LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2007 M. RUGPJŪČIO 1 D. ĮSAKYMO NR. V-636 „DĖL ASMENŲ, KURIE KREIPIASI Į ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGAS DĖL PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMŲ, VARTOJANT NARKOTINES IR PSICHOTROPINES MEDŽIAGAS, STEBĖSENOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. liepos 16 d. Nr. V-818

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, stebėsenos tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-636 „Dėl Asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Sveikatos priežiūros įstaigos paslaugų teikėjas, vadovaudamasis šio Aprašo 2 priede pateikta instrukcija, pildo asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, statistinės apskaitos formą Nr. 025-5/a (Aprašo 1 priedas) (toliau – Forma):

6.1. dėl kiekvieno paslaugų gavėjo, kuris kreipėsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, gydymo ir gavo paslaugas. Forma pildoma dėl kiekvieno gydymo epizodo;

6.2. jei gydymo ir reabilitacijos laikotarpiu paslaugų gavėjas nepertraukiamai dalyvauja keliuose gydymo epizoduose (pvz., abstinencijos gydymas ir iš karto po jo gydymas pagal ilgalaikę stacionarinę reabilitacijos programą). Forma pildoma dėl kiekvieno gydymo epizodo.“

2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Sveikatos priežiūros įstaigos paslaugos teikėjas tikslina užpildytą Formą pagal šio Aprašo 2 priede pateiktą pildymo instrukciją:

7.1. jeigu gydymo epizodas, prasidėjęs vienais kalendoriniais metais, tęsiasi kitais kalendoriniais metais, Formos duomenys patikslinami pirmojo kitais metais paslaugų gavėjo apsilankymo metu; 

7.2. dėl tų paslaugų gavėjų, kurių gydymo epizodo metu gaunama papildomų ar patikslinančių duomenų, įrašytinų į Formą;

7.3. kiekvieno paslaugų gavėjo gydymo epizodo pabaigoje, nepriklausomai nuo gydymo epizodo pabaigimo, nebaigimo ar nutraukimo priežasčių.“

3. Asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, stebėsenos tvarkos aprašo 2 priede:

3.1. pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2. Paslaugų teikėjai per pakartotines paslaugų gavėjo apžiūras ar (ir) gavę naujų, papildomų ar patikslinančių duomenų, įrašytinų į Formą, Formos 3 punkte pažymi atsakymą „patikslinta“, užpildo Formos eilutes „Įstaigos kodas“, „Formos užpildymo data“, įrašo paslaugų gavėjo bendruosius duomenis (4, 5, 6 punktai, o jei paslaugos teikiamos neatskleidžiant asmens tapatybės (anonimiškai) – 4 ir 7 punktai) bei patikslina reikalingus Formos skyrių punktus. Jei per pirminę apžiūrą užpildytos Formos duomenys apie paslaugų gavėją nesikeitė, per pakartotines apžiūras Formos pildyti nereikia.“;

3.2. pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. III skyriaus 21 punkte pažymima, ar asmuo kada nors gyvenime yra švirkštęsis kokios nors narkotinės ir (ar) psichotropinės medžiagos. „Švirkštimasis“ suprantamas kaip injekcija į veną, raumenis ar po oda, išskyrus gydytojo paskirtas injekcijas sveikatos priežiūros tikslu, vakcinavimą ir kt. Jeigu III skyriaus 21 punkte pažymima „taip“, tuomet III skyriaus 22 punkte įrašoma, ar asmuo švirkštėsi kokios nors narkotinės ar psichotropinės medžiagos per pastarąsias 30 dienų. 22 punktas pildomas paslaugų gavėjo apsilankymo pas gydytoją metu.“

 

 

 

Laikinai einantis

sveikatos apsaugos ministro pareigas                                                   Vytenis Povilas Andriukaitis