TEISĖJŲ TARYBA
NUTARIMAS
DĖL TEISĖJŲ TARYBOS 2014 m. spalio 31 d. NUTARIMO NR. 13P-135-(7.1.2)
„DĖL TEISĖJŲ VEIKLOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. gruodžio 19 d. Nr. 13P-231-(7.1.2.)
Vilnius
1.1. Pakeisti 10 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„10. Statistinis vidutinis teisėjo darbo krūvis (toliau – Teisėjo darbo krūvis) vertinamas atsižvelgiant į bendrą teisėjo darbo krūvį, jei teisme nustatyta specializacija – darbo krūvį pagal specializaciją, teisėjo išnagrinėtų bylų, atsižvelgiant į teisinį reguliavimą dėl bylų pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo paskirstymo, ir kitų procesinių dokumentų kiekį, bylų sudėtingumą pagal bylų kategorijas, teisėjo užimtumą kitoje veikloje (dalyvavimą teisėjų, teisėjų padėjėjų mokymų procese, pedagoginėje veikloje, teismų savivaldos institucijų veikloje, darbo grupėse teismų veiklą reguliuojančių teisės aktų tobulinimui, teismo vidaus ar išorės administravimo funkcijų atlikimą ir pan.), teisėjo teisėto nebuvimo darbe laikotarpius ir kitus teisėjo darbo krūviui įtakos turinčius veiksnius, skiriant iki 25 balų:“
1.2. Pakeisti 10.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„10.6. Tais atvejais, kai teismo pirmininko, teismo pirmininko pavaduotojo, skyriaus pirmininko ar teisėjo darbo su bylomis krūvis dėl teismo administravimo funkcijų atlikimo ar dalyvavimo teisėjų savivaldos institucijų veikloje yra sumažintas, vertinant šio teisėjo statistinį vidutinį darbo krūvį yra taikomas atitinkamas pataisos koeficientas, kuris lygus sumažinto darbo krūvio dydžiui.“
1.3. Pakeisti 11 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
1.4. Pakeisti 11.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„11.1. nuo 16 iki 20 balų, kai statistinė teisėjo vidutinė bylos nagrinėjimo trukmė yra artima atitinkamo teismo teisėjų vidutinei bylos nagrinėjimo trukmei arba statistinė teisėjo vidutinė bylos nagrinėjimo trukmė yra ilgesnė už atitinkamo teismo teisėjų vidutinę bylos nagrinėjimo trukmę, tačiau ilgesnį bylų nagrinėjimą lėmusios priežastys nesusijusios su procesinių veiksmų atlikimo per įmanomai trumpiausius terminus trūkumais, procesinių terminų pažeidimais ar kitais teisėjo darbo organizavimo trūkumais;“
1.5. Pakeisti 11.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„11.5. papildomai iki 5 balų gali būti skiriama, atsižvelgiant į nagrinėjamų bylų specifiką (nagrinėjamų bylų sudėtingumą ir apimtį), taip pat tais atvejais, kai atitinkamame teisme statistinė vidutinė bylų nagrinėjimo trukmė yra trumpesnė nei statistinė vidutinė bylų nagrinėjimo trukmė atitinkamos pakopos teismuose.“
1.6. Pakeisti 13 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„13. Teisėjo vadovavimo procesui kokybė ir teisėjo darbo organizavimo gebėjimai vertinami atsižvelgiant į teisėjo pastabumą, atidumą, elgesį su proceso šalimis ir kitais proceso dalyviais, gebėjimą išklausyti kiekvieną dalyvaujantį byloje asmenį, dėmesingumą, tinkamą teismo proceso, atskirų procesinių veiksmų, kitų darbų planavimą ir organizavimą, gebėjimą skirti pakankamai laiko visiems sprendžiamiems klausimams, stropumą, punktualumą, įstatyme nustatytų terminų laikymąsi, atliekant su teisėjo profesine veikla susijusias pareigas ir kt., skiriant iki 25 balų:“
1.7. Pakeisti 16.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„16.4. kitas teisėjo dalykines savybes (kvalifikacijos kėlimas Lietuvoje ir užsienio šalyse, dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose, stažuotėse ar seminaruose, mokslinėje-pedagoginėje veikloje, dalyvavimas teismų savivaldoje, teismų bendruomenės visuomeninėje veikloje, tarptautiniuose tinkluose bei projektuose, rengiant teisės aktų projektus, užtikrinant bendrinės ir proceso kalbos kultūrą, užsienio kalbų mokėjimas, darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžiai ir kt.).“
1.8. Papildyti 161 punktu:
1.9. Papildyti 181 punktu:
1.10. Papildyti 182 punktu:
1.11. Pakeisti 23 punktą ir jį išdėstyti taip:
„23. Aukštesnės pakopos teismo, kurio veiklos teritorijoje yra teismas, kuriame vertinimo laikotarpiu dirbo vertinamas teisėjas, pirmininkas ne vėliau kaip prieš 20 kalendorinių dienų iki teisėjo veiklos vertinimo dienos pateikia Komisijai šio Aprašo priede nustatytos formos išvadą apie teisėjo profesinę veiklą ir asmenines savybes, kurioje pateikia šio Aprašo 10–13 ir 16–161 punktuose nurodytų duomenų, gautų šio Aprašo 17 punkte nustatytais informacijos gavimo būdais, apibendrintą vertinimą, atsižvelgia į teismo, kuriame vertinimo laikotarpiu dirbo vertinamas teisėjas, pirmininko pateiktą nuomonę apie vertinamo teisėjo profesinę veiklą ir asmenines savybes. Teismo pirmininko sprendimu teisme gali būti sudaryta nuolatinė arba speciali komisija, kuri rengtų informaciją apie vertinamą teisėją.“
1.12. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.13. Papildyti 291 papunkčiu:
„291. Jei Komisijai šio Aprašo nustatyta tvarka nėra pateikta duomenų apie teisėjo profesinės, organizacinės ar administracinės veiklos trūkumus ar neigiamas asmenines ar dalykines savybes, teisėjas į Komisijos posėdį nekviečiamas ir periodinis teisėjo veiklos vertinimas atliekamas jam nedalyvaujant.“
1.14. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:
„30. Kai teisėjas, kurio veikla vertinama, turi dalyvauti Komisijos posėdyje, tačiau jame negali dalyvauti dėl svarbios priežasties, jis ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki posėdžio pradžios apie tai raštu praneša Komisijos sekretoriui ir pateikia dokumentus, pateisinančius savo neatvykimą, išskyrus atvejus, kai tokia svarbi priežastis paaiškėja vėliau.“
1.15. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.16. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:
„40. Teisėjas, kurio veikla buvo vertinama, turi teisę per dešimt darbo dienų nuo Komisijos išvados surašymo dienos šiuos rezultatus apskųsti Teisėjų tarybai. Skundai dėl teisėjų veiklos vertinimo rezultatų nagrinėjami Teisėjų tarybos darbo reglamento nustatyta tvarka. Teisėjas, kurio skundas buvo patenkintas ir dėl kurio veiklos vertinimo rezultatų priimta Komisijos išvada buvo panaikinta, artimiausiame Komisijos posėdyje vertinamas pakartotinai.“
1.17. Pakeisti Aprašo Priedo 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Statistinių teisėjo vidutinės bylų nagrinėjimo trukmės duomenų apibendrintas vertinimas (pildyti, jei turima informacija nesutampa su Nacionalinės teismų administracijos pateiktais duomenimis):
|
Duomenys apie teisėjo veiklos vertinimo laikotarpiu išnagrinėtas civilines bylas (ginčo teisena, ypatingąja teisena), administracines bylas (ginčo teisena), kuriose nagrinėjimas buvo sustabdytas:
Eilės Nr. |
Bylos Nr. |
Bylos tipas ir teisena |
Bylos sustabdymo trukmė dienomis |
|
|
Pvz., civilinė byla (ginčo teisena) |
|
|
|
Pvz., administracinė byla |
|
Atvejai, susiję su ilgai užsitęsusiu bylų nagrinėjimu (ilgiau kaip metus nagrinėjamos baudžiamosios, civilinės ir administracinės bylos bei ilgiau kaip pusę metų nagrinėjamos administracinių nusižengimų bylos), juos lėmusios apibendrintos priežastys ir jų vertinimas (pvz., teisėjas turi tris civilines ir dvi baudžiamąsias bylas, kurių nagrinėjimas užtruko ilgiau nei vienerius metus. Išanalizavusi ilgo bylų nagrinėjimo priežastis, bylų vilkinimo faktų teisėjo darbe nenustatyta – bylos sustabdytos iki bus išnagrinėtos kitos bylos, paskelbtos kaltinamųjų paieškos):“
1.18. Pakeisti Aprašo Priedo 4.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„4.2. Teisėjo darbo organizavimo gebėjimai: (pažymėti tinkamą variantą):
Teisėjas darbą organizuoja: |
Pažymėti tinkamą variantą: |
Pastabos, komentarai (įrašyti, jei pažymima „ne“, „kita“ arba esant poreikiui) |
tinkamai planuodamas ir organizuodamas teismo procesą, atskirų procesinių veiksmų atlikimą, rasdamas balansą tarp greito ir kokybiško bylų nagrinėjimo |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
tinkamai planuodamas savo ir kitų su juo dirbančių darbuotojų darbą |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
skirdamas pakankamai laiko visiems sprendžiamiems klausimams |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
stropiai ir atidžiai |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
laikydamasis įstatyme nustatytų terminų |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
numatydamas problemas, kurios gali turėti įtakos jo darbo kokybei ir imdamas jas spręsti |
[ ] Taip [ ] Ne [ ] Kita |
|
Kita svarbi informacija (pildyti esant poreikiui): |
Vertinamu laikotarpiu skundų, nesusijusių su teisingumo vykdymu, dėl teisėjo darbo organizavimo ar bendravimo gebėjimų (tinkamą variantą pažymėti, jei pažymima „gauta“, informaciją detalizuoti):
[ ] Negauta
[ ] Gauta
|
1.19. Pakeisti Aprašo Priedo 5.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„5.4. Kitos teisėjo dalykinės savybės: kvalifikacijos kėlimas Lietuvoje ir užsienio šalyse, dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose, stažuotėse ar seminaruose, mokslinėje-pedagoginėje veikloje; teismų savivaldoje, bendruomenės visuomeninėje veikloje, tarptautiniuose tinkluose bei projektuose, rengiant teisės aktų projektus, užtikrinant bendrinės ir proceso kalbos kultūrą, užsienio kalbų mokėjimas, darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžiai ir kt. (informaciją apie mokymus, stažuotes ir seminarus įrašyti tik tą, kuri nesutampa su Nacionalinės teismų administracijos pateiktais duomenimis):“
2. Nustatyti, kad šiuo nutarimu pakeistas Aprašas taikomas teisėjų veiklos vertinimo procedūroms, paskelbtoms nuo 2023 m. sausio 1 d.
3. Pavesti Nacionalinės teismų administracijos direktoriui iki 2022 m. gruodžio 31 d. patvirtinti pažymos apie apylinkės teismo teisėjo veiklos statistinius duomenis formą, iki 2023 m. liepos 1 d. – pažymų apie kitų pakopų bendrosios kompetencijos teismų ir administracinių teismų teisėjų veiklos statistinius duomenis formas.