 vieta;

13.2. prizas – sportininkams ir jų treneriams, sporto komandoms už praėjusiais metais pasiektus aukštus sportinius rezultatus; sporto organizacijoms už geriausių, reikšmingiausių sportinių renginių organizavimą Kauno mieste; fiziniams asmenims už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą sportinę veiklą Kauno mieste.

14. Kiekvienais metais skiriama ne daugiau kaip penkiolika Kauno sporto apdovanojimų, iš jų: ne daugiau kaip penki – už 13.1 papunktyje nurodytus nuopelnus ir ne daugiau kaip dešimt – už 13.2 papunktyje nurodytus nuopelnus. Premijos mokamos iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 3000 eurų.

15. „Laisvės kario“ statulėle apdovanojami fiziniai ir juridiniai  asmenys už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, sveikatos, socialinės apsaugos, sporto ir kitose srityse, taip pat darbo ir asmeninio jubiliejaus proga.

16. „Tauro“ statulėle apdovanojami fiziniai ir juridiniai asmenys už nuopelnus įgyvendinant pilietines iniciatyvas, kuriant teigiamą miesto įvaizdį bei pasiekimus profesinėje srityje, taip pat darbo ir asmeninio jubiliejaus proga.

17. Savivaldybės mero padėkos raštu apdovanojami fiziniai ir juridiniai asmenys už nuopelnus Kauno miestui ir Kauno miesto vardo garsinimą, už nuopelnus profesinėje ir visuomeninėje veikloje, taip pat asmenio jubiliejaus proga.

18. Kauno miesto kultūros premija skiriama kultūros ir meno kūrėjams už šiuos nuopelnus Kaunui:

18.1. praėjusių metų sėkmingą kūrybinę ir meninę veiklą (aukščiausi laimėjimai respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, ar (ir) novatoriška kultūrinė idėja ir jos įgyvendinimas Kauno mieste, ar (ir) aktyvi veikla profesionaliosios kultūros srityje);

18.2.  ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kauno mieste;

18.3. įsimintiniausią praėjusių metų kultūros iniciatyvą (gali būti skiriama ir kultūros organizacijai, bendruomenei ar kitai iniciatyvinei grupei);

18.4. geriausią menininko arba menininkų kolektyvo debiutą per praėjusius metus;

18.5. jauniesiems menininkams arba jaunųjų menininkų kolektyvui už pastarųjų dvejų metų kūrybą (jaunieji menininkai – asmenys nuo 14 iki 29 metų).

19. Kiekvienais metais skiriamos ne daugiau kaip penkios Kauno miesto kultūros premijos. Premijos mokamos iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 3000 eurų.

20. Maironio premija skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Poetas, kuriam skiriama premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. „Poezijos pavasario“ laureatu tampama ir premija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą. Premijos dydis – 3000 Eurų.

21. Kauno miesto mokslo premija skiriama mokslininkams už šiuos nuopelnus:

21.1. ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą;

21.2. aukščiausius mokslo pasiekimus respublikiniu ar tarptautiniu mastu;

21.3. novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste.

22. Kiekvienais metais skiriamos ne daugiau kaip dvi Kauno miesto mokslo premijos: viena premija – už nuopelnus humanitarinių ar socialinių mokslų srityje, kita premija – už nuopelnus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ar technologijos mokslų srityje. Premija mokama iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 5000 eurų.

23. Metų mokytojo premija skiriama mokytojams už šiuos nuopelnus:

23.1. konceptualius darbus švietimo srityje, formuojant ir įgyvendinant miesto švietimo politiką, pedagoginę veiklą ir patirties sklaidą (vadovėliai, mokymo priemonės, kvalifikacijos renginiai, autentiškos patirties sklaida, miesto mokytojų metodinės veiklos organizavimas, dalyvavimas miesto, šalies ir tarptautiniuose projektuose ir kt.);

23.2. nuolatinį ir aktyvų mokytojo ir mokinio dalyvavimą įvairiuose projektuose, parodose, konkursuose, festivaliuose, varžybose, olimpiadose ir kituose renginiuose, mokinių laimėjimus (valstybinių egzaminų, parodų, konkursų, varžybų rezultatai) ir jų augimą;

23.3. aktyvų ir kūrybišką darbą švietimo įstaigoje, mieste ir šalyje, diegiant dalykines ir metodines naujoves, aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, atstovavimą miestui šalyje ir užsienyje.

24. Kiekvienais metais skiriamos ne daugiau kaip penkios Metų mokytojo premijos. Premija mokama iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 3000 eurų.

25. Metų medicinos darbuotojo premija skiriama medicinos darbuotojams už šiuos nuopelnus:

25.1. darbus sveikatos apsaugos srityje, prisidedančius prie Kauno miesto sveikatos politikos formavimo ir įgyvendinimo;

25.2. praktinę ar teorinę (mokslinę) medicininę veiklą, patirties sklaidą (straipsnių, metodinių priemonių, seminarų, paskaitų organizavimas ir rengimas, dalyvavimas Kauno miesto, šalies, tarptautiniuose projektuose, įvairiapusis dalijimasis žiniomis ir patirtimi su kolegomis ir kt.);

25.3. nuolatinį ir aktyvų dalyvavimą, įgyvendinant įvairias programas ir projektus, socialines iniciatyvas sveikatos priežiūros srityje;

25.4. aktyvų, inovatyvų, atsakingą darbą sveikatos priežiūros įstaigoje, dalyvavimą visuomeninėje veikloje, atstovavimą Kauno miestui šalyje ir užsienyje, diegiant ligų diagnostikos, jų gydymo, profilaktikos, reabilitacijos ir kt. naujoves.

26. Kiekvienais metais skiriamos ne daugiau kaip penkios Metų medicinos darbuotojo premijos. Premija mokama iš Savivaldybės biudžeto asignavimų. Vienos premijos dydis – 3000 eurų.

27. Savivaldybės apdovanojimai ir premijos skiriami:

27.1. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu suteikiamas Kauno miesto garbės piliečio vardas, skiriamos Kauno miesto kultūros premija, Maironio premija, Kauno miesto mokslo premija, Metų mokytojo premija, Metų medicinos darbuotojo premija.

27.2. Kauno miesto savivaldybės mero potvarkiu skiriami Santakos garbės ženklai, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis, apdovanojimai „Gerumo kristalas“, „Fortūna“, „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“, „Tauro“ statulėlė, „Laisvės kario“ statulėlė, Kauno sporto apdovanojimas, Kauno miesto savivaldybės mero padėkos raštas.

28. Antrą kartą tas pats (to paties laipsnio) apdovanojimas, išskyrus „Fortūnos“ ir Kauno sporto apdovanojimus, ir ta pati premija neskiriami.

 

III SKYRIUS

APDOVANOJIMŲ IR PREMIJŲ ĮTEIKIMAS

 

29. Kauno miesto garbės piliečio medalis, Santakos garbės ženklas, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis, „Tauro“ statulėlė, „Laisvės kario“ statulėlė, Savivaldybės mero padėkos raštas įteikiami minint Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Apdovanojimai „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“ įteikiami iškilmingo renginio, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, metu. Kauno sporto apdovanojimai įteikiami kalendorinių metų pabaigoje Kauno sporto apdovanojimų renginio metu. Kauno miesto kultūros premijos įteikiamos Kultūros dienos proga. Maironio premija įteikiama tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ metu laureato vainikavimo iškilmėse Kaune. „Fortūnos“ apdovanojimai įteikiami Tarptautinės teatro dienos proga. Kauno miesto mokslo premijos įteikiamos Mokslo ir žinių dienos proga. Metų mokytojo premijos įteikiamos Tarptautinės mokytojų dienos proga. Metų medicinos darbuotojo premijos įteikiamos Medicinos darbuotojų dienos proga. Apdovanojimai ir premijos gali būti įteikiami ir kitu laiku.

30. Savivaldybės apdovanojimų ir premijų įteikimą organizuoja:

30.1. Savivaldybės apdovanojimų, įteikiamų minint valstybines šventes, ir „Gerumo kristalų“ – Savivaldybės administracijos padaliniai, atsakingi už kultūrą ir už valstybinio ir diplomatinio protokolo laikymąsi;

30.2. „Fortūnos“ apdovanojimų, Maironio premijos ir Kauno miesto kultūros premijos –Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už kultūrą;

30.3. Kauno sporto apdovanojimų – Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sportą;

30.4. Kauno miesto mokslo premijos ir Metų mokytojo premijos – Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už švietimą;

30.5. Metų medicinos darbuotojo premijos – Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sveikatinimo veiklą;

30.6. kitų Savivaldybės apdovanojimų – Savivaldybės administracijos padaliniai pagal kuruojamą sritį, kai apdovanojimai paskirti už nuopelnus kuruojamoje srityje.

31. Jeigu apdovanotasis miršta, nespėjus įteikti jam apdovanojimo ar premijos, apdovanojimo ženklas ir apdovanojimo dokumentai ar premija įteikiami jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui. Jei apdovanojimas skiriamas po mirties, apdovanojimo ženklas ir apdovanojimo dokumentai įteikiami jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui, jei tokio nėra, perduodami Kauno miesto muziejui.

 

IV SKYRIUS

TEIKIMO APDOVANOTI (SKIRTI PREMIJĄ) TVARKA

 

32. Teisę siūlyti kandidatus gauti Savivaldybės apdovanojimą turi:

32.1. Savivaldybės meras, vicemerai;

32.2. Savivaldybės tarybos nariai;

32.3. Savivaldybės tarybos komitetai;

32.4. Savivaldybės tarybos sudarytos komisijos ir tarybos;

32.5. Savivaldybės administracijos struktūriniai padaliniai;

32.6. visuomeninės organizacijos, įstaigos;

32.7. iniciatyvinės piliečių grupės;

32.8. kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

33. Teisę siūlyti kandidatus gauti Kauno miesto kultūros premiją turi kultūros ir meno srityje Kaune veikiantys juridiniai ar fiziniai asmenys (profesionalūs menininkai arba meno vertintojai, kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, asociacijos ir kt.). Savo kandidatūras taip pat gali siūlyti kultūros ir meno kūrėjai, jeigu jie turi meno kūrėjo statusą.

34. Teisę siūlyti kandidatus gauti Maironio premiją turi kūrybinės sąjungos, menininkų asociacijos, leidyklos, patys autoriai, turintys meno kūrėjo statusą.

35. Teisę siūlyti kandidatus gauti „Fortūnos“ apdovanojimą turi profesionaliojo scenos meno įstaigos, asociacijos, organizacijos, kūrybinės sąjungos, profesionaliojo scenos meno vertintojai.

36. Teisę siūlyti kandidatus gauti Kauno miesto mokslo premiją turi Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras taip pat gali siūlyti patys mokslininkai.

37.  Teisę siūlyti kandidatus gauti Metų mokytojo premiją turi Kauno miesto švietimo įstaigų vadovai, Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už švietimą, švietimo įstaigų tarybos, mokinių tarybos, tėvų komitetai, mokinių tėvai.

38. Teisę siūlyti kandidatus gauti Metų medicinos darbuotojo premiją turi Kauno miesto sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sveikatinimo veiklą, medikų organizacijos ir profesinės sąjungos, medicinos darbuotojų visuomeninės organizacijos.

39. Teisę siūlyti kandidatus gauti Kauno sporto apdovanojimą turi Kauno miesto sporto mokyklos, sporto federacijos, sporto asociacijos, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sportą.

40. Prašymai, pasiūlymai ir teikimai skirti apdovanojimą gali būti teikiami ištisus metus. Teikimai skirti premiją teikiami pagal atskirą kvietimą. Informacija apie tikslų teikimų skirti premiją priėmimo laiką, vietą ir kita su tuo susijusi informacija skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje (www.kaunas.lt) paskelbtame kvietime.

41. Už asmenų, kuriuos siūloma apdovanoti, duomenų tikrumą atsako prašymus, siūlymus ir teikimus apdovanoti pateikę asmenys.

42. Teikimus, prašymus, pasiūlymus svarsto:

42.1. teikimus suteikti Kauno miesto garbės piliečio vardą, apdovanoti Santakos garbės ženklu, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu, „Gerumo kristalu“ – Apdovanojimų komisija;

42.2. prašymus, pasiūlymus, teikimus apdovanoti „Laisvės kario“ statulėle, „Tauro“ statulėle“, Savivaldybės mero padėkos raštu, skirti apdovanojimus „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“ – Savivaldybės meras;

42.3. teikimus skirti Kauno miesto kultūros premiją – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Kauno miesto kultūros premijos skyrimo komisija;

42.4. teikimus skirti Maironio premiją – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Maironio premijos skyrimo komisija;

42.5. teikimus skirti „Fortūnos“ apdovanojimus – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta „Fortūnos“ apdovanojimų skyrimo komisija;

42.6. teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją – Lietuvos mokslų akademija;

42.7. teikimus skirti Metų mokytojo premiją – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Metų mokytojo premijos skyrimo komisija;

42.8. teikimus skirti Metų medicinos darbuotojo premiją – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Metų medicinos darbuotojo premijos skyrimo komisija;

42.9. teikimus skirti Kauno sporto apdovanojimą – Savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Kauno sporto apdovanojimų skyrimo komisija.

43. Savivaldybės tarybos sprendimų ir Savivaldybės mero potvarkių projektus dėl apdovanojimų skyrimo pagal Apdovanojimų komisijos pasiūlymus rengia Apdovanojimų komisijos sekretorius.

44. Savivaldybės tarybos sprendimų ir Savivaldybės mero potvarkių projektus dėl apdovanojimų pagal Savivaldybės mero pasiūlymus, rengia Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už tą sritį, pagal kurią teikiamas apdovanojimas.

45. Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už švietimą, rengia Savivaldybės tarybos sprendimų dėl Kauno miesto mokslo premijos skyrimo projektus, atsižvelgdamas į Lietuvos mokslų akademijos pasiūlymus, taip pat dėl Metų mokytojo premijos skyrimo, atsižvelgdamas į Metų mokytojo premijos skyrimo komisijos pasiūlymus. Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už kultūrą, rengia Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl Kauno miesto kultūros premijos skyrimo, atsižvelgdamas į Kauno miesto kultūros premijos skyrimo komisijos pasiūlymus, dėl Maironio premijos skyrimo, atsižvelgdamas į Maironio premijos skyrimo komisijos pasiūlymus, Savivaldybės mero potvarkius dėl „Fortūnos“ apdovanojimo skyrimo, atsižvelgdamas į „Fortūnos“ apdovanojimo skyrimo komisijos pasiūlymus. Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sveikatinimo veiklą, rengia Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl Metų medicinos darbuotojo premijos skyrimo, atsižvelgdamas į Metų medicinos darbuotojo premijos skyrimo komisijos pasiūlymus. Savivaldybės administracijos padalinys, atsakingas už sportą, rengia Savivaldybės mero potvarkius dėl Kauno sporto apdovanojimo skyrimo, atsižvelgdamas į Kauno sporto apdovanojimo skyrimo komisijos pasiūlymus.

46. Apdovanojimų komisijos sekretorius skelbia informaciją apie asmenis, kuriems suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas, ir asmenis, kurie apdovanoti Santakos garbės ženklais, Savivaldybės interneto svetainėje (www.kaunas.lt).

47. Savivaldybės apdovanojimo ženklų projektai ir etalonai saugomi Kauno miesto muziejuje.

 

V SKYRIUS

APDOVANOJIMŲ ŽENKLŲ DOKUMENTAI IR DUBLIKATAI

 

48. Apdovanotiesiems įteikiant apdovanojimų ženklus, įteikiami ir apdovanojimų dokumentai.

49. Apdovanojimo dokumentai yra šie:

49.1. Kauno miesto garbės piliečio – Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens pasirašytas Kauno miesto garbės piliečio medalio liudijimas, ant kurio užrašoma Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Kauno miesto garbės piliečio vardo suteikimo registracijos data ir numeris;

49.2. Santakos garbės ženklo – Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens pasirašytas Santakos garbės ženklo liudijimas, ant kurio užrašoma Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo Santakos garbės ženklu registracijos data ir numeris;

49.3. Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalio Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu nuorašas;

49.4. „Gerumo kristalo“ Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo „Gerumo kristalu“ nuorašas;

49.5. „Fortūnos“ apdovanojimų:

49.5.1. Savivaldybės mero potvarkio dėl „Fortūnos“ apdovanojimo – statulėlės ir premijos skyrimo nuorašas;

49.5.2. „Fortūnos“ diplomo – Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens pasirašytas diplomas, ant kurio užrašoma Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo „Fortūnos“ diplomu registracijos data ir numeris;

49.6. apdovanojimų „Klestinti šalis“, „Laisva šalis“, „Stipri šalis“, „Šviesi šalis“, „Unikali šalis“ – Savivaldybės mero potvarkių dėl šių apdovanojimų skyrimo nuorašai;

49.7. „Laisvės kario“ statulėlės – Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo „Laisvės kario“ statulėle nuorašas;

49.8. „Tauro“ statulėlės – Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo „Tauro“ statulėle nuorašas;

49.9. Savivaldybės mero padėkos rašto – Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens pasirašytas padėkos raštas, ant kurios užrašoma Savivaldybės mero potvarkio dėl apdovanojimo padėkos raštu registracijos data ir numeris;

49.10. Kauno miesto kultūros premijos – Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Kauno miesto kultūros premijos skyrimo nuorašas;

49.11. Maironio premijos – Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Maironio premijos skyrimo nuorašas;

49.12. Kauno miesto mokslo premijos – Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Kauno miesto mokslo premijos skyrimo nuorašas;

49.13. Metų medicinos darbuotojo premijos – Savivaldybės tarybos sprendimo dėl Metų medicinos darbuotojo premijos skyrimo nuorašas;

49.14. Kauno sporto apdovanojimo – Savivaldybės mero potvarkio dėl Kauno sporto apdovanojimo skyrimo nuorašas.

50. Apdovanojimų ženklai – Kauno miesto garbės piliečio medalis ir Santakos garbės ženklas yra numeruojami. Apdovanojimo ženklo numeris graviruojamas (iškalamas) ant apdovanojimo ženklo ir įrašomas apdovanojimo liudijime, įteikiamame apdovanotam asmeniui.

51. Praradus Kauno miesto garbės piliečio medalį ir (ar) Santakos garbės ženklą, apdovanotojo prašymu gali būti išduodamas Kauno miesto garbės piliečio medalio ir (ar) Santakos garbės ženklo dublikatas. Prašymai išduoti dublikatą pateikiami Apdovanojimų komisijai. Prašyme išduoti apdovanojimo ženklo dublikatą turi būti nurodomos apdovanojimo ženklo praradimo aplinkybės. Dublikatą išduoda Apdovanojimų komisija.

 

VI SKYRIUS

APDOVANOTŲJŲ ATMINIMO PAGERBIMAS

 

52. Kauno miesto garbės piliečio atminimui įamžinti po mirties gali būti atidengta atminimo lenta ant pastato, labiausiai susijusio su jo gyvenimu ar veikla Kaune, arba įrengtas kitas atminimo ženklas Kaune. Savivaldybė skiria ne didesnę kaip 30 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio sumą laidojimo išlaidoms ir atminimo lentai ar kitam atminimo ženklui pagaminti ir įrengti. Garbės pilietis laidojamas Kauno Petrašiūnų arba jo šeimos narių pasirinktose kapinėse.

 

VII SKYRIUS

APDOVANOJIMŲ ATĖMIMAS IR NETEKIMAS

 

53. Jeigu Kauno miesto garbės piliečio medaliu ir (ar) Santakos garbės ženklu apdovanoto asmens veikla žemina apdovanotojo ir (ar) Kauno miesto vardą, Savivaldybės meras ar Savivaldybės taryba (atsižvelgiant į tai, kas priėmė sprendimą dėl apdovanojimo) gali panaikinti suteiktą apdovanojimą. Tokiu atveju teisės aktas dėl asmens apdovanojimo pripažįstamas netekusiu galios. Apie apdovanojimo atėmimą paskelbiama viešai Savivaldybės interneto svetainėje (www.kaunas.lt) per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

54. Jei apdovanotas asmuo atsisako jam skirto apdovanojimo, Savivaldybės meras ar Savivaldybės taryba (atsižvelgiant į tai, kas priėmė sprendimą dėl apdovanojimo) panaikina suteiktą apdovanojimą. Teisės aktas dėl tokio asmens apdovanojimo pripažįstamas netekusiu galios.

55. Asmenys privalo grąžinti Kauno miesto savivaldybei įteiktus apdovanojimų ženklus ir apdovanojimų dokumentus, pripažinus netekusiais galios teisės aktus dėl apdovanojimų jiems skyrimo.

56. Apdovanojimo ženklas negali būti parduodamas ar perduodamas kitam asmeniui. 

 

VIII SKYRIUS

APDOVANOJIMO ŽENKLŲ NEŠIOJIMO (SEGĖJIMO) TVARKA

 

57. Kauno miesto garbės piliečio medalis ir Santakos garbės ženklas nešiojami (segimi) vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymu. Šie Savivaldybės apdovanojimų ženklai nešiojami (segimi) tokia tvarka:

57.1. Kauno miesto garbės piliečio medalis;

57.2. 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas;

57.3. 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas;

57.4. 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

58. Kauno miesto garbės piliečio medalis ir Santakos garbės ženklas įteikiami kartu su jų pakaitais – miniatiūra ir juostele. Pakaitus galima segėti vietoj šių apdovanojimo ženklų. Miniatiūros segamos tik prie vakarinių drabužių.

 

________________________________