r_NaujojiAkmene

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL AKMENĖS RAJONO APLINKOS TVARKYMO IR ŠVAROS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2020 m. lapkričio 30 d. Nr. T- 239

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos  vietos savivaldos  įstatymo  6 straipsnio 36  punktu, 16 straipsnio  2  dalies  36 punktu, 18 straipsnio 1  dalimi,  Akmenės rajono  savivaldybės  taryba        n u s p r e n d ž i a:

1.  Patvirtinti Akmenės rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisykles (pridedama).

2Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2002 m. lapkričio 20 d. sprendimą Nr.110 „Dėl Akmenės rajono aplinkos tvarkymo ir priežiūros taisyklių patvirtinimo“ (su visais vėlesniais pakeitimais ir papildymais).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui arba Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                              Vitalijus Mitrofanovas

 

 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2020 m. lapkričio 30 d.

sprendimu Nr. T-239

 

AKMENĖS RAJONO APLINKOS TVARKYMO IR ŠVAROS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Akmenės rajono savivaldybės aplinkos tvarkymo ir švaros taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Akmenės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje esančių gatvių, kiemų, bendrojo naudojimo teritorijų, privačių žemės sklypų, daugiabučių namų bendrijų, sodų bendrijų, įvairios paskirties įrenginių, pastatų ir privačių namų valdų bendruosius ir specialiuosius tvarkymo ir švaros palaikymo, taip pat tvarkos renginiuose reikalavimus, taikomus fiziniams ir juridiniams asmenims.

2Taisyklių tikslas – užtikrinti, kad visoje Savivaldybės teritorijoje būtų palaikoma tinkama aplinkos sanitarijos būklė ir nebūtų pažeidžiamos visuomenės kokybiško gyvenimo sąlygos.

3Savivaldybės teritorijoje šių taisyklių privalo laikytis visų nuosavybės formų žemės, gyvenamųjų namų ir kitų statinių, įrenginių, kilnojamojo turto savininkai, nuomininkai ir naudotojai, fiziniai ir juridiniai asmenys.

4Fiziniai ir juridiniai asmenys tvarko ir palaiko švarą jiems įstatymų nustatyta tvarka priskirtose teritorijose patys arba sudaro sutartis su kitais asmenimis dėl tvarkymo darbų atlikimo. Įstatymų nustatyta tvarka priskirta teritorija – teritorija (žemės sklypas), suformuota kaip daiktas ir įregistruota valstybės įmonėje Registrų centre. Jeigu teritorijų planavimo dokumentuose teritorija nėra apibrėžta (nurodyta), faktiškai naudojama teritorija laikoma teritorija iki gretimos teisės aktų nustatyta tvarka priskirtos ar faktiškai naudojamos teritorijos, bet ne daugiau kaip 20 metrų nuo pastatų išorinių atitvarų.

5Šių taisyklių nepaisymas užtraukia administracinę atsakomybę.

 

II SKYRIUS

PAGRINDINĖS TAISYKLIŲ SĄVOKOS

 

6Taisyklėse vartojamos sąvokos:

6.1. Bendrojo naudojimo teritorija – vieša teritorija, skirta vietovės gyventojų poreikiams tenkinti (parkai, skverai, aikštės, gatvės, pėsčiųjų takai, poilsiavietės, kiemai, kapinės, viešojo naudojimo automobilių stovėjimo aikštelės, viešojo transporto stotelės ir t. t.), kuri nėra išnuomota arba suteikta kitiems Asmenims, arba jų valdoma nuosavybės teise.

6.2. Priskirta teritorija nuosavybės, nuomos, patikėjimo teise ar kitu teisiniu pagrindu naudojama, valdoma ar priskirta teritorija arba naudojamų pastatų, įvairios paskirties įrenginių (pastočių, katilinių, prekybos kioskų ir kt.)  užimta teritorija.

6.3. Teritorijos priežiūra – teritorijos valymas, įvairių atliekų, sąšlavų pašalinimas, sniego valymas, slidžių dangų barstymas, želdinių (medžių, krūmų, gėlynų, vejų) tvarkymas, šienavimas ir kitos paslaugos, užtikrinančios švarą ir tvarką, vykdant įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytus reikalavimus.

6.4. Tvarkytojai –fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie nuosavybės teise ar kitu teisiniu pagrindu prižiūri ir tvarko teritoriją arba sutarčių pagrindu pasirenka teritorijos tvarkymo paslaugų teikėjus, taip pat  už švarą ir tvarką atsakingi savivaldybės ribose esančio kilnojamojo ir nekilnojamojo turto savininkai, nuomininkai, naudotojai, renginių organizatoriai, prekybininkai ir pan. (įstaigos, jų filialai, įmonės, maldos namai, visuomeninės ir politinės organizacijos, neatsižvelgiant į jų pavaldumą, vaikų mokymo ir ugdymo įstaigos, daugiabučių namų savininkų bendrijos, administratoriai, garažų, mėgėjų sodo, individualiųjų namų, žemės sklypų savininkai ir kiti).

7Kitos taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.

 

III SKYRIUS

BENDRIEJI TVARKYMO IR ŠVAROS REIKALAVIMAI

 

8.   Priskirtas teritorijas Tvarkytojai tvarko ir palaiko švarą jose patys arba sudaro sutartis

su kitais asmenimis dėl tokių darbų atlikimo.

9.   Bendro naudojimo teritorijų tvarkymą organizuoja seniūnijos. Joms pavesta organizuoti:

9.1. mechanizuotą gatvių valymą ir jų barstymą smėlio-druskos mišiniu;

9.2. bendrojo naudojimo parkų, aikščių, skverų, gatvių, šaligatvių prie neužstatytų teritorijų, žaliųjų juostų, vandens telkinių tvarkymą ir priežiūrą, nelegalių sąvartynų, esančių valstybinėje žemėje, tvarkymą. Šienaujama ne rečiau kaip du kartus per sezoną: pirmą kartą iki birželio 30 d., antrą kartą – iki rugsėjo 1 d.;

9.3. sniego, smėlio, sąšlavų nuvalymą nuo priešgaisrinių įrenginių, lietaus kanalizacijos šulinių;

9.4. maudyklų tvarkymą ir priežiūrą;

9.5. kapinių tvarkymą ir priežiūrą;

9.6. viešųjų tualetų tinkamą eksploatavimą, šiukšlių dėžių pastatymą bendro naudojimo teritorijose;

9.7. skelbimo lentų tvarkymą ir priežiūrą;

9.8. rodyklių su gatvių pavadinimais gatvių sankryžose įrengimą.

10.  Teritorijų ir pastatų naudotojai privalo:

10.1valyti, tvarkyti, prižiūrėti jiems priklausančius statinius, žemės sklypus, želdinius,

teritorijas. Jeigu statinys, įrenginys, žemės sklypas priklauso keliems savininkams ar nuomininkams, už teritorijos švarą ir tvarką atsakingi visi savininkai ir nuomininkai pagal valdomą statinio ar sklypo dalį. Asmuo, turintis sklypą gyvenamajam namui ar kitokios paskirties statiniui statyti, privalo sklypą prižiūrėti (šienauti žolę, rinkti šiukšles ir pan.);

10.2.  užtikrinti nenaudojamų, apleistų (be langų, durų ir kt.) pastatų aptvėrimą ar imtis kitų priemonių, kad į juos nepatektų pašaliniai asmenys, juose nebūtų kaupiamos atliekos, užtikrinti pastatų, neturinčių apsaugos konstrukcijų (perdengimo, stogo dangos), nugriovimą arba remontą ir teritorijos sutvarkymą;

10.3.  valyti sniegą ir šalinti ledą, varveklius nuo gyvenamųjų namų ir pastatų stogų, lietaus vamzdžių ir balkonų (šalinimo metu šaligatviai ir gatvės turi būti aptverti), surinkti nukritusį ledą ir sniegą. Laikytis darbo saugos reikalavimų, nesugadinti ryšių ir elektros laidų, šviestuvų;

10.4.  prie visų gyvenamųjų namų, visuomeninės paskirties pastatų fasadų pritvirtinti laikiklius vėliavoms, namų numerius;

10.5.  tvarkyti, dažyti, valyti ir prižiūrėti pastatų fasadus, užtikrinti tvarkingą fasadų išvaizdą;

10.6.  kiemuose, bendro naudojimo teritorijose, prie parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos objektų, įmonių, įstaigų, organizacijų pastatų pastatyti šiukšliadėžes. Už jų švarą ir tinkamą išvaizdą atsako teritorijos savininkas, nuomininkas arba tvarkytojas.

11Žemės valdų savininkai privalo tvarkyti, genėti savo teritorijoje augančius želdinius, trukdančius kaimyninių sklypų savininkams, praeiviams, eismo dalyviams, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintomis Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis.

12Daugiabučių gyvenamųjų namų butų savininkai, nuomininkai privalo tausoti savo ir bendrojo naudojimo patalpas bei inžinerinę įrangą, tinkamai ją naudoti, laikytis gaisrinės saugos privalomųjų reikalavimų, neužrakinti ir neužstatyti daiktais evakuacinių praėjimų, liukų, nekaupti gyvenamosiose ir bendrojo naudojimo patalpose atliekų ar nereikalingų daiktų.

13.  Gyvūnų laikytojas arba savininkas gyvūnų priežiūrą, ekskrementų surinkimą bendrojo naudojimo patalpose ir viešojo naudojimo teritorijose privalo vykdyti vadovaudamasis Gyvūnų laikymo Akmenės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis.

14.  Laikantys gyvulius, mėšlą ir srutas privalo tvarkyti vadovaudamiesi Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ir žemės ūkio ministrų 2005 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. D1-367/3D-342 „Dėl Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“.

15.  Statybos darbus atliekančios organizacijos, fiziniai ir juridiniai asmenys, prieš pradėdami statybos, remonto ar priežiūros darbus, susijusius su žemės kasimu, privalo gauti seniūnijos leidimą atlikti šiuos darbus.

16.  Transporto priemonių, laikomų gatvėse, aikštėse ar kitose bendro naudojimo teritorijose savininkai privalo imtis priemonių, užtikrinančių bendro naudojimo teritorijų tvarkymo paslaugos teikimą, t. y. gatvėse ir kitose teritorijose stovinčios transporto priemonės neturi trukdyti valyti ir prižiūrėti šių teritorijų.

17.  Kilnojamųjų statinių aplinką 15 m spinduliu privalo valyti ir prižiūrėti statinio savininkas. Savininkas, likvidavęs kilnojamąjį statinį, privalo sutvarkyti aplinką, atželdinti žaliuosius plotus, atnaujinti dangą ir apie tai informuoti seniūniją.

 

IV SKYRIUS

TVARKYMO IR ŠVAROS REIKALAVIMAI ATLIEKANT STATYBOS, REMONTO IR ŽEMĖS DARBUS

 

18. Statybos įmonės, įstaigos ir organizacijos, vykdančios statybos  (remonto,  griovimo) 

darbus, visą statybos laikotarpį privalo prižiūrėti statybos aikšteles, kelius ir greta statybos objektų esančias gatves ir šaligatvius.

Transportas turi būti eksploatuojamas taip, kad nebūtų teršiamos gatvės. Statybinės atliekos iki išvežimo turi būti laikomos statybos aikštelėje.

19. Jeigu įmonės ar asmenys, vykdantys statybos darbus, negali valyti gatvės, privalo visam statybos laikotarpiui sudaryti sutartį dėl gatvės, šaligatvio valymo ir žemių išvežimo su tuos darbus atliekančia įmone.

20. Tikrintojams pareikalavus, statybos darbus vykdanti įmonė arba asmuo privalo pateikti raštiškus įrodymus apie statybos ir remonto atliekų išvežimą į sąvartyną arba įtikinamai paaiškinti apie atliekų panaudojimą.

21. Statybos arba remonto darbus vykdanti įmonė arba asmuo, prieš pradėdami statybos ar remonto darbus, susijusius su kasinėjimais (tvarka nustatyta Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 28 d. sprendimu Nr. T-187 „Dėl vietinės rinkliavos už leidimo atlikti kasinėjimo darbus Akmenės rajono savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje (gatvėse, vietinės reikšmės keliuose, aikštėse, žaliuosiuose plotuose), atitverti ją ar jos dalį arba apriboti eismą joje išdavimo nuostatų patvirtinimo“), nuo šių plotų nuima augalinį žemės sluoksnį, ne plonesnį kaip 25 cm storio, o baigus darbus grąžina į žaliųjų plotų teritoriją .

22. Už nugriautų ir griaunamų namų ar kitų statinių teritorijų ir prie jų esančių gatvių bei

šaligatvių priežiūrą, sutvarkymą atsako teritorijos ir statinių savininkai, griovimo darbus vykdančios įmonės ar asmenys.

 

V SKYRIUS

ATLIEKŲ IR NUOTEKŲ TVARKYMAS

 

23. Atliekos rajone tvarkomos vadovaujantis Akmenės rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis Akmenės rajono komunalinių atliekų tvarkymo  taisyklėmis.

24. Statant arba remontuojant pastatus, statybines atliekas  išveža  šiuos darbus atliekanti įmonė arba pagal sutartį – atliekas tvarkanti  įmonė. Statybinės atliekos tvarkomos vadovaujantis Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. D1-637 „Dėl Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“.

25. Atliekų ir sąšlavų konteinerius bendrojo naudojimo žaliuosiuose plotuose, aikštėse pastato ir už jų ištuštinimą bei priežiūrą atsako atliekas tvarkanti įmonė.

26. Jeigu teritorijose, kur žmonės gyvena, dirba ar verčiasi kita veikla, yra pagal projektą įrengti centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, pastatų savininkai privalo prisijungti prie nuotekų tinklų ir sudaryti sutartis su tinklus eksploatuojančia įmone.

Reikalavimas netaikomas pastatų savininkams, turintiems nuosavus nuotekų valymo įrenginius arba sertifikuotą nuotekų kaupimo rezervuarą.

27. Jeigu valdose, kur žmonės gyvena, dirba ar verčiasi kita veikla, yra įrengta buitinių

nuotekų kanalizacijos sistema ir nėra galimybės jos prijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos ar pastatyti nuotekų valymo įrenginių, būtina įsirengti nuotekų kaupimo rezervuarus.

28. Nuotekų kaupimo rezervuarus, paplavų duobes įrengia ir tvarko pastatų savininkai ar pastatus eksploatuojančios organizacijos. Valdų savininkai privalo dezinfekuoti jiems priklausančius rezervuarus, paplavų duobes ir lauko tualetus, užtikrinti jų švarą bei  laiku juos ištuštinti.

29. Visi tvarkytojai tikrintojų reikalavimu privalo pateikti sutartį, sudarytą su nuotekas tvarkančia įmone, arba dokumentą, įrodantį, kad nuotekos pateiktos nuotekų tvarkytojui.

 

VI  SKYRIUS

GATVIŲ IR KIEMŲ PRIEŽIŪRA BEI VALYMAS ŽIEMĄ

30. Visi tvarkytojai privalo laiku valyti sniegą, barstyti smėlį, nukapoti ledą prieš jų valdas esančiose teritorijose ir nuvalyti varveklius nuo gyvenamųjų namų bei pastatų stogų ir balkonų.

31. Nustojus snigti, sniegą tuoj pat bet kuriuo dienos metu reikia valyti ir kaupti, netrukdant pėstiesiems ir transportui.

32. Sniegą ir ledą nuo sankryžų, magistralinių gatvių valo įmonė, su kuria sudaryta sutartis dėl gatvių valymo.

33. Ledą ir sniegą nuo inžinerinių tinklų šulinių dangčių, latakų bei lietaus surinkimo šulinių grotelių turi valyti visi tvarkytojai ir valymo darbus atliekanti įmonė.

34. Prasidėjus plikšalai, nedelsiant privaloma barstyti smėliu ar kitomis tam skirtomis priemonėmis šaligatvius, aikštes, laiptus, važiuojamąją gatvės dalį. Pirmiausia barstomos sankryžos, perėjos, autobusų stotelės

35. Valant sniegą, ledą, varveklius nuo gyvenamųjų namų bei pastatų stogų ir balkonų, šaligatviai bei gatvės prie namų turi būti aptverti. Sniegas ir ledas turi būti pašalinami negadinant stogų dangos, ryšių ir elektros laidų, šviestuvų, radijo ir televizijos antenų, želdinių.  

36. Valant šaligatvius, sniegas ar smėlis turi būti kraunamas ant šaligatvio krašto. Jei sniegas kaupiamas važiuojamojoje gatvės dalyje, reikia palikti ne mažesnę kaip 3 metrų pločio įvažą į kiemus.

 

VII  SKYRIUS

DRAUDIMAI

37. Draudžiama:

37.1. mėtyti nuorūkas, popierius ar kitaip teršti aplinką, laikyti prekių pakuotes šiam tikslui nepritaikytose vietose;

37.2. klijuoti ar kitaip tvirtinti skelbimus ir kitokią informacinę medžiagą ant stulpų, medžių, pastatų, tvorų bei kitų šiam tikslui nepritaikytų statinių ir įrenginių;

37.3. kabinti iškabas, plakatus, statyti reklaminius skydus, stendus ar kitokius reklaminius įrenginius, suolus, sporto įrenginius, kryžius, statybos vagonėlius, palapines, prekybos kioskus ir kitus laikinuosius statinius neturint nustatyta tvarka suderintų vietos schemų ir leidimų (tvarka nustatyta Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. lapkričio 29 d. sprendimu Nr. T-233 „Dėl vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą nuostatų patvirtinimo“);

37.4. rašinėti, braižyti, piešti ant pastatų sienų, tvorų, tiltų atramų, paminklų, informacinių ženklų ir kitų statinių, išskyrus Savivaldybės nustatytas vietas;

37.5. užkasti statybinį laužą ir šiukšles statybos aikštelėje arba už jos ribų bei teršti statybinėmis atliekomis aplinkines teritorijas;

37.6. teršti atliekomis, šiukšlėmis, statybiniu laužu, automobilių dalimis upes ir kitus vandens telkinius, jų pakrantes ir apsaugos zonas, valstybinės žemės teritorijas;

37.7. kabinti ant medžių sūpuokles ir skelbimus, kalti vinimis prie medžių bet kokius įrenginius;

37.8. važinėti žaliuosiuose plotuose ir statyti automobilius vejose, mindžioti gėlynus, skinti bei rauti gėles, ardyti veją ir sodinti daržoves šiam tikslui nepritaikytose vietose;

37.9. žaisti grupinius sportinius ar kitokius žaidimus tam tikslui nepritaikytose vietose;

37.10. sunkvežimiais, autobusais, lengvaisiais automobiliais ir traktoriais važiuoti šaligatviais ir pėsčiųjų takais, statyti automobilius pėsčiųjų zonoje;

37.11. plauti automašinas ne tam skirtose vietose, statyti statinius, tverti tvoras, įrengti nuotekų išleistuvus, ardyti velėną, dirbti žemę, kūrenti laužus šiam tikslui nepritaikytose vietose;

37.12. skveruose ir parkuose ganyti gyvulius;

37.13. užsiimti veikla, kuri teršia aplinką ir skatina parazitų ar graužikų veisimąsi;

37.14. krauti ir laikyti dėžes bei įvairią techniką, nenaudojamas, techniškai netvarkingas autotransporto priemones ar jų dalis bendrojo naudojimo vietose, išskyrus specialiai įrengtas aikšteles;

37.15. šluoti šiukšles, pilti naftos produktus, vandenį, kuriame yra naftos produktų arba kitokių kenksmingų bei degių medžiagų, į lietaus surinkimo, nuotekų ir kitus požeminių inžinerinių tinklų šulinius;

37.16. sušluoti šiukšles ir žemes po medžiais, krūmais, ant vejų, gėlynų, prie elektros stulpų ir kitų statinių;

37.17. laikyti po medžiais ir krūmais šaligatviams barstyti skirtą smėlį;

37.18. vežti atliekas, šiukšles į laukus ar mišką;

37.19. naudoti įrankius, gadinančius gatvių ir šaligatvių dangas;

37.20. krauti į krūvas sniegą arčiau kaip 10 metrų atstumu nuo viešojo transporto stotelių ženklų;

37.21. krauti sniegą arčiau kaip 1 metro atstumu nuo medžių ir elektros stulpų;

37.22. pilti buitines bei kitas atliekas į tam tikslui nepritaikytas vietas;

37.23. versti į buitinių atliekų konteinerius ir paplavų duobes statybinį laužą, šlaką, pelenus, sodo bei daržo atliekas, naminių gyvulių ir paukščių mėšlą;

37.24. pilti į konteinerius paplavas ir kitas skystas atliekas bei degantį šlaką;

37.25. deginti atliekas konteineriuose ir tam tikslui nepritaikytose vietose;

37.26.                     vartyti arba laužyti atliekų konteinerius, smėlio dėžes, skirtas gatvių ir šaligatvių

barstymui;

37.27.                     lankstyti, laužyti, išrauti ir kitaip gadinti informacinius ir kelio ženklus;

37.28.  gadinti suolus ir kitokį bendro naudojimo inventorių;

37.29.  gaudyti ir naikinti laukinius paukščius ir žvėris;

37.30.  už namų valdos ribų, valstybinėje, bendro naudojimo žemėje, o įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms – neišnuomotoje ar nesuteiktoje naudotis žemėje, sandėliuoti ir laikyti statybines medžiagas, techniką, malkas, mėšlą ir kt.;

37.31.  buitines nuotekas prijungti prie lietaus nuotekų tinklų ar drenažo sistemos, nevalytas nuotekas išleisti į griovius, atvirus vandens telkinius;

37.32.  bendro naudojimo teritorijose sodinti želdinius be suderinimo su seniūnija;

37.33.  savavališkai, nesuderinus su Saugaus eismo komisija, įrengti eismo reguliavimo priemones bendro naudojimo teritorijose;

37.34.  pilti į fontanus bet kokias atliekas, valiklius, chemines medžiagas, higienos priežiūros priemones ar skysčius, gėrimus, gadinti, teršti, šiukšlinti fontanus, naudoti jų vandenį. Draudimas pilti valiklius netaikomas fontanus prižiūrintiems asmenims;

37.35palikti be priežiūros, nesandarintus pastatus, leisti paversti juos landynėmis ar griuvėsiais, leisti lankytis juose pašaliniams asmenims;

37.36.  palikti netvarkomą, apleistą invaziniais augalais ir piktžolėmis nuosavybės teise priklausantį, nuomojamą ar kitaip valdomą žemės sklypą;

37.37garažų bendrijose, individualiuose garažuose, daugiabučių namų rūsiuose, balkonuose auginti ir laikyti galvijus, paukščius, šunis, bites ir kitus gyvūnus ar užsiimti kita neįteisinta ekonomine veikla.

 

VIII SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ

 

38. Šių Taisyklių reikalavimus pažeidę fiziniai ar juridiniai asmenys atsako Lietuvos

Respublikos įstatymų nustatyta tvarka ir tai neatleidžia jų nuo prievolės pašalinti esančius pažeidimus.

39. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymosi kontrolę užtikrina Savivaldybės administracija ir kitos teisės aktuose nurodytos institucijos.

__________________________